x
Sayın ziyaretçimiz seyahatinizin aciliyeti bulunuyorsa lütfen çağrı merkezi yetkililerimizi bilgilendiriniz. VIP Fransa vize başvuru hizmeti başvuru sahiplerine randevu önceliği tanımakta, ancak değerlendirme sürelerini etkilememektedir.

Acil Fransa Vize Başvurusu

Sayın ziyaretçimiz seyahatinizin aciliyeti bulunuyorsa lütfen çağrı merkezi yetkililerimizi bilgilendiriniz. VIP Fransa vize başvuru hizmeti başvuru sahiplerine randevu önceliği tanımakta, ancak değerlendirme sürelerini etkilememektedir.

Devamı
Fransa Turistik, ticari, aile ziyareti amacıyla alacağınız vize Schengen Vizesi kategorisindedir. Fransa Schengen vizesi için gerekli güncel evraklar, Schengen vize başvuru formu, vize sonuçlanma süreleri...

Fransa Schengen Vizesi Hakkında Her Şey

Fransa Turistik, ticari, aile ziyareti amacıyla alacağınız vize Schengen Vizesi kategorisindedir. Fransa Schengen vizesi için gerekli güncel evraklar, Schengen vize başvuru formu, vize sonuçlanma süreleri...

Devamı
Fransa Interrail Pass, Fransa demiryolu hatları, Interrail biletleri ve vize işlemleri için

Fransa Interrail-Schengen Vizesi

Fransa Interrail Pass, Fransa demiryolu hatları, Interrail biletleri ve vize işlemleri için "devamı"nı tıklayınız...

Devamı
Fransa vize başvurularınızı vize başvuru merkezinde şahsen bulunmanıza gerek kalmaksızın evinizden veya işinizden, mobil biyometri hizmetinden faydalanarak tamamlayabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız...

Fransa Mobil Biyometri Hizmeti

Fransa vize başvurularınızı vize başvuru merkezinde şahsen bulunmanıza gerek kalmaksızın evinizden veya işinizden, mobil biyometri hizmetinden faydalanarak tamamlayabilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız...

Devamı

!!! YENİ !!!

Fransa Vize başvurularınızı Mesai Saatleri dışında veya Ofisinizde gerçekleştirin!

Fransa vize başvurularınızı artık mesai saatleri dışında ve işyerlerinizde gerçekleştirebiliyorsunuz. Katma değerli bu servis hakkında detaylı bilgi için arayın!

Fransa Vize Başvuru Servisi

Fransa Schengen vize kapsamına; turistik vize, ticari vize, aile ziyaret vizesi başta olmak üzere 90 güne kadar gerçekleştirilecek tüm seyahatler girmektedir. Fransa vizesi için gerekli müracaat evraklarınızı kurumumuza şahsen, üçüncü bir kişi aracılığıyla veya kargo/kurye ile gönderebilirsiniz. Belgeleriniz elimize ulaştıktan sonra ilk olarak belgelerinizin kontrolünü sağlamaktayız. Gönderdiğiniz belgelerde eksik veya hata tespit ettiğimizde sizi bilgilendirmekte, çözüm odaklı çalışma yürütmekteyiz. 2019 yılı Fransa vize ücreti ve Schengen vize başvuru süreci hakkında detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

Değerli ziyaretçimiz, Fransa vize işlemlerinizde 2019 yılına ait başvuru prosedürleri ve vize ücretleri hakkında detaylı bilgiye Schengen departmanı yetkililerimizi arayarak ulaşabilirsiniz.

Euroasia Global Visa Services aracılığıyla,

Fransa Turistik Vize

Fransa Ticari Vize

Fransa Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi

Tır Şoförü

Denizciler

Sanatçılar

Kültürel, Sportif veya Konferans

Eğitim, Eğitim Programı, Araştırma

Fransız Pasaportu Sahibinin Eşi

AB Pasaportu Sahibinin Eşi ve  Aile Üyeleri

Fransa Schengen Vizesi İşlemleri

Geçerli veya önceki pasaportlarınızda 25 Eylül 2014 tarihinden sonra temin edilmiş VIS ibareli Schengen vizeniz varsa biyometrik veri beyanınız için başvuru merkezine gelmenize gerek kalmayabilir. Biyometrik veri beyan durumunuzu yetkilimizi arayarak sorgulatabilirsiniz.

Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) ve Diplomatik (Kırmızı/Siyah) pasaport sahibi vatandaşlarımız 180 gün içerisinde 90 güne kadar olan seyahatlerinde Fransa vizesinden muaftırlar. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri ise geçerli bir Schengen vizeleri yoksa Fransa vize işlemlerine tabidir.  Ancak Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaport hamilleri ülkeye olan seyahatlerinden önce pasaportlarının geçerlilik sürelerine dikkat etmelidirler. Pasaportların geçerlilik süresi seyahat dönüş tarihinden sonra 3 ay olmalıdır.

Fransa Vizesi Randevu

Fransa vizesi randevu prosedürü değişmiştir. Önceden başvuru evraklarının teslimi ve biyometri işlemleri için randevu günü alınırken, artık ilk adım olarak başvuru formu doldurulmakta, ardından kişi randevu sistemine yönlendirilmektedir. Vize başvurunuzdan önce bu bilgiyi göz önünde bulundurunuz. 

Fransa ve diğer Schengen ülkeleri için randevu alınması zorunludur. Schengen vize başvurunuzda seyahat tarihlerinizi ve randevu tarihi konusunda tercihlerinizi bizimle paylaşarak zaman kaybı yaşamadan randevu alabilirsiniz. Son 3 yıl içinde pasaportunuzda VIS ibareli Schengen vizeniz bulunuyorsa yetki alanı ayrımı olmaksızın evraklarınızı merkez ofisimize göndermeniz halinde işlemlerinizi başlatmaktayız. 

Fransa vizesi başvuru adımlarını sayfamızın devamında görüntüleyebilirsiniz. 

fransa konsolosluğu vize

Fransa Vizesi Başvurusu

> Fransa vize işlemlerinizi vize servisimiz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz. Schengen vize işlemleriniz için web sitemizde yer alan bilgilerin sizin için yeterli olmaması durumunda Schengen departmanı yetkililerimize bağlanarak gereken desteği alabilirsiniz. Seyahat sebebinize göre size en uygun evrak listesini içerir blgilendirme e-malini talep edebilirsiniz. Vize işlemleri konusunda faydalı bilgi sağlamak amacıyla hazırladığımız sayfamızda mesleksel (çalışan, işveren, emekli, ev hanımı) durumunuza göre farklılaşan evrak listelerine ulaştıktan sonra hazırlamış olduğunuz evraklarınızı kurumumuza ulaştırabilirsiniz. 

> Fransa vize başvuru evraklarınızı eksiksiz bir şekilde hazırlamış olmanız vizenizin işleme alınma süresini kısaltacaktır. Fransa Konsolosluğunun vize müracaatlarını sonuçlandırma süresine müdahale edilememektedir. Vize başvurularınız öngörülen tarihten daha uzun bir sürede sonuçlanabilir.  Schengen vize başvuru evraklarınızı eksiksiz bir şekilde hazırlayarak bize iletirseniz belgelerinizi tekrar temin etmek ve yeni bir randevu tarihi almak gibi nedenlerden oluşan zaman kayıplarını önleyebilirsiniz.

> Başvuru evraklarınızı size en yakın ofisimize şahsen gelerek, üçüncü bir kişi aracılığıyla elden veya kargo ile ofisimize ileterek Schengen yetkililerimize ulaştırabilirsiniz.

5 Adımda Fransa Vizesi

Euroasia GVS, Schengen departmanı yetkililerimiz gönderdiğiniz evraklarınızı teslim aldıktan sonra evraklarınızın kontrolünü sağlamaktadırlar. Eksik veya hatalı evrak bulunan başvuru dosyalarında sizi bilgilendirmekte; sorunun çözümüne yönelik çalışma yürütmektedirler. Lütfen bu aşamada evraklarınızı eksiksiz bir şekilde ve uyarıları dikkate alarak hazırlayınız. Schengen vize başvuru aşamaları konusunda dilerseniz telefon ile canlı destek de alabilirsiniz.

1) Vize Başvuru Formunuzu doldurun.

Fransa vize başvuru formları yeni uygulamayla online sistem üzerinden doldurulmakta, kaydedilmektedir. Başvuru formu doldurulduktan sonra randevu sistemine yönlendirileceksiniz. Kendinize en uygun randevu gün ve saatini seçebilirsiniz. 

2) Evraklarınızı hazırlayın.

Yetkililerimizin tarafınıza ilettiği bilgi e-mailinde bulunan evrakları eksiksiz olarak hazırlayarak vize servisimize iletmeniz gerekmektedir. Fransa vize başvuru evraklarınızı eksiksiz ve belirtilen açıklamaları göz önünde bulundurarak hazırlamanız gerekmektedir. Değerli ziyaretçimiz vize başvurularınızı değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi tamamen Fransa Büyükelçiliğinin ve diğer Fransa Başkonsolosluğunun inisiyatifindedir. Eksik ve hatalı olarak hazırlanmış başvuru dosyaları işleme alınmayabilir veya başvurunuz ret ile sonuçlanabilir. Sorunsuz bir başvuru süreci için evraklarınızı özenle hazırlayarak bize ulaştırmanızı rica ederiz.

3) Fransa vize ücretinizi ödeyin.

Fransa vize ücreti,  Fransa konsolosluğu vize harç bedeli, yetkili vize servisi hizmet bedeli ve vize servisimizin hizmet bedelinden oluşmaktadır. Fransa’ya ailece veya grup halinde seyahat planınız varsa yetkililerimizi toplum işlem ücreti teklifi alabilirsiniz.

Fransa vize başvurunuzun ret ile neticelenmesi durumunda ücret iadesi yapılmamaktadır. Vize ücreti başvurularınızın işleme alınabilmesi içindir. Fransa vize işlemleri için 2017 yılına ait güncel ücret bilgisi e-mail adresinize, kişisel durumunuza uygun evrak listeleri ile birlikte iletilecektir.

Bilgi e-mailinde yer alan Fransa vize ücretini yetkililerimiz tarafından size iletilecek banka hesap bilgilerinize TL karşılığı olarak yatırabilirsiniz. Fransa vize işlem ücretinizi dilerseniz döviz bazında nakit olarak da vize başvuru evraklarınızla birlikte kurumumuza ulaştırabilirsiniz.

4) Biyometrik verilerinizi beyan edin.

Fransa vize başvuru belgelerinizi kurumumuza ilettiğinizde parmak izi prosedürü için randevunuzu almaktayız. Randevu alma işlemlerinizi yetkililerimize bırakabilirsiniz. Size en uygun tarihe randevunuzu almış olacağız. Böylece mevcut durumunuza uygun tarih ve saatte biyometrik verilerinizi ibraz edebilirsiniz. Fransa vize işlemlerinizde randevu gününde yetkililerimiz, parmak izinizi verirken sorun yaşamamanız için biyometrik veri beyanınız esnasında size eşlik edeceklerdir.

5) Pasaportunuzu teslim alın.

Parmak izi beyanınızdan sonra işlemleriniz sürerken vize sonucunuzu her gün düzenli olarak sorgulayacağız. Siz de yetkililerimizi arayarak veya vize sorgulama talebinizi mail olarak help@eagvs.com’a belirterek vize sonucunuzu sorgulatabilirsiniz. Schengen yetkililerimiz işlemlerinizin sonuçlanmasıyla sizi vakit kaybetmeden bilgilendireceklerdir. Fransa vize işlemlerinizin neticelenmesinin ardından başvurunuz onaylanırsa vizenizin işlenmiş olduğu pasaportunuzu ofisimize gelerek teslim alabilirsiniz. Dilerseniz, pasaportunuzu ev veya iş adresini de kargo ile göndermekteyiz.

Pasaportlarını teslim alan yolcularımızın vize tarihlerini, vizelerinizin üzerinde bulunan şahsi bilgilerini ve vizenizin kaç girişli olduğunu belirtir ibareleri kontrol etmelerini rica ederiz. Kimlik bilgilerinizde herhangi bir yanlışlık varsa zaman kaybetmeden yetkililerimizi bilgilendiriniz.

Fransa Vizesi Sonuçlanma Süresi

Fransa vize başvuruları ortalama 7-20 çalışma günü arasında değişmektedir. Bu süre vize başvurularının ortalama sonuçlanma süreleri hakkında öngörü belirtmek için belirtilmiştir. Yabancı pasaportlarla yapılan başvuruların değerlendirme süresi daha uzundur. Ayrıca Fransa’nın ve Türkiye’nin resmi tatil günleri öncesinde yapılan başvurular da yoğunluktan dolayı daha uzun sürede sonuçlanabilmektedir.  Değerli ziyaretçilerimiz, Fransa vize işlemleriniz için Schengen yetkililerimizi arayabilir, mesleksel durumunuza uygun evrak listelerini bilgi maili olarak talep edebilirsiniz. 2018 Fransa vize ücreti  yılına ait güncel servis bedellerini öğrenebilirsiniz.

fransa vizesi

Fransa Vizesi Başvuru Bölgeleri

Türkiye'nin Her Bölgesinden Kolayca Başvurunuzu Yapın!

Fransa vize işlemlerinizi Euroasa GVS ile İstanbul başta olmak üzere Ankara, Bursa, Antalya, İzmir, Edirne ofislerimiz başta olmak üzere Türkiye’nin neresinde ikamet ederseniz edin Schengen vize işlemlerinizi kurumumuz aracılığıyla tamamlayabilirsiniz.

Fransa Büyükelçiliği Ankara’nın yetki alanına giren illerin listelerini ve konsolosluk departmanı vize servisi resmi tatil günlerini burada bulabilirsiniz.

Fransa Başkonsolosluğunun görev alanına giren illerin listelerini ve konsolosluk departmanı vize servisi resmi tatil günlerini burada bulabilirsiniz.

Fransa vizesi için İstanbul’dan başvuru yapabileceğimiz iller;

İstanbul, İzmir, Bursa, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Çanakkale, Denizli, Düzce, Edirne, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Manisa, Muğla, Sakarya, Tekirdağ, Uşak, Yalova.

Fransa vize başvurunuzda yetkilimizin gönderdiği evrakları vakit kaybetmeden hazırlamanız gerekmektedir. Bu nedenle başvuru evraklarınızı vakit kaybetmeden bize göndermeniz gerekmektedir. Evraklarınızda bir eksik veya hata bulunmuyorsa randevu tarih ve saatinizi onayınıza sunmaktayız. Randevu gününde Euroasia GVS operasyon yetkilimiz size asistanlık edecektir.

Schengen vize işlemlerinizi İstanbul'dan, Ankara’dan, Bursa’dan, Edirne’den, İzmir’den, Antalya’dan tamamlayacak başvuru sahiplerine bu illerde bulunan ofislerimizle kolaylaştırılmış vize işlem hizmeti sunmaktayız.

Fransa Vizesi Bursa

Fransa vizenizi Bursa’dan alabilmek için sayfamızın devamında belirttiğimiz vize işlem adımlarını takip etmeniz yeterli olacaktır. Vize işlemlerinizi Bursa’dan tamamlamak için Bursa ofisimiz Schengen birimini arayabilirsiniz. Bursa Fransa vize başvurularınızı Eagvs vize takip formu ile takip edebilirsiniz.

Vize başvuru kabulü yapılabilmesi için Fransa Schengen vize başvuru şartlarını eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir. Bu nedenle evraklarınızı Fransa Konsolosluğunun belirlediği kriterlere göre hazırlamanız gerekmektedir. Konsolosluk vize değerlendirme sürecinde sizden ek evrak talep edebilir, evrakların yenilenmesini talep edebilir bu gibi durumlarda inisiyatif tamamen Fransa Konsolosluğuna aittir. Müracaatçının talep edilen evrakları belirtilen süre dolmadan temin etmesi gerekmektedir. Aksi takdirde başvuru geçersiz sayılabilir.

Fransa vize işlemlerinize en erken 3 ay öncesinden başlayabilirsiniz. Fransa vize başvurularınızı İstanbul merkez ofisimiz dışındaki diğer ofislerimizden gerçekleştirmeyi planlıyorsanız vize başvurunuzu en geç 1 ay önceden yapmanızı tavsiye ediyoruz. İstanbul’da ikamet eden yolcularımıza Fransa vize başvurularını seyahat tarihlerinden en geç 25 gün önce tamamlamalarını tavsiye ediyoruz.

Fransa Vizesi İzmir

 İzmir’in tüm merkez ilçelerinde Fransa vize başvurunuzu kolaylaştırılmış işlem hizmetimizden faydalanarak tamamlayabilirsiniz. Fransa vizesi için gerekli 2018 güncel evrak listesini ve is durumunuza uygun ek evrak listelerini Schengen departmanı yetkililerimizi arayarak bilgi e-maili olarak talep edebilirsiniz. İzmir’den Fransa vize başvurunuz için Schengen birimi yetkililerimizi arayarak Fransa vize ücreti için teklif alabilirsiniz.

Fransa vizesi için Aydın, Denizli, Manisa, Uşak, Muğla gibi tüm çevre illerden ve İzmir’in Selçuk, Urla, Çeşme, Narlıdere, Foça, Konak, Bergama, Aliağa ve Dikili gibi ilçelerinde ikamet edenler de vize işlemlerini ikamet bölgelerinden tamamlayabilirler. Fransa vizesine müracaatta bulunmadan önce Eagvs Schengen yetkililerimiz rehberliğinde seyahat amacınızı net olarak belirleyebilirsiniz.

Fransa D Vize

Fransa Schengen vizesi 180 gün içerisinde maksimum 90 güne kadar olan seyahatler için geçerlidir. Seyahat nedeniniz 90 günden fazla konaklama gerektiriyorsa öğrenim, çalışma, aile birleşimi uzun süreli vize başvurusunda bulunmalısınız. D vize başvurularınızı doğrudan Fransa Büyükelçiliğine veya Fransa Başkonsolosluğuna yapabilirsiniz.Seyahatiniz süresince birden fazla Schengen ülkesini ziyaret edecekseniz vizenizi Schengen Bölgesine giriş yapacağınız ve en uzun konaklama süresini ayıracağınız ülkeden almalısınız.

UYARILAR

  • Vize işlemlerinize başlamadan önce zamanınızı iyi planlamanız gerekmektedir. Schengen vize müracaatlarınızı seyahat tarihinize 1 ay kala tamamlamanız gerektiğini hatırlatırız.
  • Fransa seyahat tarihinize 15 günden az bir süre kalmışsa vizeniz onaylansa dahi seyahat tarihinize yetişemeyebilir.
  • Fransa vize işlemleri için sunacağınız evrakların güncel olması gerekmektedir. Evraklarınızı randevu tarihinizden son 10 gün önce temin etmeniz gerekecektir.
  • 12 yaş altı vize başvuru sahiplerinin başvurularını şahsen yapmalarına gerek yoktur. 12 yaş altındaki vize başvuru sahipleri ülkeye yalnız seyahat edecekse, anne ve baba tarafından imzalanmış, orijinal noter onaylı muvafakatname belgesi sunulmalıdır. 12 yaş altındaki başvuru sahibi aile fertleriyle birlikte seyahat edecekse muvafakatname sunulmasına gerek yoktur.
  • Evlilik ve boşanma gibi durumlardan dolayı soyadı değişikliği yaşamış kişilerin vize başvuruları kabul edilmemektedir. Pasaport ve nüfus cüzdanınızdaki ad ve soyadın aynı olması gerekmektedir.

Fransa vize işlemlerinizde ayrıntılı bilgiler için Schengen yetkililerimizi arayabilirsiniz, sorularınızı görüşlerinizi help@eagvs.com mail adresine yazarak kapsamlı bilgi edinebilirsiniz. Fransa vizesi ile ilgili tüm soru ve görüşleriniz için bize ulaşınız.

fransa-banner

daha fazla göster

Fransa ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Cevabı Görüntüle
A. atabey 13/01/19, 01:24
Merhaba Fransaya seyehat etmek istiyorum kısa süreliğine sürekli bir isim var bu arada calisanim restorantta 3 aydir calisiyorum 3 aylık bir sgk var ondan önce 2015 yılında 4 aylık var banka hesabimda fazla miktarda para var 30 50 bin civarı olabilir ve bunun kaynağı belgeli şekilde var antetli kagidia isyeri sahibimin izin kağıdına hafta sonu 2 gun izin vermesini ve geri donecegime dair garantisini yazmasi taktirde sizce kısa süreliğine vize alabilirmiyim fransadan schengen
Cevabı Görüntüle
M. EREN 03/01/19, 08:54
Merhaba
Fransaya turistik bir seyahat gerçekleştireceğiz kız kardeşimle birlikte . Gerçekleştireceğimiz turistik seyahatten önce vize masraflarımızın ne kadar mal olacağını soracaktım ben . Konu hakkında bilgilendirirseniz çok sevinirim teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
Ş. KOCABAŞ 12/12/18, 09:17
Fransa da çalışmak istiyorum ama öncesinde oraya gidip bir çevre edinmek istiyorum .Sanırım bunun için öncelikle turistik bir vize almam gerekiyor. Ne yapacağız?Şu an sigortalı olarak bir eczanede çalışıyorum .Mardinden başvuru yapsak sıra ne zaman bize gelir? Gerekli evraklar nelerdir benim durumuma göre bana yol gösterirseniz çok memnun olurum .Çok sağolun şimdiden iyi günler .Birde ücret nedir?
Cevabı Görüntüle
A. Yoğurtçu 22/11/18, 21:03
Merhaba,
Fransa'ya seyahat amacıyla yaklaşık bir hafta süreliğine gitmek istiyorum. Öğrenciyim ve turlardan yararlanmayı düşünüyorum. Vize konusunda ne yapmam gerektiğine dair hiçbir fikrim yok. Online yardım alabilir miyim ? Gerekirse konsolosluğa da gelebilirim.
Teşekkürler.
Cevabı Görüntüle
E. kalended 17/11/18, 20:29
Fransadan davetiye geldi butun evrakları tamamladım konsolosluk tan randevu almamı istediler yardımcı olurmusunız ne kadar ucret odemelıyım
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES