x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Adres

İstasyon Mah. Hakim Çağlar Işık Cad. Özen Plaza No:1 / 12 Merkez/Edirne

Telefon/Faks

+90 (850) 241 07 72

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

edirne@eagvs.com

Fransa Vize İşlemleri, Edirne

Ülkemizin yakın tarihinde Fransa ile Türkiye arasında gerçekleştirilmiş anlaşmalar bağlamında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Fransa vize başvurusu gerçekleştirerek Fransa'ya seyahat etme hakkına sahiptir. Turistik, ticari, kültürel veya sağlık açısından gerçekleştirilebilecek bu tür ziyaretlerde Fransa devlet yönetimi tarafından belirli prosedürler ve kurallar ortaya koymuştur. Sunulan bu kurallar Avrupa Birliği ülkeleri arasında bulunan Fransa tarafından yine Avrupa Birliği Schengen bölgesi anlaşması gereğinde belirlenmiştir. Yani Euroasia Global Visa Services firması olarak vermiş olduğumuz Fransa vizesi Edirne hizmetleri kapsamında schengen vizesi kurallarına uygun olarak aracı kurum niteliğinde danışmanlık hizmetleri gerçekleştiriyoruz. Bu sayede kullanım süresi farklı olmak üzere ve yine farklı kategorilere ayrılmak üzere Schengen vizesinden başlamak kaydı ile daha uzun süreli vizeler de talep edilebilir. 

Genellikle kısa sürede yani 180 içerisinde 90 güne kadar uzayabilecek şekilde Fransa vizesi talep edildiğinde, Schengen kuralları çerçevesinde vize talebi yapılır. Ancak daha uzun süreli bir şekilde oturum izni, aile birleşimi vizesi, çalışma izni ya da üniversite okuma gibi noktalarda talep edilen vizeler açısından klasik konumda Fransa konsolosluğu üzerinden vize talepleri gerçekleştirilir. Bu çerçevede hangi vize türünü talep ederseniz edin, Fransa ile Türkiye arasındaki anlaşmalı işlemler bağlamında Fransa vizesi için firmamız üzerinden başvuru işlemleri sağlayabilirsiniz. Firmamız, Fransa vize departmanı operasyonel personelleri sayesinde sizlere sunduğu danışmanlık hizmeti ile birlikte vize başvurularınızın sorunsuz ve hızlı bir şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır.

Fransa Vizesi Edirne'den Alınır mı?

Normal koşullarda Fransa vizesi talep edilirken iki farklı durum yer almaktadır. İlk olarak kısa süreli turistik veya ticari vizeler kapsamında 180 gün içerisinde 90 güne kadar kullanım hakkı sağlayan Schengen vizesi talep edilebilir. Bunun dışında ise daha uzun süreli yani oturma izni gibi haklar sağlayan vize talepleri yapılabilir. Fransa Schengen vizesi talepleri gerçekleştirilirken, işlemlerin sağlanması bağlamında VFS Global yetkili kurumu tarafından anlaşma sağlaması ile birlikte firmamızdan hizmet talep edilebilir. Daha uzun süreli vizeler açısından ise direkt bir şekilde Fransa başkonsolosluğu üzerinden işlemler gerçekleştirilerek vize sunulur. Her iki konumda da firmamız gereken yetkilere ve hizmet çerçevesine sahip olmakla birlikte bugün internet üzerinden gerçekleştirilen pratik işlemler sayesinde VFS Global kuruluşunun şubeleri yer alan iller veya konsolosluk bulunan illerde bulunmasanız da vize alabilirsiniz. 

Daha kapsamlı bir şekilde anlatılması gerekirse, bugün gerekli evrakları Edirne'de hazırlayabilir, vize ücretlerini Edirne'de yatırabilir, internet üzerinden randevu alabilir ve sadece firmamız tarafından sağlanan refakat ile birlikte randevu işlemlerini Edirne dışında tamamlayarak vize alabilirsiniz. Bu çerçevede Edirne'de yaşayan vatandaşların Edirne'de Fransa vizesi alma imkanı bulunmaktadır denilebilir. Tüm işlemler bağlamında sadece yetkili kurum olarak İstanbul ve Ankara gibi bir noktada Fransa konsolosluğu tarafından talep edilen parmak izi kaydı alınması ve evrak teslimi için Edirne dışına çıkmanız gerekmektedir. Bu nedenle firmamız sayesinde Fransa vizesi Edirne işlemleri çok kolay ve hızlı bir şekilde Edirne'de gerçekleştirilebilir.

Fransa Vizesi Edirne Başvuru Merkezi Nerede?

Firmamız Anadolu'nun farklı kentlerinde yaşayan vatandaşlarımızın daha pratik bir şekilde farklı ülkelere vize başvuruları gerçekleştirmesi için birçok farklı şehirde vize başvuru ofisi kurulumu gerçekleştirmiştir. Bu bağlamda Fransa vize başvuru merkezi Edirne açısından da yine Edirne ofisimiz tüm Edirne vatandaşlarına ve çevre illerden gelen vatandaşlara hizmet vermektedir. Özellikle Edirne ofisimiz hakkında daha fazla bilgi elde edebilmek ve detaylı bir şekilde hizmet ayrıntılarına ulaşmak için web sayfamız üzerinde çok kolay bir şekilde bilgi sağlanabilir. Ayrıca vize başvurularının sağlıklı bir şekilde tamamlanması açısından da tüm işlemleri gerçekleştirmek için Edirne ofisimiz ziyaret edilebilir. 

Bugün Edirne ofisimiz sayesinde vize işlemlerinizi gerçekleştirmeniz için İstanbul veya diğer büyük şehirlere yolculuk gerçekleştirmek zorunda kalmazsınız. Yani daha önce bahsedildiği gibi tüm pratik işlemleri Edirne'de tamamlayarak, Fransa vizesi başvuru işlemlerinizde çözüm elde edebilirsiniz. Hatta Edirne ofisimiz bulunması sayesinde işlemleriniz tamamlanıp evraklarınız incelendikten sonra vize onayı verilen pasaportunuz yine Edirne'de teslim alınabilir. Ayrıca talebinize bağlı olarak çok düşük bir hizmet ücreti ile onay almış olan pasaportunuz kurye veya kargo vasıtası ile size ulaştırabilir. Farklı ayrıcalıklardan yararlanarak daha hızlı ve nitelikli bir şekilde vize başvuru hizmetleri almanız ve VIP konumda hizmetler talep etmeniz gibi her noktada Edirne'nin çok merkezi bir konumunda yer alan ofisimize kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ofisimiz hakkında net adres bilgilerini ve konum bilgilerini web sayfamız üzerinden temin edebilir veya telefon vasıtası ile öğrenebilirsiniz.

Fransa Vize Randevu Edirne'den Nasıl Alınır?

Fransa vizesi talep edilirken prosedürler gereği randevu işlemi yapılmadan vize talepleri kabul edilmemektedir. Eski sistemlerde görülen öncelikle tüm hazırlıkların yapılması sonrasında randevu alınması yöntemine karşılık olarak günümüzde yeni prosedürlerde yine yeni bir sistem ortaya çıkarılmıştır. Bu bağlamda Fransa schengen vizesi veya uzun süreli Fransa vizesi talep eden kişiler Edirne ofisimizi ziyaret ettikten sonra Fransa vize randevu Edirne işlemi gerçekleştirilir. Bu işlem açısından öncelikli online bir şekilde açılan sayfada vize başvuru formu doldurma işlemi sağlanır ve sonrasında ise randevu tarihi belirlenir. Fransa vizesi için randevu tarihi belirlenirken öncelikle sizin müsait olduğunuz tarih ve saatler sonrasında ise sistemde müsait konumda görülen tarih ve saatler göz önünde bulundurularak bir eşleştirme yapılır. Bu sayede en doğru zamanın seçilmesi ile daha rahat bir süreç elde edilebilir. 

Randevu işlemleri genellikle seyahat tarihinizin belirlenmesine bağlı olarak 1 ay öncesinden başlamak üzere 3 ay öncesine kadar alınabilir. Çünkü bazı kişiler yanlış bir tercih gerçekleştirerek seyahatine 15 ya da 20 gün kala gibi bir süreçte randevu aldıklarında, evrakların incelenmesi uzun sürer ise vize seyahat tarihi için geçerli olmayabilir. Bu nedenle sıkışıklık yaşamamak ve tüm evrakları rahatlıkla yetiştirebilmek için en az 1 ay öncesinden randevu almak doğru bir tercih oluşturacaktır. Bu bağlamda da Fransızca işlemler sağlanması ve sistemin doğru şekilde kullanılması ile birlikte doğru tarihin karşılıklı karar alınması ile belirlenmesi açısından Edirne ofisimiz üzerinden hizmet alabilirsiniz.

Edirne Fransa Vize Başvuru Merkezi Telefonu

Genellikle vize işlemlerinin gerçekleştirilmesi için birçok kişi yeterli bilgiye sahip olmadığından ve ihtiyaçların neler olduğu konusunda bilgi sahibi olmak için Edirne ofisimize ulaşmak istemektedir. Ancak hem gündelik hayat içerisinde zaman yetiştirme problemleri hem de farklı illerde bulunma gibi problemler göz önünde bulundurulduğunda, telefon ile iletişim kurmak ofisimizi ziyaret etmek yerine tercih edilebilir. Elbette daha sonraki dönemlerde başvuru ve hizmet için ofisimizi ziyaret etmeniz doğru olacaktır. Ancak ön bilgilendirme sağlamak ve pratik bir şekilde evrak listesi talep etmek gibi noktalarda telefon iletişimi sağlayabilirsiniz. Bu konuda web sayfamız üzerinde Edirne ilinde kullanılan ofis telefon numaralarımızı ve mail adreslerinizi kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu sayede mesai gün ve saatlerini göz önünde bulundurarak kolaylıkla iletişim kurabilirsiniz.

Edirne Fransa Vize Ücreti 2023

Tüm ülkeler başvuru gerçekleştiren kişilere vize sağlayabilmek için öncelikle bir ücret talebinde bulunur. Ayrıca yetkili kurum ve aracı kurumlar tarafından da vize başvuru hizmetlerinin gerçekleştirilmesi için belirli bir hizmet bedeli talep edilir. Örnek olarak Euroasia Global Visa Services işletmesi olarak Fransa Schengen vizesi başvuruları açısından hizmet bedeli bağlamında €30 Euro'luk bir bedel ile hizmet sunuyoruz. Öteki konumda konsolosluk tarafından talep edilen vize harcı ve yetkili başvuru merkezi tarafından talep edilen ücret birleştirildiğinde ise 110 Euro gibi bir ücret ortaya çıkıyor. Tüm bu ücretler birleştirildiğinde ise klasik şekilde turistik Schengen vizesi talebi için 140 Euro ücret ödenmesi gerekiyor. Ayrıca bu ücretler talep ettiğiniz vize başvurusunun VIP olması gibi durumlarda toplam 255 Euro gibi bir rakama ulaşılabilir. Ancak yine standart Schengen vizesini ticari olarak talep ettiğinizde toplam 140 Euro ücret ödemeniz gerekmektedir. Diğer noktada şoför vizesi ve gemici vizesi gibi vize taleplerinde ise sırasıyla 150 Euro ve 160 Euro gibi ücret ödemeleri bulunmaktadır. 

Ödemiş olduğunuz bu ücretle birlikte standart şekilde tüm vize başvurularınızın sağlanması, bilgisayar çıktıları, fotokopi ücretleri ve kırtasiye masrafları dahil olarak hizmet verilmektedir. Resmi prosedürler gereği Edirne Fransa vize ücreti 2023 ödemesi bir defa gerçekleştirildiğinde, geçerli olduğu süre boyunca tek bir defa Schengen vizesi başvurusu yapılabilir. Eğer yapılan başvuru sonucunda konsolosluk tarafından gereken vize onayı verilmezse, bu ücret size iade edilmez. Yani Fransa vizesi için her başvuru gerçekleştirdiğinizde, belirtilen bu ücretleri tekrar ödeme zorunluluğunuz bulunmaktadır.

Edirne Fransa Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Sistem ve prosedürler gereği belirtildiği üzere ilk başvuru gerçekleştirilerek başvuru formu doldurulur ve sonrasında online randevu alınır. Randevu tarihi ile başvuru günü arasında kalan yaklaşık 1 aylık süre içerisinde ise Fransa vizesi için gerekli evraklar Edirne listesinde bulunan her nokta hazır hale getirilmelidir. Fransa klasik bir şekilde talep edilen Schengen vizesi için standart olarak belirli evrakları talep etmektedir. Ancak Fransa'ya gerçekleştireceğiniz seyahat sırasında başvuru yaparken birçok farklı vize türü arasında seçim yapabilirsiniz. Yani öğrenim vizesi, ticari vize veya turistik vize gibi taleplerinizde ana belgeler standart oluşturmakla birlikte vize türüne göre bir çok farklı belge talebi de yer alabilir. Özellikle çalışma koşullarınız ve sosyal koşullarınıza göre farklı evraklar talep edilebilir. 

Standart bir şekilde görülen evraklar arasında pasaport, kimlik fotokopisi, biometrik fotoğraf, gidiş-dönüş tarihini gösteren konaklama belgesi, seyahat rezervasyon belgeleri ve mali durumunu gösteren yeterlilik belgesi gibi evraklar talep edilmektedir. Tüm vize türlerinde bu evraklar mutlak şekilde talep edilirken, bazen mesleki belgeler bazen öğrenim belgesi bazen çalışma belgeleriniz veya maaş bordrosu gibi birçok farklı belge talebi ile karşılaşabilirsiniz. Bu konuda mutlak bir şekilde Edirne ofisimiz ile bağlantıya geçerek, istediğiniz vize türünün göz önünde bulundurulması ile hazırlanacak evraklar listesini talep edebilirsiniz. Bu sayede randevu gününe kadar sahip olduğunuz süre içerisinde bu evrakları eksiksiz bir şekilde hazırlayabilir ve hatta Fransızca hazırlanması gereken evraklarda büromuzdan danışmanlık talep edebilirsiniz.

Edirne'den Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Tüm standart prosedürler tamamlandıktan sonra yani parmak izi veri kaydı gerçekleştirilerek evraklar konsolosluğa teslim edildikten sonra artık yetkili mercilerin inceleme yapması beklenecektir. Genellikle kısa süreli Schengen vize başvurularında inceleme gayet kısa bir süreç olarak görülmekle birlikte çoğu zaman 1 hafta gibi bir sürede sonuç elde edilebilir. Ancak vize randevusu alınırken resmi tatiller, dini tatiller, bayramlar gibi tatil günleri ve hafta sonları göz önünde bulundurulmalıdır. Özellikle turizm sezonunun açık olduğu dönemlerde konsolosluk çok yoğun olabileceği için daha erken randevu alarak işlem başlatmak doğru bir tercih olacaktır. Çünkü bu tip dönemlerde birçok farklı başvuru olduğu için incelemeler uzun sürebilir ve vize onayı konusunda gecikme yaşayabilirsiniz. Örnek olarak farklı bir durum çerçevesinde yabancı pasaport ile yapılan başvurular daha uzun sürede değerlendirilebilir. 

Kısa süreli schengen vizelerinde genellikle bir hafta gibi bir süreç içerisinde vize sonucu elde edilirken uzun süreli vize taleplerinde incelemeler çok daha uzun bir süre içerisinde tamamlanabilir. Bu nedenle oturma izni veya aile birleşim vizesi gibi noktalarda talepleriniz bulunduğunda bu durumu özellikle personellerimize bildirmeniz doğru olacaktır. Bu sayede personellerimiz işlemlerinizi çok daha erken bir süreçte randevu ile sonuçlandırarak inceleme açısından yeterli sürenin elde edilmesini sağlayacaktır. Bazı koşullarda başvuran kişilerden ek evraklar talep edilmesi veya sunulan evrakların bazılarında değişim gerçekleştirilmesi gibi noktalar da göz önünde bulundurularak sonuç daha uzun bir sürede elde edilebilir.

Edirne Vizesi VFS Global

VFS Global kuruluşu Birleşik Arap Emirlikleri'nde kurulmuş ve Dubai'de merkezi bulunan bir kuruluş olmak ile birlikte Schengen bölgesinde bulunan ülkelerin vize işlemlerini gerçekleştirmek için yetkili aracı kuruluş olarak belirlenmiştir. Bugün Türkiye'de VFS Global tarafından özellikle Fransa vizesi göz önünde bulundurulduğunda, İstanbul ve Ankara gibi iki farklı merkezde hizmet verilmektedir. Bu nedenle Türkiye genelinde farklı vilayetlerde Fransa schengen vizesi başvurusu gerçekleştirmek isteyen kişiler için kuruluş tarafından anlaşmalı acenteler ile çalışma yapılmaktadır.

Euroasia Global Visa Services firması olarak VFS global ile anlaşmalı konumda bulunduğumuz için Fransa schengen vize başvurularınız açısından Edirne üzerinde hizmet gerçekleştiriyoruz. Yani firmamız bağlantılı olarak VFS global ile çalışması sayesinde randevu işlemleri ve evrak teslimi için hizmet verirken daha sonrasında kuruluş ise konsolosluk üzerinden aldığı onay ile vize işlemlerinin sonuçlanmasını sağlar. Firmamız aracılık göstermesi vasıtasıyla sonuç elde edilen vize onayı verilmiş pasaportlarınızı teslim alarak yeniden pasaport tesliminizi Edirne'de sağlama imkanı sunmaktadır. Yani pasaportunuzu Edirne ofisimizden şahsen teslim alabilir veya onay verilmiş pasaport için belirtilmiş adresinize kurye ve kargo ile teslim isteyebilirsiniz.

Fransa ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Fransa Vizesi Edirne
A. Ayaz 25/09/19, 15:40 Cevabı Görüntüle
Fransa’da okuyan kuzenimi ziyaret etmek istiyorum. 17 yaşındayım. Davetiye olması şart mı? Ben İstanbul da öğrenciyim ama ikametim Edirne de vize için ne evraklar gerekiyor? Fransa vize Edirne’den nasıl alınıyor?
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';