x
Fransa vize reddi aldıysanız, yalnızca evrak hazırlamışsınız demektir. Vize başvurunuzu Euroasia uzmanlarıyla gerçekleştirin.

Fransa Vize Reddi Almamak İçin Dikkat!

Fransa vize reddi aldıysanız, yalnızca evrak hazırlamışsınız demektir. Vize başvurunuzu Euroasia uzmanlarıyla gerçekleştirin.

Devamı
Fransa vizesine başvuru yaparken meslek durumunuza uygun evrakları hazırlamalısınız.

Hangi Meslek Sahibi Nasıl Başvuru Yapmalı?

Fransa vizesine başvuru yaparken meslek durumunuza uygun evrakları hazırlamalısınız.

Devamı
Fransa'ya turistik, ticari ya da aile ziyareti amacıyla yapacağınız vize başvuruları Schengen Vizesi kategorisindedir. Fransa Schengen vizesi için gerekli güncel evraklar, Schengen vize başvuru formu, vize sonuçlanma süreleri...

Fransa Schengen Vizesi Hakkında Her Şey

Fransa'ya turistik, ticari ya da aile ziyareti amacıyla yapacağınız vize başvuruları Schengen Vizesi kategorisindedir. Fransa Schengen vizesi için gerekli güncel evraklar, Schengen vize başvuru formu, vize sonuçlanma süreleri...

Devamı
Schengen vizesi alabilmek için çalışıyor olmak şart değildir! Başvurunuzu Euroasia uzmanlarıyla, uygun şekilde tamamlayın, vizenizi alın.

Çalışmayan Kişiler İçin Fransa Schengen Vizesi

Schengen vizesi alabilmek için çalışıyor olmak şart değildir! Başvurunuzu Euroasia uzmanlarıyla, uygun şekilde tamamlayın, vizenizi alın.

Devamı
Fransa vizesine başvuru yaparken nelere dikkat etmelisiniz? Vize alabilmek için uymanız gereken 10 kural..

Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Fransa vizesine başvuru yaparken nelere dikkat etmelisiniz? Vize alabilmek için uymanız gereken 10 kural..

Devamı

Dikkat!
Covid-19 (Koronavirüs) vize ve seyahat kısıtlamaları kapsamında, toplum sağlığı adına tüm şehirlerden yapılacak olan Fransa vize başvuruları 2. bir duyuruya kadar durdurulmuştur.

!!! YENİ !!!
Fransa Vize başvurularınızı Mesai Saatleri dışında veya Ofisinizde gerçekleştirin!
Fransa vize başvurularınızı artık mesai saatleri dışında ve iş yerlerinizde gerçekleştirebiliyorsunuz. Katma değerli bu servis hakkında detaylı bilgi için arayın!

Fransa Vizesi

Fransa VizesiAvrupa Birliği kurucu üyesi olan Fransa’nın tüm dış bağlantıları da AB politikaları ile şekillenmektedir. Türkiye vatandaşları için de durum aynıdır. Avrupa Birliği ülkelerince karar verilen vize standartları Fransa için de geçerlidir. Fransa vizesi kısa süreli başvurularda  Schengen Vize protokolüne bağlı olarak ilerler.

C Tipi Schengen olarak adlandırılan ve 90 (doksan) güne kadar seyahatleri kapsayan vize işlemleri konusunda EAGVS Fransa Vize İşlemleri uzmanlarımızca hazırlanan sayfamızda vize başvurunuzun tüm adımlarını kapsayan bilgileri bulacaksınız.

Fransa Schengen Vize Kategorileri

Yukarıda listelediğimiz vize kategorilerinin dışında özel durumunuz var ise farklı statüde vize işlemi görme olasılığınız doğacaktır. Seyahat amacınızı ve özel durumunuzu göz önünde bulundurarak Fransa vize başvurusunda bulunmanız işlemlerinizin doğru işlemesini sağlayacaktır.

Schangen Vizesi protokolünü uygulayan ülke, biometrik parmak izi kaydı sebebiyle Fransa Büyükelçiliği ve Fransa Konsolosluğu vize merkez ofisleri işlem bazında sizin için Fransa Vize randevusu oluşturacaklardır.

Fransa Vizesi kapsamları hakkında daha net bir görüşe sahip olmak; Fransa vize başvurusu, Fransa vize şartları,  prosedürü, evrak listesi, Fransa vize reddi gibi konu başlıklarının yanında Fransa Vizesi kaç günde çıkar? gibi sorularınızın yanıtlarına Fransa vize danışmanlık ofis ve şubelerimiz uzmanları aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Fransa Vize İşlemleri

Fransa Schengen Vizesi ile gerçekleştireceğiniz ve 180 gün içinde kullanacağınız maksimum 90 gün bazında gerçekleşecek ziyaretleriniz için Bordo Pasaport sahiplerine Fransa vize işlemlerini yürütmektedir. Diğer pasaport sahipleri ön görülen zaman aralık ve gün periyodunda seyahatlerini tamamlayacaklarsa vize almaları gerekmemektedir. Lakin pasaport geçerlilik süreleri seyahat bitiminden en az 3 ay daha kullanılabilir olmalıdır.

Fransa Vize Başvurusu

Fransa Ulusal vize ülkenin kendi şart, durum ve diplomatik gerçekliklerine göre planlanırken, diğer vize kategorileri yani kısa vadeli ziyaretleriniz Schengen Vize protokolünü karşılaması gerekmektedir. Öncelikle belirtilmesi gereken ana konu seyahatiniz eğer farklı Schengen anlaşmalı ülkeleri kapsıyorsa ilk gideceğiniz ve en fazla konaklayacağınız ülkenin Fransa olması gerekliliğidir. Fransa vizesi üzerinden yapacağınız gezilerinizde önemli bir detey olarak karşınıza çıkacaktır.  Bu konuda dikkatsiz davranmanız sonraki Fransa vize başvurusunda ret almanıza sebep olabilecektir. Seyahat planınızı yapmadan önce Fransa için ayırdığınız zaman diliminin oranlara uyup uymadığını lütfen kontrol ediniz.

Fransa vize işlemleri online olarak resmi olarak tanımlanan site aracılığıyla dolduracağınız form ile başlar, formu doldurduktan sonra vize randevu sayfasına yönlendirilirsiniz ve tanımlanan gün ile birlikte evraklarınız da tam, eksiksiz ve gerekli niteliklerdeyse Fransa vize başvurusunu tamamlamış olursunuz. İşlem az görünse de hafife alınan her evrak, sürecin yanlış yönetilmesi seyahatinizi riske sokacaktır.

Fransa vizesi kısa dönemli ziyaretlerinizi riske atmamak, başvuru sürecini tecrübe ile gerçekleştirerek zaman tasarrufu sağlamak için danışmanlık ofis ve şubelerimizle iletişime geçebilir, Fransa vize başvurusu adımlarını sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Fransa Vizesi Evrakları

Fransa Vizesi Gerekli Evraklar

Fransa vizesi gerekli evraklar vize kategorinize ve vize sürenize göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca, Fransa Konsolosluğu sizden burada bahsi geçen genel belgelerin dışında alternatif evrak talep edebilir.

Fransa vize başvuru evrakları

Fransa vizesi asli belgesi vize başvuru formunuzdur. Formunuzun tüm bilgileri net olarak izah edebilir olması, ispat edilebilir beyan içermesi ve eksiksiz olma şartı vardır. Fransa vize başvuru evrakları :

  • Fransa vize başvuru formu doldurulmadan önce seyahat planınızın ön görülebilir olması gerekmektedir. Nerede, ne kadar, hangi şartlarda kalacağınız ve dönüş yapacağınızın teyidi için önemlidir.
  • Pasaport; yıpranmamış, en az iki sayfa boşluğu bulunan ve yine en az 3 ay geçerliliğini koruyor olması gerekmektedir.
  • Biometrik vesikalık fotoğraf, lekesiz ve güncel olmalıdır.
  • Kimlik, Pasaport ve kimlik bilgileriniz örtüşen bilgilere sahip olmalıdır.(anne kızlık soyadının değişmemiş olması gibi) Varsa eski pasaportlarınız da Fransa vizesi için öneli bir ayrıntıdır, dosyanızda bulundurun.
  • Güncel tarihli nüfus kaydı örneği, aile bağları ve ikameniz net bir şekilde görünmelidir.
  • Dilekçe, Fransa vize belgelerinin önemli bir parçasıdır. Seyahat sebebinizi açık bir şekilde izah etmelidir.
  • Seyahatinize dair dönüş biletlerinizi de kapsayan tüm rezervasyon belgeleri dosyanızda olmalıdır.
  • Seyahat Masraflarınızın nasıl karşılanacağına dair belgeler; sponsor vb.
  • Şartları kapsayan Seyahat Sağlık Sigortası Poliçesi, yaş sınırı olmamalı ve minimum 30.000 Euro teminatlı olmalıdır.

Ayrıca seçilen ve size uyan vize türünüze özel olarak şekillenen mesleki, finansal dokümanlar Fransa vize başvuru evrakları arasında, dosyanızda olmalıdır.

Fransa Vizesi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Fransa Vizesi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler sadece evraklarla sınırlı değil. Fransa vize işlemlerinde Schengen şartı olarak parmak izi kaydını şart koşmuştur. Daha önce yaptırdıysanız gerekli değildir. Yaptırmadıysanız, Fransa konsolosluğu vize mülakatınızda yaptıracaksınız. Parmağınızda kesik ya da kına gibi deformasyon yapacak durumlar parmak izi alımınızda engeldir. Eğer tıbbi bir durum söz konusu ise doktordan rapor almanız gerekmektedir.

18 Yaşından küçük bireylerin vize işlemlerini yürütürken tek başına seyahat edebileceğine dair aile izninin dosyada bulunması gerekmektedir. Evrak noter onaylı olmalıdır.

Fransa vizesi gerekli evraklar incelemenizin olumlu sonuçlanması açısından önemlidir. Fransa Vizesi Başvurusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler hususlara da dikkat edilmelidir. Bu sebeple evrak listenizi danışmanlarımızdan alarak süreci deneyimli bir danışmanla atlatmanız sizin için faydalı olacaktır. Fransa vizesi başvurularınız hakkında her türlü bilgi için Canlı Destek sistemimizden ya da size en yakın ofisimize ulaşabilirsiniz.

Fransa Vize Ücreti 2021

Fransa vize ücreti 2021 tarifesi her sene olduğu gibi yılbaşında güncellenerek listelenmiştir. Lakin vize kategoriniz ve kalacağınız süre bazında açıklamalarınızı almadan bir rakamdan bahsetmek zordur.

Fransa vizesi ne kadar? Net cevabına gelirsek, turist olarak başvuru yapacak iseniz vize ücreti 80 Euro olarak listede yerini almıştır diyebiliriz.

Herhangi bir durum yaşayarak Fransa Vizesi başvurunuzdan vazgeçtiğinizde ödediğiniz Schengen vize ücreti iade edilmeyecektir. Aynı durum vizenize ret aldığınızda da geçerlidir.

Fransa turistik vize ücreti 80 Euro'dur. Fransa vize fiyatları dönemsel olarak revize edilmektedir. Güncel evrak listeniz ve kategorinize bağlı vize ücretinizi öğrenmek için danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Fransa vizesi temsilcilerimiz en güncel bilgiyle sizi aydınlatacaktır.

Fransa vizesi kaç günde çıkar?

Fransa vizesi kaç günde çıkar? tüm ülkeler bazında en çok cevaplandırdığımız sorulardan biridir. Ortalama 4 ila 7 gün aralığında başvuru sonucunuz iletilir. Konsolosluk bu süreçte sizden ek ve alternatif evrak talep edebilir.

Fransa Konsolosluğu vize işlemleri değerlendirme konusunda tek otoritedir. Anlaşmalı olarak işlem yapan firmalar ise evrakları herhangi bir inceleme yapmadan Konsolosluğa ileterek vize randevunuzu sistem bazında düzenler. Kararda ya da evraklarınızın niteliğini inceleme hususunda yetkili değildir.

Fransa Vizesi başvuru sırasında kaybettiğiniz zaman, yaptığınız ekstra harcamalar gibi ön görülemeyen riskler sebebiyle profesyonel yardım almanızı öneriyoruz.

Fransa vize işlemlerinizi Euroasa GVS ile İstanbul başta olmak üzere 15 farklı ilde konumlandırdığımız ofisler ile tüm Türkiye bazında gerçekleştirebilir ve ayrıcalıklı hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Fransa Schengen başvuru süreci sistematik bir sürece bağlıdır. Bu sebeple evraklarınızın içeriği, düzeni, teyit edilebilir oluşu ve güncelliği önem arz eder. Fransa vizesi kaç günde çıkar? sorusunun önemi de burada ortaya çıkar konsolosluk her ne kadar 7 günlük süreçte evraklarınızı inceleyerek cevap veriyor olsa da evraklarınızı düzenleyen kişi siz olacaksınız.

Fransa Vize Reddi

Fransa vize reddi karşılaşmak durumunda kalabileceğiniz bir olasılıktır. Öncelikle ret belgenizi aldığınızda sebebini öğrenmeniz, sorunu çözümleyerek yeniden başvuru yapmanız gerekecektir. Fransa vizesi işlem sürecinde evraklarınızdaki eksiklikler, güncel olmayan belgeler, yanlış beyan gibi sebepler bu duruma neden olabileceği gibi önceki seyahatlerinizde yaptığınız yanlışlar da dikkate alınarak vize başvurunuza ret verilmiş olabilir.

Vize ret evrakınız size ulaştığında da iş birliğimize başvurabilir, Fransa vize işlemleri sürecinizi yeniden başlatabilirsiniz.

Fransa Schengen Vize  departmanımıza canlı destek sistemimizden, şubelerimizden ya da merkez ofisimizden ulaşabilir Fransa vize reddi konusunda tüm sorularınızı uzmanlarımıza yöneltebilirsiniz.

EAGVS Türkiye iletişim bilgileri için tıklayın.

Fransa D Vize

Yukarıda ayrıntılı olarak size sunduğumuz Fransa Schengen vizesi, 180 gün içerisinde maksimum 90 güne kadar olan ziyaretler için geçerlidir. Seyahatiniz 90 günden fazla sürecek ise  öğrenim, çalışma, Fransa Aile Birleşimi gibi uzun süreli Fransa D Vize başvurusunda bulunmalısınız. D vize başvurularınızı doğrudan Fransa Büyükelçiliğine ya da ytkilisi olarak görevli Konsolosluk vize merkezlerine yapabilirsiniz.

Fransa D Vize, Fransa vize reddi, başvuru şartları,2021 ücret tarifeleri gibi Fransa vizesi konusunda tüm sorularınız için lütfen danışmanlarımıza ulaşın.

Keyifli Seyahatler...

Fransa Vizesi Bilgi

Fransa ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Fransa Vizesi Nasıl Alınır 2020
C. Bilir 26/12/19, 17:18 Cevabı Görüntüle
Merhaba ben, eşim, annem ve 2 çocuğum ile 1 hafta Fransa, ardından 1 hafta Almanya gezisi yapmak istiyorum.Vize ücretleri yetişkin ve çocuklarda aynı mı ? Çocuklar 2008 ve 2013 doğumlu çocuklar için Fransa vizesi nasıl alınır
Fransa Vize Randevu 2020
A. Mithat 11/11/19, 12:35 Cevabı Görüntüle
Şubat 2020 de iki çalışanım ile Lyon seyahatim olacak? Fransa vize randevu 2020 nasıl alınır, başvuru şartları nedir, geri dönüşünüz için şimdiden teşekkürler
Fransa E Vize
T. Koç 27/09/19, 15:55 Cevabı Görüntüle
Fransa aile ziyareti vizesi almak için Fransa'da akrabalarımızdan belediyeden alınmış eşim ve benim adıma orjinal davetiyemiz var. Bununla eşim ve benim adıma müracaatta bulunabilir miyiz. Fransa e vize formuna ulaşamadık yardımcı olur musunuz
Vize Fransa
M. Eren 19/09/19, 15:11 Cevabı Görüntüle
Schengen vize Fransa için başvuru yapmayı planlıyorum ancak işim dolayısıyla gidemiyorum başvuru yapamıyorum. Online ya da posta yoluyla başvuru yapabiliyor muyum ?
Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar
A.C. 18/09/19, 15:48 Cevabı Görüntüle
Merhabalar, Ben Özbek vatandaşıyım ve 2.5 senedir İstanbulda yaşıyorum. Fransa’da yapılacak bir konferansa katılacağım. Fransa vizesi kaç günde çıkar? Fransa vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Başvuru için nereye gitmem gerekiyor? Teşekkürler
Fransa Vize Merkezi
F. Aydın 17/09/19, 16:00 Cevabı Görüntüle
Fransa vizesi alarak annemi Fransa’ya turla gezi amaçlı göndermek istiyorum. Fransa Vize Merkezi olarak adresiniz Ulus, Beşiktaş ofisine mi evrak getirmemiz gerekiyor. Parmak izini nereden vereceğiz? Annem için Fransa vizesi için gerekli evraklar, vize alım süresi ve vize ücreti hakkında bilgi almak ve Fransa vizesine müracaat etmek istiyorum.
Fransa Uzun Süreli Vize
E. Naz 29/08/19, 10:33 Cevabı Görüntüle
Merhaba, daha önce bir kaç kez Schengen vizesi aldım, hatta geçen yıl aldığımda parmak izim de alınmıştı. Başvuru belgelerini direkt size ileterek işlem yapabiliyor muyum? Benim orda bulunmam gerekecek mi? Daha önceki vizemi İtalya’dan almıştım, güncel başvurumu Fransa’dan yapmak istiyorum. 6 aylık veya 1 yıllık Fransa uzun süreli vize alma şansım var mı? Pasaportumda 3 tane Schengen vizesi var. Şehir dışında olacağım için bunları öğrenebilirsem çok sevinirim. Teşekkürler
Fransa Vize Başvuru Merkezi
E. Açıkgöz 26/07/19, 12:07 Cevabı Görüntüle
Merhaba, önümüzdeki ay Fransa’ya gitmeyi düşünüyorum. Gerekli evraklarla ilgili bilgi almak için Fransa vize başvuru merkezi yardımcı oluyor mu? Şimdiden teşekkür ederim.
Fransa İçin Vize Şartları
Y. yıldız 14/05/19, 13:32 Cevabı Görüntüle
Merhaba fransaya gitmek istiyorum 1 senedir ayni yerde limited tekstil sirketinde calisiyorum kisa sureligine gitmek istiyorum ya da bu sirkette beni pazarlamaci olarak gsosterirlerse vize alabilir miyim ?? Fransa vize şartları nedir?
Fransa Vize Uzatma
N. Yalçın 30/07/19, 13:05 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Erasmus değişim programıyla staj için 3 aylığına Fransa’ya geldim (3 aylık eğitim vizesi aldım), fakat şimdi programı uzatmak istiyorum, Fransa vize uzatmasını nasıl sağlayabilirim?
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Öğrenci Vizesi
Vize Randevusu
Vize Başvuru Formu
Vize Dilekçe Örneği
Vatandaşlık
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES