x
İspanya

Vize İşlemleri

İspanya

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

0 332 225 40 20

Eposta

konya@eagvs.com

İspanya Vize Başvuru, Konya

Değerli ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services tarafından sizler için hazırladığımız İspanya vize başvurularına dair güncel, gerekli ve detaylı bilgilerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

Devam eden sayfalarımızda başta Konya Meram, Selçuklu, Yalıhüyük, Halkapınar, Akşehir, Güneysınır, Beyşehir, Karapınar, Hüyük, Kadınhanı,Taşkent, Kulu, Sarayönü, Hadim, Karatay, Akören, Tuzlukçu, Derbent, Ereğli, Altınekin, Çeltik, Bozkır, Cihanbeyli, Çumra, Derebucak, Doğanhisar, Emirgazi, Ilgın, Seydişehir, Yunak ve Ahırlı ilçelerimiz başta olmak üzere Kırşehir, Niğde ve Nevşehir gibi çevre illerimizden yapılmak istenen İspanya vize başvurularına ilişkin kapsamlı bilgilere sahip olabilirsiniz.

İspanya Vizesi Kimlere Gerekir? Konya

İspanya Schengen vize uygulamasına üye olan ülkelerden birisidir. Bu nedenle İspanya seyahati için vize almak isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin, seyahatlerinin öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahiplerinin ise İspanya seyahatlerinin öncesinde vize almalarına gerek olmadan 6 ay içerisinde 3 ayı aşmamak şartı ile seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

İspanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS tarafından sizler için aşağıda hazırlamış olduğumuz kategoriler için vize başvurusu yapabilirsiniz.

Seyahatiniz için ihtiyacınız olan belge listelerine ilgili kategori bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat amacınızın hangi kategoriye girdiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0332 225 40 20 numaralı telefonumuzdan ya da konya@eagvs.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

İspanya Vize Başvuru Formu Konya

İspanya vize başvurusu için doldurulması zorunlu ve en gerekli belge olan İspanya vize başvuru formu, internet üzerinden online olarak doldurulur, örneği alınarak dosyalarınız arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen gerçeğe aykırı, hatalı ya da eksik bilgi girişleri başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine sebep olabilmektedir. Bu nedenle uzmanlarımız bu konuda size gerekli desteği sağlayarak sizden gelen bilgiler sayesinde formunuzu tamamlayarak hazır hale getirir ve size geriye kalan tek şey imzalamak olur.

İspanya Vizesi Kaç Günde Tamamlanır? Konya

Gerçekleştirilecek olan İspanya vize başvuruları yaklaşık olarak 7-15 iş günü içerisinde sonuçlanır. Bu süre ortalama olmakla beraber İspanya resmi tatilleri, konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi ve konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi nedenlerle bu süre uzayabilmektedir. Bu nedenle seyahatinizde herhangi bir gecikme yaşamamanız için seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.
0332 225 40 20 numaralı telefonumuzu arayarak veya konya@eagvs.com adresimize e-posta atarak yetkililerimizle görüşebilirsiniz.

İspanya Vizesi Nasıl Alınır? Konya

Her ülkenin uyguladığı gibi İspanya’nın da vize işlemleri için ı-uygulamış olduğu bazı kurallar ve prosedürler mevcuttur. Kurumumuz aracılığı ile sizlere bu aşamaları tek tek listeledik:

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri temsilcilerimiz sizlerle görüşme sağlayarak, sorular sorarak hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: İspanya konsolosluk yetkililerinin meslek ayrıntılarınıza göre, seyahat sürenize göre ve seyahat gerekçenize göre sizden istediği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. Belgelerinizi hazırlarken hangi belgeye nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz.
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Hazırlayıp kurumumuza ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından dikkatle incelenir ve kontrol edilir. Belgelerinizde eksik, hatalı veya gerçeğe aykırı belge olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • İspanya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: İspanya konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olması ve başvurunuzun özeti niteliğinde olması nedeniyle İspanya vize başvuru formunu doldurmak ayrı bir bilgi birikimi ve deneyim gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu konuda son derece tecrübe sahibi olmakla beraber gereken tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazırlar ve sizi bu zahmetten kurtarır. 
  • İspanya Vize Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için yerine getirmeniz gereken ön şart başvuru ücretinizi ödemektir. Başvuru ücretinizin ödemesini ofisimize ziyarette bulunarak ya da banka hesabımıza transfer ederek gerçekleştirebilirsiniz
  • Randevunuzun Alınması: İspanya vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve bu sisteme göre dosya kabulü yapılır. Yetkililerimiz sizlerle görüşme yaparak sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: Diğer Schengen uygulamasına ülkelerde olduğu gibi İspanya vize başvurularının da değerlendirilmeye alınması için parmak izi vermiş olma şartı bulunmaktadır. Parmak izi verme aşamanız tamamlandıktan sonra dosyanızın teslim edilmesi ve randevunuzun işleme alınması gibi geriye kalan prosedürler arka planda yetkililerimiz tarafından yürütülür.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu değerlendirmeye almasının ardından yetkililerimiz günlük olarak başvuru durumunuzu takip eder ve sorgular. Başvurunuzla ilgili tüm gelişmelerden anında haberdar edilirsiniz
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun sonuca ermesinin ardından yetkilimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzun kargo ile gönderilmesini talep edebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek alabilirsiniz.

İspanya Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Konya

25 Eylül 2014 tarihinden sonra alınan Schengen vizesi bulunmayan 12 yaşının üzerindeki bireylerin parmak izi verme zorunlulukları bulunmaktadır. Parmak izi verilme sürecinde bir yetkilimiz sizi karşılar ve yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz.

2016 tarihinden sonra alınan Schengen vizeniz varsa vermiş olduğunuz parmak izleri VIS adı verilen sisteme kaydedildiğinden şahsen gelmenize gerek kalmadan vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İspanya konsolosluk yetkilileri gerek gördüklerinde sizi konsolosluğa görüşmeye davet edebilirler. Bu sürekli olan bir uygulama olmayıp ender karşılaşılaşılan bir durumdur.

İspanya Vize Ayrımına Göre Nerelerden Başvuru Yapılmalıdır? Konya

İspanya vize ayrımına göre yalnızca iki farklı şehirden vize başvurusu yapılmaktadır. Başvuru yapılacak illerimizden birisi Ankara’dır. Konya, Çorum, Kayseri, Çankırı, Adana, Hatay, Ankara, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Siirt, Tunceli, Nevşehir, Kırşehir, Niğde gibi illerimizde yaşayan ziyaretçilerimiz Ankara şubemizle görüşme yaparak başvurularını gerçekleştirebilirler.
0312 963 04 91 numaralı telefonumuzu arayarak veya ankara@eagvs.com adresimize e-posta yollayarak Ankara şubemizle görüşebilirsiniz.

İspanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İspanya Vizesi Konya
M. Ceylan 17/04/20, 16:40 Cevabı Görüntüle
Merhaba, İspanya'ya ailecek turistik gezi yapmak istiyoruz. Ben eşim ve 2 çocuğum gitmeyi düşünüyoruz. Eşim de ben de çalışıyoruz eşim devlet hastanesinde memur ben özel bir şirkette çalışıyorum. İspanya vizesi Konya merkezden başvuru yapabiliyor muyuz? Çocuklarımız küçük onlar için de ayrı dosya hazırlamaya gerek olacak mı?
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';