x
İspanya

Vize İşlemleri

İspanya

İspanya Vize Evrakları

N. Şener 10/04/20, 17:43
Babam İspanya'da çalışıyor 2 yıldır orada ve oturumu var. Ben de bu yaz yanına gitmek istiyorum 1 aylığına bunun için hazırlamam gereken İspanya vize evrakları nelerdir? 17 yaşındayım yalnız seyahat edeceğim, babamın yanına gideceğim için yine de muvafakatname gerekir mi? Babam bana İspanya’dan sponsor olabilir mi?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, İspanya aile ziyareti vizesi başvurusu yapmanız gerekir. Başvurunuz sırasında anneniz veya babanızdan ayrı olarak seyahat edeceğiniz için anneniz noter onaylı muvafakatname çıkarmalıdır. Ayrıca vize başvurunuzda babanızdan İspanya polisi onaylı bir orijinal bir davetiye de İspanya vize başvuru evrakları arasındadır. İspanya vizesi başvurusunda 18 yaşından küçük kişilerin vize başvuru formu da ebeveyni tarafından imzalanmalıdır. 18 yaşından küçük öğrenci kişilerin başvuruda hazırlaması gereken evraklar genel olarak şöyledir; E-devletten alınan ikametgah ve vukuatlı nüfus kayıt örneği, 2 biometrik fotoğraf, Uçak rezervasyonu, İspanya’dan alınmış orijinal davetiye ve davetiyeyi gönderenin oturum kartı fotokopisi, Öğrenci belgesi, Seyahat sağlık sigortası, Babanızın sponsor evrakları; babanızın İspanya’da çalıştığı yerden çalışma yazısı, çalışma evrakları ve banka hesap dökümü başlıca İspanya vizesi evraklarıdır.

Bu evraklara ek olarak kişisel bilgileriniz dahilinde evrak listeleri değişmektedir. Burada bahsedilen İspanya vize için gerekli evraklar yalnızca genel olarak belirtebileceğimiz evraklardır. Seyahat bilgilerinize özel evrak listesinin hazırlanabilmesi için EAGVS müşteri temsilcilerimizle görüşmeniz yeterlidir. Bu görüşmede seyahat detaylarını belirttikten sonra evrak listesi cep telefonunuza ve e-mail adresinize gönderilir. Sizden gelen evraklarla müşteri temsilciniz randevunuzu alır ve dosyanız başvuruya hazır hale getirilir.

İspanya’dan davetiye gönderen kişi birinci derece yakınınız olduğu için size sponsor olabilir. İspanya’daki sponsorun sunacağı evraklar ile Türkiye'den bir sponsorun sunacağı evraklar da değişiklik gösterir. Dolayısıyla Schengen vizesi gerekli evrak listesinin belirlenebilmesi ve tarafınıza gönderilebilmesi için müşteri temsilcilerimiz ile 02129632297 numaralı telefondan görüşme yapmanız önerilir. EAGVS ile başvurularınızda, İspanya vize evrakları size özel olarak hazırlanır, evrakların uygunluk kontrolü müşteri temsilciniz tarafından yapılır, randevunuz alınır ve başvuru merkezinde başvuru işlemleriniz tamamlanır. Değerlendirme süresi sonunda pasaportunuz dilediğiniz adrese teslim edilir.

Nazlı Daştan

İspanya Vize Evrakları

Y.O. 17/09/20, 11:50

Merhaba, ben öğrenciyim, bir süredir İspanya seyahatim için para biriktiriyorum, İspanya vize evrakları nelerdir? Sponsor göstermeden vize başvurusu yapabilir miyim? Bin euro civarı para biriktirdim ve planladığım seyahat için yeterli olacağını düşünüyorum. Bu nedenle sponsorsuz vize başvurusu yapabilir miyim? 

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 17/09/20, 12:01

Merhaba, öğrenciler için İspanya vize başvuru evrakları arasında sponsor evrakı sunmak zorunludur. Öğrenci kişi dilerse sponsor evraklarına ek olarak kendi birikimi olan şahsi banka hesabını da sunabilir. Sponsor evrakı olmadan başvuru yapan bir öğrencinin başvurusunun red ile sonuçlanması muhtemeldir. Sponsor evrakı ise, seyahat masraflarını karşılayabilecek anne, baba, eş, kardeş gibi yakınlar olmalıdır. Sponsorun İspanya vize için gerekli evraklar arasında sponsorun çalışma evrakları ve sponsorluk dilekçesi bulunmaktadır. Sponsor iş veren ise şirket evrakları, çalışan ise şirket ve çalışma evrakları, kamu çalışanıysa kamu görev evrakları, emekli ise emeklilik belgeleri sunulmalıdır. EAGVS müşteri temsilcileriniz ile yapacağınız görüşmede sponsorunun ve kendinizle ilgili vereceğiniz bilgilere göre evrak listeniz farklılık gösterecektir. 

İspanya vize evrakları hakkında detaylı bilgi talebi için 02129632297 numaralı telefondan müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz. 

Nazlı Daştan

İspanya vize evrakları

Cevap Ver
Spam mesajı olmadığını anlamamız için lütfen doğrulama yapınız.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES