x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Telefon/Faks

+90 (266) 225 50 02

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

balikesir@eagvs.com

Fransa Vize Başvuru, Balıkesir

Euroasia Global Visa Services Balıkesir ve çevresi tarafından gerçekleştireceğiniz Fransa Schengen vize başvurularınız için gerekli bilgilerin derlendiği sayfamıza hoş geldiniz.

Fransa Schengen başvurularına dair Euroasia Global Visa Services yetkilileri ile iletişim kurmak için ‘İletişim’ kısmına tıklayabilirsiniz.

Fransa Vizesi Kimlere Gerekir? Balıkesir

Fransa’nın Schengen vize ayrımında yer alması nedeniyle Fransa vizesi almak isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin, seyahatlerinden önce vize almaları gerekmektedir. Gri (Hizmet), Siyah (Diplomatik) ya da Yeşil (Hususi) pasaportlardan birisine sahip olan vatandaşlarımızın 180 gün içinde 90 günü geçmeyecek seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Vize almanızı gerektirmeyecek bir başka durum ise daha önceden sahip olduğunuz Schengen vizeniz varsa seyahat gün sayısı yeterliyse ve hala güncelse yeniden vize almanıza gerek olmaz.

Fransa Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Balıkesir

Fransa vizesi için öncelikle seyahat amacınızı belirlemeniz ve seyahat gün sayınızı kesinleştirmeniz gerekmektedir. Seyahat gün sayınıza göre ve seyahat amacınıza göre farklı vize kategorileri bulunmaktadır. Euroasia GVS Balıkesir şubesi aracılığı ile hizmet verilen vize kategorileri sizler için aşağıda listelenmiştir.

Fransa konsolosluğunun seyahat amacınıza göre sizden isteyeceği belgelerin listesine ilgili vize bağlantısına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Amacınıza göre bir vize başlığı bulunmuyorsa ya da seyahat amacınızın hangi vize başlığı ile eşleşeceğini tespit edemiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için balikesir@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz ya da +90 (266) 225 50 02 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Fransa Vize Başvuru Formu Balıkesir

Vize işleminiz için en önemli belge olan Fransa vize başvuru formu, sitemizde yer alır ve çevrimiçi olarak doldurulur. Fransa Schengen vize işlemlerinizde bir aksaklık yaşamamanız için yanlış, gerçekliğini yitirmiş ya da eksik bilgi girişi yapmamaya özen göstermelisiniz. Formunuz için gerekli olan bilgileri yetkililerimizle paylaşarak formunuzun doldurulmasını isteyebilirsiniz.
Fransa vize başvuru formunu görüntüleyebilmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Fransa Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Balıkesir

Belgelerinizde herhangi bir hataya rastlanılmaması halinde Fransa vizelerinin karara bağlanma süresi ortalama olarak 3-15 iş günü arasında değişmektedir. Bu süre belgenizde hata ya da eksik olması halinde, Fransa konsolosluk dönemsel yoğunluğunda, resmi tatillerde veya konsolosluk tarafından istenecek ek belge talebi gibi nedenlerle uzayabilir. Bu gibi nedenlerle seyahatinizde bir gecikme yaşamak istemeyen ziyaretçilerimizin seyahatlerinden en az 1 ay önce Balıkesir şube yetkililerimizle iletişime geçmelerini tavsiye ediyoruz.

Balıkesir şube yetkilileri ile irtibata geçmek için +90 (266) 225 50 02 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz ya da balikesir@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Fransa Vizesi Nasıl Alınır? Balıkesir

Fransa vize işlemleri için yapılması gereken aşamalar Euroasia GVS Balıkesir şubesi aracılığı ile aşağıda listelenmiştir.

  • Fransa Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Fransa seyahatinizde gerekecek belgeleri yetkililerimiz sizinle paylaşır ve bu belgeleri nasıl ve nereden bulacağınız konusunda yetkililerimiz sizleri bilgilendirir. Hazırlayıp Balıkesir şubemize ilettiğiniz belgeleriniz yetkililerimizce incelinir. Belgelerinizde hata ya da eksik olması halinde arayarak sizi bu durumdan haberdar ederiz.
  • Fransa Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Vize başvurunuzun işleme alınması için öncelik olarak vize başvuru ücretinizi ödemeniz gerekmektedir. Fransa vize başvuru ücreti Balıkesir şubesinden alacağınız danışmanlık hizmet bedelinden, tüm harç ödemelerinden ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Vize başvuru ücretinizi isterseniz ofisimize gelerek, isterseniz havale / EFT yolu ile isterseniz de bize göndereceğiniz evrakların arasında göndererek ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Fransa vize işlemleri için randevunuzun alınması şarttır. Yetkililerimiz konsolosluktan sizin için uygun zaman randevunuzu alır ve seyahat planlamanızı yapar.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Diğer Schengen ülkelerinde olduğu gibi Fransa için de parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak izi verme aşamanızın ardından yetkililerimiz pasaportunuzu konsolosluğa teslim ederek günlük olarak dosya durumunuzu sorgular.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Fransa vize işlemlerinizin karara bağlanması ile birlikte pasaportunuzu konsolosluktan teslim alırız. Teslim alınan pasaportunuzu ofisimizi ziyaret ederek kendiniz alabilirsiniz ya da isterseniz Balıkesir şube yetkililerimiz ile görüşerek kargo ile gönderilmesini isteyebilirsiniz.

Fransa Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? 

Fransa Schengen vize başvurusu yapacak olan 12 yaşını tamamlayan bireylerin ve daha önce Schengen vizesi için parmak izi vermeyen başvuru sahiplerinin vize başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi verme aşamanız için Balıkesir şubesinden alacağınız danışmanlık hizmet bedeli kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılayarak rehberlik yapar böylece parmak izi verme aşamanız sorunsuz bir şekilde tamamlanır. Schengen vize uygulamasına üye olan ülkelerin aldığı karar ile 25/09/2014 tarihinden sonra verilen parmak izleri ortak bilgi sistemi denilen VIS sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermeniz gerekmeden vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Fransa konsolosluk çalışanları sizi gerek gördüklerinde konsolosluğa birebir görüşmeye davet edebilir. Bu her zaman yapılan bir uygulama olmayıp istisnai bir durumdur.

Fransa ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Fransa Vizesi Çanakkale
R. Karaca 16/12/19, 12:50 Cevabı Görüntüle
Merhaba kolay gelsin. Sizlerden daha önce de vize başvuru yaparak Bulgar vizesi almıştım. Bu sefer Fransa’ya seyahat etmek istiyorum. İkametgâh yerim eskiden Edirne’deydi şu an ikametgah yerim Bozcaada’dır. Pansiyon işleten babamın yanında kalıyorum. Bozcaada, Çanakkale'den Fransa vize başvurusunu nasıl yapacağımı bilemedim. Bu konuda beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';