x
İspanya

Vize İşlemleri

İspanya

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 37

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

İspanya Vize Başvurusu, Tekirdağ

Değerli ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services Tekirdağ şubemiz aracılığı ile sizler için hazırladığımız İspanya vize başvurularına dair gerekli, detaylı ve güncel detayların bulunduğu sayfamıza hoş geldiniz. 

Devam eden sayfalarımızda başta Tekirdağ Kapaklı, Çerkezköy, Çorlu, Marmaraereğlisi, Hayrabolu, Saray, Ergene, Süleymanpaşa, Malkara, Şarköy ve Muratlı ilçelerimiz başta olmak üzere Kırklareli, Edirne ve Çanakkale gibi çevre illerimizden yapılacak olan vize başvurularına ait tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

İspanya Vizesi Kimlere Gereklidir? Tekirdağ

İspanya Schengen uygulamasına üye ülkelerden biridir. Bu yüzden İspanya seyahati yapmak isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin seyahatlerinin öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Ancak Gri (Hizmet), Siyah (Diplomatik) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek olmadan 180 gün içinde 90 günü aşmamak kaydıyla diledikleri gibi İspanya seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

İspanya Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar Nelerdir? 

Schengen uygulamasına taraf olan İspanya ülkesine seyahat etmek isteyenler için Euroasia GVS Tekirdağ aşağıda belirttiğimiz kategoriler için başvuru yapabilirler.

Seyahatiniz için ihtiyaç duyulan belge listelerine ilgili kategori bağlantısına tıklayarak erişebilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat amacınızın hangi kategoriyle eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0282 255 50 31 numaralı telefonumuzu arayarak veya tekirdag@eagvs.com adresimize e-posta yollayarak bize ulaşabilirsiniz.

İspanya Vize Başvuru Formu Tekirdağ 

İspanya vize başvurusu için doldurulması zorunlu ve en gerekli belge olan İspanya vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık sürecindeyken internetten doldurulur, örneği alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken eksik, gerçeğe aykırı ve hatalı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine sebep olabilir. Uzmanlarımız size bu konuda gereken desteği sağlayarak sizden gelen bilgiler sayesinde formunuzu hazırlarlar ve sizi bu zahmetten kurtarır. 

İspanya Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır? Tekirdağ

İspanya vizelerinin sonuçlanma süresi yaklaşık olarak 7-15 iş günüdür. Bu zaman ortalama olmakla beraber konsolosluk yetkililerinin istediği ek belge talebi, konsolosluk dönemsel yoğunlukları ve İspanya resmi tatilleri gibi sebeplerle bu süre uzayabilmektedir. Bu nedenle seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz.
0282 255 50 31 numaralı telefonumuzu arayarak veya tekirdag@eagvs.com adresimize e-posta yollayarak yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz.

İspanya Vizesi Nasıl Alınır? Tekirdağ

İspanya’nın da diğer ülkelerin uyguladığı gibi vize işlemleri için uygulamış olduğu bazı prosedürler ve aşamalar söz konusudur. Kurumumuz aracılığı ile sizler için bu aşamaları adım adım derledik: 

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Yetkililerimiz sizlerle görüşerek, dinleyerek ve sorular yönelterek hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler. 
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Konsolosluk yetkililerinin meslek bilgilerinize, seyahat sürenize ve seyahat gerekçenize göre sizden talep ettiği belgeler listesi bilgilerinize sunulur. Belgelerinizi hazırlarken hangi belgeyi nasıl ve nereden temin edeceğiniz konusunda bilgilendirilirsiniz. 
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Yetkililerimize ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından incelenir ve kontrol edilir. Belgeleriniz arasında eksik, gerçeğe aykırı veya hatalı belge olması durumunda aranarak bilgi sahibi edilirsiniz. 
  • İspanya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Başvurunuzun özeti niteliğinde olması ve İspanya konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olması nedeniyle İspanya vize başvuru formunu doldurmak ayrı bir özen ve deneyim gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu konuda son derece tecrübe sahibi olmakla beraber gereken tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazırlar ve size sadece imzalamak kalır.
  • İspanya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için yerine getirmeniz gereken ön şart başvuru ücretinizi ödemektir. Başvuru ücretinizi isterseniz ofisimize uğrayarak ödeyebilir ya da isterseniz banka hesabımıza transfer ederek ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: İspanya vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Yetkililerimiz sizlerle görüşerek sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: Diğer Schengen ülkelerinde olduğu gibi İspanya vize başvurularının işleme alınması için parmak izinizin verilmiş olma şartı bulunmaktadır. Parmak izi işleminizden sonra yetkilimiz arka planda dosyanızı teslim etme ve randevunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm prosedürleri tamamlar.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Bu süre ortalama olarak 7-15 iş günü sürer. Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu işleme alması ile birlikte yetkilimiz her gün başvurunuzu takip eder ve sorgular. Başvurunuzla ilgili tim gelişmelerden anında haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Konsoloslukta başvuru işlemlerinizin tamamlanmasının ardından yetkilimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu dilerseniz ofisimize ziyarette bulunarak alabilir ya da dilerseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

İspanya Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir mi? Tekirdağ

Schengen uygulamasına üye olan her ülkede olduğu gibi İspanya vizesi için de parmak izi verme şartınız bulunmaktadır. 25 Eylül 2015 tarihinden sonra alınan Schengen vizeniz varsa vermiş olduğunuz parmak izleri VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiği için yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan başvurunuzu yapabilirsiniz.

12 yaşını aşmış bireylerin şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Kurumumuzdan alacağınız danışmanlık hizmeti kapsamında bir yetkilimiz sizi karşılar ve rehberliği sayesinde bu aşamayı sorunsuz bir şekilde halletmiş olursunuz.

İspanya konsolosluk yetkilileri gerek duyduklarında sizi konsolosluğa görüşmeye davet edebilirler. Bu sürekli olan bir uygulama olamayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

İspanya Vize Ayrımına Göre Nerelerden Vize Başvurusu Yapılmalıdır? Tekirdağ

İspanya vize başvuruları için yalnızca iki farklı şehrimizden vize başvurusu yapılmaktadır. Bunlardan birisi de İstanbul ilimizdir. İstanbul, Tekirdağ, Zonguldak, Yalova, Edirne, Kırklareli, Bolu, Isparta, Burdur, Bursa, Balıkesir, İzmir, Bartın, Düzce, Çanakkale, Yalova, Giresun, Tokat gibi illerimizde yaşayan ziyaretçilerimiz İstanbul ofisimizle görüşme sağlayarak başvuru gerçekleştirebilirler. 
0212 963 22 97 numaralı telefondan ya da help@eagvs.com adresinden İstanbul ofisimizle görüşebilirsiniz.

İspanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İspanya Vizesi Tekirdağ
M. Haktan 16/04/20, 16:51 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Tekirdağ’da yaşıyorum, 6 aydır buradayım. Memur olarak atanıp geldim bu yaz tatilinde de nişanlımla birlikte İspanya'ya gitmek istiyoruz. Nişanlım İstanbul’da öğretmen memur. İlk kez yurt dışına çıkacağız İspanya vizesi Tekirdağ merkezden başvuru yapabiliyor muyuz? Buradan hangi hizmetleri alabiliriz? Yardımcı olursanız çok sevinirim.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';