x
İspanya

Vize İşlemleri

İspanya

Telefon/Faks

+90 (322) 245 01 03

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

adana@eagvs.com

İspanya Vize Başvuru, Adana

Değerli ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services tarafından sizler için hazırladığımız İspanya vize başvurularına dair kapsamlı, gerekli ve güncel bilgilerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz. 

İlerleyen sayfalarımızda başta Adana Çukurova, Seyhan, Ceyhan, Tufanbeyli, Pozantı, Sarıçam, Yumurtalık, Saimbeyli, Aladağ, Feke, İmamoğlu, Karaisalı, Kozan, Karataş ve Yüreğir ilçelerimiz başta olmak üzere Mersin, Hatay ve Osmaniye gibi çevre illerimizden yapılacak olan İspanya vize başvurularına ait tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

İspanya Vizesi Kimlere Gerekir? Adana

İspanya Schengen vize uygulamasında bulunan ülkelerden birisidir. Bu nedenle İspanya seyahati yapmak isteyen Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek olmadan 180 gün içerisinde 90 günü aşmamak koşulu ile İspanya seyahatlerini diledikleri gibi gerçekleştirebilirler. Ancak Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin İspanya seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir.

İspanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Adana şubemiz tarafından sizler için aşağıda belirttiğimiz kategoriler için vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahatiniz için ihtiyacınız olan belge listelerine ulaşmak  0 322 245 01 03  için ilgili kategori bağlantısına tıklayabilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun kategori bulunmuyor veya seyahatinizin hangi kategoriyle eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0322 245 01 03 numaralı telefonumuzdan ya da adana@eagvs.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

İspanya Vize Başvuru Formu Adana

İspanya seyahati yapmak isteyenlerin doldurması zorunlu ve seyahatleri için en önemli belge olan İspanya vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık sürecindeyken internet üzerinden online olarak doldurulur, bir örneği alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Vize başvuru formu doldurulurken eksik, gerçeğe uymayan, hatalı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine sebep olabilir. Uzmanlarımız bu konuda size gereken desteği vererek sizden gelen bilgiler aracılığıyla formunuzu hazırlar ve sizi bu dertten kurtarır.

İspanya Vizesi Kaç Gün İçinde Çıkar? Adana

Başvurusu yapılan İspanya vize başvuruları yaklaşık olarak 7-15 iş günü içerisinde sonuca bağlanmaktadır. Bu süre ortalama olmakla beraber konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi, İspanya resmi tatilleri ve konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi nedenlerle uzamaktadır. Bu nedenle seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. 
0322 245 01 03 numaralı telefonumuzu arayarak veya adana@eagvs.com adresimize e-posta yollayarak yetkililerimizle görüşebilirsiniz.

İspanya Vizesi Nasıl Alınır? Adana

Diğer ülkelerinde uyguladığı gibi İspanya’nın da vize işlemleri için uygulamış olduğu bazı aşamalar ve prosedürler mevcuttur. Kurumumuz aracılığı ile sizlere bu aşamaları adım adım listeledik:

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri temsilcilerimiz sizlerle iletişim kurarak, dinleyerek ve sorular yönelterek hangi amaç için seyahatte bulunacağınızı belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Konsolosluk yetkilileri tarafından meslek ayrıntılarınıza göre, seyahat sürenize göre ve seyahat gerekçenize göre sizden istediği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. Belgelerinizi hazırlarken hangi belgeye nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda bilgilendirilirsiniz. Otel rezervasyonu ve seyahat sigortası gibi seyahatiniz için gerekli olan bazı belgelere ofisimizden hiç çıkmadan sahip olabilirsiniz.
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Hazırlayıp yetkililerimize ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından incelenir ve kontrol edilir. Herhangi bir belgenizin eksik, gerçeğe aykırı ya da hatalı olması durumunda aranarak bilgi sahibi edilirsiniz. Böylelikle başvurunuzun uzama ya da iptali olma olasılığı ortadan kalkar.
  • İspanya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: İspanya konsolosluk görevlilerinin incelediği ilk belge olması ve başvurunuzun özeti niteliğinde olması sebebiyle İspanya vize başvuru formunu doldurmak ayrı bir özen ve deneyim gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu konuda son derece tecrübe sahibi olup gereken tüm girişlerinizi doldurarak formunuzu hazır hale getirir ve size geriye kalan tek şey imzalamak olur.
  • İspanya Vize Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için yapmanız gereken ön şart başvuru ücretinizi ödemektir. Başvuru ücretinizin ödenmesini ofisimize uğrayarak veya banka hesabımıza transfer ederek gerçekleştirebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: İspanya vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve bu sistemle dosya kabulü yapılır. Yetkililerimiz sizlerle irtibata geçerek sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: Diğer Schengen uygulamasına üye ülkelerde olduğu gibi İspanya vize başvurularının da işleme alınması için parmak izinizin verilmiş olma şartı bulunmaktadır. Parmak izinizin verilmesinin ardından dosyanızın konsolosluğa teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm prosedürler yetkililerimiz tarafından tamamlanır.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu işleme almasının ardından yetkililerimiz dosya durumunuzu günlük olarak takip eder ve sorgular. Başvurunuzla ilgili tüm gelişmelerden anında haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu tamamlamasının ardından yetkililerimiz pasaportunuzu konsolosluktan teslim alır ve arayarak size haber verir. Pasaportunuzu nasıl almak istediğiniz size kalmış dilerseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilir ya da isterseniz ofisimize ziyarette bulunarak teslim alabilirsiniz.

İspanya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Adana

25 Eylül 2014 tarihinden sonrasına ait Schengen vizesi bulunmayan 12 yaşını tamamlamış bireylerin İspanya vize başvurusu için parmak izi verme şartı bulunmaktadır. Parmak izi verme aşamasında sizi bir yetkilimiz sizi karşılar ve yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı tamamlamış olursunuz.

2016 tarihinden sonra alınan Schengen vizeniz bulunuyorsa vermiş olduğunuz parmak izleri VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan İspanya vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

İspanya konsolosluk yetkilileri gerek duyduklarında sizi konsolosluğa görüşmeye davet edebilirler. Bu alışılmış bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

İspanya Vize Ayrımına Göre Nerelerden Başvuru Yapılmalıdır? Adana

İspanya vize ayrımına göre yalnızca 2 farklı ilimizden vize başvurusu yapılmaktadır. Bu illerimizden birisi de Ankara ilimizdir. Adana, Ankara, Mersin, Gaziantep, Hatay, Kilis, Adıyaman, Çankırı, Çorum, Konya, Diyarbakır, Niğde, Nevşehir, Kayseri, Konya, Batman, Tunceli gibi illerimizde yaşamakta olan ziyaretçilerimiz Ankara şubemizle görüşme yaparak İspanya vize başvurusunda bulunabilirsiniz.
0312 963 04 91 numaralı telefonumuzdan ya da ankara@eagvs.com adresimizden Ankara ofisimizle görüşme yapabilirsiniz.

İspanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İspanya Vizesi Adana
M. Taşkın 18/04/20, 12:27 Cevabı Görüntüle
Merhaba, ben İspanya turist vizesi başvurusu yapmıştım 4 yıl önce fakat red aldım, bu sene de orada çalışan bir arkadaşımın davetiye vize başvurusu yapmak istiyorum. İspanya vizesi Adana merkezden başvuru imkanı geldi mi acaba 2020’de? Bir diğer sorum benim parmak izi vermem gerekecek mi? Dosyayı sizin aracılığınız ile başvuruya versem sorun olur mu?
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';