x
İspanya

Vize İşlemleri

İspanya

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 01 31

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

antalya@eagvs.com

İspanya Vize Başvuru, Antalya

Sayın ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Antalya şubemiz tarafından sizler için hazırladığımız İspanya vize başvurularına dair gerekli, detaylı ve güncel bilgilerin paylaşıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

Devam eden sayfalarımızda başta Konyaaltı, Alanya, Serik, Aksu, Manavgat, Kemer, Kaş, Demre, Akseki, Finike, Gazipaşa, İbradı, Muratpaşa, Kepez, Kumluca, Gündoğmuş, Elmalı, Korkuteli ve Döşemealtı ilçelerimiz başta olmak üzere Burdur, Isparta ve Mersin gibi çevre illerimizden başvurmak istediğiniz İspanya vize başvurularına dair tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

İspanya Vizesi Kimlere Gerekir? Antalya

İspanya Schengen uygulamasından bulunan ülkelerdendir. Bu nedenle Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin İspanya seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. İspanya seyahati yapmak isteyen Yeşil (Hususi), Siyah (Diplomatik) ve Gri (Hizmet) pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek olmadan 6 ay içerisinde 90 günü aşmamak koşuluyla seyahat edebilirler.

İspanya Vizesi İçin Gereken Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Antalya şubemiz aracılığı ile sizler için aşağıda listelediğimiz kategoriler için İspanya vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Seyahatiniz için ihtiyacınız olan belge listelerine ilgili kategori bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat amacınızın hangi kategoriyle eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0242 255 01 31 numaramızı arayarak ya da antalya@eagvs.com adresimize e-posta yollayarak bize ulaşabilirsiniz.

İspanya Vize Başvuru Formu Antalya

İspanya vizesine başvurmak isteyenlerin doldurması zorunlu ve seyahatleri için en önemli belge olan İspanya vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık sürecindeyken internet üzerinden online olarak doldurulur, örneği alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen gerçeğe aykırı, hatalı veya eksik bilgi girişleri başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilir. Uzmanlarımız bu konuda size gereken desteği sağlayarak gerekli olan tüm girişlerinizi sizden gelen bilgilerle yaparak formunuzu hazırlar ve sizi bu dertten kurtarır. 

İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar? Antalya

Başvurusu yapılan İspanya vize başvuruları yaklaşık olarak 7-15 iş günü içerisinde sonuçlanır. Bu zaman ortalama olmakla beraber İspanya konsolosluk yetkililerinin sizden istediği ek belge talebi, İspanya resmi tatilleri ve İspanya konsolosluğunun dönemsel yoğunlukları gibi nedenlerle uzayabilir. Bu yüzden seyahatinizde herhangi bir gecikme ya da aksaklık yaşamamanız için seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz.

İspanya Vizesi Nasıl Alınırı? Antalya

Her ülkenin olduğu gibi, İspanya’nın da vize işlemleri için uygulamış olduğu bazı aşamalar ve prosedürler mevcuttur. Kurumumuz aracılığı ile sizlere bu aşamaları sırasıyla listeledik:

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri temsilcilerimiz sizlerle irtibata geçerek, dinleyerek ve sorular yönelterek hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: İspanya konsolosluk yetkililerinin seyahat sürenize, meslek bilgilerinize ve seyahat gerekçenize göre sizden talep ettiği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur.
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Hazırlayıp yetkililerimize ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından dikkatlice kontrol edilir ve incelenir. Herhangi bir belgenin gerçeğe aykırı, yanlış ya da eksik olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • İspanya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olması ve başvurunuzun özeti niteliğine sahip olması nedeniyle İspanya vize başvuru formunu doldurmak ayrı bir deneyim ve odak gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu konuda son derece tecrübe sahibi olmakla beraber gereken tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazırlar ve size geriye kalan tek şey imzalama olur.
  • İspanya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Vize başvurunuzun işleme alınabilmesi için yerine getirmeniz gereken ön koşul başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücretinizin ödenmesini ofisimize uğrayarak gerçekleştirebilir ya da banka hesabımıza transfer ederek gerçekleştirebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: İspanya vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve bu sisteme göre dosya kabulü yapılır. Yetkililerimiz sizlerle görüşme yaparak sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyalarınızın Sunulması: İspanya vize başvuruları için parmak izi verme zorunluluğu bulunmaktadır. Parmak iziniz verildikten sonra dosyanızın konsolosluğa teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm prosedürler arka planda yetkilimiz tarafından tamamlanır.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Konsolosluk yetkililerinin dosyanızı değerlendirmeye almasının ardından yetkililerimiz her gün dosya durumunuzu kontrol ederek sorgular. Başvurunuzla ilgili tüm gelişmelerden anında haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun sonuca ermesinin ardından yetkilimiz pasaportunuzu konsolosluktan teslim alır ve arayarak size haber verir. Dilerseniz ofisimize ziyarette bulunarak pasaportunuzu teslim alabilir dilerseniz de kargo ile gönderilmesini isteyebilirsiniz.

İspanya Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? 

25 Eylül 2014 tarihinden sonrasında alınan Schengen vizesi olmayan 12 yaşını tamamlamış bireylerin başvuru merkezine gelerek parmak izi verme şartları bulunmaktadır. Parmak izinizin verilme aşamasında sizi bir yetkilimiz karşılar ve yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı sorunsuz bir şekilde tamamlarsınız.

2016 tarihinden sonra alınan Schengen vizeleri için verilen parmak izleri ortak bilgi sistemi (VIS) adı verilen sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan başvurunuzu yapabilirsiniz.

İspanya konsolosluk yetkilileri gerek gördüklerinde başvuru sahibini görüşmeye davet edebilirler. Bu alışılmış bir durum olmamakla beraber ender karşılaşılan bir durumdur.

İspanya Vize Ayrımına Göre Nerelerden Vize Başvurusu Yapılmalıdır? Antalya

İspanya vize ayrımına göre yalnızca 2 ilimizden vize başvurusu yapılmaktadır. Bu illerimizden birisi de İstanbul’dur. Antalya, İstanbul, Çanakkale, Bartın, Bilecik, Isparta, Burdur, Kırklareli, Edirne, Tekirdağ, Artvin, İzmir, Bursa ve Aydın gibi illerimizde yaşamakta olan ziyaretçilerimiz İstanbul ofisimizle görüşme yaparak başvurularını gerçekleştirebilirler. 

0212 963 22 97 numaralı telefondan veya help@eagvs.com adresinden İstanbul şubemizle görüşme sağlayabilirsiniz.

İspanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İspanya Vizesi Antalya
V. Karataş 17/04/20, 13:18 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Antalya’da İspanyol bir otel zinciri işletiyoruz, haliyle sık sık İspanya'ya gitmemiz gerekiyor. Daha önce birçok kez yurtdışına çıktım, pasaportumda ABD ve Kanada vizeleri de var, İspanya vizesi Antalya merkezden başvuru yaparak uzun süreli bir İspanya Schengen vizesi alabilir miyim? Her seferinde vize işlemi ile uğraşmak istemiyoruz bize uzun süreli bir vize alabilir misiniz?