x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Adres

Ulus Mahallesi, Kör Kadı Sk. No:6 D:4, 34340 Beşiktaş/İstanbul

Telefon/Faks

+90 (212) 963 04 50

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 08.30-10.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

help@eagvs.com / ask@eagvs.com

Fransa Vize Merkezi, İstanbul

Euroasia Global Visa Services İstanbul şubesi tarafından gerçekleştireceğiniz Fransa Schengen vize işlemlerine dair gerekli tüm bilgilerin hazırlandığı sayfamıza hoş geldiniz.

Euroasia Global Visa Services yetkililerimizle iletişime geçmek için ‘İletişim’ kısmına tıklayabilirsiniz.

Fransa Vizesi Kimlere Gerekir? İstanbul

Fransa Schengen vize ayrımında yer alan 26 ülkeden birisidir. Bu nedenle Fransa vizesine sahip olmak isteyen Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin ziyaretlerinden önce vize almaları gerekmektedir. Ancak Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) ya da Siyah (Diplomatik) pasaportlardan birisine sahip olan ziyaetçilerimizin 180 gün içerisinde 3 ayı geçmeyecek seyahatlerinde vize almalarına gerek bulunmamaktadır. Herhangi bir Schengen ülkesinden alınan seyahat gün sayısı yeterliliği bulunan ve hala güncelliğini koruyan bir vizeniz varsa yeniden vize almanıza gerek olmadan Fransa seyahatinde bulunabilirsiniz.

Fransa Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? İstanbul

Seyahat gün sayınıza, meslek bilgilerinize ve seyahat gerekçenize göre farklı vize kategorileri mevcuttur ve bu kategoriler için farklı belgeler hazırlamanız gerekmektedir. Bu nedenle seyahatinizden önce seyahat gün sayınızı kesinleştirmeniz ve seyahat gerekçenizi bilmeniz gerekmektedir. Euroasia GVS İstanbul şubesi aracılığı ile hizmet sunduğumuz vize kategorileri aşağıda listelenmiştir.

Fransa seyahat amacınıza göre seyahatinizde gerekli olacak belgeler için yukarıda belirtilen vize başlıklarından birisine tıklayarak öğrenebilirsiniz. Seyahat amacınıza yönelik vize başlığı yukarıda belirtilmediyse ya da seyahat amacınızın hangi vize türüne ait olduğunu belirleyemiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorulara yanıt alabilmek için +90 212 963 04 50 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz ya da dilerseniz help@eagvs.com / ask@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

Fransa Vize Başvuru Formu İstanbul

Fransa vize işlemleriniz için en gerekli belge olan Fransa vize başvuru formu, sayfamızdan kolaylıkla bulunarak online olarak doldurabilirsiniz. Ancak hatalı veya eksik bilgi girişi nedeniyle başvurunuzun olumsuz sonuçlanacağını bilmeniz gerekir. Başvurunuzda olumsuz bir durum yaşanmaması için dilerseniz başvuru formunda gerekli olan belgeleri yetkililerimizle paylaşarak formunuzun doldurulmasını talep edebilirsiniz.

Fransa vize başvuru formunu görüntülemek için buraya tıklayınız.

Fransa Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? İstanbul

Fransa vize başvurularının sonuca bağlanma süresi 3 ila 15 iş günü sürmektedir. Ancak bu sürenin hatalı veya eksik belge hazırlamanız durumunda, Fransa resmi tatilleri, konsolosluk dönemsel yoğunlukları ya da konsolosluk tarafından istenebilecek ek belge talebi gibi nedenlerle esneybileceğini unutmayınız. Fransa seyahatinde aksaklık yaşamak istemeyen ziyaretçilerimizin seyahatlerinden en az 4 hafta önce İstanbul şubesi yetkililerimizle iletişime geçmelerini öneriyoruz.
İstanbul şubesi yetkililerimizle iletişime geçmek için help@eagvs.com / ask@eagvs.com adreslerimizden birisine e-posta gönderebilirsiniz ya da dilerseniz +90 212 963 04 50 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Fransa Vizesi Nasıl Alınır? İstanbul

Fransa vize işlemleri için yerine getirilmesi gereken 5 aşama mevcuttur. İstanbul şubesi aracılığı ile sizlere bu aşamaları aşağıda açıkladık.

