x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Paris Vizesi

E. Faruk 29/07/19, 16:27
3 arkadaş Eylül döneminde Paris’e gitmeyi planlıyoruz. 1 arkadaşımızda yeşil pasaport var, diğer arkadaşımız da ise Almanya'dan aldığı Schengen vizesi var. Ben daha önce hiç yurt dışına çıkmadım. Hep beraber mi başvuru yapacağız yoksa sadece ben mi başvuru yapacağım. Paris vizesi nasıl alınır? Bilgi verirseniz sevinirim.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba Erkan Bey,

Yeşil pasaport sahibi kişinin pasaport geçerlilik süresi seyahat sonlanma tarihinden sonra en az 3 ay ise vize almasına gerek yoktur. Almanya Schengen vizesi sahibi arkadaşınızın Schengen vizesi geçerlilik süresi seyahat edeceğiniz tarihi kapsıyorsa vize almasına gerek yoktur. 

+90 (212) 963 04 50 numaralı Fransa Schengen Vize hattımızdan bize ulaşarak Fransa vize başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz. Schengen departmanı yetkilimize yaşınızı, mesleksel durumunuzu, ikamet ettiğiniz ilin bilgisini, seyahat amacınızı ve net olarak seyahat tarihlerinizi iletmeniz gerekmektedir.
Öğrenci iseniz, anne veya babanızdan biri sizin masraflarınızı karşılayacağına dair garanti vermeli ve size sponsor olmalıdır. Bu durumda anne veya babanın sponsor dilekçesi yazması gerekecektir. 

Kişisel durumunuza göre Paris vizesi evraklarınızı hazırlayarak ikamet ettiğiniz bölgeye en yakın Euroasia GVS şubesine iletebilirsiniz. 

Fransa Paris Vizesi İşlemleri 2019

Fransa Paris Vizesi başvuru sürecinizde son 5 yıl içerisinde aldığınız Schengen vizeniz varsa parmak izi vermenize gerek kalmayabilir. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin Fransa’ya yapacakları seyahatlerde vize alma zorunluluğu bulunmaktadır. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Kırmızı/Siyah) pasaport sahibi vatandaşlarımız 180 gün içerisinde 90 güne kadar olan seyahatlerinde geçerli pasaport süresine (seyahat dönüş tarihi sonrası en az 3 ay) sahiplerse Fransa vize işlemlerinden muaftırlar. 

Fransa vize başvuru formu Fransa Dışişleri Bakanlığı’nın sistemi üzerinden online olarak doldurulmaktadır. Fransa vize başvuru formunun doldurulması konusunda ve dilekçe yazımı konusunda Schengen Departmanı yetkililerimiz sizlere destek sağlayacaktır.  

Evraklarınız ofisimize ulaştığında evrakların kontrolünü sağlayarak sizin adınıza randevu tarihi almaktayız. Randevu gününüzde başvuru merkezinde hazır bulunarak parmak izi beyanında bulunmanız gerekecektir. Paris vize başvurularında bölge ayrımı bulunmaktadır. Parmak izi kaydını ikamet ettiğiniz ile göre İstanbul veya Ankara’dan oluşturabilirsiniz. 

Saygılarımızla,
Evrim

paris vizesi

 

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';