x
İspanya

Vize İşlemleri

İspanya

İspanya Havaalanı Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İspanya Transit Havaalanı Vizesi geçici kısa süreli bir vize türüdür. Eğer seyahatinize İspanya’dan başlayacaksanız İspanya vizeniz ile Schengen Bölgesi’nde serbestçe dolaşabilirsiniz. Ancak İspanya üzerinden Schengen dışında üçüncü bir ülkeye seyahat etmek isterseniz transit vize başvurusu almanız gerekebilir. Bunun için seyahat etmek istediğiniz üçüncü ülke için transit vize uygulanıp uygulanmadığını öğrenmelisiniz. Bunu en sağlıklı ve güvenilir bilgiyi iniş yapacağınız İspanya havaalanındaki personelden öğrenebilirsiniz. 
Yazımınız devamında İspanya Transit Havaalanı Vizesi 2018 yılı güncel evrak listesi ve vize prosedürüyle ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz. 
İspanya vize başvurularında bölge ayrımı bulunmaktadır. Bu nedenle başvurunuzu ikamet ettiğiniz bölgenin bağlı olduğu konsolosluktan tamamlamanız gerekmektedir. İkamet ettiğiniz bölgeye bağlı olarak beyan edeceğiniz evraklarda değişiklik olabilir. İspanya Konsoloslukları bölge ayrımına buradan ulaşabilirsiniz.
İspanya transit havaalanı vizesi,vize sahibinin transit bölgeden çıkıp Schengen bölgesine girmesine izin vermemektedir. Transit vize başvurusu yapabilmek için başvuru sahibinin varış ülkesinin geçerli vizesine sahip olması gerekir. Eğer başvuru sahibi vizesiz giriş yapabiliyorsa, varış ülkesine gidiş amacını açıklayan belgeleri sunmalıdır. Bu belgeler arasında; davetiye, otel rezervasyonu, gayrimenkul belgeleri, tapu, ruhsat, maaş bordrosu, kira kontratları yer almaktadır. 
Afganistan, Bangladeş, Kongo (Demokratik Cumhuriyet), Eritre, Etiyopya, Gana, Irak, İran, Nijerya, Pakistan, Somali, Srilanka ve Suriye ülkelerin vatandaşlarının havalimanı transit vizesi alması gerekmektedir:

ispanya transit vize

İspanya Transit Vize İçin Gerekli Evraklar

Pasaport: 10 yıldan eski olmamalı, içerisinde 2 adet boş vize sayfası bulunmalı ve planlanan dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay daha geçerli olmalıdır.

Vize Başvuru Formu: Başvuru sahibi tarafından kişisel olarak eksiksiz, dikkatlice doldurulmuş ve imzalanmış olmalı. Başvuru sahibi 18 yaşından küçükse formu anne ve babası imzalamalıdır.

Vize Talep Dilekçesi: İspanya Konsolosluğuna hitaben yazılmış ve seyahat amacınızı açıklayan dilekçe.  

Biometrik Fotoğraf: 6 aydan eski olmayan arka fonu beyaz fotoğraf. 

Gideceğiniz ülke vizesi: Asıl seyahat edeceğiniz ait vize/oturum izni ve bu iznin olduğu pasaport sayfasının fotokopisi veya gideceğiniz ülkeye giriş yapma hakkınızın olduğunu gösteren belgeler sunulmalı. 

Muvafakatname: Başvuru sahibi 18 yaşından küçükse anne babadan noter onaylı muvafakatname alınmalıdır. Bu belge ebeveynlerin kimlik fotokopisi ile birlikte sunulmalıdır. 

Pasaport ve kimlik fotokopileri: Yeni ve eski pasaportların bütün işlenmiş sayfalarının fotokopileri (kimlik bilgileri, geçerlilik süreleri, varsa vizeli ve mühürlü sayfalar, vb.) varsa eski Schengen, İngiltere, Amerika ve Kanada vizelerinin fotokopileri beyan edilmeli.

İspanya Transit Vizesi/İspanya Şoför Vizesi İşlemleri

Karayolu ile İspanya’dan geçecek olan şoförlerin İspanya Transit Vize/ Şoför vizesine başvuru yapması gerekmektedir. TIR ile İspanya’dan geçiş yapacak olan şoförlerin hazırlaması gereken belgeler ise aşağıdaki gibidir. 

