x
İspanya

Vize İşlemleri

İspanya

Adres

Akdeniz Mahallesi, Akdeniz Caddesi, No: 8 / B 35210 Konak/İzmir

Telefon/Faks

+90 (232) 335 03 76

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

izmir@eagvs.com

İspanya Vize Başvuru, İzmir

İzmir'den İspanya vizesi başvurusu başlatmak ya da herhangi bir soru ve sorununuz için lütfen bizimle 90 (232) 335 04 19 ya da izmir@eagvs.com com e-posta adresimiz üzerinden iletişime geçiniz.

Sayfamızın devamında İzmir’den İspanya vize başvurusunun en hızlı ve en zahmetsiz şekilde nasıl tamamlanabileceğine dair bilgileri ve ayrıca İspanya vize ücreti, vize sonuçlanma süresi gibi sık sorulan soruların yanıtlarını bulabilirsiniz.

İzmir’den İspanya vizeleri nasıl alınır?

İspanya vizesini İzmir’den almak isteyenler vize servisimiz aracılığıyla başvurularını tamamlayabilirler. İlk aşamada evraklarınızı kargo ile ofisimize göndermeniz sonraki aşamada sizin adınıza alacağımız randevu gün ve saatinizde parmak izi taraması için İzmir’de bulunan parmak izi işlem merkezinde hazır olmanız gerekmektedir. İspanya vizesi başvuru ofisimize, şahsen veya kargo ile ilettiğiniz evraklarınızda eksiklik veya yanlışlık bulunmuyor ise parmak izi kaydı için randevunuzu en yakın tarihe almaktayız. Randevuları uygunluk durumunuzu göz önünde bulundurarak almaktayız. İzmir’den yapacağınız İspanya Schengen vize başvurularınızda işlemlerinizin tamamını şahsen yürüterek doğrudan işlem merkezine de başvuruda bulunabilirsiniz. Başvurunuzu vize servisimizle gerçekleştirmeniz halinde evrak temininden, evrak kontrolüne, kargo/kurye ile kolaylaştırılmış işlem hizmetine kadar başvurunuzun her aşamasında yanınızdayız.

İzmir’den yapılan İspanya vize başvurularında hangi evrakları hazırlamalıyım?

İzmir’den yapılacak İspanya vize başvurularında hazırlamanız gereken evraklar meslek bilgilerinize ve seyahat amacınıza göre farklılaşacaktır. Seyahat amacınıza göre gerekli vize evraklarınızı aşağıdaki sayfalardan görüntüleyebilirsiniz. Kişisel meslek grubunuza göre detaylı evrak listesi için destek hattımıza bağlanarak ücretsiz bilgilendirme e-maili talep edebilirsiniz.

İspanya vize ücreti 2023

Turistik Vizesi,Ticari Vize, Aile Ziyareti Vizesi gibi kısa süreli seyahatleri kapsayan Schengen vize ücreti harç, parmak izi kaydının alındığı birim servis ücreti ve alınan hizmete bağlı olarak seyahat sigortası, kargo/kurye gibi giderlerin toplamında oluşmaktadır. İspanya Schengen vize başvurusuna Türkiye’nin hangi şehrinde ikamet ederseniz edin İspanya Konsolosluğu için 68 USD konsolosluk harcı, Ispanya vizesi parmak izi işlem merkezleri içinse başvuru sahibinden 18 USD başvuru ücreti alınmaktadır. Bu rakamların TL karşılığı güncel döviz kurlarına bağlı olalrak değişmektedir. Ayrıca bu ücretlere ek olarak İspanya vize başvurusunda bulunan her kişinin işlemi gerçekleştirdiği vize hizmet merkezi ücreti, seyahat tarihlerini kapsayan zorunlu seyahat sağlık sigortası ve ek olarak kargo,kurye ve fotokopi gibi giderleri bulunmaktadır. Bununla birlikte Avrupa Parlementosu’nun adlığı karara göre 2023 yılı içerisinde Schengen vize ücretlerine 20 Euro zam yapılması beklenmektedir.

İspanya vizesi ücreti reşit olmayan çocuğum için de aynı mıdır? Schengen vize ücreti tüm vize türleri için eşit midir?

Konsolosluk harcının dışındaki hizmet ücreti 18 yaşın altındaki çocuklar da dahil olmak üzere tüm başvurular için temin edilen bir ücrettir. 6 yaş altındakilerden konsolosluk harcı alınmamaktadır. 2023 yılı İspanya vize ücreti, başvuru sahibinin başvurduğu vize türü, kişinin vatandaşlığı ve yaşına göre değişmektedir. Faydalanılan ek hizmetlere bağlı olarak vize ücreti belirlenmektedir. Seyahat sağlık sigortası, uçak/otel rezervasyonu, kargo, fotokopi hizmetleriyle birlikte ödenecek 2023 yılı toplam tutar için izmir@eagvs.com mail adresimize talebinizi ileterek ücretsiz bilgilendirme e-maili talep edebilirsiniz. Ücretler nakit ve Türk Lirası olarak ödenmektedir.

İspanya vize başvurusu kaç günde sonuçlanır?

İzmir’den yapılacak İspanya vize başvurusonuçlanma süresi randevu tarihi sonrası 7-15 iş günü arasında değişmektedir. Bu süre ön görülen bir süredir ve bir kesinliği yoktur. Ancak vize başvurularınızın seyahat tarihinize yetişebilmesi için tavsiye edilen en geç vize başvuru yapma süresi 15 iş günüdür. Başvurunuzu en geç  seyahatinizden 15 iş günü önceden yapmanız gerekir. Ayrıca bu süreler yabancı pasaportlarla yapılacak vize başvurularında, vize başvuru dosyası normal bir vize başvuru dosyasına göre biraz daha karmaşık ve zor olan başvurularda 15 iş gününden daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir. Bu nedenlerden dolayı İspanya vize başvurunuzu planladığınız seyahat tarihinizden 1 ay kadar önce yapmanızı tavsiye ederiz.

İzmir’den yapılacak Ispanya vize başvurularında çocukların başvuru sırasında hazır bulunması gerekiyor mu? Çocukların vize başvuruları anne ve babası tarafından tarafından yapılabilir mi?

İzmir’den yapılacak İspanya vize başvurusunda bulunacak çocukların başvuru sırasında hazır bulunup bulunmaması durumunda çocuğun yaşı belirleyicidir. 12 yaş altı Ispanya vize başvuru sahiplerinin başvuru sırasında şahsen bulunmasına gerek yoktur, ancak 12 yaş üstü başvuru sahiplerinin başvuru sırasında hazır bulunarak parmak izi tarama işlemini tamamlaması gerekmektedir. 12 yaş altı çocuklar için İspanya vize başvuruları tamamen ebeveynleri tarafından yapılabilmektedir. Ancak her başvuru sahibi için yaş ayrımı olmaksızın ayrı başvuru yapılmalı, ayrı başvuru dosyası oluşturulmalıdır.

18 yaş altındaki çocuğumla birlikte İspanya’ya gideceğim. Kendim için hazırlayacağım belgelerde çocuğumun bilgilerini belirtmem ve çocuğumla birlikte seyahat edeceğimi belirtmem yeterli olur mu?

Yeterli olmaz. 18 yaş altındaki her başvuran için ayrı başvuru yapılmalıdır. Çocuklar için de davet belgesi temin edilmeli ve gerekli evraklar eksiksiz olarak hazırlanmalı, ayrı başvuru dosyası hazırlanarak, vize ücreti ödenmelidir. 12 yaşından küçük çocuklar dijital parmak izi tarama işleminden muaftır. 6 yaş altı çocuklar konsolosluk harç ücretinden muaftır.

ispanya vizesi izmir

İspanya vize başvurumu şahsen yapmak zorunda mıyım?

25 Eylül 2014 tarihinden sonra herhangi bir Schengen ülkesinden parmak izi alınmamış ise başvuruya şahsen gelinmelidir. 2016 yılından sonra Schengen vizesi aldıysanız başvuruda şahsen bulunmanız gerekmez. Bu durumda İzmir’deki veya İstanbul’daki başvuru merkezinde şahsen bulunmanıza gerek kalmaksızın tüm süreci sizin adınıza yürütmekteyiz.

Schengen tek girişli vize ve çok girişli vize ne demektir?

Bölgeye giriş sayısı bir kişinin Schengen alanına kaç kere giriş yapacağını gösterir. Schengen'e üye olan ülkeler arasında seyahat için vizeye gerek yoktur. Tek girişli Schengen vizesi ile kişi birkaç schengen ülkesine tek seyahatte geçiş yapabilir. Fakat Schengen alanından çıkış yapıp döndükten sonra tek giriş ile tekrar schengen alanına giriş yapmak mümkün depildir. Schengen çoklu giriş vizenin geçerlilik süresi boyunca schengen ülkelerine vize süreniz dahilinde çoklu olarak giriş-çıkış yapmanızı sağlar. Örneğin, vize süreniz dahilinde Türkiye’ye döndükten sonra tekrar Schengen bölgesine seyahat edebilirsiniz. Tek girişli vize ile bu mümkün değildir. Vizenin geçerlilik süresi ve giriş çıkış sayısı ile ilgili karar İspanya Konsoloslukları tarafından verilir.

Almanya’ya veya Portekiz’e gitmek için İspanya vizesine başvurabilir miyim?

Eğer İspanya Schengen vizesine başvuruyorsanız asıl gideceğiniz ve en uzun kalacağınız ülkenin İspanya olmasına özellikle dikkat ediniz. İspanya Schengen vizesi alarak Almanya ve Portekiz’e gitmeniz ülke giriş çıkışlarında sorunlara neden olabileceği gibi bir sonraki Schengen vize başvurunuzun reddedilme olasılığını arttıracaktır. Schengen vize başvurularında gidilecek asıl ülkenin İspanya olduğunu ve en uzun sure kalacağınız ülkenin İspanya olduğunu ispatlamalısınız. Eşit süreli kalışlarda Ilk giriş ülkesinin İspanya olması gerekmektedir.

Vizenin sadece İspanya’da mı geçerliliği bulunuyor?

Türkiye’deki İspanya Büyükelçiliği/ Konsolosluğu vize sahibine tüm Schengen bölgesinde seyahat edebileceği Schengen vizesi verir. Ispanya Büyükelçiliği/ Konsolosluğu tarafından verilen vize 26 Scengen ülkesine giriş sağlar. Ancak İspanya Schengen vizesiyle Schengen bölgesi girişinizi İspanya’dan yapmalısınız.

İspanya vize başvurumun sonunda vizemi alabilecek miyim?

Vize başvurularını değerlendirme ve nihai karara bağlama yetkisi tamamen İspanya Konsolosluklarının inisiyatifindedir. Düşük de olsa vize başvurusunun her zaman reddedilme ihtimali bulunur. Euroasia GVS veya diğer vize hizmet merkezleri bu kararı etkileme yetkisine sahip değildir.

Pasaportum hala İspanya Büyükelçiliği/ Konsolusluğunda değerlendirmedeyse başka bir vize başvurum için pasaportumu geri alabilir miyim? Başvurmu geri çekmek istersem ne olur?

Değerlendirmede olan pasaportunuzu geri alamazsınız. Eğer başvurunuzu tamamen geri çekmek isterseniz iletişim ve pasaport bilgileriniz içeren bir dilekçe yazmanız uygun olacaktır. Bu dilekçede vize başvurunuzu geri çekme nedeninizi belirtebilirsiniz. Pasaportunuzu geri çekme durumunda vize ücreti geri ödenmemektedir.

İspanya vizem reddedilirse ödediğim ücretler iade edilecek mi?

İspanya vize ücreti ve servis bedelinin iadesi yoktur. Başvurunuzu geri çekmeniz ya da reddedilmesi ödenen ücretleri geri alabileceğiniz anlamına gelmez.

İspanya vize başvurum reddedildi. Ret kararına itiraz edebilir miyim?

Başvuru sahibi vize başvurusunun reddedilmesi durumunda karara itiraz edebilir. Itriaz red mektubunda belirtilen koşullar gereğince yapılmalıdır. Itiraz dilekçesi orjinal imzalı ve redde sebebiyet veren durumların düzeltildiğini ispatlayan belgelerle kararın tekrar değerlendirilmesi konsolosluğa müracaatta bulunma hakkınız bulunmaktadır.

İspanya vize başvurularında kamu kurumu çalışanları evrak listelerindeki hangi evrakları sunmasına gerek yoktur?

Kamu kurumu çalışanları; çalışma evrakları içerisindeki faaliyet belgesi, resmi gazete ve imza sirkülerini sunmalarına gerek yoktur. Ancak kamu kurumu tarafından verilen izin yazısında seyahat tarihlerinin belirtilmesi gerekir.

Değerli ziyaretçimiz, İzmir’den yapacağınız İspanya vize başvuru sürecinizde daha fazla bilgi almak ve başvuru yapmak için +90 (232) 335 04 19 numaralı hattımızı arayabilir, vize ile ilgili detaylı sorularınızı izmir@eagvs.com adresimize ileterek ücretsiz bilgilendirme talebinde bulunabilirsiniz.

ispanya vizesi izmir

İspanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İspanya Vizesi İzmir
H. Güntekin 16/04/20, 15:39 Cevabı Görüntüle
Merhaba İzmir’den İspanya vizesi başvurusu yapmak istiyorum, İspanya’da üniversitede hoca olan kızımın yanına gitmek istiyorum. İspanya vizesi İzmir işlemlerinde yardımcı olabilir misiniz? Hangi evrakları vermem gerekir? Buradaki ofisinizi ziyaret edip evrak mı götürmem gerekiyor?
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';