x
İspanya

Vize İşlemleri

İspanya

İspanya Büyükelçiliği Ankara

İspanya Ankara Büyükelçiliği

Ankara Büyükelçiliği, İspanya’nın Türkiye’deki en yüksek temsil yetkisine sahip kurumdur. Temsil görevine ek olarak, iki ülke arasındaki ticari ve sosyal ilişikleri geliştirmek ve Türkiye’de bulunan İspanya vatandaşlarına hizmet vermek amacıyla faaliyetlerini sürdürür.
Vize başvurularını kabul edebilen İspanya Ankara Büyükelçiliği, bu hizmeti kendi görev alanındaki illere sunmaktadır.

İspanya Ankara Büyükelçiliği Görev Kapsamındaki İller

Türkiye’de bulunan toplam 43 il İspanya Ankara Büyükelçiliğinin görev alanı içerisindedir. Bunlar; Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Ardahan, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Gümüşhane, Hakkâri, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Karaman, Kars, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kilis, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Mersin, Muş, Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Tunceli ve Uşak illeridir.
Bu illerde ikamet edenlerin hizmet taleplerini Ankara İspanyol Büyükelçiliğine iletmeleri gerekirken, diğer illerde bulunanlar İstanbul İspanya Başkonsolosluğuna başvuruda bulunabilirler.

İspanya Ankara Büyükelçiliği İletişim Bilgileri

Yönetici : Rafael Mendívil PEYDRO / Büyükelçi
Adres :
Prof. Dr. Aziz Sancar Caddesi Eski Abdullah Cevdet Sokak  No:8  Çankaya / Ankara
Telefon : +90 312 438 03 92 / +90 312 440 17 95 / 0312 440 21 69
Faks : +90 312 439 51 70 / +90 312 442 69 91 (Vize Bölümü)
E-Posta : emb.ankara@maec.es (Kançılarya)
E-Posta : emb.ankara.inf@maec.es (Konsolosluk Birimi)

İspanya Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri

İspanya Büyükelçiliği, Pazartesi Cuma günleri arasında saat 09.00-16.30 arasında hizmet vermektedir.
İspanya Vize Başvurularınızı saat 09.30-12.00 arasında yapabilirsiniz. Konsolosluk hizmeti almak isteyen İspanyol vatandaşları ile saat 09.00-15.00 arasında destek alabilmektedir.

İspanya Ankara Büyükelçiliği Vize Başvurusu

Ankara İspanyol Büyükelçiliği, Türkiye ve üçüncü ülke vatandaşlarının vize başvurularını kabul edebilir, sonuçlandırabilir. İspanya Vize Başvuruları randevu sistemi ile yetkilendirilmiş acenteler aracılığıyla yapılmaktadır.
İspanya Hükümetinin Schengen Anlaşmasında taraf olması nedeniyle, 90 günden kısa süreli kalışlarda İspanya Schengen Vizesi, 90 günden daha uzun süreli kalışlarda ise İspanya Ulusal Vizesi başvurusunda bulunulması gerekmektedir.

İspanya Ankara Büyükelçiliği Vize Başvuru Formu

İspanya Vize Başvurunuz öncesinde başvurmak istediğiniz vize türüne göre ilgili formu eksiksiz şekilde doldurmanız gerekmektedir. İhtiyacınız olan formları aşağıda bulabilirsiniz:
İspanyolca / Türkçe Schengen Vize Başvuru Formu için tıklayınız.
İngilizce Schengen Vize Başvuru Formu için tıklayınız.
İspanyolca / Türkçe İspanya Ulusal Vize Başvuru Formu için tıklayınız.
İngilizce İspanya Ulusal Ulusal Vize Başvuru Formu için tıklayınız.

 

İspanya Ankara Büyükelçiliği Konsolosluk Hizmetleri

Ankara Büyükelçiliği, İspanyol vatandaşlarının ihtiyaç duyacağı konsolosluk hizmetlerini bünyesinde barındığı konsolosluk birimi aracılığı ile sağlamaktadır.
İspanya resmi makamları ile bir köprü görevi gören İspanyol Ankara Büyükelçiliğinin başlıca konsolosluk hizmetleri şunlardır:
Evrak Tasdik: Herhangi bir belgenin ve belgedeki onayın doğruluğu ifade etmek amacıyla yapılmaktadır. İspanya’da kullanılmak istenen her türlü belgenin İspanyol dış temsilcilikleri aracılığı ile tasdik edilme zorunluluğu vardır. Benzer şekilde İspanyol Menşeli bir belgenin de Türkiye Cumhuriyeti içerisinde kabul görmesi için, yine dış temsilciliklerde tasdik edilmesi gerekir.
Noter Hizmetleri: Belgenin aslına uygun şekilde kopyalanması, sözleşme ve beyanname işlemleri, onay belgeleri gibi talepleri karşılamak amacıyla hizmet vermektedir.
Hukiki Belge Temini : Doğum, Ölüm, Evlenme gibi durumları belgeleyen evraklara ek olarak, Medeni Durum Belgesi, Adli Kayıtlar ve Yaşam Belgesi gibi belgeleri de temin edebilirsiniz.

İspanya Ankara Büyükelçiliği 2018 Yılı Resmi Tatil Günleri

Ankara İspanyol Büyükelçiliği, 2018 yılı içerisinde aşağıda belirtilen tarihlerde görev yapmayacaktır. Hizmet taleplerinizi planlarken bu tarihleri gözetmenizi önermekteyiz.

1 Ocak

Dini Bayram

29 Mart

Paskalya

30 Mart

Paskalya

23 Nisan

Milli Egemenlik Günü

1 Mayıs

İş Bayramı

15 Haziran

Ramazan Bayramı

21 Ağustos

Kurban Bayramı

22 Ağustos

Kurban Bayramı

23 Ağustos

Kurban Bayramı

24 Ağustos

Kurban Bayramı

12 Ekim

İspanyol Milli Günü

29 Ekim

Cumhuriyet Bayramı

6 Aralık

Anayasa Bayramı

25 Aralık

Noel

 

İspanya Ankara Büyükelçiliği Nerede?

İspanya Vize Başvurusu Hakkında Herşey

daha fazla göster

İspanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Cevabı Görüntüle
a. töngür 12/02/19, 16:45
Merhabalar,
Evraklarımı tamamladım ve cuma günü için randevumu aldım. Fakat ücreti nereye ne zaman ödeyeceğimi tam anlayamadım. Bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim. Teşekkürler
Cevabı Görüntüle
İ. Kurşun 10/02/19, 15:18
Merhabalar,
benim fransa'dan almış olduğum multi girişli schengen vizem var. Bu vizeyle daha önce Almanya Stuttgart havaalanından giriş çıkış yapmıştım. Almanyadan giriş yaptım ama Fransada daha uzun süre kalacağım için fransa konsolosluğundan almıştım vizemi.
Bu vizem hala devam ediyor ve mart ayında İspanya'ya gitmem gerek. Bu vizeyle ispanya'ya girişimde sorun yaşar mıyım? yoksa yeniden ispanya için vize başvurusunda bulunmam gerekli midir?
Cevabı Görüntüle
s. kula 04/02/19, 20:40
merhaba,

20 Şubatta Barcelona gezisi için 7 Şubatta vize başvuru randevusu almak istediğimde, randevu tarihi ile seyahat tarihi arasında 17 gün olması gerektiğini öğrendim. bu uygulamanın istiası yok mudur? çünkü seyahatim son anda belli oldu ve değiştirme şansım yok.
ayrıca bildiğim kadarıyla başka hiçbir schengen ülkesinde olmayan bu uygulamaya yeni mi geçildi? turistik vize için başvuracak insanları oldukça mağdur edecek bir durum. şimdiden teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
n. yüksel 17/12/18, 09:26
günaydınla merak ettiğim bir şey var. bursa kükürtlüde vize başvuru yeri var tanıdıklarımız vizelerini buradan alıyor. ispanya vizemizi kükürtlüde ki yerden alabilir miyiz. illa İstanbul gitmemiz gerekiyor mu? şirkletim var ve 4 kişilik bir ailemle ispanya tatili yapacağız. istanbula gitmeden bu işi halledebilirsek süper olur. eşim ev hanımı, çocuklşarım öğrenci. daha önce yunanistan vizesi aldık bursadan ispanya vizelerimizi alabilir miyiz? teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
M. Enes KIZILTEPE 03/12/18, 14:52
Merhaba, Yeşil pasaportum 28 Mart 2019'a kadar geçerli.
Aynı zamanda Kasım 2020'ye kadar geçerli BORDO pasaportum var.

Ocak 2019'da İspanya'ya gitmek istiyorum, gittiğimde Yeşil pasaportun geçerlilik süresinin bitmesine 2 ay kalacak. Ama yanımda 1 sene geçerliliği olan BORDO pasaport da olacak.

İspanya'ya girişte bir sorun yaşar mıyım?
Yazıdırılabilir Versiyonu
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES