x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 08.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

kirklareli@eagvs.com

Fransa Vizesi Kırklareli

Dünya genelinde tarih, sanat, eğitim, ekonomi ve yaşam koşulları gibi birçok farklı noktada en çok takip edilen ülkelerden birini Fransa oluşturmaktadır. Türk toplumu ile çok eski bir bağı bulunan Fransız toplumu bu ilişkilerini Osmanlı İmparatorluğu dönemlerinde kurmuştur. Türkiye Cumhuriyeti tarihi içerisinde de günümüze kadar birçok farklı sanatçı ve bilim adamı Fransa'da yaşamış ve birçok kişi Fransa'ya yerleşmeyi tercih etmiştir. Bu kapsamda günümüzde de hem yerleşim açısından hem turistik açıdan Fransa'ya seyahat etmeyi düşünen kişilerin öncelikle Fransa vizesi alması gerekmektedir. Fransa bugün Schengen bölgesi içerisinde yer aldığı için vize işlemlerinin gerçekleştirilmesi için Schengen ülke prosedürleri devreye girmektedir. Bu bağlamda mutlaka yetkili bir acente üzerinden hizmet alınması gerekirken, bu noktada da Euroasia Global Visa Services olarak sizlere Fransa Schengen vize başvurularınız için danışmanlık ve süreç hizmetleri sunuyoruz. 

EAGVS olarak verdiğimiz hizmetler sayesinde özellikle Fransa vizesi başvurularınızda güvenilir ve hızlı bir süreç yürütülmesi için hizmet veriyoruz. Bu bağlamda gayet cüzi bir ücret ödemesi sayesinde işlemlerinizin takibi gerçekleştirilirken, ilk başvurunun yapılması, başvuru formunun hazırlanması, diğer evrakların hazırlanması, randevu alınması ve vize sürecinin takip edilmesi konusunda firmamız üzerinden hizmet alınabilir. Bu çerçevede firmamız danışmanlık hizmetleri sayesinde alabileceğiniz Fransa Schengen vizesi türleri arasında turistik vize, ticari vize, aile ziyareti vizesi, denizci vizesi, sanatçı vizesi, kültürel vize, eğitim vizesi, aile birleşim vizesi gibi noktalar yer almaktadır. Ancak özellikle 180 gün içerisinde 90 güne kadar olan seyahatler için talep edilecek Fransa vizesi Kırklareli başvurularında ise umuma mahsus bordo pasaport sahibi olan herkes kolay bir şekilde firmamız üzerinden başvuru gerçekleştirebilir.

Fransa Vizesi Kırklareli'den Alınır mı?

Kırklareli Türkiye'nin kendine has yapısı ile gayet küçük ve kültürünü korumuş kentlerinden biri olarak gelişimini ve değişimini sürdürmektedir. Bu nedenle Kırklareli’de her geçen gün birçok farklı ve yeni hizmet yerini almayı başarmıştır. Firmamız sayesinde de vize hizmetleri ve başvuru hizmetlerinin alınması açısından Kırklareli ofisi kurulumu gerçekleştirilmiştir. Bu sayede Kırklareli ofisimiz üzerinden hizmet almak isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları veya Türkiye'de yaşayan yabancı ülke vatandaşları Fransa vizesi Kırklareli başvuruları gerçekleştirebilir. Bu sayede resmi prosedürlerin yerine getirilmesi ve eksiksiz bir işlem sağlanması vasıtası ile Kırklareli'den Fransa vizesinin alınması da mümkün olmaktadır. Yani belirli süreçlerde konsolosluk üzerinde gerçekleştirilen randevular ve şahsen yapılması gereken evrak teslimleri dışında tüm işlemler Kırklareli'de gerçekleştirilerek vize temin edilebilir. 

Firmamız özellikle Fransa Schengen vizesi başvurularınız için talep ettiğiniz vize türünü ve süresini belirledikten sonra vize başvuru formunun hazırlanması ile başlayarak tüm süreçte size danışmanlık sağlamaktadır. Bu bağlamda vize ücretinin ödenmesi, gerekli evrakların hazırlanması, başvurunun randevu ile sonuca bağlanması gibi her işlem gerçekleştirilebilir. Yaptığınız başvuru işlemlerinde talep edilen gereken evrakları şahsen kurumumuza teslim etme imkanınız bulunduğu gibi farklı bir kişi aracılığıyla ya da posta aracılığı ile de iletebilirsiniz. Bu konuda vize talebinize uygun bir şekilde belgeleriniz incelenerek, kontrol gerçekleştirilir ve çözüm odaklı bir çalışma sergilenir. Zaman kaybetmeden vize başvurusu gerçekleştirmek için telefon vasıtasıyla veya mail vasıtası ile firmamız üzerinden bilgi alınarak tüm hazırlıklar yapılabilir.

Fransa Vizesi Kırklareli Başvuru Merkezi Nerede?

Özellikle fiziki bir şekilde tüm işlemlerini sıralı olarak gerçekleştirmek isteyen ve yüz yüze görüşme talep eden tüm müşterilerimiz için Kırklareli il merkezinde Fransa vize başvuru ofisimiz yer almaktadır. Bu ofis sayesinde konsolosluğa birebir başvuru yapmak yerine danışmanlık hizmeti almak için firmamızı tercih edebilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ve özellikle Kırklareli ilinde yaşayan vatandaşlarımızın kolaylık elde edebilmesi açısından Kırklareli ofisimiz gayet merkezi bir noktada konumlandırılmıştır. Bu sayede yıl boyunca mesai gün ve saatinin olduğu tarihlerde Fransa vize başvuru merkezi Kırklareli üzerinden hizmet alabilirsiniz. Bu konuda özellikle adresimizi daha net bir şekilde öğrenebilmek, konum ve harita bilgisi gibi bilgiler elde edebilmek açısından telefon üzerinden kolaylıkla iletişim kurabilirsiniz. 

Firmamız tarafından kurulmuş olan Kırklareli vize danışmanlık merkezi sayesinde tüm ayrıntıları detaylı bir şekilde öğrenebilir ve vize başvurularının tamamlanması için pratik bir hizmet alabilirsiniz. Aslında bu sayede Kırklareli ilinde yaşayan vatandaşlarımız vize başvuruları için İstanbul veya Bursa gibi büyük illere seyahat etmek zorunda kalmadan kendi şehirlerinde vize başvuru işlemlerini kolaylıkla yapılabilmektedir. Hatta sunulan ofis imkanları sayesinde evrak ve belgelerin teslim edilmesi, konsolosluk randevusunun tamamlanması ile birlikte vize onayı alındığında, yine aynı şehirde vize onayı verilmiş pasaportunuzu teslim alma imkanınız yer almaktadır. Firmamızın sunduğu bu ayrıcalıktan yararlanmanız vasıtasıyla yaşadığınız şehirde çok kolay bir adreste yer alan ofisimizi ziyaret ederek başvuru işlemlerinizi hemen gerçekleştirebilirsiniz.

Fransa Vize Randevu Kırklareli'den Nasıl Alınır?

Fransa schengen vizesi talebi gerçekleştirmeniz için firmamız ile görüşmeniz tamamlandıktan sonra sizden istenen evrakları belirli bir süre içerisinde hazırlamanız gerekecektir. Genellikle Fransa'ya gerçekleştireceğiniz seyahatten bir ay öncesine kadar vize randevusu almanız için de hazırlanmış evraklarınız ile tekrar ofisimize gelmeniz doğru olacaktır. Bu bağlamda Fransa vize departmanı yetkili personelimiz tarafından mecburi şekilde talep edilen randevu işlemi sağlanacaktır. Randevu tarihinin belirlenmesi için öncelikle sizin müsait olduğunuz gün göz önünde bulundurulur ve sonrasında konsolosluk açısından en doğru tarihler belirlenerek randevu tarihi alınır. Bu konuda birçok kişi tarafından yanlış bilinen bir nokta olarak firmamız randevu veren bir kurum olarak hizmet vermemektedir. Firmamız sadece sizin adınıza farklı ülkelerin dilinin kullanılması ile doğru ve pratik bir şekilde aracılık yaparak randevu alma işlemi gerçekleştirir. 

Geçtiğimiz yıllar içerisinde Fransa Schengen vizesi almanız için gereken randevu prosedüründe değişiklik görülmüştür. Eski dönemlerde öncelikle evrak teslimi gerçekleştirip, parmak izi kaydı sağlanırken, bugün Fransa vize randevu Kırklareli işlemleri açısından öncelikle başvuru formu doldurularak randevu sistemine yönlendirilir ve sonrasında hazırlıklar yapılır. Ayrıca Fransa vizesi talep etmeniz için randevu alma zorunluluğunuz yer almaktadır. Fransa vizesi talep edildiğinde de mutlak şekilde Schengen Bilgi Yönetim sistemi kuralları geçerlilik oluşturur. Randevu sistemi içerisinde başvuru sağlanırken, seyahat tarihi ve kişisel tercihleriniz paylaşıldığında operasyon personellerimiz zaman kaybı yaşamadan en doğru tarih için randevu alma işlemini sağlayacaktır. Randevu tarihi alındıktan sonra ise yapılan tüm hazırlıklar ile ücret ödemesi gerçekleştirilir ve sonrasında belirtilen gün ve tarihte mutlak şekilde konsoloslukta yer almanız gerekir.

Kırklareli Fransa Vize Başvuru Merkezi Telefonu

Kimi zaman planlanmış bir şekilde gerçekleştirilecek seyahatler kimi zaman ise beklenmedik durumda ihtiyaç duyulan seyahatler gereği Fransa vizesi talep etmeniz gerekebilir. Bu durumda işlem prosedürünün ne olduğunu, hazırlanması gereken evrakların neler olduğunu, ödenecek ücretler ve gereken hazırlıkların neler olduğunu öğrenmek için bir an önce bilgi almak isteyebilirsiniz. Bilgi talebini gerçekleştirmek açısından da özellikle Kırklareli ilinde ikamet eden vatandaşlarımız firmamız ile görüşme gerçekleştirmek için telefon numarası ihtiyacı duymaktadır. Bu nedenle firmamız web sayfası üzerinde Kırklareli ofisimiz için sabit hat telefon numarası ve sürekli bir şekilde ulaşım gerçekleştirebileceğiniz mail adresi paylaşımı yapılmıştır. Herhangi bir vize işlemi konusunda talep ettiğiniz tüm bilgileri ve öğrenmek istediğiniz her şeyi bu telefon hatları üzerinden hiçbir ücret ödemeden öğrenebilirsiniz.

Kırklareli Fransa Vize Ücreti 2023

Kırklareli ilinde yer alan ofisimize başvuru gerçekleştirerek Fransa Schengen vizesi talep ettiğinizi belirttiğiniz zaman personellerimiz ilk aşamada size işlemlerin nasıl gerçekleşeceğini ve hangi evrakların hazırlanacağını ifade eder. Sonrasında ise alacağınız vize hizmeti için ödemeniz gereken tüm ücretler konusunda bilgi verilir. Bu bağlamda ödemeniz gereken ücretler belirli kalemlere ayrılmak ile birlikte örnek olarak firmamız tarafından hizmet bedeli talep edilirken, konsolosluk tarafından harç bedeli ve yetkili başvuru merkezi tarafından da hizmet bedeli talep edilmektedir. Bu çerçevede standart olarak 180 gün içerisinde 90 güne kadar Fransa'ya girişinizi sağlayacak Schengen vizesi açısından firmamız hizmet bedeli 30 Euro olarak belirlenmiştir. Ayrıca resmi kapsamda konsolosluk tarafından talep edilen vize harcı ve yetkili başvuru merkezi danışmanlık bedeli açısından da toplam 110 Euro gibi bir ödeme gerçekleştirilir. Bu sayede de tüm ücretler birleştirildiğinde 140 Euro gibi bir ödeme yapılması gerekmektedir.

Firmamız tarafından talep edilen ücret ile birlikte işlemleriniz başlatılırken, daha sonraki süreçte harç ücretlerini ne zaman yatırmanız gerektiği belirtilecektir. Evraklarınızı hazırlamış olsanız dahi Fransa vize ücreti ödenmeden konsolosluk tarafından başvuru işlemleriniz değerlendirilmez. Ayrıca bu vize ücreti yaptığınız başvuru için bir defa alınır ve vize başvurunuz kabul edilmediğinde ücret size geri ödenmez. Ayrıca yine daha sonraki vize başvurularınızda da bu ücretlerin ödenmesi zorunluluğu yer almaktadır. Bu nedenle vize başvuruları gerçekleştirilirken talep edilen ücretlerin tam zamanında yatırılması ve evrakların mutlaka eksiksiz şekilde Fransızca hazırlanması gerekir. Ek bir nokta olarak standart şekilde talep edilen turistik Schengen vizesi dışında diğer vize türlerinde yani uzun süreli vize türlerinde talep edilen ücretlerde artış görülebilir. Bu nedenle Kırklareli Fransa vize ücreti 2022 güncel rakamlarının belirlenmesi için firmamızla gerçekleştirdiğiniz ilk görüşme sırasında istediğiniz vizenin türünü ve süresini mutlaka doğru şekilde belirtmeniz gerekmektedir.

Kırklareli Fransa Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Sistemde belirtildiği üzere vize randevusu gerçekleştirilirken öncelikle başvuru sağlanır ve başvuru formu doldurulup randevu işlemleri için tarih belirlendikten sonra vize açısından gerekli evraklar hazırlanır. Vize başvurusu Fransa üzerinden gerçekleştirildiği için başvuru evraklarının birçoğunun Fransızca çevirisinin yapılmış olması gerekmektedir. Bazı evraklar standart bir şekilde yani matbu olarak sunulurken belirli noktaları doldurmanız ve istenilen soruları cevaplamanız yeterli olabilir. Bu ayrıntılar dışında ise standart bir şekilde Fransa Schengen vizesi taleplerinde istenilen kimlik fotokopisi, pasaport, fotoğraf, gelir belgesi, rezervasyon belgeleri gibi birçok evrak yer almaktadır. Ancak standart şekilde talep edilen bu evraklar dışında vize türüne ve kategorisine göre de istenilen evraklarda değişiklikler görülebilir. 

Genellikle Fransa vizesi için gerekli evraklar Kırklareli listesi, vize başvurusu yaptığınız andan itibaren yetkili personellerimiz tarafından size mail vasıtası ile iletilir. Bu sayede randevu gününe kadar bulunan takribi 1 ay süre içerisinde tüm bu evrakların sıralı bir şekilde hazırlanması gerekir. Aslında daha önceki dönemlerde yani vize başvurusu gerçekleştirmeden öncesinde dahi firmamız ile görüşerek başvuru evrakları konusunda bilgi alabilirsiniz. Ardından bu evrakları hazırlamanıza müteakip olarak firmamız ile tekrar görüşme gerçekleştirip, evrak incelemesi talep edebilirsiniz. Bu sayede incelenen evraklarda bir eksiklik veya sıkıntı bulunmuyorsa, Fransa vizesi başvurunuz için gereken resmi adımlar atılarak firmamız tarafından işlemler gerçekleştirilmeye başlanır. Evrak hazırlıklarında genellikle dil açısından ve resmi prosedürler açısından sıkıntılar ile karşılaşıldığından dolayı bu süreç içerisinde eksiksiz ve pratik bir sonuç elde edilmesi için firmamız üzerinden danışmanlık talep edilerek daha kolay bir çözüm elde edilebilir.

Kırklareli'den Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Prosedür gereği Fransa vizesi talepleri için öncelikle firmamız ile görüşme gerçekleştirilip gereken tüm bilgiler talep edilebilir. Ardından hazırlanan ilk evraklarla birlikte vize başvuru formu internet üzerinden online olarak doldurularak Schengen departmanı yetkililerimiz tarafından işlemler başlatılır. Sonrasında ise gerekli tüm evrakların hazırlığı teker teker gerçekleştirilirken her evrak için eksiklik ve hataların incelenmesi için danışman personellerimiz devreye girebilir. Hazırlanmış evraklar ile birlikte sorunsuz bir başvuru süreci yürütmek için Fransa vize ücretinin ödemesi gerçekleştirdikten sonra artık kurumumuza gelmiş olan vize başvuru belgeleri ile randevu işleminin gerçekleştirilmesinin sırası gelir. Randevu işlemleri sırasında konsolosluk ve büyükelçilik tarafından parmak izi kaydı talep edilir. Parmak izi kaydı gerçekleştirilirken konsoloslukta bulmanız gereken süre içerisinde danışman personellerimiz sizlere refakat edebilir. 

Sırasıyla belirtilmiş tüm bu işlemler gerçekleştirildikten sonra teslim edilen evraklarla birlikte Fransa vizesi için inceleme süreci başlar. Genel olarak birçok farklı ülkede talep edilen Schengen vizesi bağlamında inceleme süreleri birbirine yakın olmakla birlikte Fransa Schengen vizesi açısından da yaklaşık 1 haftalık süreç içerisinde sonuç elde edilebilir. Ancak bazı dönemlerde konsolosluk gayet yoğun bir şekilde çalıştığı için ya da resmi tatil öncesi dönemler olduğu için inceleme süresinde uzama görülebilir. Ayrıca turistik anlamda talep edilen kısa süreli Schengen vizesi için incelemeler daha hızlı sürerken, oturum vizesi veya aile birleşim vizesi talepleri gibi noktalarda çok daha uzun süreli yeri inceleme gerçekleştirilebilir. Bu konuda özellikle seyahat tarihini göz önünde bulundurularak, en az 1 ay öncesinde randevu alınır ve konsolosluğa evrakların teslimi gerçekleştirilir.

Kırklareli Fransa Vizesi VFS Global

Normal koşullarda 180 gün içerisinde 90 gün kadar seyahat hakkı tanıyacak şekilde Schengen vizesi talepleri gerçekleştirilirken, yetkili kurum olarak VFS Global kuruluşu devreye girmektedir. Bu konuda firmamız yine sorumluluk sahibi bir danışman şirket olarak, işlemlerinizin başlatılması, randevu alınması, evrakların hazırlanması gibi süreçlerde devreye girer. Hazırlık işlemleri tamamlandıktan sonra VFS Global ile bağlantıya geçilerek Kırklareli ili üzerinden yapılmış olan Schengen Fransa vizesi başvuruları için İstanbul Fransa başkonsolosluğu bağlantılı olarak hizmet verilir. 

Talep edilen vize türüne bağlı olarak genellikle Schengen vizesi başvurularında firmamız VFS Global üzerinden yapılacak vize başvuruları için danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu sayede Kırklareli için İstanbul üzerinde bulunan kuruluş merkezi üzerine bağlantı oluşturacak şekilde hızlı, güvenli ve sorunsuz bir kapsamda vize işlemleri gerçekleştirilebilir. Fransa konsoloslukları tarafından Türkiye'de yetki verilmiş özel aracı şirket olan VFS Global sayesinde de vize sonuçları sağlanarak, yine firmamız aracılığı ile size onay verilmiş pasaport teslimi sağlanır. Kısa süreli Schengen vizesi başvuruları dışında gerçekleştirilecek uzun süreli vize başvurularında ise yine direkt olarak Fransa konsolosluğu ile bağlantılı şekilde sizlere danışmanlık hizmetlerini sunmaya devam etmekteyiz. 

Fransa ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES