x
 • Fransa Vize Reddi Almamak İçin Dikkat!

  Fransa Vize Reddi Almamak İçin Dikkat!

  Fransa vize reddi aldıysanız, yalnızca evrak hazırlamışsınız demektir. Vize başvurunuzu Euroasia uzmanlarıyla gerçekleştirin.

  Devamı
 • Hangi Meslek Sahibi Nasıl Başvuru Yapmalı?

  Hangi Meslek Sahibi Nasıl Başvuru Yapmalı?

  Fransa vizesine başvuru yaparken meslek durumunuza uygun evrakları hazırlamalısınız.

  Devamı
 • Fransa Schengen Vizesi Hakkında Her Şey

  Fransa Schengen Vizesi Hakkında Her Şey

  Fransa'ya turistik, ticari ya da aile ziyareti amacıyla yapacağınız vize başvuruları Schengen Vizesi kategorisindedir. Fransa Schengen vizesi için gerekli güncel evraklar, Schengen vize başvuru formu, vize sonuçlanma süreleri...

  Devamı
 • Çalışmayan Kişiler İçin Fransa Schengen Vizesi

  Çalışmayan Kişiler İçin Fransa Schengen Vizesi

  Schengen vizesi alabilmek için çalışıyor olmak şart değildir! Başvurunuzu Euroasia uzmanlarıyla, uygun şekilde tamamlayın, vizenizi alın.

  Devamı
 • Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  Fransa vizesine başvuru yaparken nelere dikkat etmelisiniz? Vize alabilmek için uymanız gereken 10 kural..

  Devamı

Fransa Vizesi

Fransa Vizesi

Avrupa Birliği kurucu üyesi olan Fransa’nın tüm dış bağlantıları da AB politikaları ile şekillenmektedir. Türkiye vatandaşları için de durum aynıdır. Avrupa Birliği ülkelerince karar verilen vize standartları Fransa için de geçerlidir. Fransa vizesi kısa süreli başvurularda  Schengen Vize protokolüne bağlı olarak ilerler.

C Tipi Schengen olarak adlandırılan ve 90 (doksan) güne kadar seyahatleri kapsayan vize işlemleri konusunda EAGVS Fransa Vize İşlemleri uzmanlarımızca hazırlanan sayfamızda vize başvurunuzun tüm adımlarını kapsayan bilgileri bulacaksınız.

Fransa Schengen Vize Kategorileri

Yukarıda listelediğimiz vize kategorilerinin dışında özel durumunuz var ise farklı statüde vize işlemi görme olasılığınız doğacaktır. Seyahat amacınızı ve özel durumunuzu göz önünde bulundurarak Fransa vize başvurusunda bulunmanız işlemlerinizin doğru işlemesini sağlayacaktır.

Schangen Vizesi protokolünü uygulayan ülke, biometrik parmak izi kaydı sebebiyle Fransa Büyükelçiliği ve Fransa Konsolosluğu vize merkez ofisleri işlem bazında sizin için Fransa Vize randevusu oluşturacaklardır.

Fransa Vizesi kapsamları hakkında daha net bir görüşe sahip olmak; Fransa vize başvurusu, Fransa vize şartları,  prosedürü, evrak listesi, Fransa vize reddi gibi konu başlıklarının yanında Fransa Vizesi kaç günde çıkar? gibi sorularınızın yanıtlarına Fransa vize danışmanlık ofis ve şubelerimiz uzmanları aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Fransa Vize İşlemleri

Fransa Schengen Vizesi ile gerçekleştireceğiniz ve 180 gün içinde kullanacağınız maksimum 90 gün bazında gerçekleşecek ziyaretleriniz için Bordo Pasaport sahiplerine Fransa vize işlemlerini yürütmektedir. Diğer pasaport sahipleri ön görülen zaman aralık ve gün periyodunda seyahatlerini tamamlayacaklarsa vize almaları gerekmemektedir. Lakin pasaport geçerlilik süreleri seyahat bitiminden en az 3 ay daha kullanılabilir olmalıdır.

Fransa Vize Başvurusu

Fransa Ulusal vize ülkenin kendi şart, durum ve diplomatik gerçekliklerine göre planlanırken, diğer vize kategorileri yani kısa vadeli ziyaretleriniz Schengen Vize protokolünü karşılaması gerekmektedir. Öncelikle belirtilmesi gereken ana konu seyahatiniz eğer farklı Schengen anlaşmalı ülkeleri kapsıyorsa ilk gideceğiniz ve en fazla konaklayacağınız ülkenin Fransa olması gerekliliğidir. Fransa vizesi üzerinden yapacağınız gezilerinizde önemli bir detey olarak karşınıza çıkacaktır.  Bu konuda dikkatsiz davranmanız sonraki Fransa vize başvurusunda ret almanıza sebep olabilecektir. Seyahat planınızı yapmadan önce Fransa için ayırdığınız zaman diliminin oranlara uyup uymadığını lütfen kontrol ediniz.

Fransa vize işlemleri online olarak resmi olarak tanımlanan site aracılığıyla dolduracağınız form ile başlar, formu doldurduktan sonra vize randevu sayfasına yönlendirilirsiniz ve tanımlanan gün ile birlikte evraklarınız da tam, eksiksiz ve gerekli niteliklerdeyse Fransa vize başvurusunu tamamlamış olursunuz. İşlem az görünse de hafife alınan her evrak, sürecin yanlış yönetilmesi seyahatinizi riske sokacaktır.

Fransa vizesi kısa dönemli ziyaretlerinizi riske atmamak, başvuru sürecini tecrübe ile gerçekleştirerek zaman tasarrufu sağlamak için danışmanlık ofis ve şubelerimizle iletişime geçebilir, Fransa vize başvurusu adımlarını sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Fransa vizesi

Fransa Vizesi Gerekli Evraklar

Fransa vizesi gerekli evraklar vize kategorinize ve vize sürenize göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca, Fransa Konsolosluğu sizden burada bahsi geçen genel belgelerin dışında alternatif evrak talep edebilir.

Fransa vize başvuru evrakları

Fransa vizesi asli belgesi vize başvuru formunuzdur. Formunuzun tüm bilgileri net olarak izah edebilir olması, ispat edilebilir beyan içermesi ve eksiksiz olma şartı vardır. Fransa vize başvuru evrakları :

 • Fransa vize başvuru formu doldurulmadan önce seyahat planınızın ön görülebilir olması gerekmektedir. Nerede, ne kadar, hangi şartlarda kalacağınız ve dönüş yapacağınızın teyidi için önemlidir.
 • Pasaport; yıpranmamış, en az iki sayfa boşluğu bulunan ve yine en az 3 ay geçerliliğini koruyor olması gerekmektedir.
 • Biometrik vesikalık fotoğraf, lekesiz ve güncel olmalıdır.
 • Kimlik, Pasaport ve kimlik bilgileriniz örtüşen bilgilere sahip olmalıdır.(anne kızlık soyadının değişmemiş olması gibi) Varsa eski pasaportlarınız da Fransa vizesi için öneli bir ayrıntıdır, dosyanızda bulundurun.
 • Güncel tarihli nüfus kaydı örneği, aile bağları ve ikameniz net bir şekilde görünmelidir.
 • Dilekçe, Fransa vize belgelerinin önemli bir parçasıdır. Fransa konsolosluğuna hitaben seyahat sebebinizi açık bir şekilde izah etmelidir.
 • Seyahatinize dair dönüş biletlerinizi de kapsayan tüm rezervasyon belgeleri dosyanızda olmalıdır.
 • Seyahat Masraflarınızın nasıl karşılanacağına dair belgeler; sponsor vb.
 • Şartları kapsayan Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi, yaş sınırı olmamalı ve minimum 30.000 Euro teminatlı olmalıdır.

Ayrıca seçilen ve size uyan vize türünüze özel olarak şekillenen mesleki, finansal dokümanlar Fransa vize başvuru evrakları arasında, dosyanızda olmalıdır.

Fransa Vizesi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fransa Vizesi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler sadece evraklarla sınırlı değil. Fransa vize işlemlerinde Schengen şartı olarak parmak izi kaydını şart koşmuştur. Daha önce yaptırdıysanız gerekli değildir. Yaptırmadıysanız, Fransa konsolosluğu vize mülakatınızda yaptıracaksınız. Parmağınızda kesik ya da kına gibi deformasyon yapacak durumlar parmak izi alımınızda engeldir. Eğer tıbbi bir durum söz konusu ise doktordan rapor almanız gerekmektedir.

18 Yaşından küçük bireylerin vize işlemlerini yürütürken tek başına seyahat edebileceğine dair aile izninin dosyada bulunması gerekmektedir. Evrak noter onaylı olmalıdır.

Fransa vizesi gerekli evraklar incelemenizin olumlu sonuçlanması açısından önemlidir. Fransa Vizesi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler hususlara da dikkat edilmelidir. Bu sebeple evrak listenizi danışmanlarımızdan alarak süreci deneyimli bir danışmanla atlatmanız sizin için faydalı olacaktır. Fransa vizesi başvurularınız hakkında her türlü bilgi için Canlı Destek sistemimizden ya da size en yakın ofisimize ulaşabilirsiniz.

Fransa Vize Ücreti 2023

Fransa vize ücreti 2023 tarifesi her sene olduğu gibi yılbaşında güncellenerek listelenmiştir. Lakin vize kategoriniz ve kalacağınız süre bazında açıklamalarınızı almadan bir rakamdan bahsetmek zordur.

Fransa vizesi ne kadar? Net cevabına gelirsek, turist olarak başvuru yapacak iseniz vize ücreti Konsolosluk harc ücreti ve konsolosluğun yetkili birimi 120 Euro olarak listede yerini almıştır diyebiliriz.

Herhangi bir durum yaşayarak Fransa Vizesi başvurunuzdan vazgeçtiğinizde ödediğiniz Schengen vize ücreti iade edilmeyecektir. Aynı duru vizenize ret aldığınızda da geçerlidir.

Fransa turistik vize ücreti 120 Euro'dur. Fransa vize fiyatları dönemsel olarak revize edilmektedir. Güncel evrak listeniz ve kategorinize bağlı vize ücretinizi öğrenmek için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Fransa vizesi temsilcilerimiz en güncel bilgiyle sizi aydınlatacaktır.

Fransa vizesi kaç günde çıkar?

Fransa vizesi kaç günde çıkar? tüm ülkeler bazında en çok cevaplandırdığımız sorulardan biridir. Ortalama 7 ila 10 gün aralığında başvuru sonucunuz iletilir. Konsolosluk bu süreçte sizden ek ve alternatif evrak talep edebilir.

Fransa Konsolosluğu vize işlemleri değerlendirme konusunda tek otoritedir. Anlaşmalı olarak işlem yapan firmalar ise evrakları herhangi bir inceleme yapmadan Konsolosluğa ileterek vize randevunuzu sistem bazında düzenler. Kararda ya da evraklarınızın niteliğini inceleme hususunda yetkili değildir.

Fransa Vizesi başvuru sırasında kaybettiğiniz zaman, yaptığınız ekstra harcamalar gibi ön görülemeyen riskler sebebiyle profesyonel yardım almanızı öneriyoruz.

Fransa vize işlemlerinizi Euroasa GVS ile İstanbul başta olmak üzere 15 farklı ilde konumlandırdığımız ofisler ile tüm Türkiye bazında gerçekleştirebilir ve ayrıcalıklı hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Fransa Schengen başvuru süreci sistematik bir sürece bağlıdır. Bu sebeple evraklarınızın içeriği, düzeni, teyit edilebilir oluşu ve güncelliği önem arz eder. Fransa vizesi kaç günde çıkar? sorusunun önemi de burada ortaya çıkar konsolosluk her ne kadar 7 günlük süreçte evraklarınızı inceleyerek cevap veriyor olsa da evraklarınızı düzenleyen kişi siz olacaksınız.

Fransa Vize Reddi

Fransa vize reddi karşılaşmak durumunda kalabileceğiniz bir olasılıktır. Öncelikle ret belgenizi aldığınızda sebebini öğrenmeniz, sorunu çözümleyerek yeniden başvuru yapmanız gerekecektir. Fransa vizesi işlem sürecinde evraklarınızdaki eksiklikler, güncel olmayan belgeler, yanlış beyan gibi sebepler bu duruma neden olabileceği gibi önceki seyahatlerinizde yaptığınız yanlışlar da dikkate alınarak vize başvurunuza ret verilmiş olabilir.

Vize ret evrakınız size ulaştığında da iş birliğimize başvurabilir, Fransa vize işlemleri sürecinizi yeniden başlatabilirsiniz.

Fransa Schengen Vize  departmanımıza canlı destek sistemimizden, şubelerimizden ya da merkez ofisimizden ulaşabilir Fransa vize reddi konusunda tüm sorularınızı uzmanlarımıza yöneltebilirsiniz.

EAGVS Türkiye iletişim bilgileri için tıklayın.

Fransa D Vize

Yukarıda ayrıntılı olarak size sunduğumuz Fransa Schengen vizesi, 180 gün içerisinde maksimum 90 güne kadar olan ziyaretler için geçerlidir. Seyahatiniz 90 günden fazla sürecek ise  öğrenim, çalışma, Fransa Aile Birleşimi gibi uzun süreli Fransa D Vize başvurusunda bulunmalısınız. D vize başvurularınızı doğrudan Fransa Büyükelçiliğine ya da ytkilisi olarak görevli Konsolosluk vize merkezlerine yapabilirsiniz.

Fransa D Vize, Fransa vize reddi, başvuru şartları,2023 ücret tarifeleri gibi Fransa vizesi konusunda tüm sorularınız için lütfen danışmanlarımıza ulaşın.

Keyifli Seyahatler...

Fransa vizesi başvuru

Fransa ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Fransa Turistik Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2023
Ş.P. 11/10/23, 14:29 Cevabı Görüntüle
Fransa’ya turistik amaçlı seyahat etmeyi planlıyorum, ben emekliyim, daha önce sadece Yunanistan’a seyahat ettim. Yunanistan başvurum sırasında çalışma evraklarımı sunmuştum şimdi ise Fransa turistik vizesi için gerekli evraklar hazırlamam lazım. Emekliler için hazırlamam gereken evraklar hakkında bilgi alabilir miyim? Fransa vizeleri ortalama kaç günde çıkar ve sizlerden randevu oluşturabilir miyim? Kocaeli’nde ikamet ediyorum, İstanbul’a gelmem gerekecek mi? Cevaplarınızdan ötürü teşekkür ederim.
Fransa Ticari Vize
Ş.A. 03/10/23, 16:49 Cevabı Görüntüle
Muğla’da ikamet eden bir şirket sahibiyim. Fransa’dan aldığım davet üzerine Aralık ayında bir ticari ziyarete katılacağım. Fransa ticari vize başvurusu yapabilmem için ihtiyacım olan gerekli evrak ve ücret bilgisine nasıl erişebilirim? Yanımda benimle birlikte seyahat eden çocuğumda olacak, kendisi 10 yaşında, annesi seyahat etmiyor. Çocuğum için öğrenci belgesi almam yeterli olur mu? Randevumuzu oluşturduktan sonraki süreçte ortalama vize çıkma süresi nedir? Vereceğiniz yanıtlardan ötürü saygılarımı sunarım.
Fransa Turistik Vize Başvurusu
K.L. 03/10/23, 14:02 Cevabı Görüntüle
Merhaba eşim ve çocuğumla birlikte Paris e seyahat etmeyi planlıyoruz. Bu nedenle Fransa turistik vize başvurusu yapmak istiyoruz. Ben 5 yıldır kurumsal bir firmada insan kaynakları müdürü olarak çalışıyorum , kızımız 3 yaşında. Fakat eşim yeni işten çıktı farklı bi işe girme sürecinde bu durum vize başvurusu için engel midir? İlk defa başvuru yapacağız nasıl bir yol izlemeliyiz?
Fransa Turistik Vize 2021
L.E. 01/02/21, 08:55 Cevabı Görüntüle
İyi günler. Fransa turistik vize 2021 için başvuru şartları nelerdir? Arkadaşlarım ile Paris şehrini ve müzelerini gezmek için vize almak istiyoruz. Hepimizin de daha önce almış olduğu schengen vizeleri mevcut. Yani daha önce de hep birlikte İspanya'ya seyahat etmiştik. Bu sefer pandemiden ötürü ne zaman başvuru yapacağımızı tam kestiremiyoruz. Sizinle iletişim halinde kalmak ve vize başvuruları açılınca anında işlem yapmak istiyoruz. Hepimiz çalışanız, evraklarımızın ne olduğu az çok biliyorum. Biz daha önce kendimiz başvuru yapmıştık. Aşamalar hakkında bilgim var, siz ne kadar hizmet ücreti alıyorsunuz? Detaylar hakkında bilgi vermenizi rica ederim.
Fransa Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2021
L.A. 28/01/21, 14:46 Cevabı Görüntüle
Merhabalar, arkadaşlarım ile turistik olarak seyahat etmeyi düşünüyoruz. Paris müzelerini ve birkaç şehri gezmek istiyoruz. 1 kişi çalışan ve kalanı devlet memuru olarak 6 kişiyiz. Fransa vizesi için gerekli evraklar 2021 nelerdir? Ne kadar ödeme yapacağız? İçimizden sadece benim eski schengen vizelerim mevcut diğerlerinin daha önce vizeleri olmadı. Bize nasıl yardımcı olabilirsiniz? Başvurumuzu sizce ne zaman için planlamalıyız? Şu an vize başvurusu yapabiliyor muyuz? Açılır açılmaz vize başvurusu planlamam için danışmanlığınızdan faydalanmak isterim, teşekkür ederim.
Fransa Vize Fiyatları 2021
E.Ç. 28/01/21, 09:25 Cevabı Görüntüle
Merhaba. Ticari olarak seyahat etmeyi planlıyorum. Fransa vize fiyatları 2021 ne kadar? Şirket sahibi ve bir çalışan olarak seyahat edeceğiz. Seyahatimiz Haziran ayında olacak o zamana kadar açılacağını düşünüyorum. Ücret ve evraklar hakkında bilgi almak isterim. Benim daha önce almış olduğum Fransa schengen vizem var. İki sene önce aldım, 30 gün tek girişli olarak çıkmıştı. Şimdi bu vize daha uzun süreli çıkar mı sizce? Çalışanımın ilk vizesi olacak, ama işlerim için önemli bir kişi olduğundan özel olarak ilgilenilmesini istiyorum. Tarafıma dönüş sağlarsanız memnun olurum. İyi çalışmalar.
Fransa Vize Ücreti 2021
K.M. 27/01/21, 11:42 Cevabı Görüntüle
Fransa’ya Mayıs ayında gezi amaçlı seyahat düşünüyorum, Fransa vize ücreti 2021 ne kadar? Eşim ve 14 yaşındaki kızım ile beraber başvuru yapmayı planlıyorum. Aileme ben sponsor olacağım, şirket sahibiyim, eşim ev hanımı, çocuğum ise öğrencidir. Pandemi nedeniyle ülkenin şu an kapalı olduğunu duydum. Mayıs ayına kadar sizce açılacak mı yani bir duyum var mı acaba? Öğrenciler için ücrette bir farklılık oluyor mu? Otel ve uçak biletlerini şimdiden alırsam daha ucuza gelecek, sizce ne zaman satın almalıyım? Randevumuzu siz alıyor musunuz? Danışmanlık ücretiniz nedir? Daha önce hiç vizelerimizin olmaması bir sorun teşkil eder mi? Vereceğiniz cevaplardan ötürü teşekkür ederim.
Fransa Vize 2021
Y.K. 27/01/21, 11:36 Cevabı Görüntüle
İyi çalışmalar. Ben kurumsal bir firmada halkla ilişkiler departmanında çalışıyorum. Fransa vize 2021 yılında başvuru yapmak istiyorum. Öncesinde schengen vizelerim mevcut tabi ancak şu an pandemi nedeniyle ne olup bittiğini tam algılayamadım. Son vizem geçtiğimiz Temmuz ayında bitti. Yeni vize başvurusunu planlamamda bana yardımcı olunmasını istiyorum. Hazırlamam gereken evraklar ve ücret detayları hakkında bilgi verebilir misiniz? Yeni vize başvurusunda benim de gelmem gerekiyor mu? Yoksa size kargo ile tüm evraklarımı yollasam hallediyor musunuz? Orada başka bir danışmanlık şirketi ile ayrıntılı bir görüşmemiz olacak. Karşımızda büyük bir firma var ve ülkemiz pazarına girmek için bizimle bir anlaşma yapılmak üzere. Şirket üzerinden adıma bir davetiye de ileteceklerini söylediler. Lütfen bana aşamalarımız hakkında bilgi verir misiniz? Çok teşekkürler.
Fransa Vizesi 2021
R.S. 27/01/21, 11:24 Cevabı Görüntüle
Ben turistik olarak seyahat etmek istiyorum. Fransa vizesi 2021 açık mı? Özel bir şirkette satış sorumlusu olarak çalışıyorum. Hazırlamam gereken evraklar nelerdir? Dil bilme şartı var mı? Paris şehrini çok merak ediyorum, hayalim diyebilirim. Otel ve uçak biletini satın alsam şansım daha mı fazla olur? İlk vizem olacağı için heyecanlıyım biraz, yaz aylarında başvuru yapmak istiyorum. Bu işyerine geleli 2 ay oldu, o zamana kadar kesintisiz çalışarak iyi bir profil göstermek istiyorum. Eğer o zamana kadar açılmaz ise Bulgaristan’a giderek seyahat geçmişi oluştursam kendime, tüm süreç ile yine ilgilenecek misiniz? Amacım aşama aşama merak ettiğim ülkeleri gezmek, görmek. Tüm yardımlarınız için teşekkürler.
Fransa Vizesi Nasıl Alınır 2020
C. Bilir 26/12/19, 17:18 Cevabı Görüntüle
Merhaba ben, eşim, annem ve 2 çocuğum ile 1 hafta Fransa, ardından 1 hafta Almanya gezisi yapmak istiyorum.Vize ücretleri yetişkin ve çocuklarda aynı mı ? Çocuklar 2008 ve 2013 doğumlu çocuklar için Fransa vizesi nasıl alınır
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Öğrenci Vizesi
Vize Randevusu
Vize Başvuru Formu
Vize Dilekçe Örneği
Vatandaşlık
Cenaze İşlemleri
BASE_URL = '';