İspanya Vizesi Tır Şoförleri İçin Gerekli Evraklar

 • Teminat Yazısı: TIR şoförü bağlı bulunduğu şirketten teminat yazısı almalı. Şirket ortağı olmaları halinde UND (Uluslararası Nakliyeciler Derneği) tarafından verilen teminat yazısı sunmalıdır. 
 • Şirket sürücülerinin listesi
 • SGK İşe Giriş Bildirgesi
 • SGK Hizmet Dökümü: Başvuru sahibi şoför için yapılan önceki SGK ödemeleri listesi de eklenmeli. 
 • Şirketin Ticaret Odası kaydı.
 • C2 belgesi (ihracat izni).
 • Şoförün uluslararası ehliyeti.
 • Davet Mektubu: AB’deki bir şirketten davet mektubu ya da iş ortaklığı belgesi ibraz edilmeli.

Ek Hizmetlerimiz 

 • Seyahat Sağlık Sigortası: Schengen bölgesinde geçerli olan ve 30 bin Euro teminatlı zorunlu seyahat sağlık sigortası yaptırılmalı. 
 • Uçak rezervasyonu: Türkiye’ye geri dönme durumunda gidiş dönüş uçak bileti rezervasyonu olmalıdır.

Bu iki belgeyi isterseniz çok kısa bir süre içinde ofisimizde yaptırabilirsiniz. 

UYARILAR

 • İspanya Transit Havaalanı Vizesi başvuruları İspanya Başkonsolosluğu ve İspanya Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Bu iki temsilciliğe sunulacak belgelerin güncel olması gerekmektedir.
 • Transit vizeniz için ibraz edeceğiniz belgeleri başvurudan önceki 3 ay içerisinde temin ediniz. 
 • İspanya Konsolosluğu vize yetkilisi gerekli gördüğü takdirde ek belgeler isteyebilir.
 • Beyan ettiğiniz belgelerde eksiklik veya hata olduğunda ise İspanya Konsolosluğu ya da Büyükelçiliği vizenizi reddedebilir. 
 • İspanya seyahatinizi araba ile gerçekleştirecekseniz İspanya vizesi başvurunuz sırasında arabanızın ruhsatını ve uluslararası ehliyetinizi ibraz etmeniz gerekmektedir. Aracınız için Yeşil Sigorta yaptırmanız zorunludur.

ispanya transit vize

daha fazla göster

İspanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Cevabı Görüntüle
a. töngür 12/02/19, 16:45
Merhabalar,
Evraklarımı tamamladım ve cuma günü için randevumu aldım. Fakat ücreti nereye ne zaman ödeyeceğimi tam anlayamadım. Bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim. Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
İ. Kurşun 10/02/19, 15:18
Merhabalar,
benim fransa'dan almış olduğum multi girişli schengen vizem var. Bu vizeyle daha önce Almanya Stuttgart havaalanından giriş çıkış yapmıştım. Almanyadan giriş yaptım ama Fransada daha uzun süre kalacağım için fransa konsolosluğundan almıştım vizemi.
Bu vizem hala devam ediyor ve mart ayında İspanya'ya gitmem gerek. Bu vizeyle ispanya'ya girişimde sorun yaşar mıyım? yoksa yeniden ispanya için vize başvurusunda bulunmam gerekli midir?
Cevabı Görüntüle
s. kula 04/02/19, 20:40
merhaba,

20 Şubatta Barcelona gezisi için 7 Şubatta vize başvuru randevusu almak istediğimde, randevu tarihi ile seyahat tarihi arasında 17 gün olması gerektiğini öğrendim. bu uygulamanın istiası yok mudur? çünkü seyahatim son anda belli oldu ve değiştirme şansım yok.
ayrıca bildiğim kadarıyla başka hiçbir schengen ülkesinde olmayan bu uygulamaya yeni mi geçildi? turistik vize için başvuracak insanları oldukça mağdur edecek bir durum. şimdiden teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
n. yüksel 17/12/18, 09:26
günaydınla merak ettiğim bir şey var. bursa kükürtlüde vize başvuru yeri var tanıdıklarımız vizelerini buradan alıyor. ispanya vizemizi kükürtlüde ki yerden alabilir miyiz. illa İstanbul gitmemiz gerekiyor mu? şirkletim var ve 4 kişilik bir ailemle ispanya tatili yapacağız. istanbula gitmeden bu işi halledebilirsek süper olur. eşim ev hanımı, çocuklşarım öğrenci. daha önce yunanistan vizesi aldık bursadan ispanya vizelerimizi alabilir miyiz? teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
M. Enes KIZILTEPE 03/12/18, 14:52
Merhaba, Yeşil pasaportum 28 Mart 2019'a kadar geçerli.
Aynı zamanda Kasım 2020'ye kadar geçerli BORDO pasaportum var.

Ocak 2019'da İspanya'ya gitmek istiyorum, gittiğimde Yeşil pasaportun geçerlilik süresinin bitmesine 2 ay kalacak. Ama yanımda 1 sene geçerliliği olan BORDO pasaport da olacak.

İspanya'ya girişte bir sorun yaşar mıyım?
Yazıdırılabilir Versiyonu
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES