x
İspanya

Vize İşlemleri

İspanya

İspanya Vizesi

H. Yeşilpınar 08/04/20, 16:56
Merhaba, bu yaz ağustos ayında İspanya’ya turistik tatil amaçlı gitmek istiyorum. İlk kez yurt dışına çıkacağım ve 3 kişilik bir arkadaş grubuyla gideceğiz. Hepimiz özel sektör çalışanıyız hangi tür vizeye başvuru yapmalıyız SGK’lılar için vize mi almalıyız? Arkadaşlarımın eski Schengen vizeleri var, sizin aracılığınızla almışlar vizelerini, yine sizinle başvuru yapmayı düşünüyoruz. Bu durumda İspanya vizesi için nasıl bir başvuru süreci izlememiz gerekiyor? Size evrak vermemiz yeterli olur mu? Bana gerekli evraklar, vize türü ve genel süreç hakkında bilgi verirseniz çok memnun olurum.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, öncelikle sorularınızı tek tek cevaplamaya çalışacağımızı belirtmek isterim. Ayrıca güveniniz için teşekkür eder, sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız. İspanya'ya kısa süreli yani 90 günü geçmeyen amaçlarla yapılacak tüm seyahatlerde bir Schengen vizesi alınmalıdır. Schengen vize, İspanya dahil 26 Avrupa ülkesinin kapsayan bir vize protokolüdür. Schengen İspanya vizesi turistik, ticari, kültürel, aile arkadaş ziyareti, fuar ziyareti, transit vize, denizci vizesi gibi alt kategorilere ayrılır. EAGVS 20 yıla dayanan tecrübesi ile tüm İspanya vize türlerinde sizlerin başarılı bir vize süreci geçirmenize yardımcı olur.

Başvuru yapmanız gereken vize türü bir İspanya turist vizesidir. İspanya vize işlemleri sırasında temelde 3 kategoride evrak sunulur; pasaport, fotoğraf gibi standart evraklar, uçak-otel rezervasyonları, seyahat sağlık sigortası gibi seyahat amacına yönelik evraklar ve kişinin çalışan, iş veren, emekli, çalışmayan öğrenci-ev hanımı, kamu çalışanı gibi meslek grubuna göre sunulan meslek evrakları ve finansal kanıtlar bulunur. Yani meslek grubuna göre vize türü seçilmez, seyahat amacına göre vize türü belirlenir ve vize başvurusunda da kişinin seyahat amacına ve mesleğine uygun evraklar sunulur. Vize başvurunuzda sunmanız gereken evraklar EAGVS müşteri temsilciniz tarafından sizin verdiğiniz bilgilere göre hazırlanır ve tarafınıza gönderilir.

İspanya Vizesi Gerekli Evraklar

Gerekli evrakları müşteri temsilcinize elden veya kargo yoluyla ilettiğiniz takdirde vize başvuru süreciniz başlamış olur. Bu aşamada ilk olarak sizin de uygun olduğunuz tarihte vize başvuru merkezinden veya Konsolosluktan bir randevu oluşturulur. İspanya vizesi 2020 şartlarına uygun olarak müşteri temsilciniz dosyanızı düzenler, başvuru formunuzu doldurur, vize talep dilekçenizi yazar, sağlık sigortanızı seyahat tarihlerinize ve Schengen kuralına uygun olarak tamamlar, gerekli pasaport fotokopilerini vs. dosyaya ekler ve randevu gününde eksiksiz bir başvuru dosyası ile başvuru merkezine sunulur. EAGVS İspanya Konsolosluğu’nun yetkilendirdiği aracı başvuru merkezine dosya sunmaya, vize işlemi yapmaya yetkili akredite bir kuruluştur. Akredite olmayan vize danışmanlık şirketleri İspanya vize işlemleri sırasında mağdur olmanıza yol açabilir bu konuda dikkatli olmanız tavsiye edilir.

İspanya vizesi başvurularının değerlendirme süresi kural olarak 15 gün olmakla birlikte bu süre Konsolosluğun ek evrak istemesi, dosyayı ek değerlendirmeye tabi tutması, İspanya ve Türkiye’nin resmi tatilleri gibi durumlarda uzayabilir. Planlanan seyahatten en fazla 90 gün öncesine kadar vize başvurusu yapılabildiğinden değerlendirme süreleri de göz önünde tutularak vakitlice vize başvurusu yapılması tavsiye edilir. Vize değerlendirmeniz, başvuru dosyasını kabul eden vize başvuru merkezi tarafından değil doğrudan İspanya Konsolosluğu tarafından yapılır. Vize başvurusunun reddi halinde Konsolosluk ve vize başvuru merkezi herhangi bir ücret iadesinde bulunmaz. EAGVS İspanya Schengen vizesi başvurularınızda dosyanızdaki red ihtimallerini azaltarak güçlü bir dosyayla vize başvurusu yapmanıza yardımcı olur. Dosyanızın tecrübeye dayalı hazırlanması dosyanızı güçlendirir. İlk ke vize başvurusunda bulunan kişiler başvuruda şahsen bulunmalıdır. Son 5 yıl içinde herhangi bir Schengen vize almış olan kişiler ise başvuruda şahsen bulunmak zorunda değildir, başvurularını EAGVS müşteri temsilcileri yürütür.

Vize Başvurusunda EAGVS Danışmanlık Avantajı

İspanya vizesi 2020 yılında da İspanya vize şartlarında başvuruya şahsen gelme zorunluluğunda bir değişiklik yapılmamıştır. Vize başvurusu yalnızca gerekli evrakların sunulması demek değildir, her evrakın geçerliliğinin ve uygunluğunun kontrol edilmesi gerekir. Bu bilgiler konsolosluk tarafından sürekli güncellenen bilgilerdir. Eksik veya hatalı sunulan bir belge nedeniyle başvurunuz reddedilebilir. Seyahat amacınız yeteri kadar belgelendirilemezse, finansal kanıtlarınız uygun değilse de vizeniz reddedilebilir. Vize reddi, kişinin sonraki Schengen vize başvurularını da olumsuz etkiler. Yani vize reddinden sonra tüm vize başvurularınız daha da zorlaşır. Oysa EAGVS İspanya vizesi dosyanızı konsolosluğun güncel bilgilerine göre hazırlar, red ihtimallerini azaltır veya ortadan kaldırır böylece mevcut vizenizde başarı oranını artırmanın yanı sıra gelecekteki vize başvurularınıza da yardım eder. İspanya vize işlemlerinizi başlatmak için 02129632297 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Nazlı Daştan

İspanya Vizesi

A.N. 17/09/20, 21:12

Merhaba, ben 2017 yılında İspanya vizesi ile Fransa'da vize aşımı yaptım. İspanya'dan başlayan seyahatim İTalya ve Fransa'yı kapsıyordu. 1 aylık bir vizem vardı ve ilk vizemdi. Son ziyaret ülkem Fransa'da bir kaza geçirdim ve hastanede yattım. Bu süre içerisinde Türk Konsolosluğu'na da haber verdim ve yetkili makamlarla gerekli yazışmalar yapıldı. Şimdi tekrar vize başvurusu yapmak istiyorum, bu durumdan ötürü vize reddi alır mıyım? 

EUROASIA Müşteri Temsilcisi 17/09/20, 21:22

Merhaba, Schengen vizesi başvurusunda kişinin önceki seyahat geçmişi vize kararını doğrudan etkileyen bir durumdur. Kişinin önceki seyahatinde vize aşımı yapması yasak olmakla birlikte sonradan herhangi bir Schengen ülkesinden yapacağı vize başvurusunda da olumsuz etki yaratır. Ancak hastalık vb. gibi mücbir sebeplerden doğan durumlar bu durumdan istisna tutulabilir. İspanya vizesi 2020 başvurunuz sırasında çok dikkatli ve titizlikle hazırlanmış bir vize dosyası hazırlanması gerekir. Bu başvurunuzda EAGVS müşteri temsilcinize önceki seyahatte yaşadığınız durumun ayrıntılarından bahsetmek, Türk Konsolosluğu ve makamlar arasındaki yazışmaların belgelerini sunmak, hastane raporları gibi belgeleriniz sayesinde müşteri temsilciniz güçlü bir dosya hazırlayacaktır. Konsolosluğa önceki vize ihlali sebeplerinizi belgeleriyle anlatmanız halinde İspanya vize işlemleri sürecinizde avantaj sağlayabilirsiniz. Ancak unutulmamalıdır ki her durumda vize kararı yalnızca İspanya Konsolosluğuna aittir. 

İspanya vizesi başvurularınız ve tüm süreç hakkında bilgi için 02129632297.

Nazlı Daştan

İspanya vizesi

Cevap Ver
Spam mesajı olmadığını anlamamız için lütfen doğrulama yapınız.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES