x
İspanya

Vize İşlemleri

İspanya

İspanya Vize Başvuru Formu

N. Gültutmaz 11/04/20, 15:43
Merhaba, İspanya'daki kuzenimin yanına gitmek istiyorum, 1 aylığına, kuzenim İspanya vatandaşı. İlk sorum bana 1 aylık vize çıkar mı? İlk kez yurt dışına çıkacağım. İkinci sorum da İspanya vize başvuru formu 18. soruda AB vatandaşıyla aile ilişkisini nasıl cevaplamalıyım? Bu durumda vize harcından da muaf olur muyum?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, öncelikle ilk sorunuzu cevaplayalım. Bir kişinin İspanya vizesi başvurusunda kaç günlük vize alabileceğinin kararını Konsolosluk verir. Verilecek vizenin süresi, kişinin seyahat geçmişi, ülkesindeki kuvvetli bağlarının ispatı gibi durumlar göz önüne alınarak belirlenebilir. İspanya vize başvurusu sırasında 1 aylık vize talebinde bulunabiliriz elbette ancak Konsolosluk bu talebi dilerse 1 aydan fazla veya daha az süreli vize vererek karşılayabilir. Vize talebinde, dosyada kişinin istediği sürenin gerekliliği belgelerle ispatlanırsa bu durum, talebinizin olumlu olması için güçlü nedenler yaratır. Dolayısıyla ilk kez Schengen vizesi başvurusu yapacaklar, daha önce red almış kişiler, çalışmayan veya ev hanımı olan kişiler gibi başvuranların vize başvurularında profesyonel vize yardımı alması tavsiye edilir.

AB vatandaşı aile üyeleri ile ifade edilen, eş, 18 yaşından küçük çocuklar, kayıtlı ortaklıklar veya bakmakla yükümlü olduğu resmi velayet sahibi olunan kişilerdir. Dolayısıyla kuzeniniz bunlardan biri değildir. Ayrıca vize muafiyeti de AB vatandaşıyla evli kişilerin AB evlilik cüzdanını ibraz etmeleri durumunda uygulanır. İspanya vizesi başvurusu yapmak isteyenlerin EAGVS müşteri temsilcileri ile irtibata geçmesi yeterlidir. İspanya vize başvuru formu 2020 güncel haliyle müşteri temsilciniz tarafından doldurulur.  Vize başvuru formunda verilen hatalı bilgi kasıtlı olsun olmasın vize başvurunuzun reddine yol açabilir. Dolayısıyla İspanya vizesi işleminizde başvuru formunuz deneyimli müşteri temsilciniz tarafından doldurulacağı için red ihtimallerinden biri elenmiş olur.

Vize işlemlerinizden önce EAGVS müşteri temsilcileri ile telefonla irtibata kurabilir ücretsiz bilgi talep edebilir veya size en yakın ofisimizi ziyaret edebilirsiniz. İspanya vize başvuru formu doldurulması, evrak uygunluk kontrolünün yapılması, seyahat sigortanızın hazırlanması, randevunun alınması ve başvurunuzla ilgili tüm işlemler EAGVS müşteri temsilciniz tarafından yürütüleceğinden sizlerin yalnızca tatilinize odaklanmanız yeterlidir.

Nazlı Daştan

İspanya vize başvuru formu

Cevap Ver
Spam mesajı olmadığını anlamamız için lütfen doğrulama yapınız.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES