x
İspanya

Vize İşlemleri

İspanya

İspanya Başkonsolosluğu İstanbul

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu

İstanbul İspanya Başkonsolosluğu görev kapsamında bulunduğu illerde İspanya Hükümetini temsilen görev yapmaktadır. Ankara Büyükelçiliğine bağlı olarak görev yapan dış temsilcilik, vize başvurusu kabul edip değerlendirebilir, İspanyol vatandaşlarına konsolosluk hizmeti verebilir.

 

 

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu Görev Kapsamındaki İller

İspanyol Yetkililer Türkiye illerini iki görev bölgesine dağıtmış durumdadır. İstanbul İspanya Başkonsolosluğunun sorumluluk bölgesi Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Denizli, Edirne, Giresun, Hakkari, Isparta, İstanbul, İzmir, Kastamonu, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Muğla, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Sinop, Tekirdağ, Trabzon, Yozgat, Zonguldak, Bartın, Yalova ve Karabük illerini kapsamaktadır.
Bu illerinde dışında ikamet edenlerin hizmet taleplerini İspanya Ankara Başkonsolosluğuna iletmeleri gerekmektedir.

 

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu İletişim Bilgileri

Yönetici : Carlos Díaz VALCÁRCEL / Başkonsolos
Adres : Karanfil Aralığı sokak No:16 1.Levent / İstanbul
Telefon : +90 212 270 74 10 (  11 – 12 – 13 -14 )  / +90 212 270 24 65
Faks : +90 212 270 74 84
E-Posta : cog.estambul@maec.es

 

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri

İstanbul İspanya Başkonsolosluğu hafta içi her gün saat 09.00-13.00 arasında halka açık olarak hizmet vermektedir.
Vize ve diğer konsolosluk işlemlerini bu saatler arasında gerçekleştirebilirsiniz.

 

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu Vize Başvurusu

İspanya Başkonsolosluğu, Türk ve üçüncü ülke vatandaşlarının İspanya Vize Başvurularını kabul edebilir ve sonuçlandırabilir. Başvurular yetkilendirilmiş acente aracılığı ile randevu alarak yapılabilir.
Vize başvurusu yapmadan önce, seyahatinizin gerekçesine göre evraklarınızı hazırlamanız, eksiksiz ve güncel olarak düzenlemeniz gerektiğini hatırlatmak isteriz.

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu Vize Başvuru Formu

Seyahat süreniz 90 günden kısa sürecekse İspanya Schengen Vizesi, 90 günden uzun sürecekse İspanya Ulusal Vizesi için başvurmanız gerekli. Başvuru sürenize göre doldurmanız gereken formları aşağıda bulabilirsiniz.
İspanyolca / Türkçe Schengen Vize Başvuru Formu için tıklayınız.
İngilizce Schengen Vize Başvuru Formu için tıklayınız.
İspanyolca / Türkçe İspanya Ulusal Vize Başvuru Formu için tıklayınız.
İngilizce İspanya Ulusal Ulusal Vize Başvuru Formu için tıklayınız.

 

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu Hizmetleri

İstanbul İspanya Başkonsolosluğu, vize hizmeti ve temsil görevinin haricinde, kalıcı yada geçici ikamet halinde olan İspanyol vatandaşlarına konsolosluk hizmetleri vermektedir. Bu hizmetler çok çeşitli olmakla birlikte, bazıları aşağıdadır.

Nüfus Kayıt İşlemleri: Doğum, Evlilik, Ölüm gibi durumların belgelenmesi.
Pasaport Ve Kimlik İşlemleri: Süresi dolan, yıpranan ya da çalınan pasaportların yenilenmesi, ehliyet ve kimlik gibi belgelere ilişkin işlemleri yapabilirsiniz.
Tasdik İşlemleri: İki ülke arasında herhangi bir işlem için gerekli olan evraklar, aksi belirtilmediği sürece tasdik edilmelidir. İspanyol menşeli evrakların doğruluğunu Başkonsolosluk tarafından kontrol ettirebileceğiniz gibi, Türk makamlarınca düzenlenmiş evrakların İspanyol makamlarında kabul görmesi için yine tescil işlemine tabii tutulması gerekmektedir.
Noterlik İşlemleri : Herhangi bir belgenin aslına uygun kopyalanması, sözleşme, beyanname gibi belgelerin onaylanması işlemlerini yaptırabilirsiniz.

 

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu 2018 Yılı Resmi Tatil Günleri

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu 2018 yılı içerisinde aşağıdaki günlerde mesai yapmayacaktır. Hizmet taleplerini bu günlere göre planlamanız olası gecikmeleri engelleyecektir.

1 Ocak

Dini Bayram

29 Mart

Paskalya

30 Mart

Paskalya

23 Nisan

Milli Egemenlik Günü

1 Mayıs

İş Bayramı

15 Haziran

Ramazan Bayramı

21 Ağustos

Kurban Bayramı

22 Ağustos

Kurban Bayramı

23 Ağustos

Kurban Bayramı

24 Ağustos

Kurban Bayramı

12 Ekim

İspanyol Milli Günü

29 Ekim

Cumhuriyet Bayramı

6 Aralık

Anayasa Bayramı

25 Aralık

Noel

 

İspanya İstanbul Başkonsolosluğu Nerede?

 

İspanya Vize Başvurusu Hakkında Herşey

daha fazla göster

İspanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Cevabı Görüntüle
a. töngür 12/02/19, 16:45
Merhabalar,
Evraklarımı tamamladım ve cuma günü için randevumu aldım. Fakat ücreti nereye ne zaman ödeyeceğimi tam anlayamadım. Bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim. Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
İ. Kurşun 10/02/19, 15:18
Merhabalar,
benim fransa'dan almış olduğum multi girişli schengen vizem var. Bu vizeyle daha önce Almanya Stuttgart havaalanından giriş çıkış yapmıştım. Almanyadan giriş yaptım ama Fransada daha uzun süre kalacağım için fransa konsolosluğundan almıştım vizemi.
Bu vizem hala devam ediyor ve mart ayında İspanya'ya gitmem gerek. Bu vizeyle ispanya'ya girişimde sorun yaşar mıyım? yoksa yeniden ispanya için vize başvurusunda bulunmam gerekli midir?
Cevabı Görüntüle
s. kula 04/02/19, 20:40
merhaba,

20 Şubatta Barcelona gezisi için 7 Şubatta vize başvuru randevusu almak istediğimde, randevu tarihi ile seyahat tarihi arasında 17 gün olması gerektiğini öğrendim. bu uygulamanın istiası yok mudur? çünkü seyahatim son anda belli oldu ve değiştirme şansım yok.
ayrıca bildiğim kadarıyla başka hiçbir schengen ülkesinde olmayan bu uygulamaya yeni mi geçildi? turistik vize için başvuracak insanları oldukça mağdur edecek bir durum. şimdiden teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
n. yüksel 17/12/18, 09:26
günaydınla merak ettiğim bir şey var. bursa kükürtlüde vize başvuru yeri var tanıdıklarımız vizelerini buradan alıyor. ispanya vizemizi kükürtlüde ki yerden alabilir miyiz. illa İstanbul gitmemiz gerekiyor mu? şirkletim var ve 4 kişilik bir ailemle ispanya tatili yapacağız. istanbula gitmeden bu işi halledebilirsek süper olur. eşim ev hanımı, çocuklşarım öğrenci. daha önce yunanistan vizesi aldık bursadan ispanya vizelerimizi alabilir miyiz? teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
M. Enes KIZILTEPE 03/12/18, 14:52
Merhaba, Yeşil pasaportum 28 Mart 2019'a kadar geçerli.
Aynı zamanda Kasım 2020'ye kadar geçerli BORDO pasaportum var.

Ocak 2019'da İspanya'ya gitmek istiyorum, gittiğimde Yeşil pasaportun geçerlilik süresinin bitmesine 2 ay kalacak. Ama yanımda 1 sene geçerliliği olan BORDO pasaport da olacak.

İspanya'ya girişte bir sorun yaşar mıyım?
Yazıdırılabilir Versiyonu
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES