x
İngiltere vizelerinizi 10 yıllık alabilirsiniz. 10 yıllık İngiltere vizeleriniz için yetkilerimizi bilgilendirmeyi unutmayın.

10 Yıllık İngiltere Vizesi

İngiltere vizelerinizi 10 yıllık alabilirsiniz. 10 yıllık İngiltere vizeleriniz için yetkilerimizi bilgilendirmeyi unutmayın.

Devamı
İngiltere vize başvurularınızı online olarak ofisinizden veya evinizden tamamlayabilirsiniz.

Online İngiltere Vizesi Başvurusu

İngiltere vize başvurularınızı online olarak ofisinizden veya evinizden tamamlayabilirsiniz.

Devamı
Kurumumuz aracılığıyla İstanbul'dan yapacağınız başvurularda vizenizi başvuru günü sonrası 24 saatte alabilirsiniz.

24 Saatte İngiltere Vizenizi Alabilirsiniz

Kurumumuz aracılığıyla İstanbul'dan yapacağınız başvurularda vizenizi başvuru günü sonrası 24 saatte alabilirsiniz.

Devamı
Priority vize başvuru ayrıcalığı ile işlem süreci 5 güne iniyor. İngiltere Konsolosluğunun sunduğu özel hizmetler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız...

5 Günde İngiltere Vizesi (Priority Visa)

Priority vize başvuru ayrıcalığı ile işlem süreci 5 güne iniyor. İngiltere Konsolosluğunun sunduğu özel hizmetler hakkında detaylı bilgi için tıklayınız...

Devamı

İngiltere vize başvurularınızı kendinize göre planlayın!

hizli ingiletere vizesi 1 gündeİngiltere seyahatinizin acil olduğunu düşünüyor veya İngiltere vize başvurularınızın sonuçlanma süresini bekleyecek yeteri kadar vaktiniz yok ise; başvuru tarihi sonrası 24 saatte sonuçlanan  Devamını Oku...

İngiltere Vize İşlemleri

Euroasia Global Visa Services’e Hoş Geldiniz.

Değerli ziyaretçilerimiz, İngiltere vize başvuru sürecinizi kolaylaştırmak için hazırladığımız web sayfamızda İngiltere Konsolosluğu ve İngiltere Büyükelçiliği tarafından belirlenmiş vize başvuru kriterlerini bulabilirsiniz. İngiltere vize başvurunuzu hizmetlerimizden faydalanarak kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. İngiltere vizesi başvuru sürecinin ilk ve en önemli adımını online vize başvuru süreci oluşturmaktadır. İngiltere vize başvuru formu online olarak ve eksiksizce tarafımızdan doldurulmaktadır. İngiltere vize başvuru süreci ile ilgili gerekli desteği online destek hattımızdan alabilirsiniz.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Gaziantep, Antalya veya Adana’da ikamet ediyorsanız, İngiltere vize başvurunuzu bulunduğunuz bölgedeki ofislerimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. İstanbul dışındaki başvurular ile ilgili detaylı bilgiye ve İngiltere vize işlemleri 2020 yılına ait güncel başvuru prosedürleri, İngiltere vize ücreti hakkındaki detaylı bilgilere sayfamızın devamını inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services aracılığıyla,

 • İngiltere turistik vize (Genel Ziyaretçi Vizesi) 
 • Aile / Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Ticari Vize (Toplantı, Konferans, Fuar)
 • Öğrenci Vizesi
 • Dil Eğitimi Vizesi
 • Sporcu Vizesi
 • Medikal Tedavi Vizesi
 • Transit Vize

gibi kısa süreli seyahatleriniz için gerekli vize kategorileriyle birlikte, aşağıda belirttiğimiz uzun süreli seyahatleriniz için gerekli vize kategorilerine de başvurabilirsiniz:

 • Oturum Vizesi
 • Aile Birleşimi (EEA Family Permit)
 • Eğitim Vizesi (Tier 4)
 • Akademik Değişim (Exchange)
 • Çalışma Vizesi
 • Girişimci Vizesi
 • Tier 1 Vizesi
 • Tier 2 Vizesi
 • Tier 5 Vizesi
 • Ankara Antlaşması

ingiltere vizesi

İngiltere Vize Başvuru Prosedürü

İngiltere vize işlemlerinizi kurumumuz rehberliğinde İstanbul merkez ofisimiz başta olmak üzere Ankara’dan, Bursa’dan, İzmir'den, Adana'dan, Antalya’dan ve Gaziantep’ten tamamlayabilirsiniz. İngiltere vize başvurularınız için web sayfamızda bulunan bilgilerin sizin için yeterli olmaması halinde İngiltere’nin de dahil olduğu online departman yetkililerimizi arayarak gereken desteği alabilir, seyahat amacınıza göre 2020 yılı İngiltere evrak listesini ve İngiltere vize ücretini içeren bilgilendirme e-mailini talep edebilirsiniz.

1. Gerekli belgeleri hazırlayıp ofisimize ulaştırın.

Vize danışmanınız tarafından size özel olarak ulaştırılan evrak listesindeki tüm belgeleri tarafımıza ulaştırın. Evraklarınızı dikkatli ve eksiksiz bir şekilde hazırlayarak bağlı bulunduğunuz bölgedeki ofislerimize ulaştırırsanız, olası zaman kayıplarının önüne geçebilirsiniz. Evraklarınızı hazırlama sürecinde vize danışmanınız size mail ya da telefon üzerinden destek verecektir. Birleşik Krallık vize başvuru evraklarınızı size en yakın ofisimize şahsen, üçüncü bir kişi aracılığıyla elden veya kurye/kargo yöntemleriyle ulaştırabilirsiniz.

2. Evraklarınızı detaylı şekilde kontrol edecek ve başvuruya hazırlayacağız.

Birleşik krallık vize departmanı yetkililerimiz gönderdiğiniz belgeleri teslim aldıktan sonra kontrol etmektedirler. Eksik veya hatalı şekilde temin edilmiş evraklar tespit edildiğinde sizi bilgilendirmekte; sizle birlikte sorununuzun çözümüne yönelik çalışma yürütmektedirler. Lütfen bu süreçte evraklarınızı eksiksiz bir şekilde ve sayfamızda bulunan uyarıları dikkate alarak hazırlayınız. Birleşik Krallık vize başvuru aşamaları konusunda dilerseniz telefon ile canlı destek ya da mail ile destek hizmetlerimizden de faydalanabilirsiniz.

3. İngiltere vize işlem ücretinizi ödeyin.

İngiltere vize ücretleri, talep edilen vize kategorisine ve vize süresine göre değişmektedir. İngiltere vize ücreti, konsolosluk vize harç bedeli, yetkili vize servisi koordinasyon bedeli ve firmamızın hizmet bedelinden oluşmaktadır. Acil durumlarda hızlandırılmış hizmetler talep edilebilir, bunlar ek ücret olarak yansımaktadır. İngiltere’ye ailece veya grup halinde seyahat etme planınız varsa yetkililerimizi toplum işlem ücreti teklifi alabilirsiniz. İngiltere vize başvurunuzun ret ile neticelenmesi halinde ücret iadesi yapılmamaktadır. İngiltere vize ücretleri vize müracaatınızın işleme alınabilmesi içindir.

4. Randevu işlemlerinizi tamamlayın.

İngiltere yetkili vize servisinde operasyon yetkilimiz rehberliğinde vereceğiniz parmak izi beyanınızdan sonra başvurunuz değerlendirme aşamasına geçecektir. İşleminiz sürerken vize sonucunuzu her gün düzenli olarak sorgulayacağız. Siz de yetkililerimizi arayarak vizenizi sorgulatabilir ya da vize sorgulama talebinizi e-mail olarak ask@eagvs.com adresimize mail olarak iletebilirsiniz. İngiltere vize başvuruları istisnai durumlar haricinde 15 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Vize başvurularınız, öngörülen tarihten daha uzun bir sürede de neticelenebilir. İngiltere Büyükelçiliğinin ve İngiltere Konsolosluğunun vize müracaatlarını sonuçlandırma süresine müdahale edilememektedir.

5. Pasaportunuzu teslim alın.

İngiltere vize başvurunuzun neticelenmesinin ardından işlenmiş pasaportunuzu şahsen ofisimize gelerek veya 3. bir kişi aracılığıyla teslim alabilirsiniz. Dilerseniz, pasaportunuzu ev veya iş adresinize kargo/kurye ile de gönderebiliriz.

ingiltere vize başvuru formu

İngiltere Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur

İngiltere vizesi başvuru işleminin en önemli adımını online vize başvuru süreci oluşturmaktadır. İngilizce olan İngiltere vize başvuru formu online olarak ve eksiksizce EAGVS vize yetkilisi tarafından verdiğiniz seyahat bilgileri referans alınarak doldurulur.

İngiltere Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

İngiltere vize başvurularında standart işlem süresi ortalama 15 iş günüdür, oturum ve yerleşim tipi vize başvuruları ise ortalama 12 hafta içerisinde neticelenmektedir. Birçok durumda başvurular 15 iş gününden kısa sürede sonuçlanabilmektedir, ancak Birleşik Krallık Konsolosluğunun yoğun olduğu zamanlarda başvuruların sonuçlanması 15 iş gününden uzun da sürebilir. Türkiye ve İngiltere’deki belirli tatil dönemleri öncesinde veya esnasında vize işlem süresinin uzayabileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Vize başvurunuzu planladığınız seyahat tarihinden üç ay öncesine kadar yapabilirsiniz.

Acil Durumlarda İngiltere Vizesi

Bir anda ortaya çıkan seyahatler, takviminizin sıkışık olması, geç gelen davet evrakları vb. durumlarda hızlandırma servislerinden yararlanmanız gerekebilir. Hızlandırma servisleriyle İngiltere vizenizi 24 saatte veya 5 iş gününde alabilirsiniz. Detaylı bilgi için lütfen 24 Saatte İngiltere Vizesi ve 5 Günde İngiltere Vizesi sayfalarımızı inceleyin.

Schengen Vizesiyle İngiltere'ye Giriş Yapılır Mı ?

Schengen vizesi sahipleri İngiltere’ye giriş yapamazlar. Aynı şekilde İngiltere vizesi sahipleri de Schengen sahasına giriş yapamamaktadır. İngiltere 23 Haziran 2016’da yapılan referandumla Avrupa Birliği’nden ayrılma kararı almıştır. İngiltere’nin Brexit süreci devam etmektedir ve muhtemelen 31.12.2020 tarihinde tüm detaylar netleşmiş olacaktır.

İngiltere Vizesi İrlanda Cumhuriyeti'nde Geçerli Midir ?

Birleşik Krallık vizeniz ile İngiltere haricinde İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda'ya seyahat edebilirsiniz. Birleşik Krallık vizesiyle İrlanda Cumhuriyeti'ne girmek için ise özel şartlar bulunmaktadır. Türkiye, İrlanda Cumhuriyeti vize muafiyet programına dahil olan ülkelerden biridir. Bu sebeple kişiler, önce Büyük Britanya'ya girmek koşuluyla İngiltere vizesiyle İrlanda'ya seyahat edebilir. Bu şart, vizenizi İngiltere'den aldığınız için vize kontrolünüzün de İngiltere'de yapılması gerekliliğinden oluşmaktadır.

Bir defa pasaport kontrolü yapıldıktan sonra, İrlanda'ya rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. Sonraki seyahatlerinizde uçuşlarınızı direkt olarak İrlanda Cumhuriyeti'ne de yapabilirsiniz. Lütfen bu şartın vize sahibiyle ilgili değil, vizeyle ilgili olduğunu unutmayın. Bir önceki vizenizle İngiltere'ye girmiş olmanız, yeni aldığınız ve hiç kullanmadığınız İngiltere vizesiyle direkt olarak İrlanda'ya girmenizi sağlamaz. Bu yeni vizenin açılışını da Büyük Britanya'da yapmanız gereklidir.

İngiltere Vize Kategorileri

İngiltere'ye vize başvurusunda bulunacak kişilerin, doğru vize türüne başvurabilmeleri için öncelikle ülkeye ne amaçla seyahat edeceklerini netleştirmeleri gerekmektedir. İngiltere’ye aşağıdaki gerekçelerle seyahat edecek kişiler genel ziyaretçi (General Visitor) vize kategorisine başvurmalıdır:

 • Turistik amaçlı seyahatler,
 • İngiltere’de bulunan aile veya arkadaşları ziyaret etmek,
 • Toplantı amaçlı veya akademik ziyaret gerçekleştirmek,
 • Fuar veya konferanslara katılmak,
 • İngiltere’ye özel tıbbı tedavi desteği almak için gitmek,
 • Bir başka ülkeye seyahat ederken İngiltere'den aktarma yapmak,
 • İngiltere limanlarında gemiye ya da uçağa katılmak,
 • İngiltere'de evlenmek.

Bunun dışında,

 • Öğrenci vizeleri (6 Aylık Kısa Süreli Öğrenci Vizesi, 11 Aylık Kısa Süreli Öğrenci Vizesi (Short Term Study), Tier 4 vb.)
 • Çalışma vizeleri (Tier 1, Tier 2, Tier 5, Ankara Antlaşması (Turkish Businessperson), Start-Up, Girişimci, Mucit vb.)
 • Aile Birleşimi ve Yerleşim Vizeleri (EEA Family Permit, Yerleşim, Geri Dönüş Vizesi, Aile Birleşimi vb.)

gibi kategoriler bulunur. Bu vize türleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için lütfen gerekli sayfalarımızı inceleyiniz.

ingiltere vize başvurusu

İngiltere Vize Reddi

Genel Ziyaretçi vize kategorilerinde itiraz hakkı bulunmamaktadır. Vize başvurunuzu itiraz hakkı bulunan bir kategoride yaptıysanız ve beyan edilen ret nedenlerine karşı ikna edici açıklamalarınız varsa başvurunuzun yeniden değerlendirmesini istediğiniz talebinizi Birleşik Krallık Konsolosluğuna iletebilirsiniz. Ret kararını bildiren yazıda karara nasıl itiraz edebileceğinize dair bilgiler bulunmaktadır. Konsolosluğun belirttiği direktiflere göre tarafınıza verilmiş olan ret kararına itiraz hakkınızı kullanabilirsiniz. İngiltere vize başvuruları itiraz ve şikayet talepleri ortalama olarak 20 iş günü içerisinde değerlendirilmektedir. Ancak özel inceleme gerektiren durumlarda bu süre uzayabilmektedir. 

Vize başvuru kategorinizde itiraz ya da idari inceleme hakkınız bulunmuyorsa başvurunuz yeniden değerlendirmeye alınmaz. Bu durumda yeni başvuru yapma hakkınız bulunur. Ancak yeni başvurunuzu ret nedenlerinizi göz önünde bulundurarak tamamlamaya özen gösteriniz. Şahsen yaptığınız ve olumsuz sonuçlanan başvurunuz sonrası, ret mektubunuzu ulaştırmanız halinde Euroasia uzmanları detaylı bir çalışma yürüterek yeni başvurunuzu hazırlayabilir ve vize almanızı sağlayabilir.

İngiltere Vize Ücreti

İngiltere Vize ücreti, vize kategorisine ve talep edilen süreye göre değişkenlik göstermektedir. 6 aylık standart genel ziyaretçi vizesinin konsolosluk harcı yaklaşık 130 USD civarında değişmektedir. Fiyatlar Amerikan Doları üzerinden belirlenmiştir ve bu şekilde ödenir. Birçok noktada ek ücretler de talep edilmektedir. Vize ücretleriyel ilgili detaylı bilgiye ulaşmak için lütfen İngiltere Vize Ücretleri sayfamızı ziyaret ediniz.

İngiltere Vize Başvuru Merkezleri

İngiltere vize başvuru merkezleri, İstanbul, Ankara, Bursa, İzmir, Gaziantep, Antalya veya Adana’da ikamet ediyorsanız, başvurunuzu bulunduğunuz bölgedeki ofislerimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Bu şehirlerin dışında başvuru merkezi bulunmamaktadır, eğer bu 7 şehrin dışında ikamet ediyorsanız uzmanlarımızın yönlendirmesiyle size en yakın ya da en uygun şehirden başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekecektir.

İngiltere Vize İşlemlerinizde Dikkat Etmeniz Gerekenler

 1. İngiltere vize başvurularınız için ibraz edeceğiniz belgelerin son 3 ay içinde temin edilmiş olması gerekmektedir. Banka hesap dökümleriniz ise en fazla 1 aylık olmalıdır.
 2. İngiltere vize başvurunuzda ibraz ettiğiniz belgelerin orijinali konsolosluğa gönderilmez, yalnızca taratılır. Diploma vb. orijinal tüm belgeleriniz size iade edilir.
 3. İngiltere Konsolosluğu standart olarak ibraz edilmesi gereken evraklara ek olarak vize işlem sürecinde ek belge talebinde bulunabilir. İngiltere Konsolosluğunun talep ettiği ek belgeleri mail ile ulaştırmanız yeterli olacaktır.
 4. İngiltere vize başvuruları Schengen vize başvurularından farklı olarak seyahat amacına göre 6 ay, 2 yıl, 5 yıl ve 10 yıllık başvuru seçenekleri sunmaktadır. Her bir başvurunun konsolosluk harç ücretleri ve başvuru servis bedelleri değişiklik göstermektedir.
 5. Schengen vizesinden farklı olarak Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin dışında Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahipleri de vizeye tabidirler. Diplomatik pasaporta sahip kişiler ise 180 gün içinde maksimum 90 gün süreyle vize prosedüründen muaftırlar.
 6. Tier vize kategorisi başvurularında tüm evrakların İngilizce olarak sunulması gerekmektedir. İngilizce ibraz edilmesi gereken evraklarda belgelerinizin tercümesi bizim tarafımızdan yapılabilmektedir. Detaylı bilgiyi çağrı merkezi yetkililerimizden alınız.
 7. İngiltere vize başvurularında başvuru ücretleri, vize türü ve süresine, başvuru değerlendirme süresine ve erken randevuya göre farklılık göstermektedir.
 8. İngiltere vize başvurunuzu geri çekmek isterseniz firmamıza bu durumu vakit kaybetmeden bildirmeniz gerekecektir. Dilerseniz İngiltere Konsolosluğu danışma servisi aracılığıyla vize başvurusunu geri çekme talep formunu doldurabilirsiniz. Başvurunuzu geri çektiğinizde vize başvurunuzun değerlendirmesi yapılmaz ve belgeleriniz tarafınıza iade edilir. Ancak Konsolosluk harcı da dahil ücret iadesi bulunmaz.
 9. İngiltere vizesi başvuru işlemlerinde ibraz edilmesi gereken evraklarla ilgili güncel evrak listesini web sitemizden temin edebilir, telefonla arayarak ya da ask@eagvs.com mail adresine e-posta göndererek bize ulaşabilirsiniz.  
 10. Bize telefonla ulaşmanız durumunda İngiltere vizesi başvurusunda sunmanız gereken evrak listesini sizinle e-posta yoluyla paylaşacağız.
 11. İngiltere vize başvurunuzu kolayca gerçekleştirmek için belgelerinizi adresimize kargo veya kurye vasıtası ile ulaştırabilirsiniz. Dilediğiniz takdirde tamamını tarama da yapabilirsiniz.
 12. Başvurunuz uygun olan ilk başvuru gününde tarafımızdan yapılacaktır.  İngiltere vizesi parmak izi işlemleri ile ilgili randevunuzu organize edip sizinle paylaşacağız. 

İngiltere vizesi ile ilgili diğer tüm soru ve görüşleriniz için bize +90 (212) 963 02 10 veya ask@eagvs.com üzerinden ulaşabilirsiniz.

ingiltere vizesi

İngiltere ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Londra Vizesi
B. Gucancık 20/01/20, 14:57 Cevabı Görüntüle
Sayın yetkili ben Londra vizesi almak istiyorum. Kuzenlerim Londra’da restoran işletiyorlar gidip onlarla çalışacağım ama çalışma vizesi alıp gitmem mümkün olmuyormuş. Turist vizesiyle gidip çalışmaya başlayacağım sonra da oturma işlemleri başlatacağım. Şu anda İstanbul’da çalışıyorum 2 yıldır bir restorandayım ama sigortam geçen yıl yapıldı. Aslında 2 yıldır orada çalıştığımı kanıtlayabilir miyiz? Ayrıca 3000 TL maaş alıyorum ama maaşım asgari ücretten yatıyor. Akrabalarım bana davet yollasa tüm masrafları da karşılamaya garanti verseler olur mu? Türkiye’de İstanbul’da yaşıyorum ve evliyim ama eşim ilk etapta benimle birlikte gelmeyecek, onu sonra aldıracağım. Londra vize işlemleri sizin üzerinizden mi yapılıyor yoksa direkt konsolosluğa mı gidiyoruz? Teşekkürler
İngiltere Öğrenci Vizesi
B. Kanzu 20/01/20, 14:33 Cevabı Görüntüle
Sayın yetkili ben İngiltere öğrenci vizesi ile ilgili bilgi almak istiyorum. Daha önce İngiltere’ye 3 defa öğrenci vizesiyle gittim bunların hepsini Short-Term Study Visa (Kısa dönem öğrenci vizesi) olarak almıştım. İlkinde bir yaz kampı için gitmiştim o dönem lisedeydim. İkincisinde üniversite hazırlık sınıfının sonunda 1 aylık dil eğitimi için gittim. Son gidişimde ise üniversiteden mezun olmuştum ve 7 aylık uzun süreli İngilizce dil eğitimine gittim. Şimdi ise İngiltere Tier 4 vizesi almak istiyorum, yüksek lisans yapacağım. Bu vize türünün kısa dönem öğrenci vizesinden daha farklı prosedürlere sahip olduğunu duydum. İngiltere’deki eğitim kurumumdan Confirmation of Acceptance (CAS) belgemi almış durumdayım, eğitimim 2 yıllık olacak. Bankada ne kadar para göstermem gerekli? Bu vizeyle İngiltere’de çalışma hakkına sahip olabiliyor muyum? İşlemler ne kadar sürüyor? Teşekkürler.
İngiltere Çalışma Vizesi
Y. Kimer 20/01/20, 14:25 Cevabı Görüntüle
İyi günler İngiltere’den bir iş teklifi aldım, İngiltere çalışma vizesi ile ilgili bilgi almak istiyorum. Uluslararası bir şirket bu ve hem Avrupa’nın çeşitli şehirlerinde hem de Türkiye İstanbul’da ofisleri var. Şu an hali hazırda bir işte çalışıyorum. Detayları görüşmek üzere İngiltere’ye seyahat etmem gerekiyor ama şimdiki iş yerime bunu bildiremem. Şirket izin dilekçemde turistik amaçla seyahat edecek diye yazsalar olur mu? Ayrıca başvurmam gereken kategori nedir? İngiltere Tier 2 vizesi mi yoksa genel ziyaretçi (General Visitor) vizesi mi? Dediğim gibi şu an için direkt olarak çalışmaya başlamayacağım, iş görüşmesi yapacağız gibi bir şey olacak diyebilirim. Sonrasında anlaşırsak İngiltere’ye taşınacağım ve direkt şirketin merkezinde çalışmaya başlayacağım. Yardımlarınızı rica ederim.
İngiltere Vizesi İçin Gerekli Belgeler
D. Hüseyin 20/01/20, 13:57 Cevabı Görüntüle
Selamlar İngiltere vizesi için gerekli belgeler konusunda yardımlarınızı rica ediyorum. Turizm ve aile ziyareti amacıyla seyahat edeceğim. İngiltere’de halamlar ve kuzenlerim yaşıyor, hem onları görmek hem de ülkeyi dolaşmak istiyorum. Daha önce yurtdışına çıkmadım bu sorun yaratır mı? Üniversite’den geçen yaz mezun oldum ve 5 aydır çalışıyorum. Maaşım asgari ücret ve birikimim yok. Okuduğum kadarıyla bankada bir miktar para göstermek gerekiyor, aslında ailemden aldığım destek var ama bunu kanıtlamak için elimdeki parayı bankaya koymam gerekir. Onun yerine babam bana sponsor olabilir, kendisi emekli. Annem ise ev hanımı. Çalışıyor olmama rağmen sponsorla başvuru yapabilir miyim? Ayrıca halamların durumu çok iyi, enişten şirket sahibi, onlar tüm masraflarımı karşılayacaklarına dair garanti yollasalar iyi olur mu? Evraklar konusunda dikkat etmem gereken bir durum var mı? Şimdiden teşekkürler.
İngiltere Vize Başvuru Merkezi
R. Ovye 20/01/20, 13:11 Cevabı Görüntüle
İyi günler İstanbul İngiltere vize başvuru merkezi hakkında bilgi almak istiyorum. Başvuruları konsolosluğa yapabiliyor muyuz? Vize işlemlerinin özel şirketlere devredildiğini duydum sizin üzerinizden vize işlemimizi gerçekleştirebilir miyiz? Hafta sonu başvuru yapmak mümkün mü? Ve işlemler ne kadar sürüyor? Yaklaşık 3 hafta sonra İngiltere’de olmamız gerekiyor 3 kişi seyahat edeceğiz toplantı sebebiyle. Davetiyelerimiz ulaştı. Konu hakkında bilgilendirmelerinizi rica ederim, teşekkürler.
İngiltere Vize Merkezi
B. Kutanay 20/01/20, 13:01 Cevabı Görüntüle
Merhaba İngiltere vize merkezi neresi acaba? İnternette farklı konumlar belirtilmiş başvurular nereye yapılıyor? Tüm başvuru online olarak mı yapılıyor? Mülakat var mı? Başvuru formunu gönderdikten sonra evrakları göndermemiz gereken merkez neresi? Ben İstanbul’da ikamet ediyorum ama kız arkadaşım Eskişehir’de en yakın nereden başvurusunu yapabilir? Yardımlarınızı rica ederim teşekkürler.
İngiltere Turist Vizesi
K. A. 20/01/20, 12:50 Cevabı Görüntüle
İyi günler dilerim ben İngiltere turist vizesi ile ilgili detaylı bilgi almak istiyorum. Özel bir şirkette çalışıyorum eşimle birlikte İngiltere’ye turistik olarak seyahat etmeyi planlıyoruz. Başvurumuzla ilgili sormak istediklerim var, öncelikle maaşım 4500 TL fakat bordromda asgari ücret görünüyor ve bankama da asgari ücret yatıyor. Forma maaşımı 4500 TL olarak mı yoksa 2000 TL olarak mı yazmalıyım? Düşük maaşla başvuru yapmamın sorun olacağını düşünüyorum. Bununla birlikte elimizde döviz birikimi var, şu anda herhangi bir hesapta değil. Bankaya yatırmamız sorun olur mu? Eşimle daha önce Yunanistan’a gittik vize konusunda bir sorun yaşamadık ben sponsor olmuştum ama İngiltere vizesinin zor olduğunu söylüyorlar. Bir de eşimin kuzeni İngiltere’de yaşıyor gitmişken onları da göreceğiz bunu başvurumuzda belirtmemiz daha mı iyi olur yoksa daha mı kötü olur? Ayrıca İngiltere turistik vize için gerekli evraklar konusunda da yardımlarınızı rica ederim.
İngiltere Vizesi Neden Reddedilir
D. Fedai 20/01/20, 12:07 Cevabı Görüntüle
İyi günler ben İngiltere vizesi neden reddedilir merak ediyorum. Geçen ay yapmış olduğum İngiltere vize başvurum reddedildi. Türkiye’de bir teknoloji şirketinde çalışmak üzere iş anlaşması yaptım. Şirketim İngiltere merkezli ve işe alımım sonrası genel kurul ile tanışmak ve merkezimizi görmek üzere ülkeye davet edilmiştim. Davetiyemde tüm seyahat masraflarımın karşılanacağı da yazıyordu ancak başvurumda herhangi bir şirket banka hesap dökümü sunulmadı. Ben sadece şahsi banka hesabımı sundum. Ret mektubumda bankamdaki TL hesabında bir toplu para girişinden bahsetmişler, USD hesabımdaki birikimimi de şüpheli bulmuşlar. Ayrıca sizi işe alan şirketin finansal durumuyla ilgili kanıtlayıcı evrak yok demişler. Büyük bir teknoloji şirketi olduklarından banka detaylarını sunmak istememişlerdir ve davetiyeye masrafların garanti altında olduğunu yazmak yeterli olur demişlerdi ama sonuç İngiltere vize reddi oldu… Bu konuda ne yapılabilir yardımlarınızı rica ediyorum.
İngiltere Vize Başvurusu
F. Murat 20/01/20, 12:00 Cevabı Görüntüle
Sayın ilgili ben İngiltere vize başvurusu yapmak istiyorum. Daha önce 2 defa ret aldım, her iki başvurumu da akraba ziyareti amacıyla yapmıştım. İlki 2016 yılında ikincisi ise 2018 yılında. İlk başvurumda İngiltere’de yaşayan ve çalışan kuzenlerimi ziyaret etmek amacında olduğumu belirttim ve davet mektubu da almıştım. Ret mektubumda bankamdaki paranın şüpheli olduğu ve geri dönmeyebileceğimi yazmışlardı. Vize başvurumda göstermek üzere bankama 10.000 lira koymuştum normalde bu benim evimde tuttuğum paraydı ama anlamadılar. Ayrıca o dönem çalışmıyor olmam da sorun oldu. İkinci başvurumda ise yine davet mektubuyla başvurdum, 6 aydır sigortalı çalışıyordum ama maaşım asgariden yatıyordu, toplu parayı da bankama önceden koymuştum ama bu başvurumda da ayda 2000 lira kazanıp 1500 lira harcıyorsanız bankanızdaki parayı biriktirmeniz mümkün olmaz henüz 6 aydır çalışansınız dediler, halbuki dilekçemde bu paranın eski işlerimden biriktirdiğim param olduğunu söylemiştim. Şimdi tekrar başvuru yapmak istiyorum yaklaşık 1,5 yıldır aynı iş yerinde sigortalı çalışanım, son 4 aydır da maaşım asgari üzeri yatıyor, bu sefer danışmanlık hizmeti almak istiyorum İngiltere’ye vize konusunda yardımlarınızı rica ederim.
İngiltere Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2020
M. Alkol 20/01/20, 11:49 Cevabı Görüntüle
İyi günler İngiltere vizesi için gerekli evraklar 2020 listesine ulaşmaya çalışıyorum. Önümüzdeki yaz dil eğitimi amacıyla İngiltere’ye seyahat edeceğim. Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğrencisiyim. Daha önce ingiltere’ye 1 defa seyahat ettim, liseden mezun olduğum yıl ailemle turistik olarak gitmiştik. Bunun dışında Schengen ülkelerini birkaç defa ziyaret ettim. Bu seyahatim dil eğitimi amacıyla olacak, eğitim kurumuyla görüşmelere başladım, 2 aylık kabul gönderecekler. Hangi evrakları hazırlamam gerekiyor? Bankamda ne kadar para bulunması gerekiyor? Annem ve babam avukat, kendileri bana sponsor olabilir. Tüm süreç hakkında bilgi iletmenizi rica ederim.
Vize Randevu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES