x
İspanya

Vize İşlemleri

İspanya

İspanya Vize Randevusu

İspanya Vize Randevusu

İspanya’ya turistik, ticari, kültürel vb. 90 günü geçmeyen amaçlarla veya 90 günü aşan eğitim, staj, çalışma, aile birleşimi gibi oturum vizesi taleplerinde öncelikle İspanya vize randevusu alınarak vize başvurusu yapılmalıdır. Vize başvuruları talep edilen vize türüne göre başvuru merkezinden veya İspanya konsolosluğundan alınabilir.

İspanya vize randevu işlemleriniz EAGVS müşteri temsilcileriniz tarafından tamamlanır. Talep ettiğiniz vize türünü müşteri temsilcinize belirttikten sonra gerekli evrak listesi tarafınıza gönderilir ve evraklar müşteri temsilcinize ulaştığında vize türünüze uygun randevu oluşturulur.

Schengen Vize Randevusu

İspanya’ya 90 günü aşmayan amaçlarla yapılacak seyahatlerde bir İspanya Schengen vize randevusu alınmalıdır. Schengen vize randevuları Konsolosluğun yetkilendirdiği başvuru merkezinden EAGVS müşteri temsilciniz tarafından alınır. Schengen vize işlemlerinde dosyanın başvuru kabulü yetkili başvuru merkezi tarafından yapılır ancak vize değerlendirme yetkisi yine İspanya Konsolosluğu’ndadır. Başvuru merkezinden alınabilecek randevular;

Turistik vize başvurusu
Ticari vize başvurusu
Aile, akraba, arkadaş ziyareti vizesi başvurusu
Kültürel vize başvurusu
Denizci vizesi başvurusu
Transit vize başvurusu
Öğrenci vizesi başvurusu (90 günden az eğitimler için) İspanya vize randevu işlemleri yapılabilir.

Vize randevu işlemleri ücretsizdir ancak randevu gününde Konsolosluk harcı ödemesiyle birlikte başvuru merkezi koordinasyon bedeli de ödenir. Yani randevu alımı ücretsizken oluşturulmuş randevuda başvuru işlemi için başvuru merkezine ücret ödenir.

İspanya vize randevusu işlemlerinde EAGVS hizmetleri yalnızca randevu alımı ile sınırlı değildir. İlk olarak talep ettiğiniz vize türüne uygun evrak listesi hazırlanır. Evrak listesinin hazırlanabilmesi için seyahat amacınız, mesleki bilgileriniz gereklidir. Bu bilgileri müşteri temsilciniz ile paylaştıktan sonra evrak listeniz tarafınıza gönderilir. Sizden istenen evrakları müşteri temsilcinize gönderdikten sonra evrakların uygunluk kontrolü yapılır ve vize türüne uygun İspanya vize randevu 2023 takviminden randevu oluşturulur. Randevu gününde dosyanız eksiksiz hazırlanmış bir şekilde başvuru merkezine sunulur. Son 5 yıl içinde herhangi bir Schengen ülkesinden vize almış kişilerin randevu gününde başvuru merkezine şahsen gelmeleri gerekmeyeceğinden dosya EAGVS müşteri temsilciniz tarafından başvuruya sunulur. Bu şartı sağlamayanlar ise randevu günü başvuru merkezine gelerek parmak izi vermelidir.

İspanya Vize Randevusu

Oturum İçin İspanya Vize Randevusu

İspanya’da 90 günü aşan eğitim, staj, çalışma, aile birleşimi, çalışma izinsiz oturum talebi gibi nedenlerle vize başvurusu yapan kişiler İspanya Konsolosluğu vize randevusu almaları gerekir. Konsolosluktan alınan randevular da başvuru merkezinin resmi web sitesinden oluşturulur. Ancak vize randevusu kişinin bağlı bulunduğu İspanya Konsolosluğu’nda yapılır. Konsolosluk randevularında yetkili memur, seyahat amacınıza ilişkin mülakat yapar. Burada amaç kişinin oturum talep ettiği amaçları Konsolosluk huzurunda da belirtmesidir.

İspanya'da çalışmak, aile birleşimi yapmak, staj ve eğitim görmek amaçlı vize başvurularınızda da EAGVS sizlere hizmet sunmaktadır. Gerekli evrak listesinin hazırlanması, randevu işlemi, dosyanın hazırlanması ve pasaport takip işlemlerinde EAGVS tam hizmet sunmaktadır.

Randevumu Kendim Alabilir Miyim?

Randevu alım işlemini başvuran kendisi de yapabilir elbette. Ancak randevu alım işlemi vize başvuru sürecinin bir parçasıdır ve koordineli bir şekilde yapılmalıdır. Gerekli evraklar hakkında bilgi almadan, evrak hazırlamadan alınan randevulara kişiler genellikle evrak yetiştirememekte ve eksik evrakla yapılan başvurular reddedildiği için ekstra zaman kaybedilmektedir. EAGVS müşteri temsilciniz İspanya vize randevusu işleminde hem seyahatinize yetişecek süreye hem de evraklarınızın hazır olacağı süreye göre randevu alarak zamanınızı optimum kullanır. Randevu işleminin vize başvuru sürecinden bağımsız olmadığı unutulmamalıdır. Ayrıca randevu alma vaadiyle telefonda sizden para talep eden kişi veya kişilere karşı da dikkatli olunması tavsiye edilir.

İspanya Vize Randevusu

İspanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İspanya Vize Randevu 2020
Ş. Altıntaş 10/04/20, 14:13 Cevabı Görüntüle
Merhaba, tarım makineleri üretimi yapan bir firmayız. İspanya'ya sattığımız makinelerin kurulumu için 3 mühendis arkadaşımıza İspanya vizesi almak istiyoruz. Masraflar şirketimiz tarafından karşılanacak 3 kişinin de 2018 ve 2019’da başka Schengen ülkelerinden bitmiş vizeleri var. İspanya vize randevu 2020 yılında yine de gerekli mi? Kişilerin parmak izi olduğu için randevuya gitmelerine gerek yok diye şeyler duyduk. Bu durumda nasıl vize alabiliriz?
İspanya Vize Randevu
S. Vural 10/04/20, 13:18 Cevabı Görüntüle
Merhaba İspanya vize randevu almak için Google'dan gördüğüm numarayı aradım benden randevu parası istediler telefondayken yatırdım parayı randevu aldılar ve randevu mektubunu emailime gönderdiler ama ben bu randevuya yetiştiremedim evraklarımı, randevu iptali için aynı numarayı aradım ama kimseye ulaşamadım. Uçak biletimi satın almıştım, vizede gecikme olursa biletim de yanacak sizi arkadaşım önerdi. Evraklarımı size göndersem acil İspanya vizesi başvurumu yapar mısınız? Lütfen acil olarak yardım eder misiniz bana?
İspanya Vize Randevusu
s. kula 04/02/19, 20:40 Cevabı Görüntüle
merhaba,

20 Şubatta Barcelona gezisi için 7 Şubatta vize başvuru randevusu almak istediğimde, randevu tarihi ile seyahat tarihi arasında 17 gün olması gerektiğini öğrendim. bu uygulamanın istiası yok mudur? çünkü seyahatim son anda belli oldu ve değiştirme şansım yok.
ayrıca bildiğim kadarıyla başka hiçbir schengen ülkesinde olmayan bu uygulamaya yeni mi geçildi? turistik vize için başvuracak insanları oldukça mağdur edecek bir durum. şimdiden teşekkürler.
Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Kültür Vizesi İşlemleri
Vize İçin Gerekli Evraklar
Vize Dilekçesi
Vize Reddi
Vize Başvuru Formu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';