x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Telefon/Faks

+90 (224) 322 01 09

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 09.00-18.00
Cumartesi: 10.00-16.00

Eposta

bursa@eagvs.com

Fransa Vize Başvuru, Bursa

Euroasia Global Visa Services Bursa şubesi tarafından Fransa Schengen vize başvurularına dair Bursa ve çevresinden gerçekleştireceğiniz güncel evrak listesine ve vize başvuru formuna ulaşabileceğiniz sayfamıza hoş geldiniz.

Fransa vizesi Bursa 'dan yapılacak başvurular için ofisimize +90 (224) 322 01 09 numaralı hattan ulaşabilirsiniz. Son 5 yıl içerisinde Fransa veya başka bir Schengen ülkesi için vize almadıysanız parmak izi vermek için İstanbul'daki Schengen vizesi işlem merkezine gelmeniz gerekecektir. İstanbul'daki süreçte operasyon yetkilimiz size eşlik edecektir. 

Fransa vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından yalnızca umuma mahsus olan bordo pasaportlulardan alınmaktadır. Onun dışında hususi (yeşil), hizmet (gri) ve diplomatik (siyah) pasaporta sahip olanlardan vize alınmamaktadır. Schengen vize türleri; Fransa Turistik Vize, Ticari vize, Aile ve arkadaş ziyareti vizesi, Transit vize, Ekspres Fransa vizesi, Fransa Schengen vizesi, Fransa Erasmus vizesi, Fransa Şoför Vizesi, Fransa gemici vizesi, Fransa evlilik vizesi, Fransa adaları ve deniz aşırı bölgeler vizesi şeklindedir. Her vize türü için farklı ek belgeler istenebilmektedir. Bu nedenle öncelikle vize türünün belirlenmesi daha sonra evrakların toplanması gerekmektedir. vize türü genel olarak seyahat amacı ile bağlantılıdır. Seyahat amacınız hangi vize türüne uygunsa o vize türü ile ilgili evrakları toplamanız gerekmektedir. aksi halde eksik belge sebebi ile vize reddedilebilmektedir.

Fransa Vizesi Bursa Başvuru Merkezi Nerede?

Fransa Vizesi Bursa Başvuru Merkezi Osmangazi'de yer almaktadır. Sayfamızın başında Bursa ofisimizin açık adresi bulunmaktadır. Bursa’da Fransa Konsolosluğu bulunmadığı için işlemlerinizi gönül rahatlığıyla EAGVS Bursa kanalı ile gerçekleştirebilirsiniz. EAGVS Fransa Schengen vize başvuru merkezi hafta içi ve cumartesi günleri çalışmaktadır. Fransa Konsoloslukları şu günlerde tatil olup, çalışmamaktadır. 

Fransa Vizesi Bursa’dan Alınır mı?

Fransa vizesi Bursa için işlemler danışman firma ile yapılmaktadır. Fransa vizesi Bursa herhangi bir konsolosluk bulunmamaktadır. Bu nedenle işlemler kargo yolu ila halledilmektedir. Evrak tamamlama da ve vizenin takibinde danışman firma yardımcı olmaktadır. Bursa’dan başvurulan vize evrakları başkonsolosluk ya da büyükelçiliğe gönderilmektedir. Başkonsolosluk ya da büyükelçiliğin eline evraklar geçtikten sonra işlemler başlamaktadır. Vize başvurusu yapmak kesinlikle onaylanacağı anlamına gelmemektedir.

fransa vizesi bursa

Bursa'dan Yapılan Fransa Schengen Vize Başvurusu Kaç Günde Sonuçlanır?

Fransa vize başvurularının sonuçlanma tarihi 7 ila 15 gün arasında değişmektedir. Bu süre Fransa konsolosluğu tarafından istenebilecek ek belge talebi, hatalı veya eksik belge hazırlamanız, konsolosluk dönemsel yoğunlukları ya da resmi tatil gibi nedenlerle uzayabilir. Bu gibi sebepler yüzünden seyahatinizde aksaklık yaşamamanız için seyahatinizden en az 30 gün önce şube yetkililerimzle iletişime geçmenizi önermekteyiz.

Eğer vize ile ilgili sıkıntı var ise reddedilme olasılığı da bulunmaktadır. Seyahat belgelerinde eksiklik ya da hata olması, seyahatin şartlarının kabul edilmemesi, Schengen giriş yasağı, ekonomik durum kaynaklı, Schengen vizesi süresinden kaynaklı, kamu güvenliği nedeniyle, sağlık sigortası nedeniyle, kişinin ülkeye dönmesi konusunda şüphe duyulması sebepleri ile vize reddedilebilmektedir. Fransa vize reddi durumunda itiraz hakkı da bulunmaktadır. Vize özellikle eksik bilgi ya da belgeden ötürü reddedildiyse, bu bilgi ve belge güncellenerek ya da eklenerek yeniden değerlendirilmesi istenebilmektedir. Vizenin reddi durumunda ödenen ücretler iade edilmemektedir. İade talebi oluşturmak bu nedenle vakit kaybı olacaktır. Yalnızca Fransa değil, birçok ülke için bu işlem bu şekilde yürümektedir. 

Bursa’dan Fransa Vize Başvurusu Nasıl Yapılır?

Fransa Vize Başvurusu için başvuru adımlarının takip edilmesi gerekmektedir. öncelikle vize başvuru formu doldurulmalıdır. Formun büyük harfler ile doldurulması gerekmektedir. aynı zamanda formun siyah bir kalem ile doldurulması da istekler arasındandır. Fransa Schengen anlaşmasına dahil ülkelerden biri olduğu için Schengen vizesi alınabilmektedir. Başvuru sırasında pasaportun seyahatin tamamlanacağı günden itibaren 6 ay geçerli olması gerekmektedir. pasaport içerisinde en az 2 tane boş sayfa olmalıdır. Bu sayfalara vize işlenecektir. 30 bin teminatı Euro sağlık sigortası yaptırılması gerekmektedir. vukuatlı nüfus kayıt örneği bulunmalıdır. Eğer 18 yaşından küçük çocuk var ise ve anne ya da babası yanında değilse, yanında olmayan ebeveynden noter onaylı muvaffakname alınması gerekmektedir. Fransa vizesinde mülakat bulunmamaktadır. Fakat Fransa Konsolosluğu gerekli gördüğü durumlarda ek bilgi ya da belge için mülakata da çağırabilmektedir. Tüm bu evrakların yanı sıra konsolosluğa pasaportun da gönderilmesi gerekmektedir. çünkü, vize onaylandığında pasaporta işlenecek ve daha sonra kişiye postalanacaktır. Vize için Ankara Fransa Büyükelçiliği’ne başvurulacaksa, burası ek olarak ikametgah belgesi de istemektedir. Fotoğrafın güncel olması önemlidir. 35*44 mm olmalıdır. Arka fonu beyaz olmalıdır. Fotoğrafı çekecek olan fotoğrafçıya Fransa vizesi için istendiği söylendiğinde ona göre fotoğraf çekecektir. Genel olarak her ülkeye ait vize fotoğraf kriterleri fotoğrafçılarda bulunmaktadır. Başvuru sırasında uçak ve otel rezervasyonlarının da bildirilmesi gerekmektedir. başvuru sırasında parmak izi de alınmaktadır. Bu nedenle başvurunun şahsen yapılması önemlidir. Bütün bunlar için özel meslek dallarına ait bazı belgelerde istenmektedir. Onlar da şu şekilde listelenmektedir.

 • İşveren;

Fransızca ya da İngilizce vize talep yazısı olmalıdır. Bu yazı imza yetkilileri tarafından imzalanmalıdır. Şirketin imza sirküleri, vergi levhası, ticaret sicil gazetesi, son 3 aya ait faaliyet belgesi, banka cüzdanı, tapu beyan edilmelidir.

