x
İspanya

Vize İşlemleri

İspanya

Telefon/Faks

+90 462 215 60 10

Eposta

trabzon@eagvs.com

İspanya Vize Başvuru, Trabzon

Değerli ziyaretçilerimiz, Euroasia Global Visa Services Trabzon şubemiz tarafından sizler için hazırladığımız İspanya vize başvurularına dair güncel, kapsamlı ve gerekli bilgileri bulundurduğumuz sayfamıza hoş geldiniz.

Devam eden sayfalarımızda Trabzon Maçka, Şalpazarı, Ortahisar, Sürmene, Araklı, Beşikdüzü, Dernekpazarı, Çarşıbaşı, Of, Arsin, Yomra, Akçaabat, Köprübaşı, Çaykara, Vakfıkebir, Hayrat, Tonya ve Düzköy ilçelerimiz başta olmak üzere Giresun, Gümüşhane ve Bayburt gibi çevre illerimizden yapılacak olan İspanya vize başvurularına ait bilgilere sahip olabilirsiniz.

İspanya Vizesi Kimlere Gerekir? Trabzon

Schengen uygulamasında bulunan ülkelerden birisi de İspanya’dır. Bu nedenle Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin İspanya seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir. Diplomatik (Siyah), Hususi (Yeşil) ve Hizmet (Gri) pasaport sahiplerinin 180 gün için 3 ayı geçmemek kaydıyla vize almalarına gerek olmadan İspanya seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

İspanya Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Trabzon şubemiz tarafından sizler için aşağıda belirttiğimiz kategoriler için İspanya vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahatiniz için gerekli olan belge listelerine ilgili kategori bağlantılarına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat amacınızın hangi kategoriyle eşleştiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0462 215 60 10 numaralı telefonumuzdan veya trabzon@eagvs.com adresimizden bize ulaşabilirsiniz.
 

İspanya Vize Başvuru Formu Trabzon

İspanya vizesi için doldurulması zorunlu ve en önemli belge olan İspanya vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık sürecindeyken internetten online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen hatalı, gerçeğe aykırı, eksik bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine sebep olabilmektedir. Uzmanlarımız bu konuda size gereken desteği vererek sizden gelen bilgiler sayesinde formunuzu doldurur ve sizi bu zahmetten kurtarır.

İspanya Vize Başvurusu Kaç Gün İçinde Sonuçlanmaktadır? Trabzon

Başvurusu yapılan İspanya vize başvuruları yaklaşık olarak 7-15 iş gününde tamamlanmaktadır. Bu süre ortalama olmakla beraber İspanya resmi tatilleri, konsolosluk yetkilileri tarafından istenen ek belge talebi ve konsolosluk dönemsel yoğunlukları gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizde herhangi bir aksaklık yaşamamanız için seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz.
0462 215 60 10 numaralı telefonumuzu arayarak ya da ankara@eagvs.com adresimize e-posta atarak yetkililerimizle görüşme sağlayabilirsiniz.

İspanya Vizesi Nasıl Alınır? Trabzon

Diğer ülkelerde olduğu gibi İspanya’nın da vize işlemleri için uygulamış olduğu bir takım prosedürler ve aşamalar mevcuttur. Sizler için bu aşamaları sırasıyla listeledik:

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Yetkililerimiz sizlerle iletişim kurarak, dinleyerek ve sorular yönelterek hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Konsolosluk yetkililerinin seyahat sürenize, meslek bilgilerinize ve seyahat gerekçenize göre sizden istediği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. İstenen belgeleri hazırlarken hangi belgeye nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz.
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Hazırlayıp yetkililerimize ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından kontrol edilir ve incelenir. Herhangi bir belgenin eksik, gerçeğe aykırı veya hatalı olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • İspanya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Konsolosluk yetkililerinin incelediği ilk belge olması ve başvurunuzun özeti niteliğinde olması nedeniyle İspanya vize başvuru formunu doldurmak ayrı bir deneyim ve bilgi birikimi gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu konuda son derece tecrübe sahibi olup formunuzu doldurarak hazır hale getirir ve size sadece imzalamak kalır.
  • İspanya Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için gereken ön şart başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti tüm harçlar, işlem ücretlerimiz, danışmanlık hizmet bedelimiz ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizi dilerseniz ofisimizi ziyaret ederek ödeyebilir ya da banka hesabımıza transfer ederek ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: İspanya vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve bu sisteme göre dosya kabulü yapılır. Yetkililerimiz sizinle irtibat kurarak sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: Diğer Schengen vize uygulamasına üye ülkelerde olduğu gibi İspanya vize başvurularının da işleme alınması için parmak izi verme zorunluluğu bulunmaktadır. Parmak izi verme işleminiz tamamlandıktan sonra yetkililerimiz dosyanızın konsolosluğa teslim edilmesi ve başvurunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm prosedürleri arka planda sürdürür.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu değerlendirmeye almasının ardından yetkililerimiz başvuru durumunuzu günlük olarak takip eder ve sorgular. Başvurunuzla ilgili tüm gelişmelerden anında haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Başvurunuzun tamamlanması ile birlikte yetkililerimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size haber verir. Pasaportunuzu nasıl almak istediğiniz size kalmış isterseniz ofisimize ziyarette bulunarak teslim alabilir ya da kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

İspanya Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Trabzon

25 Eylül 2014 tarihinden sonra alınan Schengen vizesine sahip olmayan 12 yaşını aşmış tüm bireylerin İspanya seyahatleri öncesinde şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi verilmesi sürecinde sizi bir yetkilimiz karşılar ve yetkilimizin rehberliği aracılığı ile bu aşamayı sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz.

2016 tarihinden sonra alınan Schengen vizeleri için verdiğiniz parmak izleri ortak bilgi sistemi adı verilen VIS sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek olmadan İspanya vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

İspanya konsolosluk yetkilileri gerek gördüklerinde sizi konsolosluğa birebir görüşmeye davet edebilirler. Bu alışılmış bir uygulama olmayıp ender karşılaşılan bir durumdur.

İspanya Vize Ayrımına Göre Nerelerden Başvuru Yapılmalıdır? Trabzon

İspanya vize ayrımına göre sadece 2 farklı ilimizden İspanya vize başvurusu yapabilirsiniz. Vize başvurusu yapılacak olan illerimizden birisi de Ankara’dır. Trabzon, Ankara, Gümüşhane, Sivas, Tokat, Tunceli, Adana, Gaziantep, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Kilis gibi şehirlerimizde yaşayan takipçilerimiz Ankara şubemizle irtibata geçerek İspanya başvurularını gerçekleştirebilirler. 
0312 963 04 31 numaralı telefondan ya da ankara@eagvs.com adresinden Ankara ofisimizle irtibata geçebilirsiniz.

İspanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İspanya Vizesi Trabzon
Ş. Aydın 18/04/20, 13:04 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Trabzon'da el sanatları dükkanım var. Kendim üretim yapıyorum ve yurtdışından getirdiğim ürünleri yöresel ürünler pazarlarında ve online olarak satıyorum. İspanya'daki bir şirketten de ürün almak için anlaştık fakat ürünleri gidip İspanya’dan bizzat ben almak hem de ürünleri görmek istiyorum. İspanya vizesi Trabzon işlemlerinde yardımcı oluyor musunuz? Ne yapmam gerekiyor? Süresi dolmuş bir Fransa vizem var 2018’de aldığım, İspanya vizesinde şahsen gelmem gerekecek mi?
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';