x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Adres

Fener, No: 75/A Grand Duke İş Merkezi K:3 No: 13, Bülent Ecevit Blv., 07160 Muratpaşa/Antalya

Telefon/Faks

+90 (242) 255 01 25

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

antalya@eagvs.com

Fransa Vize Başvurusu, Antalya

Değerli ziyaretçimiz Euroasia Global Visa Services Antalya şubesi aracılığıyla yapmak istediğiniz Fransa Schengen vize başvuruları için gerekli, güncel ve detaylı bilgiler içeren sayfamıza hoş geldiniz.

Fransa Schengen vize başvuruları hakkında Antalya şubesi ile irtibata geçmek için +90 (242) 255 01 25 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz ya da dilerseniz antalya@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Sayfamızın devamında başta Antalya Kemer, Alanya, Serik, Manavgat, Konyaaltı, Akseki, Gazipaşa, Kepez, Muratpaşa, Kumluca, Elmalı, Demre, İbradı, Korkuteli, Serik, Elmalı, Gündoğmuş, Aksu, ve Döşemealtı ilçelerimiz başta olmak üzere, Isparta, Mersin, Karaman ve Burdur çevre illerimiz için gerçekleştireceğiniz Fransa Schengen vize başvurularına ilişkin detaylı bilgilere sahip olabilirsiniz.

Fransa Vizesi Kimlere Gerekir? Antalya

Daha önce herhangi bir Schengen ülkesinden alınan, geçerliliğini ve seyahat gün süresini koruyan bir vizenizin olması halinde yeniden vize almanıza gerek olmadan dilediğiniz gibi Fransa seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Fransa, Schengen vize uygulamasına üye ülkelerden birisi olduğu için Gri (Hizmet), Siyah (Diplomatik) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahipleri, 180 gün içinde maksimum 90 günü aşmamak koşuluyla, vize almalarına gerek kalmadan Fransa seyahatlerini gerçekleştirebilirler.

Ancak Bordo (Umuma Mahsus) pasaporta sahipseniz, Fransa seyahatinizin öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almanız gerekmektedir. 

Fransa Vize Başvuruları İçin Gereken Evraklar Nelerdir? 

Euroasia GVS Antalya şubesi tarafından sizler için aşağıda belirttiğimiz başlıklar için vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Fransa Schengen vize başvurusu için gerekli olan belge listelerine yukarıdaki bağlantılı linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz. Başvuru gerekçenize uygun kategori bulunmuyor ya da başvurunuzun hangi kategoriyle eşleştiğini bulmakta zorlanıyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 (242) 255 01 25 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da antalya@eagvs.com sayfamızdan bize e-posta yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Fransa Vize Başvuru Formu, Antalya

Fransa Schengen vize başvuru aşamasındaki en önemli belge özelliğine sahip olan Fransa vize başvuru formu, internetten online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu esnasında yapılan eksik, gerçeğe aykırı ya da hatalı girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilir. Uzmanlarımız sizlerden gelen bilgilerle formunuzu hazırlar ve sizi bu zahmetten kurtarır.

Fransa Schengen vize başvuru formu için buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

Fransa Vizesi Kaç Günde Karara Bağlanır? Antalya

Fransa Schengen vize başvuruları yaklaşık olarak 3-15 iş günü içinde karara bağlanır. Bu süre ortalama belirtmekle birlikte ek belge talebi, resmi tatiller ve dönemsel yoğunluklar gibi nedenlerle uzayabilmektedir. Seyahat planınızda herhangi bir gecikme ya da sorun yaşamak istemiyorsanız, seyahat planınızdan 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi tavsiye etmekteyiz. +90 (242) 255 01 25 numaralı telefonumuzdan bizlerle görüşme sağlayabilir ya da antalya@eagvs.com adresimizden e-posta yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Fransa Vizesi Nasıl Alınır? Antalya

Diğer ülkelerin de yapmış olduğu gibi Fransa’nın da vize işlemleri için uyguladığı bazı uygulama ve prosedürleri mevcuttur. Euroaisa Global Visa Services Antalya şubesi aracılığıyla sizler için bu aşamaları adım adım listeledik.

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri temsilcilerimiz sizlerle birebir iletişim kurar, sorular sorar ve bu sayede hangi amaç için başvurunuzu gerçekleştireceğinizi belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Seyahat süreniz, mesleki bilgileriniz ve gerekçenize göre Fransa konsolosluğu tarafından sizlerden talep edilen belgeler tarafınıza sunulur. Belgelerinizi hazırlarken, hangi belgeyi nasıl ve nereden temin edeceğiniz konusunda yetkililerimiz tarafından yönlendirilirsiniz. 
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Yetkililerimizin teslim aldığı belgeler, uzmanlarımız tarafından kontrol edilir ve incelenir. Herhangi bir belgenin gerçeğe uymaması, eksik ya da hatalı olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz. 
  • Fransa Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Konsolosluk yetkilileri tarafından incelenen ilk belge özelliğine ve başvurunuzun özeti niteliğine sahip olan Fransa vize başvuru formunun doldurulması ayrı bir deneyim ve bilgi birikimi gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu konu da son derece tecrübe sahibi olmakla beraber, gereken tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazır hale getirir. 
  • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınabilmesi için gerekli olan ön koşul, başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti ise; tüm harçlar, işlem ücretlerimiz, danışmanlık ücretlerimiz ve tüm giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizi isterseniz ofisimize ziyarette bulunarak ödeyebilir ya da banka hesabımıza transfer edebilirsiniz. 
  • Randevunuzun Alınması: Schengen vize uygulamasına taraf olan Fransa ülkesinin vize başvuruları, randevu esasına göre planlanmakta ve dosya kabulü yapılmaktadır. Müşteri temsilcilerimiz sizlerle görüşerek, sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar. 
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: 25 Eylül 2014 tarihinden sonrasına ait herhangi bir Schengen vizesi olmayan 12 yaşını dolduran tüm bireylerin, vizelerinin işleme alınması için parmak izi verme şartları bulunur. Parmak izi verme aşamasında bir yetkilimiz sizi karşılar ve yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı tamamlamış olursunuz.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Bu zaman yaklaşık olarak 3-15 iş günü sürmektedir. Konsoloslukta değerlendirmenizin başlamasıyla birlikte yetkililerimiz her gün dosya durumunuzu takip eder ve sorgular. Dosyanızla ilgili gelişen tüm olaylardan anında haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvurunuz tamamlandıktan sonra yetkililerimiz pasaportunuzu teslim alır ve arayarak sizi bilgilendirir. Pasaportunuzu ofisimize gelerek alabilir ya da kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Fransa Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekli Midir? Antalya

Schengen vize uygulaması kapsamına dahil olan diğer ülkelerde olduğu gibi Fransa vize başvurularının da işleme alınabilmesi için parmak izinizin verilmiş olma şartı vardır. 25 Eylül 2015 tarihinden sonra alınan Schengen vizeleri için, verilmiş olan parmak izleri (VIS) adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuz gerçekleştirilebilir.

Aksi durumda ise 12 yaşından büyük tüm bireylerin ve daha önce herhangi bir Schengen vize işlemi için parmak izi vermeyenlerin vize başvurularının işleme alınabilmesi için şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermesi gerekmektedir.

Aksi duruma ek olarak konsolosluk yetkileri gerek duyduklarında sizi görüşmeye çağırabilirler. Bu sürekli uygulanan bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Fransa ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';