x
İngiltere vizelerinizi 10 yıllık alabilirsiniz. 10 yıllık İngiltere vizeleriniz için yetkilerimizi bilgilendirmeyi unutmayın.

10 Yıllık İngiltere Vizesi

İngiltere vizelerinizi 10 yıllık alabilirsiniz. 10 yıllık İngiltere vizeleriniz için yetkilerimizi bilgilendirmeyi unutmayın.

Devamı
İngiltere vize başvurularınızı online olarak ofisinizden veya evinizden tamamlayabilirsiniz.

Online İngiltere Vizesi Başvurusu

İngiltere vize başvurularınızı online olarak ofisinizden veya evinizden tamamlayabilirsiniz.

Devamı
Kurumumuz aracılığıyla İstanbul'dan yapacağınız başvurularda vizenizi başvuru günü sonrası 24 saatte alabilirsiniz.

24 Saatte İngiltere Vizenizi Alabilirsiniz

Kurumumuz aracılığıyla İstanbul'dan yapacağınız başvurularda vizenizi başvuru günü sonrası 24 saatte alabilirsiniz.

Devamı
Priority vize başvuru ayrıcalığı ile işlem süreci 5 güne iniyor. İngiltere Konsolosluğunun sunduğu özel hizmetler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız...

5 Günde İngiltere Vizesi (Priority Visa)

Priority vize başvuru ayrıcalığı ile işlem süreci 5 güne iniyor. İngiltere Konsolosluğunun sunduğu özel hizmetler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız...

Devamı

İngiltere vize başvurularınızı kendinize göre planlayın!

hizli ingiletere vizesi 1 gündeİngiltere seyahatinizin acil olduğunu düşünüyor veya İngiltere vize başvurularınızın sonuçlanma süresini bekleyecek yeteri kadar vaktiniz yok ise; başvuru tarihi sonrası 24 saatte sonuçlanan  Devamını Oku...

İngiltere Vize İşlemleri

Euroasia Global Visa Services’e Hoş Geldiniz.

Değerli ziyaretçilerimiz, İngiltere vize başvuru sürecinizi kolaylaştırmak için hazırladığımız web sayfamızda İngiltere Konsolosluğu ve İngiltere Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş vize başvuru kriterlerini bulabilirsiniz. İngiltere vize başvurunuzu hizmetlerimizden faydalanarak kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. İngiltere vizesi başvuru sürecinin ilk ve en önemli adımını online vize başvuru süreci oluşturmaktadır. İngiltere vize başvuru formu online olarak ve eksiksizce tarafımızdan doldurulmaktadır. İngiltere vize başvuru süreci ile ilgili gerekli desteği online destek hattımızdan alabilirsiniz.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Antalya veya Adana’da ikamet ediyorsanız, İngiltere vize başvurunuzu bulunduğunuz bölgedeki ofislerimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. İstanbul dışındaki başvurular ile ilgili detaylı bilgiye ve İngiltere vize işlemleri 2020 yılına ait güncel başvuru prosedürleri, İngiltere vize ücreti hakkındaki detaylı bilgilere sayfamızın devamını inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services aracılığıyla,

 • İngiltere turistik vize (Genel Ziyaretçi Vizesi) 
 • Aile / Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Ticari Vize (Toplantı, Konferans, Fuar)
 • Öğrenci Vizesi
 • Dil Eğitimi Vizesi
 • Sporcu Vizesi
 • Medikal Tedavi Vizesi
 • Transit Vize

gibi kısa süreli seyahatleriniz için gerekli vize kategorileriyle birlikte, aşağıda belirttiğimiz uzun süreli seyahatleriniz için gerekli vize kategorilerine de başvurabilirsiniz:

 • Oturum Vizesi
 • Aile Birleşimi (EEA Family Permit)
 • Eğitim Vizesi (Tier 4)
 • Akademik Değişim (Exchange)
 • Çalışma Vizesi
 • Girişimci Vizesi
 • Tier 1 Vizesi
 • Tier 2 Vizesi
 • Tier 5 Vizesi
 • Ankara Antlaşması

ingiltere vizesi

İngiltere Vize Başvuru Prosedürü

İngiltere vize işlemlerinizi kurumumuz rehberliğinde İstanbul merkez ofisimiz başta olmak üzere Ankara’dan, Bursa’dan, İzmir'den, Adana'dan, Antalya’dan ve Gaziantep’ten tamamlayabilirsiniz. İngiltere vize başvurularınız için web sayfamızda bulunan bilgilerin sizin için yeterli olmaması halinde İngiltere’nin de dahil olduğu online departman yetkililerimizi arayarak gereken desteği alabilir, seyahat amacınıza göre 2020 yılı İngiltere evrak listesini ve İngiltere vize ücretini içeren bilgilendirme e-mailini talep edebilirsiniz.

1. Gerekli belgeleri hazırlayıp ofisimize ulaştırın.

Vize danışmanınız tarafından size özel olarak ulaştırılan evrak listesindeki tüm belgeleri tarafımıza ulaştırın. Evraklarınızı dikkatli ve eksiksiz bir şekilde hazırlayarak bağlı bulunduğunuz bölgedeki ofislerimize ulaştırırsanız, olası zaman kayıplarının önüne geçebilirsiniz. Evraklarınızı hazırlama sürecinde vize danışmanınız size mail ya da telefon üzerinden destek verecektir. Birleşik Krallık vize başvuru evraklarınızı size en yakın ofisimize şahsen, üçüncü bir kişi aracılığıyla elden veya kurye/kargo yöntemleriyle ulaştırabilirsiniz.

2. Evraklarınızı detaylı şekilde kontrol edecek ve başvuruya hazırlayacağız.

Birleşik krallık vize departmanı yetkililerimiz gönderdiğiniz belgeleri teslim aldıktan sonra kontrol etmektedirler. Eksik veya hatalı şekilde temin edilmiş evraklar tespit edildiğinde sizi bilgilendirmekte; sizle birlikte sorununuzun çözümüne yönelik çalışma yürütmektedirler. Lütfen bu süreçte evraklarınızı eksiksiz bir şekilde ve sayfamızda bulunan uyarıları dikkate alarak hazırlayınız. Birleşik Krallık vize başvuru aşamaları konusunda dilerseniz telefon ile canlı destek ya da mail ile destek hizmetlerimizden de faydalanabilirsiniz.

3. İngiltere vize işlem ücretinizi ödeyin.

İngiltere vize ücretleri, talep edilen vize kategorisine ve vize süresine göre değişmektedir. İngiltere vize ücreti, konsolosluk vize harç bedeli, yetkili vize servisi koordinasyon bedeli ve firmamızın hizmet bedelinden oluşmaktadır. Acil durumlarda hızlandırılmış hizmetler talep edilebilir, bunlar ek ücret olarak yansımaktadır. İngiltere’ye ailece veya grup halinde seyahat etme planınız varsa yetkililerimizi toplum işlem ücreti teklifi alabilirsiniz. İngiltere vize başvurunuzun ret ile neticelenmesi halinde ücret iadesi yapılmamaktadır. İngiltere vize ücretleri vize müracaatınızın işleme alınabilmesi içindir.

4. Randevu işlemlerinizi tamamlayın.

İngiltere yetkili vize servisinde operasyon yetkilimiz rehberliğinde vereceğiniz parmak izi beyanınızdan sonra başvurunuz değerlendirme aşamasına geçecektir. İşleminiz sürerken vize sonucunuzu her gün düzenli olarak sorgulayacağız. Siz de yetkililerimizi arayarak vizenizi sorgulatabilir ya da vize sorgulama talebinizi e-mail olarak ask@eagvs.com adresimize mail olarak iletebilirsiniz. İngiltere vize başvuruları istisnai durumlar haricinde 15 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Vize başvurularınız, öngörülen tarihten daha uzun bir sürede de neticelenebilir. İngiltere Büyükelçiliğinin ve İngiltere Konsolosluğunun vize müracaatlarını sonuçlandırma süresine müdahale edilememektedir.

5. Pasaportunuzu teslim alın.

İngiltere vize başvurunuzun neticelenmesinin ardından işlenmiş pasaportunuzu şahsen ofisimize gelerek veya 3. bir kişi aracılığıyla teslim alabilirsiniz. Dilerseniz, pasaportunuzu ev veya iş adresinize kargo/kurye ile de gönderebiliriz.

ingiltere vize başvuru formu

İngiltere Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur

İngiltere vizesi başvuru işleminin en önemli adımını online vize başvuru süreci oluşturmaktadır. İngilizce olan İngiltere vize başvuru formu online olarak ve eksiksizce EAGVS vize yetkilisi tarafından verdiğiniz seyahat bilgileri referans alınarak doldurulur.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

İngiltere vize başvurularında standart işlem süresi ortalama 15 iş günüdür, oturum ve yerleşim tipi vize başvuruları ise ortalama 12 hafta içerisinde neticelenmektedir. Birçok durumda başvurular 15 iş gününden kısa sürede sonuçlanabilmektedir, ancak Birleşik Krallık Konsolosluğunun yoğun olduğu zamanlarda başvuruların sonuçlanması 15 iş gününden uzun da sürebilir. Türkiye ve İngiltere’deki belirli tatil dönemleri öncesinde veya esnasında vize işlem süresinin uzayabileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Vize başvurunuzu planladığınız seyahat tarihinden üç ay öncesine kadar yapabilirsiniz.

Acil Durumlarda İngiltere Vizesi

Bir anda ortaya çıkan seyahatler, takviminizin sıkışık olması, geç gelen davet evrakları vb. durumlarda hızlandırma servislerinden yararlanmanız gerekebilir. Hızlandırma servisleriyle İngiltere vizenizi 24 saatte veya 5 iş gününde alabilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen 24 Saatte İngiltere Vizesi ve 5 Günde İngiltere Vizesi sayfalarımızı inceleyin.

Schengen Vizesiyle İngiltere'ye Giriş Yapılır Mı ?

Schengen vizesi sahipleri İngiltere’ye giriş yapamazlar. Aynı şekilde İngiltere vizesi sahipleri de Schengen sahasına giriş yapamamaktadır. İngiltere 23 Haziran 2016’da yapılan referandumla Avrupa Birliği’nden ayrılma kararı almıştır. İngiltere’nin Brexit süreci devam etmektedir ve muhtemelen 31.12.2020 tarihinde tüm detaylar netleşmiş olacaktır.

İngiltere Vizesi İrlanda Cumhuriyeti'nde Geçerli Midir ?

Birleşik Krallık vizeniz ile İngiltere haricinde İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda'ya seyahat edebilirsiniz. Birleşik Krallık vizesiyle İrlanda Cumhuriyeti'ne girmek için ise özel şartlar bulunmaktadır. Türkiye, İrlanda Cumhuriyeti vize muafiyet programına dahil olan ülkelerden biridir. Bu sebeple kişiler, önce Büyük Britanya'ya girmek koşuluyla İngiltere vizesiyle İrlanda'ya seyahat edebilir. Bu şart, vizenizi İngiltere'den aldığınız için vize kontrolünüzün de İngiltere'de yapılması gerekliliğinden oluşmaktadır.

Bir defa pasaport kontrolü yapıldıktan sonra, İrlanda'ya rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Sonraki seyahatlerinizde uçuşlarınızı direkt olarak İrlanda Cumhuriyeti'ne de yapabilirsiniz. Lütfen bu şartın vize sahibiyle ilgili değil, vizeyle ilgili olduğunu unutmayın. Bir önceki vizenizle İngiltere'ye girmiş olmanız, yeni aldığınız ve hiç kullanmadığınız İngiltere vizesiyle direkt olarak İrlanda'ya girmenizi sağlamaz. Bu yeni vizenin açılışını da Büyük Britanya'da yapmanız gereklidir.

İngiltere Vize Kategorileri

İngiltere'ye vize başvurusunda bulunacak kişilerin, doğru vize türüne başvurabilmeleri için öncelikle ülkeye ne amaçla seyahat edeceklerini netleştirmeleri gerekmektedir. İngiltere’ye aşağıdaki gerekçelerle seyahat edecek kişiler genel ziyaretçi (General Visitor) vize kategorisine başvurmalıdır:

 • Turistik amaçlı seyahatler,
 • İngiltere’de bulunan aile veya arkadaşları ziyaret etmek,
 • Toplantı amaçlı veya akademik ziyaret gerçekleştirmek,
 • Fuar veya konferanslara katılmak,
 • İngiltere’ye özel tıbbı tedavi desteği almak için gitmek,
 • Bir başka ülkeye seyahat ederken İngiltere'den aktarma yapmak,
 • İngiltere limanlarında gemiye ya da uçağa katılmak,
 • İngiltere'de evlenmek.

Bunun dışında,

 • Öğrenci vizeleri (6 Aylık Kısa Süreli Öğrenci Vizesi, 11 Aylık Kısa Süreli Öğrenci Vizesi (Short Term Study), Tier 4 vb.)
 • Çalışma vizeleri (Tier 1, Tier 2, Tier 5, Ankara Antlaşması (Turkish Businessperson), Start-Up, Girişimci, Mucit vb.)
 • Aile Birleşimi ve Yerleşim Vizeleri (EEA Family Permit, Yerleşim, Geri Dönüş Vizesi, Aile Birleşimi vb.)

gibi kategoriler bulunur. Bu vize türleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için lütfen gerekli sayfalarımızı inceleyiniz.

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Vize Reddi

Genel Ziyaretçi vize kategorilerinde itiraz hakkı bulunmamaktadır. Vize başvurunuzu itiraz hakkı bulunan bir kategoride yaptıysanız ve beyan edilen ret nedenlerine karşı ikna edici açıklamalarınız varsa başvurunuzun yeniden değerlendirmesini istediğiniz talebinizi Birleşik Krallık Konsolosluğuna iletebilirsiniz. Ret kararını bildiren yazıda karara nasıl itiraz edebileceğinize dair bilgiler bulunmaktadır. Konsolosluğun belirttiği direktiflere göre tarafınıza verilmiş olan ret kararına itiraz hakkınızı kullanabilirsiniz. İngiltere vize başvuruları itiraz ve şikayet talepleri ortalama olarak 20 iş günü içerisinde değerlendirilmektedir. Ancak özel inceleme gerektiren durumlarda bu süre uzayabilmektedir. 

Vize başvuru kategorinizde itiraz ya da idari inceleme hakkınız bulunmuyorsa başvurunuz yeniden değerlendirmeye alınmaz. Bu durumda yeni başvuru yapma hakkınız bulunur. Ancak yeni başvurunuzu ret nedenlerinizi göz önünde bulundurarak tamamlamaya özen gösteriniz. Şahsen yaptığınız ve olumsuz sonuçlanan başvurunuz sonrası, ret mektubunuzu ulaştırmanız halinde Euroasia uzmanları detaylı bir çalışma yürüterek yeni başvurunuzu hazırlayabilir ve vize almanızı sağlayabilir.

İngiltere Vize Ücreti

İngiltere Vize ücreti, vize kategorisine ve talep edilen süreye göre değişkenlik göstermektedir. 6 aylık standart genel ziyaretçi vizesinin konsolosluk harcı yaklaşık 130 USD civarında değişmektedir. Fiyatlar Amerikan Doları üzerinden belirlenmiştir ve bu şekilde ödenir. Birçok noktada ek ücretler de talep edilmektedir. Vize ücretleriyel ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için lütfen İngiltere Vize Ücretleri sayfamızı ziyaret ediniz.

İngiltere Vize Başvuru Merkezleri

İngiltere vize başvuru merkezleri, İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Gaziantep, Antalya veya Adana’da ikamet ediyorsanız, başvurunuzu bulunduğunuz bölgedeki ofislerimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Bu şehirlerin dışında başvuru merkezi bulunmamaktadır, eğer bu 7 şehrin dışında ikamet ediyorsanız uzmanlarımızın yönlendirmesiyle size en yakın ya da en uygun şehirden başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekecektir.

İngiltere Vize İşlemlerinizde Dikkat Etmeniz Gerekenler

 1. İngiltere vize başvurularınız için ibraz edeceğiniz belgelerin son 3 ay içinde temin edilmiş olması gerekmektedir. Banka hesap dökümleriniz ise en fazla 1 aylık olmalıdır.
 2. İngiltere vize başvurunuzda ibraz ettiğiniz belgelerin orijinali konsolosluğa gönderilmez, yalnızca taratılır. Diploma vb. orijinal tüm belgeleriniz size iade edilir.
 3. İngiltere Konsolosluğu standart olarak ibraz edilmesi gereken evraklara ek olarak vize işlem sürecinde ek belge talebinde bulunabilir. İngiltere Konsolosluğunun talep ettiği ek belgeleri mail ile ulaştırmanız yeterli olacaktır.
 4. İngiltere vize başvuruları Schengen vize başvurularından farklı olarak seyahat amacına göre 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıllık başvuru seçenekleri sunmaktadır. Her bir başvurunun konsolosluk harç ücretleri ve başvuru servis bedelleri değişiklik göstermektedir.
 5. Schengen vizesinden farklı olarak Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin dışında Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri de vizeye tabidirler. Diplomatik pasaporta sahip kişiler ise 180 gün içinde maksimum 90 gün süreyle vize prosedüründen muaftırlar.
 6. Tier vize kategorisi başvurularında tüm evrakların İngilizce olarak sunulması gerekmektedir. İngilizce ibraz edilmesi gereken evraklarda belgelerinizin tercümesi bizim tarafımızdan yapılabilmektedir. Detaylı bilgiyi çağrı merkezi yetkililerimizden alınız.
 7. İngiltere vize başvurularında başvuru ücretleri, vize türü ve süresine, başvuru değerlendirme süresine ve erken randevuya göre farklılık göstermektedir.
 8. İngiltere vize başvurunuzu geri çekmek isterseniz firmamıza bu durumu vakit kaybetmeden bildirmeniz gerekecektir. Dilerseniz İngiltere Konsolosluğu danışma servisi aracılığıyla vize başvurusunu geri çekme talep formunu doldurabilirsiniz. Başvurunuzu geri çektiğinizde vize başvurunuzun değerlendirmesi yapılmaz ve belgeleriniz tarafınıza iade edilir. Ancak Konsolosluk harcı da dahil ücret iadesi bulunmaz.
 9. İngiltere vizesi başvuru işlemlerinde ibraz edilmesi gereken evraklarla ilgili güncel evrak listesini web sitemizden temin edebilir, telefonla arayarak ya da ask@eagvs.com mail adresine e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.  
 10. Bize telefonla ulaşmanız durumunda İngiltere vizesi başvurusunda sunmanız gereken evrak listesini sizinle e-posta yoluyla paylaşacağız.
 11. İngiltere vize başvurunuzu kolayca gerçekleştirmek için belgelerinizi adresimize kargo veya kurye vasıtası ile ulaştırabilirsiniz. Dilediğiniz takdirde tamamını tarama da yapabilirsiniz.
 12. Başvurunuz uygun olan ilk başvuru gününde tarafımızdan yapılacaktır.  İngiltere vizesi parmak izi işlemleri ile ilgili randevunuzu organize edip sizinle paylaşacağız. 

İngiltere vizesi ile ilgili diğer tüm soru ve görüşleriniz için bize +90 (212) 963 02 10 veya ask@eagvs.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

ingiltere vizesi

İngiltere ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İngiltere Vize Belgeleri
A. Sezai 18/01/20, 15:12 Cevabı Görüntüle
Merhabalar İngiltere vize belgeleri ile ilgili sormak istediklerim var. Önümüzdeki Mayıs ayında İngiltere’deki kuzenim evlenecek, ben ve ailem de davetliyiz ve düğüne katılmak istiyoruz. Önümüzde daha zaman olduğunu biliyorum ama İngiltere vize başvurularının sıkıntılı bir süreç olduğunu duydum, o yüzden araştırmalara başladım. Ben Üniversite 4. Sınıf öğrencisiyim, kız kardeşim lisede okuyor. Annem ve babam özel sektörde çalışıyor. Daha önce ailecek 1 defa yurt dışına çıktık, geçen yaz İtalya’ya gittik. Ben ayrıca Romanya’ya Erasmus için gitmiştim. Bu süreçte hangi evrakları hazırlamamız gerekli? Nelere dikkat etmemiz gerekli? Tüm aile olarak seyahat etmemiz konsolosluk gözünde şüphe yaratır mı? Yardımlarınızı rica ederim.
İngiltere Vize Başvuru Formu
E. Özkay 18/01/20, 14:53 Cevabı Görüntüle
İngiltere vize başvuru formu doldururken sorun yaşıyorum, bazı cevapları doğru verip vermediğimden emin değilim. İnternette yazılanlara göre çok dikkatli doldurulması gerekiyormuş ve burada yazılanlar sunacağımız evraklardan daha önemliymiş. Hem kendim, hem eşim hem de 2 çocuğum için form doldurmaya çalışıyorum. Daha önce İngiltere vizesine başvurmadık ama Schengen vizesi almıştık. Schengen vizesinde tüm formları ben doldurmuştum, hazırlanacak evraklar da çok netti ve vizemizi almıştık ama İngiltere çok karışık ve yardım almadan bitirmem mümkün görünmüyor. Ben bordrolu çalışanım, çocuklarımdan biri 5 yaşında diğeri 8 yaşında öğrenci, eşim ise şirket sahibi. Gelir ve birikimlerimizle ilgili kritik sorular soruyorlar, benim maaşım asgari ücretten yatıyor ama üstünü elden alıyorum ve maaşım 4500 TL’ye denk geliyor, bunu nasıl açıklayacağım? Aylık harcamama 3000 TL yazarsam maaşımdan çok harcıyorum gibi görünecek. Bir de kira gelirim var ama kirayı elden alıyorum, bankaya yatmıyor. Eşimin şirketinde ise son vergi yılında matrah görünmüyor, yıllık gelir vergisi beyannamesi sunmamız gerekir mi? İngiltere’de harcayacağımız para tutarına ne yazmamız gerekir? Lütfen yardımcı olun teşekkürler.
İngiltere Vize Randevu 2020
A. Naz 18/01/20, 14:41 Cevabı Görüntüle
Merhabalar ben Naz, İngiltere vize randevu 2020 prosedürleri hakkında bilgi almak istiyorum. Schengen ülkelerinde olduğu gibi telefonla randevu şansı var mı? Randevu günü konsolosluğa mı gitmek gerekiyor? Hangi formlar doldurulmalı? Hangi evraklar hazırlanmalı? Yönlendirmenizi rica ediyorum.
İngiltere Vizesi
N. Uran 18/01/20, 14:31 Cevabı Görüntüle
Sayın ilgili öncelikle iyi günler, Belçika merkezli uluslararası bir firmada çalışmaktayım ve İngiltere vizesi 2020 yılı başvuru aşamaları ile vize ücretleri konusunda bilgi almak istiyorum. Yaklaşık 2 yıldır sözleşmeli çalışanım. Şirketin Türkiye’de bir ofisi yok, evden çalışıyorum, doğal olarak Türkiye’de SGK girişim yok. Toplantı amacıyla şirketin İngiltere şubesine seyahat edeceğim. Durumum biraz karışık olduğundan hangi vize türüne başvurmalıyım, hangi evrakları hazırlamalıyım bilmiyorum. Ayrıca bahsettiğim gibi ücretler konusunda da bilgi istiyorum, yönlendirmenize göre sizinle çalışmak isterim. Sevgiler.
İngiltere Vizesi 2020
B. Dereli 18/01/20, 14:21 Cevabı Görüntüle
İyi günler dilerim, annem ve babam için İngiltere vizesi almak istiyorum. Ben kendim İngiltere’de yaşıyorum buraya 2 yıl önce geldim. Eşim Bulgaristan vatandaşı, burada çalışıyor, ben Türk vatandaşıyım aile birleşimi ile buraya geldim. Önümüzdeki Nisan başında doğum yapacağım bu sürecin 1 ay öncesi ve 1 ay sonrasında ailemin burada olması gerekli. Onlar daha önce yurt dışına çıkmadı şimdi daha yeni pasaport çıkarma işlemlerini gerçekleştiriyorlar. Babam emekli annem ev hanımı, vize konusunda sıkıntı yaşar mıyız? Ne tür evraklar gerekir? Birikimleri olması şart mı? Biz buradan masraflarına sponsor olabiliyor muyuz? Yardımlarınızı rica ederim.
İngiltere Vize İşlemleri 2020
Z. Kasım 12/12/19, 14:25 Cevabı Görüntüle
Sayın Yetkili,
Türkiye'de bir Üniversitede Profesörüm. İngiltere'de gerçekleşecek bir bilimsel kongreye katılacağım. Bu kongre yaklaşık bir hafta sürecektir. Kongreden kabul belgem var. Yeşil pasaportumda ABD ve Kanada vizelerim mevcut, birçok avrupa ülkesinde de bilimsel sempozyumlara katılmak üzere seyahatlerim bulunmaktadır. İngiltere için ilk defa başvuruda bulunacağım. Çevrem İngiltere vizesine başvurup da ret alanlar oldu ve bu durum beni açıkçası biraz tedirgin etti. Ben de bu sebepten dolayı profesyonel bir hizmet almak için sizlere ulaştım. İngiltere Vize işlemleri için tüm sürecin nasıl ilerlediğini ve verdiğiniz hizmeti detaylandırarak anlatır mısınız? Hangi evrakların gerekli olduğunu da öğrenmek istiyorum. Teşekkür ederim.
İngiltere Vize Reddi İtiraz
Y. Şal 30/11/19, 13:40 Cevabı Görüntüle
merhaba ,

Nişanlım ve ben ingiltere vizesine başvuru yaptık. 24-29 ekim tarihlerine tur almıştık. bütün evraklarımızı teslim ettik. İkimiz de vize reddi aldık. Gerekçe hesaplarımızın inandırıcı olmaması. son 9 aylık benim maaş hesabıma yatan para 62 bin ve nişanlımın 90 bin. benim hesabımda 25 bin ve onun 29 bin bulunmakta. maaş hesaplarımız ve normal gündelik hayatta kullandığımız banka ayrı ve birikim hesabımızda bu bankada ve paramızı maaş yattığı zaman özel hesaplarımıza aktarırız. vize görüşmesi öncesi vadeli hesabımdaki parayı kira fatura ödediğimiz vadesiz hesabımıza aktarmıştık. para girişleri hesap hareketleri sadece kendi adımıza. neyin yanlış olduğunu bulamadım. kendi paramın doğruluğunu kanıtlayamadım. vize reddine karşılık yazabileceğimiz bir yazı var mıdır ? veya bir daha ki başvuruda ne yapmamız gerekli. Avrupada 11 ülke gezdim ve devam ediyorum. Londra gezmek dünyanın en büyük kütüphanesinde kitap okumak hayalim. bir Fizikçi olarak Oxford da dolaşmak.

sevgi ve saygılarımla
EEA Family Permit Vizesi İngiltere
M. Uslu 30/11/19, 13:25 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Eşim AB vatandaşı ve AB pasaportuna sahip. Ben ise devlet memuruyum ve Yeşil pasaportum var. Eşim ile birlikte bu yaz Londra'ya turistik amaçlı seyahat etmek istiyoruz. Eşimin durumundan dolayı benim vize başvurusunda bulunmam gerekir mi? Gerekiyorsa hangi evrakları hazırlamam gerek? Vize ücretleri nelerdir? Sanırım ekspres başvuru çeşitleri de var, acil bir durumum olabilir, eğer olursa bu konuda bana ne gibi seçenekler önerirsiniz? Birde yeşil pasaportların avrupa ülkeleri için altı aya doksan gün olarak vizesiz giriş kolaylığı sağlaması İngiltere vize başvuruları için de geçerli midir ya da turistik başvurum için herhangi bir kolaylık sağlayacak mı? İlgili tüm sorularımı cevaplarsanız sevinirim, iyi çalışmalar dilerim.
İngiltere Vizesi Randevu
E. Çelik 23/11/19, 14:16 Cevabı Görüntüle
Merhaba, ben İngiltere Konsolosluğu'ndan vize randevusu almak istiyorum. Ama konsolosluğa ulaşabileceğim bir numara bulamadım, ne yapmam gerek? Sitenizdeki yorumları okuduğumda biraz fikir sahibi oldum. Başvurularda siz de yardımcı oluyormuşsunuz. Biraz daha açmanız mümkün müdür? Başvuruyu nereden yapıyoruz, görüşme olacak mı, daha önce Almanya vizesi aldım bunun bir faydası var mıdır? Yani tekrar başvuruya gelmek zorunda mıyım? Bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim. Biz aile olarak kalabalık bir başvuru yapmayı planlıyoruz, herkes için farklı evraklar istenecek sanırım. Duyduğum kadarıyla da çok ret veriliyormuş, bu süreci nasıl yöneteceksiniz? En azından benim için bilgilendirme yaparsanız planlamamızı bu yönde yapacağız. Şimdiden teşekkürler.
İngiltere Vize Reddi Nedenleri
E. Ayaz 23/11/19, 14:09 Cevabı Görüntüle
Merhaba, ben daha önce (2017 yılında) 6 aylık İngiltere vizesi aldım. Daha sonra başvurduğum 2 yıllık vizem reddedildi. Bir parargafta kaynağı belli olmayan paraların gelmesinden bahsediyor. Bu arada oradaki arkadaşımın davetiyesi ile turistik vize alıyordum ben. İngiltere'deki arkadaşımı arayıp ulaşamadıklarını ve belirttiler. Oysa formumu tekrar gözden geçirdiğimde yanlış telefon numarası verdiğimi yani bir sayıyı farklı yazmışım. Öncelikle hesabıma gelen para bir iş için ailemden aldığım yastıkaltı altınları bozdurup hesabıma geçirmemden kaynaklı. Bu durumu böyle düzelttiğimi varsayalım. Diğer parargaf için ise yeni başvuruda doğrusunu yazacağım ve karşı tarafta ulaşılabilir olacak. Bunu da böyle düzelttiğimizi varsayarsak yeni başvurumda sizce yine ret alır mıyım? Yoksa rahat bir şekilde vizem çıkar mı? Schengen vizelerimde mevcut, sicilimde sorun yok, ancak yine ret alacağım diye çok korkuyorum ve çok zaman kaybettim, hızlıca başvuru yapmak ve vizemi almak istiyorum, sizler bana nasıl destek olabilirsiniz? Şimdiden ilginize teşekkürler
Vize Randevu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES