x
İspanya

Vize İşlemleri

İspanya

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 312 963 04 91

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

ankara@eagvs.com

İspanya Vize Başvuru, Ankara

İspanya Vize Başvuru, Ankara ofisi olarak İspanya Büyükelçiliği himayesinde ve yasal çerçevesinde yürütülen vize işlemleri konusunda ihtiyaç duyabileceğiniz tüm bilgileri sayfamızda derledik.

İspanya, son dönemde en çok vize talebinde bulunulan ülkelerden biri olma özelliği taşıyor. Hem turistik anlamda ziyaretçi kabul eden İspanya; hem de ticari, kültürel ve eğitim konusunda sunduğu avantaj ve uluslararası anlaşmalarla ziyaretçi akınına uğruyor. Bu sebeple ister kısa ister uzun vadeli vize kategorilerinden başvuru yapmak istediğinizde öncesinde mutlaka bilmeniz gereken detayları yazımızda açıkça belirttik.

Daha fazla soru, öneri ve güncel deneyimleriniz için İspanya Vize Başvuru, Ankara danışmanlarımızla, +90 312 963 05 08 numaralı telefon, ankara@eagvs.com mail adresimiz ve canlı destek sistemimizle iletişime geçebilirsiniz. Başvurunuzun en önemli adımı vize kategorinizin doğru seçilerek o şartları taşıyan vize dosyanızın Konsolosluğa teslim edilmesidir.

İspanya Vize Başvuru, Ankara ofisimizin hizmet verdiği İspanya Vizeleri;

Kısa Süreli İspanya Vizeleri

Uzun Süreleri İspanya Vizeleri

 • Çalışma vizesi
 • Oturum vizesi
 • Eğitim vizesi 
 • Aile birleşimi vizesi

90 günden daha az konaklamalı seyahatleriniz için kısa süreli Schengen Vizesi,  90 günden uzun sürecek seyahatler içinse D Vize alınması gerekmektedir. Diğer kategoriler ile ilgili ayrıntılı bilgiyi İspanya Vize Başvuru, Ankara rehberlerimiz aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

İspanya Vizesi Ankara Başvuru Merkezi

İspanya Vizesi Ankara Başvuru Merkezi İspanya Devleti tarafından merkezi Ankara’da bulunan İspanya Büyükelçiliği’dir. Elçilik vize başvurunuzu alır, işleme koyarak gerekli incelemeleri ve şart uygunluğunu kontrol eder ve vize kararını verir. Vize alımı konusunda tek yetkili kurum Büyükelçililik ve İstanbul ve Ankara’da bulunan Konsoloslukların vize bölümleridir. 

İspanya Büyükelçiliği Ankara Konsolosluğu’nun vize konusunda hizmet verdiği iller başta Ankara olmak üzere; İç Anadolu’da Aksaray, Çankırı, Çorum, Eskişehir, Kırıkkale, Karaman, Nevşehir, Niğde, Kırşehir, Konya, Sivas, Yozgat, Doğu ve Güneydoğu’da Adıyaman, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Kars, Kilis, Malatya, Mardin, Ağrı, Ardahan, Batman, Bayburt, Diyarbakır, Bingöl, Bitlis, Elazığ, Iğdır, Kahramanmaraş, Hakkari, Muş, Şanlıurfa, Siirt, Şırnak, Tunceli, Uşak, Van, Ege’de Kütahya, Afyon, Karadeniz’de Gümüşhane, Amasya,  Akdeniz’de Adana, Hatay, Osmaniye, Mersin’dir.

Söz konusu illerden İspanya Vize Başvuru, Ankara ofislerimizden vize işlemleriniz konusunda bilgi alabilir, başvuru süreciniz için iş birliği yapabilirsiniz.

İspanya Vizesi Ankara Başvuru Merkezi, İspanya Büyükelçiliği kararı ile farklı güncellemelerle başvuru alabilmektedir. İspanya Konsoloslukları son dönemde güncel bir değişiklikle başvuru sahiplerini direk etkileyen iki uygulama getirdi; Öğrenci, Turistik, Aile Ziyareti, Kültürel, ziyareti amacıyla yapılacak vize başvurularının seyahatten 17 gün önce yapılmasını istemektedir.

Ayrıca, İstanbul'dan yapılacak Ticari vize başvurularında seyahat tarihi ile başvuru arasında 8 iş günü aranması şartı getirilmiştir. Gününde yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir. Bu nedenle başvurunuzu yapmadan İspanya Vize Başvuru, Ankara ofisimizden güncel bilgileri edinin.

İspanya Vize İşlemleri

İspanya vize işlemleri başvuru yapmak istediğiniz vize kategorisine bağlı evrakların hazırlanarak Konsolosluğa teslim edilmesi ile başlar. Yetkili otoriteler tarafından incelenen başvuru belgeleriniz değerlendirilerek sonuç başvuru sahibine bildirilir.

AB üyesi İspanya aynı zamanda Schengen Anlaşmasına tabidir. Diğer Schengen ülkelerinin uyguladığı şartlar İspanya için de geçerli olup farklı belge, ek evrak ya da farklı bir prosedür uygulaması da Büyükelçiliğin inisiyatifindedir. 

Schengen vizelerinde ülkelerin hassasiyetle üzerinde durduğu durum ise vize talebinde bulunulan ülkenin seyahatte ana ülke olarak konumlandırılmasıdır. Eğer vizenizi İspanya Konsolosluğu aracılığı ile aldıysanız hem bu ülkede en uzun süre konaklamanız hem de ilk giriş yaptığınız ülke olarak belirlemeniz gerekmektedir. Aksi halde bir sonraki İspanya seyahatinizde vize alımınız olumsuz sonuçlanabilir.

İspanya Konsolosluğu vize işlemlerinde işleme alınacak belgelerin maksimum son 10 gün içinde alınmış olmasını talep etmektedir. Biometrik parmak izi uygulaması İspanya için de geçerli bir kayıt işlemidir. 12 Yaşından küçük çocuklardan bu kayıt istenmemekte lakin başvuruda çocukların bulunması istenebilmektedir. Eğer çocuğunuz tek başına seyahat edecek ise aile tarafından noter onayıyla imzalanmış bir muvafakat name de konsolosluk tarafından talep edilecektir.

Euroasia GVS, İspanya Vize Başvuru, Ankara ofisimiz İspanya vize işlemleriyle ilgili her sorunuzu cevaplamaktadır. İspanya Vize İşlemleri konusunda uzman danışmanlarımıza ulaşmak için çağrı merkezimizi ya da canlı destek sistemimizi kullanabilirsiniz.

İspanya Vizesi Ankara’da Nereden Alınır?

İspanya’yı ziyaret etmek isteyen Türkiye vatandaşları İspanya Büyükelçiliği'nin belirlediği görev yetkisine sahip Konsoloslukların bölge başvuru noktalarından vize alımı gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Ankara’dan yapacağınız başvurular için öncelikle Konsolosluğun yetki bölgesi içindeki illerde ikamet edip etmediğinizi kontrol etmelisiniz.  Yetki bölgesine giren illeri İspanya Vizesi Ankara Başvuru Merkezi başlığımız altında bulabilirsiniz. Eğer yasal olarak onayladığınız ikameniz bu iller içinde yer alıyorsa Ankara Konsolosluğu vize ofisinden işlemlerinizi yürütebilirsiniz.

İspanya seyahatiniz için vize ihtiyacınız var ise öncelikle randevu almanız gerekmektedir. İspanya Büyükelçiliği Schengen vizesi başvurularında BLS şirketini randevu alımı için dış bağlantı firması olarak belirlemiştir. Uzun vadeli vize kategorileri için randevu sistemi konusunda İspanya Vize Başvuru, Ankara ofisimizden bilgi alabilirsiniz.

Her iki vize içinde Konsolosluk sitesinde belirlenen vize kategorilerine göre düzenlediğiniz evrakları başvuru merkezi gün ve saatinde gerek şahsen gerek sorumlu danışmanınızla dosyanızı işleme alırsınız. Biometrik kaydınız olduğu sürece istisnai durumlar hariç başvuruda şahsen bulunmanız gerekmez. Başvuru sahibinin randevuda bulunmasını istemek Büyükelçiliğin inisiyatifindedir. 

İspanya Vizesi Ankara’da Nereden Alınır? Sorumuzun cevabı acente ya da BLS şirketi değil İspanya Büyükelçiliğ’idir. Aracı hizmet veren bu firmalar sizin başvuru sürecinizin belli bir sistemle alınmasını ve karışıklığa yol açmadan güvende ilerlemeniz için çalışan hizmet kollarıdır. Biz de
İspanya Vize Başvuru, Ankara ofisi olarak ihtiyacınız olan vize kategorisine göre Konsolosluğa sunmanız gereken evrak ve belgeleri kuralına göre hazırlıyor, gerektiğinde size randevunuzda eşlik ediyor, pasaportunuzu işlemleriniz sona erdiğinde kurye, kargo ya da şahsen size teslim ediyoruz.

İspanya Vizesi Ankara’da Nasıl Alınır?

İspanya vizesi başvurularınız ister ulusal ister Schengen kategorisinde olsun, başvurunuz İspanya Vize Başvuru, Ankara danışmanlarımız aracılığıyla online/interaktif olarak yapılmaktadır. İletişime geçmenizle başlayacak iş birliğimiz süresince danışmanlarımız, plana uygun olan İspanya vize başvurunuzu yapacak ve vize alımınızın cevaplanmasına kadar size bilgi akışı sağlayarak destek vermeye devam edeceklerdir.  

İspanya, farklı uygulamalar konusunda gayet açık ve güncel değerlendirmeler yaparak başvuru sahiplerine yeni şartlar getirebilmektedir. Bu sebeple seyahatinizin tam tarih belirlemesini ya da konaklama, uçuş rezervasyon bedellerinizi ödemeden İspanya Vize Başvuru, Ankara danışmanınıza ulaşarak süreç konusunda ve güncel değişiklikler konusunda anlık bilgi alabilirsiniz. Aksi takdirde olağan resmi tatil, evrak eksikliği, teknik arızadan ya da olağandışı mücbir sebep ya da kural değişikliğinden dolayı seyahatinizi ertelemek zorunda kalabilirsiniz.

Euroasia GVS Ankara Başvuru Merkezi, İspanya vizesi Ankara’da nasıl alınır? Sorunuz için kısa bir planlama hazırlamıştır. Planı takip ederek ve danışmanlarımızdan bilgi alarak vize alımınızı kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

 • İspanya Vize Başvuru, Ankara Çağrı Merkezimize 0312 963 05 08, ankara@eagvs.com adresine e-mail ya da telefon numaralarınızı yönlendirin.
 • İspanya Vize Başvuru, Ankara Çağrı Merkezinde size atanan danışmanınızın sorularını cevaplayın.
 • Size yönlendirilen maildeki evrakları hazırlayın.
 • Evraklarınızı başvuru merkez ofisimize kargo, kurye ya da şahsen iletin.
 • Biometrik kaydınız yok ise size bildirilen randevu tarihinde Ankara Konsolosluğu’nda bulunarak biometrik verilerinizi kayda aldırın.
 • Başvurunuza dair tüm bilgileri İspanya Vize Başvuru, Ankara danışmanınıza ulaşarak edinin ve süreç sona erdiğinde pasaportunuzu elden ya da kurye/kargo olarak teslim alın.

İspanya Vizesi BLS Ankara

İspanya Vizesi BLS Ankara; İspanya için alınacak Schengen vize kategorileri için randevu desteği sağlayan başvuru merkezidir.
BLS İspanya Vize Başvuru Merkezi, Ankara Konsolosluğu yetki bölgesindeki illerden gelen başvuru taleplerinin sistemli bir düzende Konsolosluğa bildirilmesini sağlayan aracı bir firmadır. 

İspanya Devleti, Schengen şartlarını uygulayan yirmi altı ülkeden biri olması sebebiyle yoğun vize talebini aracı kurumlarla düzene koyarak daha kısa sürede sonuç vermek adına aracı kurumlarla işbirliği yapmaktadır. İspanya’nın yetkili vize başvuru merkezi BLS, başvurunuzu hazırlamaz; Büyükelçiliğin ya da Konsolosluğun şart, kural ve uygulamalarına göre işlemi kabul eder ve süreci başlatır.

Bu hizmet için ücretini vize harcı içinden değil harici olarak tahsil eder. Hizmet ücretleri durumunuza, vize kategorinize vb. nedenlerle farklılık gösterebilir. Hizmet ücreti Amerikan Doları üzerinden alınmaktadır.Herhangi bir sebeple vizenize aldığınız ret ya da başvurunuzu geri çekme durumunda ödediğiniz hizmet ücreti iade edilmez.

BLS İspanya ofisi biometrik kaydınızı alma yetkisine sahip olmadığı gibi karar ve süreç konusunda da söz sahibi değildir. Evraklarınızı alır, randevu tarihi belirler ve Konsolosluk yetkililerine iletir. 

İspanya Vize Başvuru, Ankara ofisimiz danışmanlığında Schengen başvurunuzu biometrik kaydınız var ise sadece evraklarınızı ofisimize kargo ya da kurye yoluyla ulaştırarak İspanya Vizesi BLS Ankara başvuru merkezinden yapabilirsiniz. Yetkililerimiz evraklarınızın tamamlanmasından randevunuzun tanımlanmasına kadar tüm aşamaları sizin adınıza takip edecektir. 

İspanya Vize Ücreti 2023

İspanya vize başvurunuza dair evrak listesinde harç bedelinizi İspanya Vize Ücreti 2023 tarifesine göre ödediğinizi gösteren banka dekontunu da ibraz etmeniz gerekmektedir. İspanya Vize Başvuru, Ankara ofisimize başvuru yapacağınız vize kategorisine göre hesaplama yaptırarak ödemeniz gereken toplam vize harcı, başvuru merkezi ücretini öğrenebilirsiniz. Belli yaş sınırlamalarına ve özel durumunuza göre vize ücretiniz değişkenlik gösterecektir. Uluslararası anlaşmaları karşılayan durumlarda da vize harçları değişkenlik gösterecektir.

İspanya Vize Başvuru, Ankara ofisimize ulaşarak mali hesaplama konusunda net bir bilgi alabilir daha sonra ödemenizi danışmanınız aracılığıyla ya da kendiniz gerçekleştirebilirsiniz. İspanya vize başvuru sürecinde evraklarınız arasında söz konusu dekont olmaz ise dosyanız işleme alınmaz.

Ayrıca vizenize ret cevabı aldığınızda ya da başvurunuzu geri çektiğinizde idari belge ücreti başlığı altında alınan İspanya vizesi Ankara başvuru ücreti ne dahil harcı iade alamazsınız. Yeni bir başvuruda süreç baştan başlayacak ve sizden dekont güncel tarihli olarak tekrar istenecektir.

İspanya Vize Ücreti 2023 tarifesine uygun olarak yatırılmasının akabinde dekontunuz diğer evraklarınızla birlikte Konsolosluk tarafından incelemeye girecektir. Tüm evrakların tam, doğru, eksiksiz ve bilgilerin ispat edilebilir olduğu durumlarda vizenize ret cevabı gelme olasılığı çok düşüktür. İspanya Vize Başvuru, Ankara ofisimizle bu süreci kuralına, kanununa ve uygulamalara hakim olarak tamamlayarak maddi ve zamansal kayıplardan korunursunuz.  Profesyonel iş birliğimiz ve uzmanlığımızdan faydalanmak için Çağrı Merkezimizi 0312 963 05 08 arayın.

İspanya Büyükelçiliği Ankara

İspanya Büyükelçiliği Ankara, İspanya topraklarına ya da deniz yoluyla ziyaret etmek isteyenler için vize işlemlerini Büyükelçilik himayesinde ve yetkili Konsolosluk ofisleriyle çalışmalarını sürdürmektedir. Schengen Anlaşması gereğince uygulanan tüm şartları vize işlem sürecinde devam ettirmekle birlikte kendi diplomatik ve bürokratik gerçekliklerine göre farklı kuralları da dönemsel olarak devreye alabilmektedir. 

İspanya vizesi Ankara Konsolosluk işlemlerinize başlamadan önce güncel prosedür konusunda bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. İspanya Vize Başvuru, Ankara ofisimiz tüm güncel değerlendirmelere hakim ekibiyle size anında bilgi vermekte ve sürecin aksamadan devam etmesine yönelik çözüm planlamasıyla vakit kaybı ya da maddi kayıp yaşamanızı asgari düzeyde tutmaktadır.

Vize başvurunuza başlamadan önce Konsolosluk çalışma tarih ve saatlerini bilmeniz önem arz etmektedir. Resmi tatillere denk gelen başvurular risk yaşamakta belirtilen süre zarfında vize alımlarını gerçekleştiremeyebilirler.

İspanya Büyükelçilik Çalışma Saatleri ve Resmi Tatil Günleri

​Pazartesi – Cuma: 09:00 - 16:30 arasında işlem yapan Konsolosluk;  Vize başvuruları için hafta içi 09:30 – 12:00 saatlerinde randevu usulü çalışmaktadır.
İspanya Büyükelçiliği Ankara; Ocak ayında Yeni Yıl, Epifani Bayramı – Nisan ‘da Kutsal Cuma, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Mayıs Ayında İşçi Bayramı, Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Ekim’de İspanya Milli Günü, Cumhuriyet Bayramı, Aralık’ta İspanya Anayasa Günü, Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı süresince hizmet vermemektedir. Ayrıca olağan üstü ve toplumsal güvenliği ve sağlığını etkileyen olay ve durumlarda da ek tedbir alınmaktadır. Bu süreçlerde İspanya Vize Başvuru, Ankara ofisimize ulaşarak anlık durum konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

İspanya Vizesi Ankara'da Kaç Günde Çıkar?

İspanya Vize Başvuru, Ankara ofislerimizin vize işlemleri konusunda en çok sorduğu sorudur. İspanya Vizesi Ankara'da Kaç Günde Çıkar?
Her ne kadar başvuru süreci konsolosluk tarafına evrakların girişi ile fiili olarak başlasa da başvuru öncesi evrak hazırlama dönemi en çok zaman alan dönemdir. Bu nedenle başvuru evraklarınızın nitelik ve nicelik açısından şartlara uygun olarak teslim edilmesi önemlidir. Bu evrede yaşanacak zamansal kayıplar sizi maddi anlamda da etkileyecektir. Başvurunuzu yapmadan önce evraklarınızın doğru teslim edileceğinden emin olun.

İspanya vizesi Ankara çıkma süresi, kısa süreli vize başvurularında 7-15 iş günüdür. Daha önce VIS ibareniz vizenize işlenmiş ise Biometrik kayıt için randevuda bulunmanız istenmeyecektir. 6 Yaşından küçüklerin biometrik kaydı alınmamakla birlikte istisnai durumlarda Konsolosluk şahsen randevuda bulunmanızı talep edebilmektedir. 7-15 günlük süreç kayıt alımı yapıldıktan sonra başlayacaktır.

Son uygulama değişikliği ile net bir tarih aralığı verilerek Öğrenci, Turistik, Aile Ziyareti, Kültürel, ziyaretlerde seyahatten 17 gün ve İstanbul'dan yapılacak Ticari vize başvurularında ise seyahat tarihi ile başvuru arasında 8 iş günü aranması şartı getirilmiştir.

İspanya Vizesi Ankara'da Kaç Günde Çıkar? sorusunun netliğini vize kategoriniz belirleyecektir. İspanya Vize Başvuru, Ankara ofisimizle iletişime geçerek güncel bilgileri alabilirsiniz. Vize işlemleri sona erdiğinde danışmanınız vizesi basılmış pasaportunuzu kontrol ederek tercih ettiğiniz yöntemle (elden, kurye, kargo)size ulaştıracaktır.

Ankara İspanya Vize Başvuru Formu

Ankara İspanya Vize Başvuru Formu, İspanya Büyükelçiliği’ne verilmesi gereken dosyadaki asıl evraktır. Formda sizden doldurulması istenilen bilgiler diğer evraklarınızın niceliğini belirleyecektir. Başvuru formunuzun açık, net, anlaşılır ve ispatlanabilir olması önem arz etmektedir.

İspanya Schengen uygulamasında olan ülkelerden birisidir. İspanya vizesine başvurmak isteyen Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaport sahipleri 180 gün içinde 3 ayı aşmamak kaydıyla vizesiz seyahat gerçekleştirebilirler. Diğer (bordo) pasaport sahipleri ise ülke ziyareti öncesinde mutlaka geçerli bir vize almaları gerekmektedir.

Bordo pasaport sahipleri için süreç Başvuru Formu’nun doldurulmasıyla başlar. Formu doldurmadan önce vize kategorinizi önceden belirlemek ve seyahat planınızı netleştirmek zorundasınız. Formu doldurduktan sonra ve süreç içinde değişiklik yapılacak her durum için sorumluluk bizzat size ait olup, başvuru sürecinizin aksamasına ve hatta vizenizin incelenmeye alınmamasına ve ret sorununa yol açabilirsiniz.

Aracı Başvuru Merkezi BFS, size bu süreçte yardımcı olmayacaktır. Formu ya kendi imkanlarınızla dolduracak ya da danışmanınızla birlikte gerçekleştireceksiniz. Danışmanlarımız size form içinde yer alan her bir soru için gerekli beyanı vermeniz adına olumlu ya da olumsuz sonuçlarını ön görecek ve tavsiye edilen şartlarda başvuru formunu tamamlamanızı sizinle birlikte gerçekleştirecektir.

Euroasia GVS İspanya Vize Başvuru, Ankara ofisimizden alacağınız danışmanlık hizmetiyle asli belgeniz olan Ankara İspanya Vize Başvuru Formu’nu olması gereken şekilde doldurarak vize işlemlerinize başlayabilirsiniz.

Ankara İspanya Vizesi Gerekli Evraklar

 • Ankara İspanya vizesi gerekli evraklar, vize kategorisine göre değişkenlik göstermektedir. Seyahatiniz için talep edilen evrak listeleri İspanya Vize Başvuru, Ankara ofisimiz tarafından size ulaştırılacaktır. Seyahat sebebinize uygun başlık bulunmuyor ya da seyahat amacınızın hangi başlığa ait olduğunu bilmiyorsanız, 0312 963 04 91 numaralı telefonumuzdan ya da ankara@eagvs.com adresimizle interaktif ortamda bize ulaşabilirsiniz.

İspanya Vize Başvurularında istenen genel evraklar ise şu şekilde sıralanmaktadır. Ek ve alternatif evraklar için lütfen danışmanınızla vize kategorinizi ve varsa özel durumunuzu paylaşın.

 • İspanya Vizesi Başvuru Formu 

Elle doldurulan form, eksiksiz, anlaşılır olmalı gerçek bilgileri içermelidir. Formu, İngilizce, İspanyolca, Türkçe olarak doldurabilirsiniz. Başvuru formu için lütfen tıklayınız.

 • Biometrik Fotoğraf 

İstenilen şartları karşılayan fotoğraf lekesiz ve ölçülerinde teslim edilmelidir.

 • Davet Mektubu 

Aile, Arkadaş ya da bir firma sebebiyle İspanya’da bulunacaksanız mutlaka bir davet mektubu talep edilecektir. Davet mektubu sizi davet eden kişi ya da firma tarafından doldurulmalı, imzalanmalı ve Belediye onayı almalıdır. İspanya Vize Başvuru, Ankara ofisimize ulaşarak örnek bir davet formu temin edebilirsiniz.
İkametgah Belgesi: Her yaş grubu başvuru sahibinin ikametgah belgesi sunması gerekir. 

 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği 

Aile bilgilerinizi ve iletişim detaylarınızı içermelidir.

 • Pasaport 

Seyahat bitiminden sonra 3 ay 15 gün geçerlilik süresi olan pasaportunuz en az 2 boş sayfası olacak şekilde şahsen başvuracaksanız yanınızda bulunmalıdır. 10 yıldan eski olan pasaportlar kabul edilmemektedir. Ayrıca tüm pasaportunuzun fotokopisi de Ankara İspanya Vizesi Gerekli Evraklar arasında olmalıdır.

 • Nüfus Cüzdanı 

Nüfus cüzdanınız ve pasaportunuz aynı bilgileri taşımalı ve dosyanızda fotokopi olarak yer almalıdır.

 • Banka Hesap Özeti 

Son 3 aya ait, banka antetli kağıdına yazılmış, kaşeli, ıslak imzalı banka hesap cüzdanınız ya da dökümünüz. 

Diğer gelir belgeleri, vize kategorinize göre düzenlenecek belgeler ve alternatif istenebilir Ankara İspanya vizesi gerekli evraklar için İspanya Vize Başvuru, Ankara ofisimize ulaşabilirsiniz.

Ankara İspanya Vizesi Ret

Ankara İspanya Vizesi Ret mektubu da ne yazık ki vize işlemlerinizde karşınıza çıkabilecek bir durumdur. Vizenizin ret almasına birçok sebep olabilir. Evraklarınızın kuralına göre teslim edilmesi ne yazık ki onay almanız için geçerli sebep değildir. Uluslararası seyahatler belli bir sorumluluğu size yükler herhangi bir ülkede vize konusunda yapacağınız bir yanlış dahi sizi yeni başvurunuzda etkileyebilir.

Ankara İspanya Vizesi Ret konuları hakkında genel bir fikriniz olması amacıyla İspanya Vize Başvuru, Ankara ofisimiz genel ret başlıklarını sizin için derledi.

 • Belgeleriniz eksik, sahte, güncel ya da açık değilse
 • Schengen ülkelerine giriş yasağınız varsa
 • Seyahatiniz bitince geri döneceğinizi kanıtlayamıyorsanız
 • Mali gücünüz yeterli değilse
 • Daha önceki vize alımlarınızda vize ihlali yaptıysanız
 • Toplum sağlığı ve güvenliği konusunda tehlike oluşturduğunuza kanaat getirildiyse

Ankara İspanya Vizesi Ret belgesini alırsınız. Tüm süreç boyunca yatırdığınız her ücret yanacak, iadesi olmayacak ve belgeleriniz de güncelliğini yeni başvuruda yitirebileceğinden hem vakit hem de maddi kayıp yaşayacaksınız. Vize başvurunuzun dikkatle yapılması hem seyahatinizin doğru zamanda gerçekleşmesi hem de parasal zarar görmemeniz adına önemlidir. 

Çözüme kavuşturulacak bir durum var ise İspanya Vize Başvuru, Ankara ofisimiz danışmanları yeni başvurunuz için çözümlemesini yapacak ve vize başvurunuzun yeniden değerlendirilmesini isteyecektir. Karar verici merci olan İspanya Büyükelçiliği vize başvurunuzu kabul edebilir ya da geri çevirebilir. İnisiyatif tamamen İspanya Devleti’nin otoritesine bağlıdır.

Ankara İspanya Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası

Ankara İspanya Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası, yapılması zorunlu, ziyaretçiyi koruma odaklı bir uygulamadır. Schengen vize başvurusu yapacak olan kişilerin seyahat sürelerini kapsayacak en az 30 bin Euro teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası yaptırması gerekmektedir. Bu kural tamamen ülke ziyaretçisini koruma üzerine kurulu bir sistemdir. Bu sebeple yaş sınırı olan poliçeler geçerliliğini vize işlem sürecinde yitirmektedir.

Seyahatinizin süresini kapsayan geçerli bir sigortada yaş sınırı yoktur. Şartları taşıyan sigorta belgenizi evraklarınızla birlikte dosya tesliminde beyan etmeniz de gerekmektedir.Dilerseniz söz konusu sigorta acentelerinden pakete ilişkin teklifleri İspanya Vize Başvuru, Ankara  aracılığıyla da değerlendirebilirsiniz. Standart pakete ek öneriler ve imkanlar sunan firmalar bagajınızın kayıp olma ihtimaline karşı dahi bir çözüm sunabiliyor. Dikkat etmeniz gereken tek şey Ankara İspanya Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası ‘nın geçerli şartları taşıyor olması.

Euroasia GVS İspanya Vize Başvuru, Ankara ofisimiz ile yapacağınız iş birliğinde Ankara İspanya Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası konusunda değerlendirmeler ve teklifler de dahildir. Seyahatinizde karşınıza çıkabilecek her türlü sıkıntıda çözüm odaklı hizmet almanızı garanti altına almak ve en az riskle vize işlemlerinizi tamamlamak için bize ulaşabilirsiniz.

Keyifli seyahatler…

Euroasia GVS İspanya Vize Başvuru, Ankara Ofisi
Adres
Kazım Özalp Mah. Kuleli Sok. No: 89/6 GOP / ANKARA 
Telefon
+90 312 963 05 08
E-Posta
ankara@eagvs.com

İspanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İspanya Vizesi Ankara
H. Akkoyun 15/04/20, 13:55 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Ankara Polatlı’da yaşıyorum. İspanya’daki halamın yanına gitmek istiyorum 1 aylığına. Daha önce hiç vize başvurusu yapmadığım için sizden yardım istiyorum. Ne yapmam gerekiyor? Başvuruyu nereden yapmalıyım? Önce size evrak vermem gerekiyormuş sanırım İspanya vizesi Ankara işlemlerinde yardımcı oluyor musunuz?
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';