x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Fransa Schengen Vizesi

Schengen Anlaşması 1985 yılında imzalanmıştır. Amacı Schengen alanı dış sınırlarını korumaktır. Schengen Anlaşmasıyla bölge iç sınırında denetimler kaldırılmış ülkeler arasında serbest dolaşım sağlanmıştır. Schengen sahasına 26 ülke dahildir. 

Schengen alanına üye olan bir ülkeden diğer Schengen ülkesine geçiş mümkün olsa da yine de her ülkede kontrol noktaları mevcuttur.  Fransa Schengen vizesi, Schengen bölgesi ülkeleri dışında kalan ülke vatandaşlarına verilen bir vize türüdür. Schengen dahilinde 26 ülke bulunur ve bu ülkeler Avrupa Birliği’nin 1995 yılında imzaladığı Schengen Anlaşması’na tabidir. Bu sözleşme gereği imzacı ülkeler arasında sınırlar arası kontroller kaldırılmış ve Schengen sahasına dahil olan ülke vatandaşlarının bu bölgede serbest seyahat etmelerine olanak sağlamaktadır. 

Shengen bölgesi ülke vatandaşları diğer ülkelerde 180 günlük süre içinde toplam 90 gün boyunca ek izin almaksızın giriş çıkış yapabilmektedirler. Bu bölgenin dışında kalan ülke vatandaşlarının ise seyahat amaçları ve bölgede kalış süreleri göz önünde tutularak Schengen vizesine başvurmaları gerekir. Başvuru sonucunda seyahat edecek kişiye tek girişli ya da çok girişli vize verilir. 

Tek girişli vize ile sadece başvuru yapılan tarihte giriş-çıkış yapılırken çok girişli vize ile birden çok seyahat gerçekleştirilir. Fransa'ya yapılan vize başvurusuyla edinilen çok girişli Schengen vizesi ile ilk seyahat Fransa'ya yapıldıktan sonra diğer Avrupa ülkelerine de giriş yapılabilir. 
Çok girişli, Multi Schengen Vize ile ilk seyahat muhakkak ilk başvuru yapılan ülkeye yapılmalı ve vizenin geçerli olduğu süre boyunca en uzun geçirilen süre vizenin alındığı ülkede olmalıdır. Fransa vizesi alınırken seyahat amacına uygun olarak vize başvurusu yapılmalıdır.

Fransa Schengen vizesi sahibi Fransa dışındaki diğer Schengen ülkelerine kısa süreli seyahat hakkı tanımaktadır. Fransa schengen vizesinin düzenlenmesi diğer Schengen ülkelerine geçiş için kesin bir hak teşkil etmez. Schengen vizesi sahibi bir yabancı uyruklu kişinin Schengen dış hattındaki denetimler sırasından kendisinden talep edilen belgeleri sunmaması durumunda sınırdan geçişine izin verilmeyebilir. 

Fransa Vize Parmak İzi 

Fransa’ya herhangi bir sebeple seyahat edecek kişilerin öncesinde Fransa vize parmak izi işlemini yaptırması gerekmektedir parmak izi işlemi Schengen bölgesi dahilinde bulunan bütün ülkelere girişte yapılması zorunlu olan bir uygulamadır. Schengen bölgesine dahil olan ülkelerin dışında kalan herhangi bir ülke için yapılan başvurularda verilen parmak izinin geçerliliği bulunmamaktadır. 

Avrupa’ya seyahat edecek olan 12 yaşından büyük ve parmak izi verme işlemini gerçekleştirmede engeli bulunmayan herkes buna tabidir. Bazı durumlarda daha önceden parmak izi verilmiş olmasına rağmen tekrar bu işlemin yapılmasını gerektiren durumlar bulunmaktadır. Eğer evlenme veya boşama kaynaklı bir soyadı değişikliği varsa tekrar parmak izi vermeniz gerekecektir.

fransa vizesi parmak izi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmayıp Türkiye’de ikamet ediyorsa sanız ve daha öncesinde başka bir ülkede Schengen başvuru sırasında parmak izi vermiş olsanız dahi Türkiye’de yapacağınız müracaat için tekrar dijital parmak izi kaaydı yaptırmanız gerekir. 
Bütün koşulları sağlamanız durumunda eğer konsolosluk talebi varsa tekrar parmak izi gerekir. Bu işlemleri eksiksiz yapmak Fransa vizesi başvurularının olumlu sonuçlanmasında fayda sağlar.

Schengen’e Dahil Olan Ülkeler

Schengen alanı Schengen Anlaşmaları’nı imzalamış ülkeler tarafından oluşmaktadır. Almanya, Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kıbrıs, Danimarka, İspanya, Estonya, Finlanda, Fransa, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Lihtenştayn, Malta, Norveç, Hollanda, Polonya, Portekiz, Çek Cumhuriyeti, Romanya, Slovakya, Slovenya, İsveç ve İsviçre’dir.

Schengen vize türleri şöyle sıralanabilir; kısa süreli turistik sağlık, kültürel, spor iken ulusal vize; aile birleşimi, oturum, eğitimdir. Fransa Ticari vize; fuar, iş gezisi ve benzeri seyahat amaçlarını kapsarken Fransa transit vize ise C tipi kategorisine değil, A tipi vize kategorisine dahildir. Fransa üzerinden havayolu ile veya karayolu ile aktarmalı başka bir ülkeye geçişte başvurulması gereken vize türüdür.

Fransa Schengen Vizesi Alırken Seyahat Güzergahına Dikkat Edin

Fransa Schengen bölgesine ilk girişinizi yapacağınız ülke ve esas güzergahınız olacaksa Fransa’da diğer Schengen ülkelerine nazaran daha fazla zaman geçirmeniz gerekecektir. 

Vizenize dair verilecek nihai karar ve vizenin geçerlilik süresi, dosyanızda beyan etmiş olduğunuz evraklara ve güzergah detaylarına göre verilmektedir. Bu nedenle evraklarınızı eksiksiz ve seyahat güzergahınızı gerçekçi şekilde beyan etmenizi öneririz. 

Fransa Schengen Vizesi Nasıl Alınır

Fransa Schengen Vizesi için turistik, ticari ve aile ziyareti gibi vize kategorilerinden kendinize uygun olanı belirleyin.+90 (212) 963 04 50 numaralı hattımızdan bize ulaşın. Size uygun vize kategorisini, mesleksel durumunuzu, ikamet ettiğiniz ilin bilgisini ve seyahat tarihlerinizi müşteri temsilcimize iletin. Durumunuza uygun evrak listesini içerir bilgi e-mailini tarafınıza ileteceğiz.

Evraklarınızın ofisimize ulaşması ile birlikte Fransa vize randevunuzu sizi adınıza almaktayız.  Randevu gün ve saatinizde parmak izi işlem merkezinde hazır bulunun ve Schengen vize başvuruları için zorunlu olan parmak izi prosedürünü tamamlayın. Randevu gününüzde operasyon yetkilimiz herhangi bir sorunla karşılaşmamanız adına size eşlik edecektir. 
Başvurunuz ortalama 1 hafta içerisinde neticelenecektir.

Fransa Schengen Vize Başvurusu

Fransa Schengen vize başvurusu dosyasında başvuru formu ve vizenin sonlanma tarihinden sonra en az 3 ay geçerliliği olan pasaport, uygun ölçülerde biyometrik fotoğraf ve vize ücretinin ödenmiş olması şartıyla kabul edilir. Başvuru için diğer gerekli evrakların da eksiksiz olarak dosyada olması gerekmektedir.

fransa schengen vizesi

Fransa Schengen Vizesi Başvuru Formu

Fransa Schengen vizesi başvuru formu online doldurulması gereken bir formdur. Fransa Schengen vizesi başvuru formunu doldurma konusunda Schengen departmanı yetkililerimizden destek alabilirsiniz.  

Fransa Schengen Vizesi Ücreti

Fransa Schengen vizesi ücreti 80+40 € resmi rezervasyon ve başvuru işlem bedeli olarak her başvurandan talep edilir. Söz konusu ücrete ortalama 15 € değerinde seyahat sigortası ücreti eklenir. Pek çok vize başvuru merkezi başvurunun mahiyetine göre fahiş rakamlarda vize başvuru dosya masrafı ve hizmet bedeli eklerken Euroasia GVS’nin Schengen vize başvurularında hizmet bedeli sabit olarak 40 €’dur. 

Fransa Schengen Vizesi Konsolosluk Bölge Ayrımı

Fransa Büyükelçiliği Bölge Ayrımı: Fransa Schengen vizesi başvurularında büyükelçiliğin görev bölgesine giren iller aşağıdaki gibidir: 
Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Ardahan, Artvin, Bartın, Batman, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Düzce, Elazığ, Eskişehir, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay (Antakya), İçel (Mersin), Iğdır, Isparta, Karaman, Kahramanmaraş, Karabük, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kilis, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Malatya, Mardin, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Şanlıurfa, Siirt, Sinop, Şırnak, Sivas, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat ve Zonguldak.

Fransa Başkonsolosluğu İstanbul Bölge Ayrımı: Çanakkale, Edirne, İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Bursa, Yalova, Balıkesir, Aydın, Bilecik, Denizli, İzmir, Kütahya, Kocaeli, Muğla, Manisa, Sakarya, Uşak
Fransa Schengen Vizesi Türleri
Fransa Turistik Vize
Fransa Ticari Vize/ Mesleki iş ziyareti
Fransa Aile Ziyaret Vizesi
Sanatçılar
Kültürel, sport veya konferans amaçlı seyahat
Öğrenci/sınav
Öğrenci/okul gezisi
Bilim insanları, araştırmacılar ve öğretim üyesi/araştırmacılar için

Fransa Schengen Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Fransa Schengen vizesi başvuruları inceleme süreleri ortalama 3-7 iş günüdür. 
Afganistan, Cezayir, Suudi Arabistan, Bangladeş, Beyaz Rusya, Myanmar, Burundi, Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Kuzey Kore, Mısır, Endonezya, İran, Irak, Ürdün, Lübnan, Libya, Moritanya, Nijerya, Pakistan, Filistin, Filipin, Mülteciler, Ruanda, Somali, Sudan, Suriye, Vietnam, Yemen ve Zimbabve gibi ülkelerin pasaportuna sahip kişiler için bu süre 15 gündür.

Fransa Schengen Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası

Fransa Schengen vizesi seyahat sağlık sigortası tüm Schengen bölgesinde geçerli olmalı ve vize başvuru sahibi, vizenin geçerlilik süresi içinde öngörülen seyahati ve transit geçişleri kapsamalıdır. Diğer bir deyişle sigorta, vize geçerlilik süresini değil, efektif seyahat süresini kapsamalıdır.
Sigorta teminatı en az 30.000 € olmalı ve sağlık nedenleriyle ülkeye geri dönüş harcamalarını ve acil hastane bakımları harcamalarını kapsamalıdır.
Bir veya iki girişli bir vize başvurusunda, başvuruda bulunan kişi dosyasını sunduğu anda, öngörülen seyahat sürelerini kapsayan bir seyahat sağlık sigortasına sahip olduğunu belgelemelidir.

Multi girişli bir vize başvurusunda, başvuruda bulunan kişi, dosyasını sunduğu anda, öngördüğü ilk seyahat süresini kapsayan bir seyahat sağlık sigortasına sahip olduğunu belgelemelidir. Bu nedenle başvuranın başvuru formu üzerinde, daha sonraki seyahatleri için de seyahat sağlık sigortası yaptır.
Seyahat sağlık sigorta talebinizi Schengen departmanı yetkilimize iletebilirsiniz. 

Fransa Schengen vize başvuru sürecinizi vakit kaybetmeden başlatmak için +90 (212) 963 04 50 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. 

Fransa ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Fransa Uzun Süreli Vize
E. Naz 29/08/19, 10:33 Cevabı Görüntüle
Merhaba, daha önce bir kaç kez Schengen vizesi aldım, hatta geçen yıl aldığımda parmak izim de alınmıştı. Başvuru belgelerini direkt size ileterek işlem yapabiliyor muyum? Benim orda bulunmam gerekecek mi? Daha önceki vizemi İtalya’dan almıştım, güncel başvurumu Fransa’dan yapmak istiyorum. 6 aylık veya 1 yıllık Fransa uzun süreli vize alma şansım var mı? Pasaportumda 3 tane Schengen vizesi var. Şehir dışında olacağım için bunları öğrenebilirsem çok sevinirim. Teşekkürler
Fransa İçin Vize Şartları
Y. yıldız 14/05/19, 13:32 Cevabı Görüntüle
Merhaba fransaya gitmek istiyorum 1 senedir ayni yerde limited tekstil sirketinde calisiyorum kisa sureligine gitmek istiyorum ya da bu sirkette beni pazarlamaci olarak gsosterirlerse vize alabilir miyim ?? Fransa vize şartları nedir?
Katar Vatandaşları İçin Fransa Vizesi
H. B. 06/09/19, 14:09 Cevabı Görüntüle
Merhaba Ben Türkiye'de yaşayan bir Katar Vatandaşıyım. Üniversite eğitimimi Türkiye'de gördüm. 4 aydır bir şirkette finans departmanında çalışıyorum. Katar vatandaşları için Fransa vizesi nasıl alınıyor? Fransa’ya beş gün gezi için gitmek istiyorum. Mümkünse detaylı bilgi alabilir miyim? Teşekkürler, İyi Çalışmalar...
Lübnan Vatandaşları İçin Fransa Vizesi
M. Adalı 05/09/19, 16:30 Cevabı Görüntüle
Bordo pasaport sahibiyim, eşim Lübnanlı ve Türkiye’de yüksek lisans öğrencisi aynı zamanda çalışıyor. Eşimle birlikte Fransa’ya gezi amaçlı seyahat etmek istiyoruz. İkimiz için de yol gösterici olup başvuru işlemleri ve Fransa vize fiyatları hakkında bilgi verir misiniz
Suriye Vatandaşları İçin Fransa Vizesi
A. P. 05/09/19, 14:22 Cevabı Görüntüle
Suriye vatandaşıyım pasaportum ile Fransa’ya gideceğim vize alma işlemim ne kadarlık bir zaman dilimi alır konsolosluğa ulaşamıyorum telefonların yoğunluğundan dolayı. Türkiye ikamet izin süremin dolmasına 3 ay var vize başvuru için yeterli olur mu? 2,5 senedir Türkiye’de yaşıyorum. İstanbul’da küçük bir restoranda şeflik yapıyorum, gelir belgemi beyan edebilirim. Suriye vatandaşları için Fransa vizesi alımında sorun yaşanıyor mu? Cevabınızı acil bekliyorum.
Fransa Beş Yıllık Vize
E. Okan 29/08/19, 13:40 Cevabı Görüntüle
Merhaba ben 23 yaşındayım daha önce dil okulu için Kanada’ya daha sonra gezi amaçlı İskandinavya bölgesine seyahat ettim. Geçen yıl Macaristan’da düzenlenen müzik festivali katılımcısıydım. Önümüzdeki ay kız arkadaşımla birlikte Fransa’ya seyahat etmek istiyorum. Yılbaşı döneminde de tekrar Fransa Alsace bölgesine seyahat etmeyi planlıyoruz. Daha önce Fransa beş yıllık vize alanları duydum, Fransa’dan beş yıllık vize almak mümkün mü, uzun süreli vize başvurularında nelere dikkat edilmeli bana bu konuda rehberlik ederseniz çok memnun olurum
Fransa Vize Fotoğraf Ölçüsü
N. Çelik 02/08/19, 11:32 Cevabı Görüntüle
Merhaba, ben Kasım ayında Fransa'ya tatil amaçlı kısa bir seyahat planlıyorum. Evraklarla ilgili internette arama yaparken sizin sitenizde fotoğrafla ilgili yaziyi gördüm. Pasaportta olan foto olmasin diye ama vfs de benden pasaportum da olan fotoyu istediler o sorun yaratabilir mi şimdiden teşekkür ederim
Rus Vatandaşları İçin Fransa Vizesi
Ü. Aksu 30/07/19, 14:45 Cevabı Görüntüle
Merhaba, eşim Rus vatandaşı. Kız kardeşim Fransa’da yaşıyor ve yeni doğum yaptı. Ağustos ayında bir aylık Schengen vizesi alarak doğum ve ziyarete gitmek istiyoruz. Daha öncesinde de İngiltere vizemiz var. Eşim ve kendim için Fransa vize başvuru talebinde bulunmak istiyorum. Rus vatandaşları için Fransa vizesi nasıl alınır, Türk vatandaşlarından farklı prosedürler var mı? Yardımlarınız çok faydalı olacaktır.
Paris Vizesi
E. Faruk 29/07/19, 16:27 Cevabı Görüntüle
3 arkadaş Eylül döneminde Paris’e gitmeyi planlıyoruz. 1 arkadaşımızda yeşil pasaport var, diğer arkadaşımız da ise Almanya'dan aldığı Schengen vizesi var. Ben daha önce hiç yurt dışına çıkmadım. Hep beraber mi başvuru yapacağız yoksa sadece ben mi başvuru yapacağım. Paris vizesi nasıl alınır? Bilgi verirseniz sevinirim.
Fransa vizesi Mardin
Ş. KOCABAŞ 12/12/18, 09:17 Cevabı Görüntüle
Fransa da çalışmak istiyorum ama öncesinde oraya gidip bir çevre edinmek istiyorum .Sanırım bunun için öncelikle turistik bir vize almam gerekiyor. Ne yapacağız?Şu an sigortalı olarak bir eczanede çalışıyorum .Mardinden başvuru yapsak sıra ne zaman bize gelir? Gerekli evraklar nelerdir benim durumuma göre bana yol gösterirseniz çok memnun olurum .Çok sağolun şimdiden iyi günler .Birde ücret nedir?
Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Öğrenci Vizesi
Vize Randevusu
Vize Başvuru Formu
Vize Dilekçe Örneği
Vatandaşlık
Cenaze İşlemleri
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES