x
İspanya

Vize İşlemleri

İspanya

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 22 97

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

help@eagvs.com

İspanya Vize Başvuru, İstanbul

İstanbul'dan İspanya vizesi başvurusu başlatmak ya da herhangi bir soru ve sorununuz için lütfen bizimle (0212) 963 22 97  ya da help@eagvs.com/ask@eagvs.com e-posta adresimiz üzerinden iletişime geçiniz.

İstanbul’dan İspanya vizeleri nasıl alınır?

İspanya vizesini İstanbul’dan almak isteyenler vize servisimiz aracılığıyla başvurularını tamamlayabilirler. İlk aşamada evraklarınızı kargo ile ofisimize göndermeniz sonraki aşamada sizin adınıza alacağımız randevu gün ve saatinizde parmak izi taraması için İstanbul’da bulunan parmak izi işlem merkezinde hazır olmanız gerekmektedir. İspanya vizesi başvuru ofisimize ilettiğiniz evraklarınızda eksiklik veya yanlışlık yok ise randevunuzu en yakın tarihe almaktayız. İstanbul’dan yapacağınız İspanya Schengen vize başvurularınızda işlemlerinizin tamamını şahsen yürüterek doğrudan işlem merkezine de başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuzu vize servisimizle gerçekleştirmeniz halinde evrak temininden, evrak kontrolüne, kargo/kurye ile kolaylaştırılmış işlem hizmetine kadar başvurunuzun her aşamasında yanınızdayız. 

İspanya vize başvurusu kaç günde sonuçlanır?

İstanbul’dan yapılacak İspanya vize başvurusonuçlanma süresi randevu tarihi sonrası 7-15 iş günü arasında değişmektedir. Bu süre ön görülen bir süredir ve bir kesinliği yoktur. Ancak vize başvurularınızın seyahat tarihinize yetişebilmesi için tavsiye edilen en geç vize başvuru yapma süresi 15 iş günüdür. Başvurunuzu en geç  seyahatinizden 15 iş günü önceden yapmanız gerekir. Ayrıca bu süreler yabancı pasaportlarla yapılacak vize başvurularında, vize başvuru dosyası normal bir vize başvuru dosyasına göre biraz daha karmaşık ve zor olan başvurularda 15 iş gününden daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir. Bu nedenlerden dolayı İspanya vize başvurunuzu planladığınız seyahat tarihinizden 1 ay kadar önce yapmanızı tavsiye ederiz.

İstanbul’dan yapılan İspanya vize başvurularında hangi evrakları hazırlamalıyım?

İstanbul’dan yapılacak Ispanya vize başvurularında hazırlamanız gereken evraklar meslek bilgilerinize ve seyahat amacınıza göre değişmektedir. Seyahat amacınıza göre vize evraklarınızı aşağıdaki sayfalardan görüntüleyebilirsiniz. 

vize türleri evraklarını ilgili bağlantılardan görüntüleyerek, evraklarınızı hazırlamaya başlayabilirsiniz. Söz konusu evraklar başvuru sahibinin mesleksel durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Mesleksel durumunuza göre hazırlanmış detaylı evrak listesini help@eagvs.com veya ask@eagvs.com mail adresimize talebinizi ileterek ücretsiz olarak temin edebilirsiniz. Ispanya vize başvuru evrakları başvuru yapılan şehre göre farklılıklar gösterebilmektedir. Başvuru bölgeleri konusunda yetkililerimiz sizleri bilgilendirecektir.

İspanya vize ücreti 2023

Turistik Vizesi,Ticari Vize, Aile Ziyareti Vizesi gibi kısa süreli seyahatleri kapsayan Schengen vize ücreti harç, parmak izi kaydının alındığı birim servis ücreti ve alınan hizmete bağlı olarak seyahat sigortası, kargo/kurye gibi giderlerden oluşmaktadır. İspanya Schengen vize başvurusuna Türkiye’nin hangi şehrinde ikamet ederseniz edin Ispanya Konsolosluğu için 68 USD konsolosluk harcı, Ispanya vizesi parmak izi işlem merkezleri içinse başvuru sahibinden 18 USD başvuru ücreti alınmaktadır. Bu rakamlar güncel döviz kurlarına bağlı olalrak değişmektedir. Ayrıca bu ücretlere ek olarak Ispanya vize başvurusunda bulunan her kişinin işlemi gerçekleştirdiği vize hizmet merkezi ücreti, seyahat tarihlerini kapsayan seyahat sağlık sigortası ve ek olarak kargo,kurye, sms ve fotokopi giderleri bulunmaktadır. Avrupa Parlementosu’nun adlığı karara göre 2023 yılı içerisinde Schengen vize ücretlerine 20 Euro zam yapılması beklenmektedir. 

ispanya vizesi istanbul

İspanya vizesi ücreti reşit olmayan çocuğum için de aynı mıdır? Schengen vize ücreti tüm vize türleri için eşit midir?

Konsolosluk harcının dışındaki hizmet ücreti 18 yaşın altındaki çocuklar da dahil olmak üzere tüm başvurular için temin edilen bir ücrettir. 6 yaş altındakilerden konsolosluk harcı ve işlem merkezi servis bedeli alınmamaktadır. 2023 yılı İspanya vize ücreti, başvuru sahibinin başvurduğu vize türü, kişinin vatandaşlığı ve yaşına göre değişmektedir. Faydalanılan ek hizmetlere bağlı olarak vize ücreti belirlenmektedir. Seyahat sağlık sigortası, kargo, fotokopi hizmetleriyle birlikte ödenecek 2023 yılı toplam tutar için ask@eagvs.com veya help@eagvs.com mail adresimize talebinizi ileterek ücretsiz bilgilendirme e-maili talep edebilirsiniz. Ücretler nakit ve Türk Lirası olarak ödenmektedir.

İstanbul’dan yapılacak Ispanya vize başvurularında çocukların başvuru sırasında hazır bulunması gerekiyor mu? Çocukların vize başvuruları ebeveynleri tarafından yapılabilir mi?

İstanbul’dan yapılacak İspanya vize başvurusunda bulunacak çocukların başvuru sırasında hazır bulunup bulunmaması çocuğun yaşına göre değişmektedir. 12 yaş altı Ispanya vize başvuru sahiplerinin başvuru sırasında şahsen bulunmasına gerek yoktur, 12 yaş üstü başvuru sahiplerinin başvuru sırasında hazır bulunarak parmak izi tarama işlemini tamamlaması gerekmektedir. 12 yaş altı çocuklar için Ispanya vize başvuruları tamamen ebeveynleri tarafından yapılabilmektedir. Ancak her başvuru sahibi için yaş ayrımı olmaksızın ayrı başvuru yapılması gerekmektedir. 

Reşit olmayan çocuğumla birlikte İspanya’ya gideceğim. Kendim için hazırlayacağım belgelerde çocuğumun bilgilerini belirtmem ve çocuğumla birlikte seyahat edeceğimi belirtmem yeterli olur mu?

Yeterli olmaz. 18 yaş altındaki her başvuran için ayrı başvuru yapılmalıdır. Çocuklar için de davet belgesi temin edilmeli ve gerekli evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalı, ayrı başvuru dosyası hazırlanarak, vize ücreti ödenmelidir. 12 yaşından küçük çocuklar dijital parmak izi tarama işleminden muaftır. 6 yaş altı çocuklar konsolosluk harç ücretinden muaftır.

İspanya vize başvurumu şahsen yapmak zorunda mıyım?

25 Eylül 2014 tarihinden sonra herhangi bir Schengen ülkesinden parmak izi alınmamış ise başvuruya şahsen gelinmelidir. 2016 yılından sonra Schengen vizesi aldıysanız başvuruda şahsen bulunmanız gerekmeyebilir. Bazı Schengen ülke konsoloslukları başvuru sahibinin son 5 yıl içinde alınmış VIS ibareli Schengen vizesi olsa dahi her başvuruda parmak izi kaydının yenilenmesini talep etmektedir. Lütfen biyometri işlemi (parmak izi) muafiyet durumunuz bu konuda Schengen departmanı yetkililerimizden bilgi alınız. 

Schengen tek girişli vize ve çok girişli vize ne demektir?

Giriş sayısı bir kişinin Schengen alanına kaç kere giriş yapacağını gösterir. Schengen'e üye olan ülkeler arasında seyahat için vizeye gerek yoktur. Tek girişli Schengen vizesi ile kişi birkaç schengen ülkesine tek seyahatte geçiş yapabilir. Fakat Schengen alanından çıkış yapıp döndükten sonra tek giriş ile tekrar schengen alanına giriş yapamazsınız. Schengen çoklu giriş vizenin geçerlilik süresi boyunca schengen ülkelerine vize süreniz dahilinde çoklu olarak giriş-çıkış yapmanızı sağlar. Vizenin geçerlilik süresi ve giriş çıkış sayısı ile ilgili karar İspanya Konsoloslukları tarafından verilir.

İtalya ya da Fransa gitmek için İspanya vizesine başvurabilir miyim?

Eğer İspanya Schengen vizesine başvuruyorsanız asıl gideceğiniz ve en uzun kalacağınız ülkenin İspanya olması şartı bulunur. İspanya Schengen vizesi alarak İtalya ve Fransa’ya gitmeniz ülke giriş çıkışlarında sorunlara neden olabileceği gibi bir sonraki Schengen vize başvurunuzun reddedilme olasılığını arttırmış olursunuz. Schengen vize başvurularında gidilecek asıl ülkenin İspanya olduğunu ve en uzun sure kalacağınız ülkenin İspanya olduğunu ispatlamalısınız. Eşit süreli kalışlarda Ilk giriş ülkesinin İspanya olması gerekmektedir.

Vizenin sadece İspanya’da mı geçerliliği bulunuyor?

Türkiye’deki İspanya Büyükelçiliği/ Konsolosluğu vize sahibine tüm Schengen bölgesinde seyahat edebileceği Schengen vizesi verir. Ispanya Büyükelçiliği/ Konsolosluğu tarafından verilen vize 26 Scengen ülkesine giriş sağlar.

İspanya vize başvurumun sonunda vizemi alabilecek miyim?

Vize başvurularını değerlendirme ve nihai karara bağlama yetkisi tamamen İspanya Konsolosluklarının inisiyatifindedir. Euroasia GVS veya diğer vize hizmet merkezleri bu kararı etkileyemez.

Pasaportum hala İspanya Büyükelçiliği/ Konsolusluğunda değerlendirmedeyse başka bir vize başvurum için pasaportumu geri alabilir miyim? Başvurmu geri çekmek istersem ne olur?

Değerlendirmede olan pasaportunuzu geri alamazsınız. Eğer başvurunuzu tamamen geri çekmek isterseniz iletişim ve pasaport bilgileriniz içeren bir dilekçe yazmanız gerekir. Bu dilekçede lütfen başvurunuzu geri çekme sebebinizi de belirtebilirsiniz. Pasaportunuzu geri çekme durumunda vize ücreti geri ödenmez. 

Vizem reddedilirse ödediğim ücretler iade edilecek mi?

İspanya vize ücreti ve servis bedelinin iadesi yoktur. Başvurunuzu geri çekmeniz ya da reddedilmesi ödenen ücretleri geri alabileceğiniz anlamına gelmez.

İspanya vize başvurum reddedildi.Ret kararına itiraz edebilir miyim?

Başvuru sahibi vize başvurusunun reddedilmesi durumunda karara itiraz edebilir. Itriaz red mektubunda belirtilen koşullar gereğince yapılmalıdır. Itiraz dilekçesi orjinal imzalı ve redde sebebiyet veren durumların düzeltildiğini ispatlayan belgelerle kararın tekrar değerlendirilmesi konsolosluğa müracaatta bulunma hakkınız bulunmaktadır. 

İspanya vize başvurularında kamu kurumu çalışanları evrak listelerindeki hangi evrakları sunmasına gerek yoktur?

Kamu kurumu çalışanları; çalışma evrakları içerisindeki faaliyet belgesi, resmi gazete ve imza sirkülerini sunmalarına gerek yoktur. Ancak kamu kurumu tarafından verilen izin yazısında seyahat tarihlerinin belirtilmesi gerekir. 

Değerli ziyaretçimiz, İstanbul’dan yapacağınız İspanya vize başvuru sürecinizde daha fazla bilgi almak ve başvuru yapmak için (0212) 963 22 97​ numaralı hattımızı arayabilir, vize ile ilgili detaylı sorularınızı help@eagvs.com adresimize ileterek ücretsiz bilgilendirme talebinde bulunabilirsiniz.

İspanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İspanya Vizesi İstanbul
H. Sütçüoğlu 16/04/20, 14:18 Cevabı Görüntüle
Merhaba, İstanbul Üniversitesinde öğrenciyim, bu yaz İspanya'ya tatile gitmek istiyorum. Fakat ikametgahım İzmir’de. Vize başvurusu yapacağım dönemde İstanbul’da olacağım. Benim İspanya vizesi İstanbul başvuru merkezinde mi yoksa İzmir’deki başvuru merkezinde mi başvuru yapmalıyım? Başvuru için randevu işleminde yardımcı olabilir misiniz?
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';