x
İspanya

Vize İşlemleri

İspanya

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 241 07 72

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

edirne@eagvs.com

İspanya Vize Başvurusu, Edirne

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services tarafından sizler için hazırladığımız İspanya vize başvurularına ait gerekli, güncel ve detaylı bilgilerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

Devam eden sayfalarımızda Edirne Merkez, Uzunköprü, Keşan, İpsala, Lalapaşa, Enez, Uzunköprü, Meriç ve Süloğlu ilçelerimiz başta olmak üzere Çanakkale, Tekirdağ ve Kırklareli gibi çevre illerimizden yapmak istediğiniz İspanya vize başvurularına ilişkin kapsamlı bilgilere sahip olabilirsiniz.

İspanya Vizesi Kimlere Gerekir? Edirne

İspanya Schengen vize uygulamasına üye ülkelerden birisidir. Bu yüzden İspanya vizesine başvurmak isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerini, İspanya seyahatlerinin öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Hususi (Yeşil), Diplomatik (Siyah) ve Hizmet pasaport sahiplerinin ise vize almalarına gerek olmadan İspanya seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

İspanya Vizesi İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

Euroasia GVS Edirne şubemiz aracılığı ile aşağıda belirttiğimiz başlıklar için İspanya vize başvurusu yapabilirsiniz. 

Seyahatiniz için ihtiyaç duyulan belge listelerine ilgili bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahatiniz gerekçenize uygun başlık bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi başlıkla eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0850 241 04 48 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da edirne@eagvs.com adresimize e-posta atarak bize ulaşabilirsiniz.

İspanya Vize Başvuru Formu Edirne

İspanya vize başvurusu için doldurulması zorunlu ve en gerekli belge olan İspanya vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık aşamasındayken internet üzerinden online olarak doldurulur, örneği alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formunuz doldurulurken girilen hatalı, gerçeğe aykırı ya da eksik bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Yetkililerimiz bu konuda size gereken desteği vererek formunuzu sizden gelen bilgiler sayesinde hazırlar ve sizi bu dertten kurtarır. 

İspanya Vizesi Kaç Gün İçinde Sonuçlanır? Edirne

Gerçekleştirilecek olan İspanya vize başvuruları yaklaşık olarak 7-15 iş günü içerisinde karara bağlanmaktadır. Bu zaman ortalama olmakla beraber konsolosluk dönemsel yoğunlukları, İspanya resmi tatilleri ve konsolosluk tarafından istenen ek belge talebi gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Seyahatinizde herhangi bir aksaklık ya da gecikme yaşamak istemiyorsanız seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz.
0850 241 04 48 numaralı telefonumuzdan ya da edirne@eagvs.com adresimizden yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz.

İspanya Vizesi Nasıl Alınır? Edirne

Her ülkenin uyguladığı gibi İspanya’nın da vize işlemleri için uyguladığı bazı aşamalar ve prosedürler bulunmaktadır. Kurumumuz aracılığıyla sizler için bu aşamaları adım adım listeledik.

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Yetkililerimiz sizlerle irtibata geçerek, dinleyerek ve sorular yönelterek hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: İspanya konsolosluk yetkililerinin meslek bilginize, seyahat sürenize ve seyahat gerekçenize göre sizden istediği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. İstenen belgeleri hazırlarken hangi belgeye nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. 
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Hazırlayıp kurumumuza ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından kontrol edilir ve incelenir. Herhangi bir belgenizin eksik ya da hatalı olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • İspanya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: İspanya konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olması ve başvurunuzun özeti niteliğine sahip olması nedeniyle İspanya vize başvuru formunun doldurulması ayrı bir deneyim ve bilgi birikimi gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu konuda son derece tecrübe sahibi olmakla gereken tüm girişlerinizi tamamlar ve size geriye kalan tek şey imzalamak olur.
  • İspanya Vize Başvuru Formunun Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınabilmesi için yerine getirmeniz gereken ön şart başvuru ücretinizin ödenmesidir. Vize başvuru ücreti tüm harçlar, işlem ücretlerimiz, danışmanlık hizmet bedelimiz ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizi dilerseniz ofisimizi ziyaret ederek ödeyebilir ya da isterseniz banka hesabımıza transfer ederek ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: İspanya vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Yetkililerimiz sizlerle görüşerek sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: İspanya vize başvurularının işleme alınabilmesi için parmak izi verme şartınız bulunmaktadır. Parmak izi verme işleminiz sona erdikten sonra yetkilimiz dosyanızın teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan prosedürleri arka planda tamamlar.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu işleme almasıyla birlikte görevli yetkilimiz başvuru durumunuzu günlük olarak takip eder ve sorgular. Başvurunuzla alakalı her türlü gelişmeden anında haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu tamamlamasının ardından yetkilimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu ofisimize ziyarette bulunarak alabilir veya kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

İspanya Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Edirne

25 Eylül 2014 tarihinden sonrasına ait Schengen vizesi olmayan 12 yaşını aşmış bireylerin şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi verme aşamasında sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberliği sayesinde bu aşamayı sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz. 
25 Eylül 2015 tarihinden sonra alınmış olan bir Schengen vizeniz bulunuyorsa vermiş olduğunuz parmak izleri VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiği için şahsen gelmenize gerek olmadan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.
Konsolosluk yetkilileri ihtiyaç duyduklarında sizi konsolosluğa görüşmeye davet edebilirler. Bu sürekli yapılan bir uygulama olmayıp ender karşılaşılan bir durumdur.

İspanya Vize Ayrımına Göre Nerelerden Başvuru Yapılmalıdır? Edirne

İspanya vize ayrımına göre vize başvuruları yalnızca 2 farklı ilimizden yapılmaktadır. Bu illerimizden birisi de İstanbul’dur. Yalova, Bartın, Burdur, Isparta, Muğla, Bursa, Çanakkale, Kırklareli, İstanbul, Aydın, Balıkesir, Tekirdağ, Artvin, Trabzon, Antalya, Sinop, Samsun gibi illerimizde yaşayan takipçilerimiz İstanbul şubemizle irtibata geçerek İspanya vize başvurularında bulunabilirler.
0212 963 22 97 numaralı telefonumuzdan ya da help@eagvs.com adresimizden İstanbul şubemizle görüşme sağlayabilirsiniz.

İspanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İspanya Vizesi Edirne
Ö. Çalışlar 16/04/20, 17:34 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Edirne ofisinizden İspanya turistik vize almak istiyorum. Pasaportumda geçerli bir Bulgaristan vizesi var. İspanya'ya arabayla birkaç ülke daha görerek gitmek istiyorum. İspanya vizesi Edirne merkezden başvuru yapılabilir mi? Arabayla İspanya'ya varınca 10 gün kadar orada kalmak istiyorum. Benim hangi ülkeden başvuru yapmam gerekir?
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';