x
İspanya

Vize İşlemleri

İspanya

İspanya Schengen Vizesi

M. Gürel 09/04/20, 11:32
Merhaba, eşim ve 10 yaşındaki kızımla İspanya’ya gitmek istiyoruz, çalıştığım şirket ticari vize işlemlerini sizinle yapıyordu ben de ilk kez yurtdışına çıkacağım için yardımınızı rica ediyorum. Planladığımız seyahatte eğer yeteri kadar uzun vize verilirse Fransa ve İtalya’ya da gitmek istiyoruz. Bu durumda bizim vize başvurusunu hangi ülkeden yapmamız gerekiyor? İspanya Schengen vizesi kaç günlük veriliyor? Bir de son sorum, talep edilen vize gününe göre ödememiz gereken ücretler değişiyor mu?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, öncelikle güveniniz için teşekkür ederiz. EAGVS 20 yıllık tecrübesi sayesinde İspanya turistik, ticari, kültürel ve 90 günü geçmeyen tüm vize taleplerinizde sizlere profesyonel destek sunmaktan mutluluk duyar. İspanya vizesi başvurusu yaparken seyahatinizin ana hedef ülkesi İspanya olmalıdır. Birden fazla ülkeyi kapsayan Schengen bölgesi ziyaretlerinde vize başvurusu en uzun kalınacak ülkeden yapılmalıdır. Her ülkede eşit sürede kalınacaksa ilk giriş yapılan ülkeden vize başvurusu yapılmalıdır. Bu kurala uyması halinde İspanya’dan aldığınız vize ile tüm Schengen ülkelerinde vize süreniz boyunca vizesiz seyahat edebilirsiniz.

Vize başvurularında vizenin geçerlilik süresi konsolosluk tarafından belirlenir. Konsolosluk dilerse sadece seyahat süreniz kadar dilerse daha uzun süreli de verebilir. Bu durum dosyanın vize talep dilekçesi, seyahat amacı ve finansal kanıt belgeleri gibi belgelerle ne kadar güçlü hazırlandığına bağlıdır. Schengen vizesi başvurusunda EAGVS müşteri temsilcilerimiz tarafından vize dosyanızın zayıf yönlerinin güçlendirilmesi, uzun süreli vize alabilmek için buna neden ihtiyaç duyduğunuzun belgelenmesi talep edilen uzun süreli vizenin onaylanmasında etkin rol oynar. EAGVS müşteri temsilciniz sizin ihtiyacınız olan vizeyi alabilmeniz için tecrübe ve bilgiye dayalı olarak vize dosyanızı hazırlar. Ancak unutulmamalıdır ki vize kararı İspanya Konsolosluğu’na aittir.

İspanya Schengen vizesi ücretleri talep edilen vize süresine göre değişmemektedir ve Konsolosluk harcı ve başvuru merkezi ücreti yaş gruplarına göre değişir. 0-6 yaş başvuru sahipleri vize harcından muaf, 6-12 yaş arası indirimli vize harcına tabi ve 12 yaşından büyükler ise tam ücrete tabiidir. Vize işlemlerinizi başlatmak için 02129632297 numaralı telefondan müşteri temsilcilerimize ulaşabilirsiniz.

Nazlı Daştan

İspanya Schengen Vizesi

R.K. 14/09/20, 14:52

Merhaba İspanya Schengen vizesi başvurusu yaparken ödememiz gereken ücretler neye göre değişiyor? Daha önce Schengen vizesi almış bir kişi yine de konsolosluk harcı ödemeli midir? Vize ücretleri ve nasıl başvuru yapacağım konusunda yardımcı olursanız sevinirim. 

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 16/09/20, 13:46

Merhaba, İspanya vizesi başvurularında vize ücretleri başvuru sahibinin yaşına ve vatandaşlığına göre değişmektedir. Buna göre 0-6 yaş arası başvuru sahipleri konsolosluk harcından muafken 6-12 yaş arası başvuru sahipleri ise indirimli olarak 44 Dolar konsolosluk harcı ödemektedir. 12 yaş üzeri başvuru sahiplerinin ödemesi gereken konsolosluk harcı ise 89 Dolar'dır. Bu ücretler Türk vatandaşlarının İspanya için Schengen vizesi başvurularında ödenecek harç tutarıdır. Hırvatistan, Sırbistan, Bosna -Hersek, Karadağ, Makedonya, Rusya, Ukrayna, Moldova, Azerbaycan, Gürcistan, Ermenistan ve Cape Verde Adaları vatandaşlarının Türkiye'deki İspanya Konsolosluğu üzerinden yapacakları başvurularda ödemesi gereken konsolosluk harç tutarı ise 39 Dolar'dır.

İspanya Schengen vizesi başvurularında, başvuru sahibi daha önce Schengen ülkelerinden vize almış olsa bile Konsolosluk harcı ödemelidir. Ayrıntılı bilgi için 02129632297 arayabilirsiniz.

Nazlı Daştan

İspanya Schengen vizesi

Cevap Ver
Spam mesajı olmadığını anlamamız için lütfen doğrulama yapınız.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES