x
İspanya

Vize İşlemleri

İspanya

Telefon/Faks

+90 352 353 30 25

Eposta

kayseri@eagvs.com

İspanya Vize Başvuru, Kayseri

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Kayseri şubemiz tarafından sizler için hazırladığımız İspanya vize başvurularına dair kapsamlı, güncel ve gerekli bilgilerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

İlerleyen sayfalarımızda başta Akkışla, Melikgazi, Bünyan, Talas, Yahyalı, Kocasinan, Özvatan, Felahiye, Yeşilhisar, İncesu, Tomarza, Develi, Sarız, Pınarbaşı, Sarıoğlan ve Hacılar ilçelerimiz başta olmak üzere Kırşehir, Niğde ve Nevşehir gibi çevre illerden yapılmak istenen İspanya vize başvurularına ilişkin tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

İspanya Vizesi Kimlere Gerekir? Kayseri

İspanya Schengen vize uygulamasına üye ülkelerden biridir. Bu nedenle Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin İspanya seyahatlerinin öncesinde mutlaka geçerli bir vize almaları gerekmektedir. İspanya seyahati yapmak isteyen Hizmet (Gri), Diplomatik (Siyah) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek olmadan 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartı ile diledikleri gibi İspanya seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

İspanya Vizesi İçin Gereken Belgeler Nelerdir? Kayseri

Euroasia GVS Kayseri şubemiz tarafından sizler için aşağıda belirttiğimiz kategoriler için vize başvurusu yapabilirsiniz.

Seyahatiniz için ihtiyaç olan belge listelerine ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat amacınızın hangi kategoriyle eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0352 353 30 25 numaralı telefonumuzdan veya kayseri@eagvs.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz.

İspanya Vize Başvuru Formu Kayseri

İspanya seyahati yapmak isteyenlerin doldurması zorunlu ve seyahatleri için en gerekli belge olan İspanya vize başvuru formu, belgeleriniz hazırlık durumundayken internet üzerinden online olarak doldurulur, çıktısı alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken yapılan eksik, hatalı veya gerçeğe aykırı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine sebep olabilir. Uzmanlarımız bu konuda size gereken desteği vererek sizden gelen bilgiler sayesinde formunuzu doldurarak hazır hale getirir ve sizi bu zahmetten kurtarır.

İspanya Vizesi Kaç Gün İçinde Tamamlanır? Kayseri

Gerçekleştirilecek olan İspanya vize başvuruları yaklaşık olarak 7-15 iş gününde tamamlanmaktadır. Bu süre ortalama olmakla beraber konsolosluk dönemsel yoğunlukları, İspanya resmi tatilleri ve İspanya konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizde herhangi bir aksaklık ya da gecikme yaşamak istemiyorsanız seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. 
0352 353 30 25 numaralı telefonumuzu arayarak veya kayseri@eagvs.com adresimize e-posta yollayarak bizimle görüşme sağlayabilirsiniz.

İspanya Vizesi Nasıl Alınır? Kayseri

Tüm ülkelerde olduğu gibi İspanya’nın da vize işlemleri için uyguladığı bazı aşamalar ve prosedürler bulunmaktadır. Sizler için bu aşamaları sırasıyla listeledik:

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Yetkililerimiz sizler görüşme yaparak, dinleyerek ve sorular yönelterek hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Seyahatiniz için konsolosluk yetkililerinin meslek bilgilerinize, konaklama sürenize ve seyahat gerekçenize göre sizden istediği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. Belgelerinizi hazır hale getirirken hangi belgeye nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz.
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Hazırlayıp yetkililerimize ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından kontrol edilir ve incelenir. Herhangi bir belgenin eksik, gerçeğe aykırı ya da hatalı olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • İspanya Vize Başvuru Formunun Hazırlanması: Konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olması ve başvurunuzun özeti niteliğinde olması nedeniyle İspanya vize başvuru formunun doldurulması ayrı bir deneyim ve bilgi birikimi gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu konuda son derece tecrübe sahibi olmakla beraber gereken tüm bilgi girişlerinizi yaparak formunuzu hazırlar ve size geriye kalan tek şey imzalamak olur.
  • İspanya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: İspanya vize başvurunuzun işleme alınabilmesi için yapmanız gereken ön şart başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücretinizi ofisimize ziyarette bulunarak ödeyebilir veya banka hesabımıza transfer ederek ödeyebilirsiniz. 
  • Randevunuzun Alınması: İspanya vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve bu sisteme göre dosya kabulü yapılır. Yetkililerimiz sizlerle görüşerek sizin için en uygun zamana randevunuzu alarak planlamanızı yapar.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: Schengen vize uygulamasına üye olan her ülkede olduğu gibi İspanya vizesi için de parmak izi verme şartı bulunmaktadır. Parmak iziniz verildikten sonra dosyanızın konsolosluğa teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm prosedürler yetkililerimiz tarafından tamamlanır.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu değerlendirmeye almasının ardından yetkilimiz günlük olarak başvuru durumunuzu takip eder ve sorgular. Başvurunuzla ilgili tüm gelişmelerden anında haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Başvuru süreciniz sona erdikten sonra yetkilimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size haber verir. Pasaportunuzu nasıl almak istediğiniz size kalmış; isterseniz kargo ile gönderilmesini talep edebilir ya da ofisimize uğrayarak alabilirsiniz.

İspanya Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Kayseri

25 Eylül 2014 tarihinden itibaren alınan Schengen vizesi olmayan 12 yaşından büyük bireylerin İspanya seyahatleri öncesinde mutlaka parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izinizin verilme sürecinde sizi bir yetkilimiz karşılar ve yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı tamamlamış olursunuz.

25 Eylül 2015 tarihinden itibaren alınan Schengen vizesine sahipseniz verilmiş olan parmak izi VIS denilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan başvurunuzu yapabilirsiniz.

İspanya konsolosluk yetkilileri gerek duyduklarında sizi görüşmeye davet edebilir. Bu sürekli olan bir uygulama olmayıp ender karşılaşılan bir durumdur.

İspanya Vize Ayrımına Göre Nerelerden Başvuru Yapılmalıdır? Kayseri

İspanya vize ayrımına göre vize başvuruları yalnızca 2 farklı şehrimizden gerçekleşmektedir. Bu illerimizden birisi de Ankara ilimizdir. Kayseri, Ankara, Kırşehir, Adana, Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa, Siirt, Kilis, Nevşehir, Niğde. Afyonkarahisar, Çankırı, Çorum gibi illerimizde ikamet eden ziyaretçilerimiz Ankara şubemizle görüşme sağlayarak İspanya başvurularını gerçekleştirebilirler.

0312 963 04 91 numaralı telefonumuzdan ya da ankara@eagvs.com adresimizden Ankara ofisimizle görüşme yapabilirsiniz.

İspanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İspanya Vizesi Kayseri
Ş. Yıldız 17/04/20, 17:17 Cevabı Görüntüle
Merhaba, ben emekliyim, kızım İspanya'da üniversitede çalışıyor, bu sene beni yanına çağırıyor 3 ay kalabilme hakkım varmış sanırım. İspanya vizesi Kayseri merkezden nasıl alınıyor? Kızım sizden vize almamı söyledi kendisi de sizin aracılığınızla vizesini almış. Benim hangi evraklarımı size göndermem gerekiyor? Yardımcı olup arar mısınız beni? Teşekkürler
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';