 • Çalışanlar;

SGK işe giriş belgesi olmalıdır. Son 4 ayın maaş bordrosu evraklar içerisine dahil edilmelidir. Ayrıca e-devletten 4A hizmet dökümü de alınmalıdır.

 • Devlet memurları;

Devlet memurları hangi kurumda çalışıyorsa o kurumdan ıslak imzalı ve kaşeli izin belgesi almalıdır. Buna ek olarak son 3 aylık maaş bordrosu ve de kurum kimliğinin fotokopisi de gerekmektedir.

 • Emekliler;

Emekliler için dilekçe dışında, emekli cüzdanları, maaş cüzdanı, banka hesap cüzdanlarının evraklar arasına dahil edilmesi gerekmektedir.
Öğrenciler;
Öğrenciler öğrenci olduklarına dair öğrenci belgesini evraklar arasına dahil etmelidir. Masrafları velinin karşılayacağı konusunda bir yazı da olması gerekmektedir.

 • Esnaf ve sanatkarlar;

Esnaf ve sanatkarlar için vize talep yazısının yanı sıra, vergi levhası, faaliyet belgeleri, imza sirküleri, ticaret sicil gazetesi ve banka hesap cüzdanı bulunmalıdır.

fransa vizesi bursa

Fransa Vize Randevusu Nasıl Alınır?

Fransa Vize Başvurusu danışman firma ile gerçekleşecekse randevu işlemleri tarafımızca gerçekleştirilmektedir. İstanbul Schengen vize işlem merkezinden Bursa'dan yapılacak başvurular için randevu alınmaktadır. Başvuranın son 5 yıl içerisinde parmak izi vermemişse başvuru merkezine gelmesi gerekmektedir. Bireysel başvurular için ise öncelikle Fransa Hükümeti resmi web sitesinden randevu alınmaktadır. Fransa vize randevusu için effectuez votre demande de visa sekmesinden öncelikle üyelik oluşturmak gerekmektedir. İngilizce olan formun eksiksiz bir şekilde doldurulması gerekmektedir. Doldurulan formun mutlaka çıktısı alınmalıdır. Vize için randevu alınmalıdır. İsim, soy isim, e-mail adresi, telefon numarası bilgileri randevu için doğru bir şekilde girilmek zorundadır. Hesap oluşturduktan sonra prendre rendez-vous sekmesine tıklanmalıdır. Randevu belgesinin de çıktısı alınmalıdır. Evraklar ile birlikte çıktı alınan bu belgelerinde yanınızda olması gerekmektedir. Mülakat genel olarak bulunmamaktadır. Fakat Fransa Konsolosluğu mülakat isteme hakkına sahiptir. Ek belge ya da bilgi için mülakata çağırabilmektedir. Genel olarak Bursa'dan yapılan başvurular randevu tarihi sonrası 7-10 iş günü içerisinde  sonuçlanmaktadır. Bu nedenle seyahattan bir müddet önce başvuru yapmakta fayda vardır. İş yoğunluğuna göre bazı durumlarda bu süreç daha uzayabilmektedir. 

Fransa Vize Ücreti 2023 Fiyat Listesi

Fransa Vize Ücreti 2023 Turistik Vize; vize harç ve biyometrik ücreti 90 Euro, danışmanlık hizmet ücreti 40 Euro, seyahat sağlık sigorta ücreti 10 Euro, toplam vize başvuru ücreti 140 Euro’dur. VIP Turistik vize; vize harç ve biyometrik ücreti 140 Euro, danışmanlık hizmet ücreti 40 Euro, toplam vize başvuru ücreti 180 Euro’dur. Ticari vize; vize harç ve biyometrik ücreti 90 Euro, seyahat sağlık sigortası ücreti 10 Euro, danışmanlık hizmet ücreti 40 Euro, toplam vize başvuru ücreti 140 Euro’dur. VIP ticari vize; vize harç ve biyometrik ücreti 140 Euro, danışmanlık hizmet ücreti 40 Euro, toplam vize başvuru ücreti 180 Euro’dur. Aile ve arkadaş ziyareti vizesi; vize harç ve biyometrik ücreti 90 Euro, danışmanlık hizmet ücreti 40 Euro, seyahat sağlık sigortası ücreti 10 Euro, toplam vize başvuru ücreti 140 Euro’dur.

VIP aile arkadaş ziyareti vizesi; vize harç ve biyometrik ücreti 140 Euro, danışmanlık hizmet ücreti 40 Euro, toplam vize başvuru ücreti 180 Euro’dur. Fransa öğrenci vizesi; vize harç ve biyometrik ücreti 90 Euro, danışmanlık hizmet ücreti 40 Euro, toplam vize başvuru ücreti 130 Euro’dur. Fransa Şoför vizesi; vize harç toplam vize başvuru ücreti 150 Euro’dur. Fransa Gemici Vizesi; toplam vize başvuru ücreti 160 Euro’dur. Bunlar dışında; Vip karşılama 50 Euro, Kurye 100 TL (en yakın mesafe için geçerlidir), Sigorta 6 aylık 40 Euro, 1 yıllık 60 Euro, Vip randevu 50 Euro, Erken saat 250 Euro, Mobil biyometri 120 Euro (kişi sayısına göre fiyat değişebilmektedir) olmaktadır. 

Fransa Vizesi Yeşil Pasaport

Fransa, Schengen’e üye olan 26 ülkeden birisidir. Bu nedenle Fransa vize başvurusunda bulunacak Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin geçerli bir vize almaları gerekir. Diplomatik  (Siyah), Hususi (Yeşil) ya da Hizmet (Gri) pasaportlarından birisine sahipseniz 6 ay içerisinde 90 günü geçmeyecek seyahatlerinizde vize almanıza gerek yoktur. Daha önceden sahip olduğunuz Schengen vizeniz varsa seyahat gün sayısı yeterliliği varsa ve hala güncelse yeniden vize almanız gerekmeden seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bursa'dan Fransa Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir

Fransa vize başvurunuzdan önce seyahat gün sayınızı kesinleştirmeniz ve seyahat amacınızı bilmeniz gerekir. Seyahat gün sayınıza ve seyahat amacınıza göre farklı evraklar hazırlamanız gerekecektir. Euroasia Global Visa Services Bursa şubesi aracılığı ile Fransa için hizmeti sunulan vize türleri aşağıda listelenmiştir.

 • Fransa Turistik Vize Başvurusu
 • Fransa Aile ve Arkadaş Ziyareti Vize Başvurusu
 • Fransa Ticari Vize Başvurusu

Fransa seyahatiniz için sizden talep edilecek belgelerin listesini ilgili vize bağlantısına tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. Seyahatiniz için uygun Fransa vize başlığı bulunmuyorsa ya da seyahat amacınızın hangi kategori de yer alacağını bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorulara yanıt alabilmek için ask@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz ya da isterseniz +90 (224) 322 01 09 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Fransa Vize Başvuru Formu Bursa

Konsolosluğun inceleyeceği ilk belge olması sebebiyle en önemli belge özelliği taşıyan Fransa vize başvuru formu online olarak doldurulur. Formu Schengen departmanı yetkilimiz sizin adınıza doldurmaktadır. Formunuzun doldurma aşaması tamamlandıktan sonra formunuzun bir adet örneği alınır ve diğer evraklarınızın arasına konulur. Vize başvuru formunuzda hatalı, eksik veya gerçekliğini yitirmiş bilgi girişi yapmanız başvurunuzun olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir. Başvuru formunuz için gerekli olan bilgileri yetkililerimizle paylaşarak formunuzun doldurularak hazır hale getirilmesini talep edebilirsiniz.

Fransa Konsoloslukları 2023 Yılı Tatil Günleri

Aşağıdaki tarihlere denk gelecek vize işlemlerinin daha erken başvurulması gerekmektedir. aksi halde gecikmeler yaşanabilir.

 • 1 Ocak 2023 Yeni Yıl Günü
 • 7 Nisan 2023 Hayırlı cumalar
 • 10 Nisan 2023 Paskalya Pazartesi
 • 1 Mayıs 2023 İş günü
 • 8 Mayıs 2023 İkinci Dünya Savaşı Zafer Bayramı
 • 18 Mayıs 2023 Yükseliş Günü
 • 29 Mayıs 2023 Whit Pazartesi
 • 14 Temmuz 2023 Bastille Günü
 • 15 Ağustos 2023 Mary'nin Günü
 • 1 Kasım 2023 Tüm azizler günü
 • 11 Kasım 2023 Ateşkes günü
 • 25 Aralık 2023 Noel günü

Bursa'dan Schengen Vizesine Başvuru Aşamaları

Fransa vize işlemleriniz için yapmanız gereken 5 aşama söz konusudur. Bursa şubesi aracılığı ile sizlere bu aşamaları açıklayarak aşağıda listeledik.

1- Fransa Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Seyahat amacınız için gerekecek belgeleri sizinle paylaşırız bu belgelere nasıl ve nereden ulaşacağınız hususunda sizi bilgilendiririz. Hazırlayacağınız belgeleri isterseniz herhangi bir kargo şirketi yolu ile bizlere ulaştırabilirsiniz isterseniz de ofisimizi ziyaret ederek kendiniz teslim edebilirsiniz.
2- Fransa Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Fransa vize başvurunuz için ilk aşama olarak vize ücretinizi ödemeniz gerekmektedir. Vize başvuru ücreti Bursa şubesinden temin edeceğiniz danışmanlık hizmet bedelini, tüm harç ödemelerini ve diğer giderleri içermektedir. Ücretinizin ödenmesini EFT / havale yolu ile, bize göndereceğiniz evrakların içerisinde göndererek ya da ofisimize uğrayıp kendiniz ödeyerek gerçekleştirebilirsiniz.
3- Randevunuzun Alınması: Fransa vize başvuruları randevu esasına dayanmaktadır. Yetkililerimiz sizlerle görüşerek sizin için en uygun zamana konsolosluktan randevunuzu alır.
4- Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Schengen vize ayrımında yer alması sebebiyle Fransa vizeleri için parmak izinizin verilmesi gerekmektedir. Parmak izinizin verilmesi ile beraber yetkililerimiz evraklarınızı Fransa konsolosluk yetkililerine teslim eder.
5- Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Vize işleminizin karara bağlanması ile beraber yetkililerimiz konsolosluktan pasaportunuzu alır. Pasaportunuzu şube yetkililerimizle görüşerek adresinize gönderilmesini isteyebilirsiniz ya da dilerseniz ofisimizi ziyaret ederek kendiniz alabilirsiniz.

Fransa Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? 

Schengen vize ayrımında yer alan ülkelerden biri olması nedeniyle Fransa vize işlemleri için daha önce herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyen başvuru sahiplerinin ve  yaşını tamamlayan bireylerin şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Bursa şubesinden temin edeceğiniz danışmanlık hizmet bedeli dahilinde sizi bir yetkilimiz karşılayarak rehberlik yapar. Schengen vize uygulamasında yer alan ülkelerin aldığı karar sonucunda 25/09/2014 tarihinden sonra verdiğiniz parmak izleri VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermekten muaf tutularak vize başvurusu yapabilirsiniz.

Fransa Schengen vizesi işlemlerine dair daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz aşağıdaki bağlantıya tıklayarak iletişim ve adres bilgilerimizi görüntüleyebilirsiniz.

Fransa ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';