x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Fransa Vize Ücreti

Fransa vize ücreti vize başvuru yapacağınız kategoriye değişmektedir. Maksimum 90 güne kadar Schengen bölgesinde konaklama hakkı tanıyan Fransa Schengen vize ücreti, vizenin geçerlilik süresine bağlı olmaksızın oluşturulmaktadır. Turistik, ticari, ziyaret gibi amaçlarla kısa dönem C tipi Fransa vize ücreti 2019 ayrıntılı bilgisini sayfamızın devamında bulabilirsiniz. Fransa vizesi ne kadar sorusu müşteri temsilcilerimizin en çok karşılaştığı soruların başında gelmektedir. Fransa vize başvurularında alınan sabit ücretlerle birlikte Euroasia GVS’nin hizmet ücreti ayrıntılı bilgilerine yolcularımızın kafalarını karıştıran soruları netleştirmek adına sayfamızda yer verdik.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için ve Türkiye ikamet izinli yabancı vatandaşlar için Fransa vize ücreti konsolosluk harcı 60 Euro’dur. Konsolosluk harcına dosyaların toplanmasından sorumlu olan aracı kurum servis ücreti 25 Euro eklenir. Seyahat sağlık sigortası ücreti sigorta poliçesinin yaptırıldığı şirkete göre değişmekle birlikte kısa dönem seyahatler için seyahat sigortası bedeli ortalama 15 Euro’dur.

Euroasia GVS olarak başvurunun yapılması, evrakların kontrolü, dilekçe yazımı ve başvuru formu doldurma konusunda doğrudan destek, parmak izi sürecinde asistanlık, başvuru sürecindeki tüm kargo hizmetleri, müşteri temsilcilerimizden telefonla alacağınız tüm danışmanlık hizmetleri ve vizeniz çıktığınızda pasaportunuzun aynı gün teslim alınması gibi hizmetlerimizin tümünü kapsayan Fransa Schengen Vizesi hizmet bedelimiz 30 Euro’dur. Fransa vizesi hizmet bedelimize ofisimizden alınan tüm bilgisayar çıktısı ve fotokopi ücretleri de dahildir.

Fransa’ya vize ücreti ile Fransa'ya seyahat etmek, vize türünün bedelini ödemek ve vize başvurusu için gereklidir. Buradaki ücretler yatırıldıktan sonra, başvurular değerlendirilmeye alınmaktadır. Fransa vize fiyatları VIP durumuna göre değişkenlik göstermektedir. Kısa süreli olan ticari, aile üyesi veya akraba ziyareti ya da turistik vizelerin Fransa vize ücretleri uzun süreli olan vizelere göre daha uygun olarak vatandaşlarımıza yansıtılmaktadır. 

Fransa vize bedeli, Fransa Konsolosluğu tarafından güncellenmektedir. Vize için resmi aracı firmalar, fiyatlarda esneklik yapamamaktadırlar. Fransa vize ücretlerine; vize harç bedeli, Fransa vizesi vfs servis ücreti ve aracı kurumun fiyatları dahildir. Bunların yanında ek olarak hizmet sunulan; fotokopi ücretleri, fotoğraf hizmeti ya da isteğe bağlı VIP servis ücretlerinin fiyatları da değişkenlik göstermektedir. 

fransa vize ücreti

Fransa Schengen Vize Ücretleri

Fransa Schengen vize ücretleri, Schengen vizesi türleri için değişmemektedir. Fransa Schengen Vizesi için farklı vize türleri bulunmaktadır. Fransa'ya seyahat edecek vatandaşlarımız için Fransa Konsolosluk tarafından belirlenen ve her yıl güncellenen Fransa Schengen vize ücreti altbaşlıkları şu şekildedir;

Fransa Turistik Vize Ücreti

Fransa turistik vize seyahat vizesi olarak bilinen bu vize türünde harç ücreti 60 Euro'dur. Dosyaların toplanmasından sorumlu olan aracı kurum servis ücreti 25 Euro’dur. Ortalama 15 Euro seyahat sağlık sigortası bedeli bulunmaktadır. Euroasia GVS vize hizmeti bedeli 30 Euro’dur. VIP ayrıcalıklarından yararlanmak istiyorsanız toplam ücret 190 Euro + KDV’dir. VIP servisi Fransa Konsolosluğu izni ile sunulan resmi bir servistir. Servisi sağlayan Euroasia GVS değil, sorumlu aracı kurumdur. 

Fransa Ticari Vize Ücreti

Fransa ticari vize vize harç ücreti 60 Euro'dur. Sorumlu aracı kurum ücreti 25 Euro’dur. Ortalama 15 Euro seyahat sağlık sigortası bedeli bulunmaktadır. Euroasia GVS tarafından alınan ücret de 30 Euro'dur. Eğer VIP Ticari Vize kapsamında başvuru yapacaksanız bu tutar toplam 190 Euro + KDV şeklindedir.

Fransa Schengen Vize Ücreti Aile Ziyareti

Fransa aile veya arkadaş ziyaret vizesi; Fransa'da bulunan aile ya da yakın bir arkadaşınızı ziyaret etmek için kullanılmaktadır. Bu vize türünün harç bedeli 60 Euro, dosya toplama merkezi hizmet bedeli 25 Euro’dur. Seyahat sağlık sigortası ortalama bedeli 15 Euro’dur. Euroasia GVS hizmet bedeli 30 Euro’dur. VIP Aile ya da arkadaş vizesine başvurmak isteyenler ise 190 Euro + KDV ücretini ödeyerek hizmetten faydalanabilirler. 

Fransa Şoför ve Gemici Vizesi Ücreti 

Fransa şoför ve gemici vizesi Türkiye'de kayıtlı bulunan araçlarla Fransa'ya mal alım, mal bırakma ya da farklı nedenlerle gidilen vize türüdür. Şoför ve gemici vizesi için konsolosluk harcı 60 Euro’dur. 25 Euro yetkili kurum hizmet bedeli, ortalama 15 Euro seyahat sağlık sigortası ücreti, 30 Euro Euroasia GVS’nin hizmet bedeli bulunmaktadır. 

Fransa Öğrenci Vizesi Ücreti

Fransa öğrenci vizesi; kısa ve uzun dönem öğrencilik şartlarına göre vize ücreti değişkenlik gösterir. 12 haftaya kadar kalacaklar kısa ve 12 haftadan uzun kalacaklara ise uzun dönem denilmektedir. 12 hafta kadar kalacaklar için 60 Euro, seyahat sigortası 15 Euro, başvuru merkezi ücreti 30 Euro ve danışmanlık ücretimiz 30 Euro'dur. Uzun dönem kalacak öğrenciler için ise var ise konsolosluk harç ücreti, Euroasia GVS danışmanlık ücreti 30 Euro ve başvuru merkezi ücreti de 25 Euro'dur.

Fransa Transit Vize (A Tipi) Ücreti

Fransa transit vizesi, havaalanı transit vizesi ve karayolu transit vizesi diye ayrılmaktadır. Fransa havaalanında aktarma yapacağınız durumlarda geçerlidir. Bu durumda havaalanında aktarma yapan yolculara transit hava sahası diye ayrılmış bölümün dışına çıkılamamaktadır. Bu çeşit havaalanı transit vize bölümü büyük havaalanlarında mevcuttur. Fransa transit vize ücreti yukarıda belirtilen Schengen vize ücretleri ile aynıdır. 

Fransa vize ücretleri, Fransa Konsolosluğu tarafından vizenin reddedilmesi durumunda iadesi yapılmamaktadır. Bundan dolayı, Fransa vizesi reddedilen vatandaşların tekrardan başvuru yapmaları için tekrar vize ücreti yatırması gerekmektedir. Bu durum Fransa Konsolosluğu'nun almış olduğu bir karardır.

Euroasia GVS Schengen departmanı yetkililerimiz ile iletişime geçip hem Fransa vize fiyatları hem de Fransa vizesi hakkında detaylı bilgiyi temin edebilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için +90 (212) 963 04 50 numaralı hattımızdan bize ulaşabilirsiniz. 

fransa vize başvuru

 

 

Fransa ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Cevabı Görüntüle
F. Aydın 17/09/19, 16:00
Fransa vizesi alarak annemi Fransa’ya turla gezi amaçlı göndermek istiyorum. Fransa Vize Merkezi olarak adresiniz Ulus, Beşiktaş ofisine mi evrak getirmemiz gerekiyor. Parmak izini nereden vereceğiz? Annem için Fransa vizesi için gerekli evraklar, vize alım süresi ve vize ücreti hakkında bilgi almak ve Fransa vizesine müracaat etmek istiyorum.
Cevabı Görüntüle
Y. Gümüş 13/09/19, 16:29
Merhaba, kuzenim ile dayımın kızının düğünü olan fransaya gitmek istiyoruz. Ortalama 25 gün durucaz. Vize işlemleri toplamı 130€ olduğunu biliyorum fakat parmak izi gibi işlemler İstanbulda sonuç vermesi uzun sürer mi, yoksa randevuya mı girmiş oluyor bu konuda kafam karıştı, sormamın nedeni, ikimizde İstanbuldan uzakta yaşıyoruz ve İstanbula gel git yapmak istemiyoruz bu işlemler için. Tekte gelip bu işlemleri halletmek oluyor mu ve ayrıca Vize süresi diye bir şey gördüm, bu vizeler 30 gün mü oluyor, Gezi amaçlı seyahatte Fransa Schengen vize ücreti nedir
Yazıdırılabilir Versiyonu
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Vize Ücreti
Öğrenci Vizesi
Transit Vize İşlemleri
Vatandaşlık
Vize Randevusu
Vize Başvuru Formu
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES