x
İspanya

Vize İşlemleri

İspanya

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 04 91

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

Ankara@eagvs.com

İspanya Vize Başvuru , Ankara

Değerli ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services Ankara şubemiz tarafından sizler için hazırlanan İspanya vize başvuruları için güncel, detaylı ve gerekli bilgilendirmelerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz. 

Devam eden sayfalarımızda başta Ankara Gölbaşı, Kadınhanı, Mamak, Sincan, Çubuk, Beypazarı, Akyurt, Çamlıdere, Keçiören, Çankaya, Polatlı, Yenimahalle, Etimesgut, Elmadağ, Bala, Ayaş, Altındağ, Pursaklar, Kahramankazan, Haymana, Şereflikoçhisar, Nallıhan, Evren, Kalecik ve Güdül ilçelerimiz başta olmak üzere Aksaray, Bolu, Çankırı ve Kırıkkale gibi çevre illerimizden yapılacak olan vize başvurularına dair tüm bilgilere erişebilirsiniz.

İspanya Vizesi Kimlere Gerekir? Ankara

İspanya ülkesi Schengen uygulamasına üye olan ülkelerden birisidir. Bu yüzden İspanya vizesine başvurmak isteyen Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri 180 gün içerisinde 3 ayı aşmamak kaydıyla vize almalarına gerek olmadan diledikleri gibi İspanya seyahatlerini gerçekleştirebilirler. İspanya vizesi almak isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri ise seyahatlerinin öncesinde mutlaka geçerli bir vize almaları gerekmektedir. 

İspanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 

Euroasia GVS Ankara şubemiz tarafından sizler için aşağıda belirttiğimiz başlıklar altında İspanya vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahatiniz için ihtiyaç duyulan belge listelerine ilgili bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat gerekçenize uygun başlık bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi başlığa uygun olduğunu bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0312 963 04 91 numaralı telefonumuzdan veya ankara@eagvs.com adresimizden e-posta yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Romanya Vize Başvuru Formu

Başvurusu yapılmak istenen Romanya vize başvurusu için doldurulması zorunlu ve en gerekli belge olan Romanya vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık aşamasındayken internet üzerinden online olarak doldurulur, örneği alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu sırasında girilen gerçeğe aykırı, hatalı veya eksik bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasın hatta reddedilmesine sebep olabilir. Bu konuda size uzmanlarımız gereken desteği sağlayarak sizden gelen bilgiler sayesinde formunuzu hazır hale getirir ve sizi bu zahmetten kurtarır.

İspanya Vizesi Kaç Gün İçerisinde Tamamlanır? Ankara

Gerçekleştirilen İspanya vize başvuruları yaklaşık olarak 7-15 iş günü iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Bu süre ortalama zaman vermekle birlikte konsolosluk yetkililerinin istediği ek belge talebi, İspanya resmi tatiller ve konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi sebeplerle uzayabilmektedir. Bu nedenle seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz.
0312 963 04 91 numaralı telefonumuzu arayarak ya da ankara@eagvs.com adresimize e-posta atarak yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz.

İspanya Vizesi Nasıl Alınırı? Ankara

Her ülkenin yaptığı gibi İspanya’nın da vize işlemleri için uyguladığı bazı prosedürler ve aşamalar söz konusudur. Sizler için bu aşamaları aşağıda sıraladık:

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri temsilcilerimiz sizlerle görüşme sağlayarak, sorular sorarak hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: İspanya konsolosluk yetkililerinin mesleki detaylarınıza, seyahat sürenize ve seyahat gerekçenize göre sizden istedikleri belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. İstenen belgeleri hazırlarken hangi belgeye nereden ve nasıl ulaşacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz.
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Yetkililerimize ulaştırdığınız tüm belgeler eksiksiz biçimde uzmanlarımız tarafından kontrol edilir ve incelenir. Herhangi bir belgenizin eksik, gerçeğe aykırı ya da hatalı olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • İspanya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: İspanya konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge özelliğine sahip olması ve başvurunuzun özeti niteliğine sahip olması nedeniyle İspanya vize başvuru formunu doldurmak ayrı bir deneyim ve odak gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu konuda son derece tecrübe sahibi olmakla beraber gereken tüm girişlerinizi yaparak formunuzu doldurur ve size geriye kalan tek şey imzalamak olur. 
  • İspanya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Vize başvurunuzun işleme alınabilmesi için yerine getirmeniz gereken ön şart başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti tüm harç bedelleri, danışmanlık hizmet bedelimiz, işlem ücretimiz ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizi ofisimize ziyarette bulunarak ya da banka hesabımıza transfer ederek ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: İspanya vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Yetkililerimiz sizlerle görüşerek sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve seyahatiniz için gerekli planlamayı yapar.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: İspanya vize başvurularının işleme alınması için parmak izi verme zorunluluğu bulunmaktadır. 25 Eylül 2014 tarihinden sonrasına ait Schengen vizesi olmayan 12 yaşını dolduran bireylerin ve daha önce herhangi Schengen uygulamasında bulunan ülkeler için parmak izi vermeyenlerin parmak izi vermesi gerekmektedir. Dosyanızın konsolosluğa teslim edilmesi, randevunuzun işleme alınması gibi geriye kalan prosedürler arka planda yetkilimiz tarafından planlanır.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Bu zaman ortalama olarak 7-15 iş günü sürmektedir. İspanya konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu işleme almasının ardından görevli olan yetkilimiz her gün dosya durumunuzu takip eder ve sorgular. Başvurunuzla ilgili tüm gelişmelerden anında aranarak haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun sonuca ermesinin ardından yetkililerimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu isterseniz ofisimizden teslim alabilir isterseniz de kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

İspanya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Ankara

Diğer tüm Schengen uygulamasında bulunan ülkelerde olduğu gibi İspanya vize başvurusunun da işleme alınabilmesi için parmak izi verme zorunluluğu bulunmaktadır. 25 Eylül 2015 tarihinden sonra verilmiş olan parmak izleri VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan başvuru yapabilirsiniz. 

12 yaşından büyük bireylerin başvurularının işleme alınması için mutlaka başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Kurumumuzdan alacağınız danışmanlık hizmeti kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberliği sayesinde bu aşamayı sorunsuz bir biçimde tamamlamış olursunuz.

Konsolosluk yetkilileri gerek gördüklerinde sizi konsolosluğa görüşmeye çağırabilirler.

İspanya Vize Ayrımına Göre Nerelerden Başvuru Yapılmalıdır? Ankara

İspanya vize ayrımına göre yalnızca 2 farklı şehrimizden başvuru yapılabilmektedir. Ankara bu illerimizden birisidir. Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Ağrı, Ankara, Amasya, Ardahan, Bayburt, Batman, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Karaman, Kayseri, Kars, Kilis, Kırşehir, Kırıkkale, Kütahya, Konya, Mardin, Mersin, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Şanlıurfa, Siirt, Şırnak, Sivas, Tunceli, Uşak, Van, Yozgat şehirlerimizde yaşamakta olan ziyaretçilerimiz Ankara şubemizle görüşme yaparak başvurularını gerçekleştirebilirler.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES