x
İspanya

Vize İşlemleri

İspanya

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 19

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 09.00-18.00
Cumartesi: 10.00-16.00

Eposta

bursa@eagvs.com

İspanya Vize Başvuru, Bursa

Değerli ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services tarafından sizler için İspanya vize başvurularına dair gerekli, güncel, detaylı bilgileri bulundurduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

İlerleyen sayfalarımızda Gemlik, İnegöl, Kestel, Mustafakemalpaşa, Orhangazi, Karacabey, Nilüfer, Yıldırım, Harmancık, Büyükorhan, Orhaneli, İznik, Mudanya, Yenişehir, Gürsu, Keles ve Osmangazi ilçelerimiz başta olmak üzere Yalova, Kütahya ve Kocaeli gibi çevre illerimizde yaşayan ziyaretçilerimiz gerçekleştirmek istedikleri İspanya vize başvurularına dair tüm bilgilere sahip olabilirler.

İspanya Vizesi Kimlere Gerekir? Bursa

İspanya Schengen uygulamasında bulunan ülkelerden birisidir. Bu yüzden İspanya seyahati yapmak isteyen Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahipleri vize almalarına gerek olmadan 9 ay içinde 90 günü aşmamak koşuluyla seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahipleri ise İspanya seyahatlerinin öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları zorunludur.

İspanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Bursa

İspanya vize başvurusunda bulunmak isteyen ziyaretçilerimiz Euroasia GVS Bursa şubemiz tarafından aşağıda belirttiğimiz kategoriler için başvuru gerçekleştirebilirler. 

Seyahatiniz için ihtiyacınız olan belge listelerine ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun kategori bulunmuyor ya da seyahatinizin hangi kategoriyle eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0224 322 01 19 numaralı telefonumuzu arayarak ya da bursa@eagvs.com adresimize e-posta yollayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İspanya Vize Başvuru Formu Bursa

İspanya vize başvurusu almak isteyenlerin doldurması zorunlu ve seyahatleri için en gerekli olan İspanya vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık aşamasındayken internet üzerinden online olarak doldurulur, çıktısı alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen eksik, gerçeğe aykırı ya da hatalı belge girişleri başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine sebep olabilir. Uzmanlarımız bu konuda size gereken desteği sağlayarak sizden gelen bilgiler aracılığıyla formunuzu hazırlar ve sizi bu zahmetten kurtarır.

İspanya Vizesi Kaç Günde Çıkar? Bursa

Başvurusu yapılacak olan İspanya vize başvuruları yaklaşık olarak 7-15 iş gününde tamamlanmaktadır. İspanya resmi tatilleri, İspanya konsolosluk yetkililerinin istediği ek belge talebi ve konsolosluğun dönemsel yoğunluklarına bağlı olarak bu süre uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizde herhangi bir aksaklık ve gecikme yaşamak istemiyorsanız,seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz.
0224 322 01 19 numaralı telefonumuzdan ya da bursa@eagvs.com adresimizden yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz.

İspanya Vizesi Nasıl Alınır? Bursa

Tüm ülkelerin yapmış olduğu gibi İspanya’nın da vize işlemleri için uygulamış olduğu birtakım prosedürler ve aşamalar bulunmaktadır. Kurumumuz aracılığı ile sizlere bu aşamaları adım adım listeledik: 

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Yetkililerimiz sizlerle iletişim kurarak, sorular sorarak hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler. 
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Konsolosluk yetkililerinin konaklama sürenize göre, mesleki detaylarınıza göre ve seyahat gerekçenize göre sizden talep ettiği belgelerin listesi tarafınıza sunulur. Belgelerinizi hazırlarken hangi belgeye nereden ve nasıl ulaşacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. 
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Hazırlayıp yetkililerimize ulaştırdığınız belgelerin hepsi uzmanlarımız tarafından kontrol edilir ve incelenir. Belgelerinizde eksik, hatalı veya gerçeğe aykırı belge olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz. 
  • İspanya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Başvurunuzun özeti niteliğinde olması ve İspanya konsolosluk yetkililerinin ilk incelediği belge olması nedeniyle İspanya vize başvuru formunun doldurulması ayrı bir odak ve bilgi birikimi gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu konuda son derece tecrübe sahibi olmakla beraber tüm girişlerinizi tamamlayarak formunuzu hazırlar ve size geriye kalan tek imzalamak olur.
  • İspanya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için yerine getirmeniz gereken ön şart başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti tüm harçlar, işlem ücretlerimiz, danışmanlık hizmet bedelimiz ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizin ödemesini isterseniz ofisimize uğrayarak ya da banka hesabımıza transfer ederek gerçekleştirebilirsiniz. 
  • Randevunuzun Alınması: İspanya vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Müşteri temsilcilerimiz sizlerle görüşerek sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar. 
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: İspanya vize başvurularının işleme alınması için parmak izi vermiş olma şartınız bulunmaktadır. 25 Eylül 2014 tarihinden sonrasına ait herhangi Schengen vizesi bulunmayan 12 yaşını doldurmuş bireylerin parmak izi verme şartı vardır. Parmak izi verme süreciniz tamamlandığında yetkililerimiz dosyanızın teslim edilmesi ve randevunuzun işleme alınması gibi geriye kalan prosedürleri arka planda tamamlar.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Bu süre yaklaşık olarak 7-15 iş günü devam etmektedir. Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu işleme alması ile birlikte yetkilimiz dosya durumunuzu her gün takip eder ve sorgular. Başvurunuzla ilgili her türlü gelişmelerden anında aranarak haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Konsoloslukta başvuru işlemleriniz sonuca erdikten sonra yetkilimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve arayarak sizi bilgilendirir. Dilerseniz pasaportunuzu ofisimize uğrayarak alabilir ya da kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

İspanya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? 

İspanya Schengen bölgesine taraf olan ülkelerden biridir. Bu yüzden İspanya seyahatinizin öncesinde mutlaka parmak izinizin verilmiş olma şartı aranmaktadır. 2016 tarihinden sonra alınmış olunan Schengen vizeleri için verilen parmak izleri ortak bilgi sistemi (VIS) adı verilen sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

12 yaşını aşmış her bireyin şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekir. Bizden alacağınız danışmanlık hizmeti kapsamında bir yetkilimiz sizi karşılar ve yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı sorunsuzca halletmiş olursunuz.

İspanya yetkilileri ihtiyaç duyduklarında sizi konsolosluğa davet ederek görüşmeye çağırabilir. Bu sürekli olan bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

İspanya Vize Ayrımına Göre Nerelerden Başvuru Yapılmalıdır? Bursa

İspanya vize ayrımına göre yalnızda 2 farklı ilimizden başvurular gerçekleştirilmektedir. Bu illerimizden birisi de İstanbul’dur. Antalya, Zonguldak, Artvin, Yalova, Trabzon, Aydın, Balıkesir, Bursa, Tekirdağ, Sinop, Kırklareli, Samsun, Edirne, İstanbul, Bartın, Burdur, Bilecik, Kastamonu, Giresun, İzmir, Isparta gibi illerimizde ikamet eden ziyaretçilerimiz İstanbul ofisimizle görüşme yaparak başvurularını gerçekleştirebilirler. 
0212 963 22 97 numaralı telefondan ya da help@eagvs.com adresinden İstanbul şubemize ulaşabilirsiniz.

İspanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İspanya Vizesi Bursa
İ. Güleç 15/04/20, 16:17 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Bursa’da yaşıyorum, İspanya'daki bir şirketle tekstil ihracatı için anlaşma yapmak üzere toplantı yapacağız. Ben ve ortağımla birlikte bir de çalışanımız katılacak toplantıya. İspanya vizesi Bursa işlemlerini nasıl yapmamız gerekiyor? Hangi evrakları hazırlamamız gerekiyor. Yardımcı olursanız sevinirim.
Bursa İspanya Vize
n. yüksel 17/12/18, 09:26 Cevabı Görüntüle
günaydınla merak ettiğim bir şey var. bursa kükürtlüde vize başvuru yeri var tanıdıklarımız vizelerini buradan alıyor. ispanya vizemizi kükürtlüde ki yerden alabilir miyiz. illa İstanbul gitmemiz gerekiyor mu? şirkletim var ve 4 kişilik bir ailemle ispanya tatili yapacağız. istanbula gitmeden bu işi halledebilirsek süper olur. eşim ev hanımı, çocuklşarım öğrenci. daha önce yunanistan vizesi aldık bursa ispanya vize alabilir miyiz? teşekkürler.