x
İspanya

Vize İşlemleri

İspanya

Telefon/Faks

+90 (252) 275 01 04

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

bodrum@eagvs.com

İspanya Vize Başvuru, Bodrum

Bodrum'dan İspanya vizesi başvurusu başlatmak ya da herhangi bir soru ve sorununuz için lütfen bizimle +90 (252) 275 01 03 ya da bodrum@eagvs.com com e-mail adresimiz üzerinden iletişime geçebilirsiniz. Meslek grubunuzu belirterek, 2023 yılı güncel İspanya vize ücret bilgisini de içerir ücretsiz bilgilendirme e-mailini talep edebilirsiniz. 

Sayfamızın devamında Bodrum’dan İspanya vize başvurusunun en hızlı ve en zahmetsiz şekilde nasıl tamamlanabileceğine dair ayrıntılı bilgilere ve İspanya vize ücreti, vize sonuçlanma süresi gibi sık sorulan soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz. 

İspanya vize başvuruları hakkında önemli bilgilendirmeler!

  • İspanya vize başvuruları ortalama olarak 4-7 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Ancak randevu tarihinizle seyahat tarihiniz arasında 7 iş günü bulunması zorunludur. Randevu tarihi başvuru tarihinizi vize servisimize ilettiniz gün değildir, parmak izi kaydınızı tamamladığınız gündür. Randevu tarihi konsolosluğun/işlem merkezinin uygunluk durumuna göre alınır. Bu nedenle başvuru talebinizi vize servisimize seyahatinizden en geç 15-20 gün önce iletiniz. 
  • İspanya vize başvurularında zorunlu evraklardan olan banka hesap dökümü en az son 3 aylık olmalıdır. Yeni açılan hesaplar kabul edilmemektedir. 
  • 18 yaş altı başvuru sahipleri için yalnızca İspanya vize başvurularına özel bazı durumlar vardır.18 yaş altı başvuru sahipleri hakkında detaylı bilgiyi sayfamızın devamında görüntüleyebilirsiniz. 

Bodrum’dan İspanya vize başvurusu nasıl yapılır?

İspanya vizesini Bodrum’dan almak isteyenler vize servisimiz aracılığıyla başvurularını tamamlayabilirler. İlk aşamada evraklarınızı kargo ile ofisimize göndermeniz sonraki aşamada sizin adınıza alacağımız randevu gün ve saatinizde parmak izi taraması için İstanbul’da bulunan parmak izi işlem merkezinde hazır olmanız gerekmektedir. İspanya vizesi başvuru ofisimize, şahsen veya kargo ile ilettiğiniz evraklarınızda eksiklik veya yanlışlık bulunmuyor ise parmak izi kaydı için randevunuzu en yakın tarihe almaktayız. Randevuları uygunluk durumunuzu göz önünde bulundurarak almaktayız. Bodrum’den yapacağınız İspanya Schengen vize başvurularınızda işlemlerinizin tamamını şahsen yürüterek doğrudan işlem merkezine de başvuruda bulunabilirsiniz. 

Başvurunuzu vize servisimizle gerçekleştirmeniz halinde evrak temininden, evrak kontrolüne, kargo/kurye ile kolaylaştırılmış işlem hizmetine kadar başvurunuzun her aşamasında destek sağlamaktayız. İstanbul’dan yapılan başvurularda randevu gününde herhangi bir teknik aksaklık yaşamamanız adına operasyon yetkilimiz size eşlik edecektir. 

Bodrum’dan yapılan İspanya vize başvurularında hangi evrakları hazırlamalıyım?

Bodrum’dan yapılacak İspanya vize başvurularında hazırlamanız gereken evraklar meslek bilgilerinize ve seyahat amacınıza göre farklılaşacaktır. Seyahat amacınıza göre gerekli vize evraklarınızı aşağıdaki sayfalardan görüntüleyebilirsiniz. Kişisel meslek grubunuza göre detaylı evrak listesi için destek hattımıza bağlanarak ücretsiz bilgilendirme e-maili talep edebilirsiniz.

İspanya vize başvurularında sponsor gösterilmesi durumunda, sponsora ait hangi evraklar alınmalıdır?

İspanya vize başvurularında sponsor referansıyla başvuru yapılması durumunda, başvuru sahibinin evraklarına ek olarak; sponsor tarafından yazılmış orjinal sponsorluk dilekçesi, sponsora ait tüm çalışma evrakları (emekli ise emekli olunduğunu kanutlayıcı evraklar), sponsora ait banka dökümü, başvuru sahibine ait vukuatlı nüfus kayıt örneğinin ibraz edilmesi gerekmektedir.

Bebekler ve çocuklarda da aynı şekilde anne ve babanın tüm sponsorluk evrakları beyan edilmelidir. Anne, baba ve eş haricindeki kişilerin sponsorluğu kabul edilmemektedir.

İspanya vize başvurularında orijinali istenen belgeler nedir? Hangi evrakların fotokopisi ya da e-devletten alınmış çıktısı kabul edilmektedir?

Sponsor dilekçesi, faaliyet belgesi, öğrenci belgesi, işveren yazısı ve muvafakatname, orjinal olarak sunulması gereken evraklardır.
Uygun kriterlerde temin edilmiş banka hesap cüzdanlarının da orjinali gösterilmek koşulu ile fotokopisi kabul edilmektedir.

İspanya vize başvurularında avukatlar için talep edilen ek evraklar nedir?

Avukatlar baro kayıt belgesinin orjinalini göstererek, fotokopisini sunabilirler. 

Bodrum’dan yapılacak başvurularda İspanya vize ücreti nedir? (2023)

2023 yılında turistik vize,ticari vize, aile ziyareti vizesi gibi kısa süreli seyahatleri kapsayan İspanya vize ücreti harç, parmak izi kaydının alındığı birim servis ücreti ve alınan hizmete bağlı olarak seyahat sigortası, kargo/kurye gibi giderlerin toplamında oluşmaktadır. İspanya Schengen vize başvurusuna Türkiye’nin her bölgesi için vize ücreti aynıdır. İspanya Konsolosluğu için 68 USD konsolosluk harcı, parmak izi işlem merkezleri servis bedeli olarak 18 USD başvuru ücreti alınmaktadır. Bu rakamların TL karşılığı güncel döviz kurlarına bağlı olarak değişebilmektedir. Ayrıca bu ücretlere ek olarak İspanya vize başvurusunda bulunan her kişinin işlemi gerçekleştirdiği vize hizmet merkezi ücreti, seyahat tarihlerini kapsayan zorunlu seyahat sağlık sigortası ve ek olarak kargo,kurye ve fotokopi gibi giderleri bulunmaktadır. Bununla birlikte Avrupa Parlementosu’nun adlığı karara göre 2023 yılı içerisinde Schengen vize ücretlerine yakın zamanda 20 Euro zam yapılması beklenmektedir. Başvuru yapacağınız dönemde en güncel ve  seyahat sağlık sigortası, uçak/otel rezervasyonu, kargo, fotokopi hizmetleriyle birlikte ödenecek 2023 yılı toplam tutar için bodrum@eagvs.com mail adresimize, mail göndererek ücretsiz bilgilendirme e-maili talep edebilirsiniz. 

İspanya vizesi ücreti reşit olmayan çocuğum için de aynı mıdır? Schengen vize ücreti tüm vize türleri için eşit midir?

Konsolosluk harcının dışındaki hizmet ücreti 18 yaşın altındaki çocuklar da dahil olmak üzere tüm başvurular için temin edilen bir ücrettir. 6 yaş altındakilerden konsolosluk harcı alınmamaktadır. 2023 yılı İspanya vize ücreti, başvuru sahibinin başvurduğu vize türü, kişinin vatandaşlığı ve yaşına göre değişmektedir. Faydalanılan ek hizmetlere bağlı olarak vize ücreti belirlenmektedir.

ispanya vizesi bodrum

Başvurudan sonra vize işlem süreci nasıl kontrol edilebilir?

Başvurudan sonra işleminizin sonuçlandığı gün biz sizi bilgilendirmekteyiz. Başvurunun sonuçlanmasının ardından vakit kaybetmeden pasaportunuzu belirtmiş olduğunuz adresinize göndermekteyiz. Başvurunuzdan sonra 7-15 iş gününü geçmiş ise yetkilimizi arayarak başvuru durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz. 

İspanya vize başvurusu kaç günde sonuçlanır?

Bodrum’dan yapılacak İspanya vize başvurusonuçlanma süresi randevu tarihi sonrası 7-15 iş günü arasında değişmektedir. Bu süre ön görülen bir süredir ve bir kesinliği yoktur.  Seyahat tarihinize 7 iş gününden az bir süre kalmışsa vize başvurunuz işleme alınmayacaktır. Vize başvurularınızın seyahat tarihinize yetişebilmesi için en geç 15 iş günü öncesinde başvuru yapınız . Ayrıca bu süreler yabancı pasaportlarla yapılacak vize başvurularında, vize başvuru dosyası normal bir vize başvuru dosyasına göre daha karmaşık ve zor olan başvurularda 15 iş gününden daha uzun sürede neticelenecektir. Tüm bu sebeplerde dolayı İspanya vize başvurunuzu planladığınız seyahat tarihinizden 1 ay kadar önce yapmanızı tavsiye öneririz. 

Bodrum’dan yapılacak Ispanya vize başvurularında çocukların başvuru sırasında hazır bulunması gerekiyor mu? Çocukların vize başvuruları anne ve babası tarafından tarafından yapılabilir mi?

  • Bodrum’dan yapılacak İspanya vize başvurusunda bulunacak çocukların başvuru sırasında hazır bulunup bulunmaması çocuğun yaşına bağlıdır. 0-12 yaş arası çocukların başvuru merkezinde bulunması zorunlu değildir. 12 yaş üstü başvuru sahiplerinin başvuru sırasında hazır bulunarak parmak izi tarama işlemini tamamlaması gerekmektedir.
  • İspanya vize başvurularında anne ve babası ile seyahat edecek çocuklardan muvafakatname istenmemektedir. 
  • 0-12 yaş aralığındaki tüm çocukların başvuruda bulunması gerekir. Başvuruda anne veya babasının refakatinde hazır bulunması gerekir. 
  • 13-18 yaş arasındaki kişilerde son beş yıl içerisinde alınmış VIS ibareli Schengen vizeleri bulunsa dahi başvurularında şahsen bulunmaları gerekmektedir. 
  • Muvafakatname belgesinde İspanya’ya seyahat edileceği belirtilmeli, seyahat tarihi olmalı ve muvafakatname belgesinde hem annenin hem de babanın adı yer almalıdır.

18 yaş altındaki çocuğumla birlikte İspanya’ya gideceğim. Kendim için hazırlayacağım belgelerde çocuğumun bilgilerini belirtmem ve çocuğumla birlikte seyahat edeceğimi belirtmem yeterli olur mu?

Yeterli olmaz, çünkü her birey için ayrı başvuru yapılmalıdır. 18 yaş altındaki her başvuran için ayrı başvuru yapılmalıdır. Çocuklar için de davet belgesi temin edilmeli ve gerekli evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalı, ayrı başvuru dosyası hazırlanarak, vize ücreti ödenmelidir.

İspanya vize başvurumu şahsen yapmak zorunda mıyım?

İspanya vize başvurunuzda şahsen bulunma zorunluluğu sizin seyahat geçmişinize bağlıdır. 25 Eylül 2014 tarihinden sonra herhangi bir Schengen ülkesinden parmak izi alınmamış ise başvuruya şahsen gelinmelidir. 2016 yılından sonra aldığınız Schengen vizenizde VIS ibaresi bulunuyorsa başvuruda şahsen bulunmanız gerekmez. Sizin adınıza vize başvurunuzu yapmaktayız. Bu durumda Bodrum’deki veya İstanbul’daki başvuru merkezinde şahsen bulunmanıza gerek kalmaz. Bu durum başvurunuzu Euroasia GVS ile yaptığınız durumlarda geçerlidir. Aksi takdirde her durumda başvuru merkezine şahsen giderek başvuruda bulunmanız gerekecektir.  Parmak izi tarama işlemi İstanbul’dan yapılmaktadır. Başvuruların yoğun olduğu dönemlerde işlemler 3-4 saati bulabilmektedir. 

İspanya vize başvurularında devlet memurlarının hangi evrakları sunmasına gerek yoktur?

Devlet memurlarının çalışma evrakları içerisindeki faaliyet belgesi, resmi gazete ve imza sirkülerini sunmalarına gerek yoktur. Ancak kamu kurumu tarafından verilen izin yazısında seyahat tarihlerinin mutlaka belirtilmesi gerekir. 

Schengen tek girişli vize ve çok girişli vize arasındaki fark nedir? Tek girişli Schengen vizesi ile yalnızca İspanya’ya mı gidebilirim?

Bölgeye giriş sayısı bir kişinin Schengen alanına kaç kere giriş yapacağını gösterir. Schengen'e üye olan ülkeler arasında seyahat için vizeye gerek yoktur. Tek girişli Schengen vizesi ile kişi birkaç schengen ülkesine tek seyahatte geçiş yapabilirsiniz. Ancak Schengen alanından çıkış yapıp döndükten sonra tek giriş ile tekrar schengen alanına giriş yapamazsınız. çoklu giriş vizesi (multi) ise vize geçerlilik süresi boyunca schengen ülkelerine vize süreniz dahilinde çoklu olarak giriş-çıkış yapmanızı sağlar. Örneğin, vize süreniz dahilinde Türkiye’ye döndükten sonra tekrar Schengen bölgesine seyahat edebilirsiniz. Tek girişli vize ile bu mümkün değildir. Vizenin geçerlilik süresi ve giriş çıkış sayısı ile ilgili karar İspanya Konsoloslukları tarafından verilir.

Hollanda’ya veya Belçika’ya gitmek için İspanya vizesine başvurabilir miyim?

Eğer İspanya Schengen vizesine başvuruyorsanız asıl gideceğiniz ve en uzun kalacağınız ülkenin İspanya olmasına özellikle dikkat ediniz. İspanya Schengen vizesi alarak Hollanda’ya veya Belçika’ya gitmeniz ülke giriş çıkışlarında sorunlara neden olabileceği gibi bir sonraki Schengen vize başvurunuzun reddedilme olasılığını arttıracaktır. Schengen vize başvurularında gidilecek esas ülkenin İspanya olduğunu ve en uzun sure kalacağınız ülkenin İspanya olduğunu kanıtlamanız gerekecektir Eşit süreli kalışlarınızda bölgeye ilk giriş yapılacak ülkenin İspanya olması gerekmektedir.

Başvuruda bulunacağım vizenin sadece İspanya’da mı geçerliliği bulunuyor?

Türkiye’deki İspanya Büyükelçiliği ve İspanya Başkonsolosluğu vize sahibine tüm Schengen bölgesinde seyahat edebileceği Schengen vizesi vermektedir. Ülke sınır kapılarında sorun yaşamadığınız sürece İspanya Schengen vizenizle diğer Schengen ülkelerine geçiş yapabilirsiniz. 

Biyometri veri beyanını (parmak izi) Bodrum’dan tamamlayabilir miyim?

Biyometri veri beyanı işlemi İspanya için yalnızca İstanbul ve Ankara’dan yapılabilmektedir. Bodrum’da ikamet ediyorsanız işlemlerinizi İstanbul’dan tamamlayabilirsiniz.  

İspanya vize başvurumun sonunda vizemi alabilecek miyim?

Vize başvurularını değerlendirme ve nihai karara bağlama yetkisi tamamen İspanya Konsolosluk otoritelerinin yetkisi altındadır.. Vize başvurusu yapmak vizenin çıkacağını garanti etmez. 

Pasaportum hala İspanya Büyükelçiliği/ Konsolusluğunda değerlendirmedeyse başka bir vize başvurum için pasaportumu geri alabilir miyim? Başvurmu geri çekmek istersem ne olur?

Değerlendirmede olan pasaportunuzu geri alamazsınız. Pasaportunuzu geri alırsanız vize başvurunuz iptal olur ve vize ücreti geri ödenmez. 

İspanya vizem reddedilirse ödediğim ücretler iade edilecek mi?

İspanya vize ücreti (konsolosluk harcı+servis bedeli) iadesi yoktur. 

İspanya vize başvurum reddedildi. Ret kararına itiraz edebilir miyim?

Schengen vize başvurularında, vize başvurunuzun reddedilmesi durumunda karara itiraz edebilirsiniz. Vize başvurunuz reddedildiği takdirde yeni bir başvuru yapma hakkınız da bulunmaktadır.  Bu durumda ret nedeninizi analiz ederek, redde neden olan durumu iyileştirerek başvuru yapmanızı tavsiye ederiz. İspanya vize başvurunuz reddedildiyse Schengen departmanı yetkililerimizle çözüm odaklı bir çalışma yürütebilirsiniz. 

Değerli ziyaretçimiz, Bodrum’dan yapacağınız İspanya vize başvuru sürecinizde daha fazla bilgi almak ve başvuru yapmak için +90 (252) 275 01 03 numaralı hattımızı arayabilir, vize ile ilgili detaylı sorularınızı bodrum@eagvs.com adresimize ileterek ücretsiz bilgilendirme talebinde bulunabilirsiniz.

ispanya vizesi balıkesir

 

İspanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İspanya Vizesi Bodrum
Ş. Güven 18/04/20, 13:31 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Bodrum’da yaşıyorum ve bu yıl arkadaşlarımızla İspanya'ya tatile gitmek istiyoruz. Grubumuz 6 kişilik bir grup herhangi bir tur satın almadık, daha önce İspanya'da yaşamış bir arkadaşımızın bize rehberlik edeceği bir gezi planlıyoruz. İspanya vizesi Bodrum işlemlerinde bize nasıl yardımcı olabilirsiniz? Vize randevusuna gelmemiz gerekecek mi? Nereden vize başvurusu yapmamız gerekiyor?
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';