  • Fransa Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Fransa vize başvuruları için sizden talep edilecek belgeleri yetkililerimiz sizlerle paylaşır, bu belgelere nasıl ve nereden erişeceğiniz konusunda sizi bilgilendirir. Hazırlayıp bize ileteceğiniz belgeleriniz şube yetkililerimizce incelenerek kontrol edilir. Kontrolü sağlanan belgelerinizde herhangi bir hata ya da eksiklik olması halinde arayarak sizleri bilgilendiririz.
  • Fransa Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Yapılması gereken ilk aşama vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. Fransa vize ücreti İstanbul şubemizden temin edeceğiniz danışmanlık hizmet bedelinden, tüm konsolosluk harçlarından ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Vize başvuru ücretinizi isterseniz ofisimizi ziyaret ederek, isterseniz EFT / havale yaparak ya da isterseniz bize göndereceğiniz evraklarla beraber göndererek ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Fransa vize başvuruları için randevunuzun alınma şartı bulunmaktadır. Yetkililerimiz sizinle görüşme sağlayarak size uygun bir tarihe konsolosluktan randevunuzu alır.
  • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Schengen vize uygulamasına üye olması nedeniyle Fransa vize işlemleri için parmak izi vermeniz gerekmektedir. Parmak izi verme sürecinizin sona ermesinin ardından yetkililerimiz hazırlamış olduğunuz dosyalarınızı konsolosluk yetkililerine teslim eder.
  • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: Konsolosluk yetkililerine teslim edilen belgelerinizin sonuçlanması ile beraber yetkililerimiz pasaportunuzu teslim alır ve arayarak sizi bilgilendirir. Pasaportunuzu dilerseniz ofisimizden kendiniz alabilirsiniz veya dilerseniz İstanbul şube yetkililerimizle görüşerek adresinize teslim edilmesini talep edebilirsiniz

Fransa Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir mi? İstanbul

Fransa vize işlemleri için daha önce herhangi bir Schengen vizesi için parmak izi vermeyen başvuru sahiplerinin ve 12 yaşının üzerindeki bireylerin şahsen vize başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi verme sürecinizde ise İstanbul şubesinden temin edeceğiniz danışmanlık hizmet bedeli kapsamında  sizi bir yetkilimiz karşılar ve size rehberlik yapar. 25/09/2014 tarihinden itibaren herhangi bir Schengen vizesi için vermiş olduğunuz parmak iziniz varsa VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek kalmadan Fransa vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Fransa vize başvurunuz için bizzat gelmenizi gerektirecek bir diğer durum ise konsolosluk çalışanları sizi ihtiyaç halinde yüzyüze görüşmek için konsolosluğa davet edebilirler. Bu konsolosluk yetkililerinin her zaman yaptığı bir uygulama olmayıp nadiren de olsa yapmış olduğu bir durumdur.

Fransa ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

İstanbul Fransa Vize
N. Ay 05/12/19, 10:15 Cevabı Görüntüle
Merhaba kolay gelsin. Fransa’ya kız arkadaşım ile seyahat etmek istiyorum. Mudanya’da ikamet ediyoruz. Bursa’dan yapacağınız vize başvurusunu hangi konsolosluğa bağlı olduğunu öğrenmek istiyoruz. Bunun için hangi konsolosluğun onayı ile vize alabilir. Cevabınızı bekliyorum. Teşekkür ederim şimdiden.
Fransa Vizesi İstanbul
A. R. 22/07/19, 10:34 Cevabı Görüntüle
Merhaba. Ben Özbek vatandaşıyım, hazırda İstanbul’da ikamet ediyorum. Fransa’ya gezmek amaçlı gitmek istiyorum. Benim Özbekistan’a gitmeden Fransa vizesi için İstanbul’dan vize işlemlerini yapabilmem yani vize alabilmem mümkün mü? Şimdiden teşekkür ederim.
Fransa Vizesi Altunizade
M. Gamze 16/07/19, 14:07 Cevabı Görüntüle
Merhabalar, Fransa vizesi Altunizade’den parmak izi verebilir miyim? Colmar Fransa için 3 günlük bir seyahat planliyorum. Uçak biletim Basel Mulhouse havalimanından. Bunun için Fransa vizesine mi yoksa İsviçre’den alınan vizeye mi ihtiyacım var? Bir de gerekli evrakları iletir misiniz?
Fransa Vize Merkezi Harbiye/Piyalepaşa
T. Yeşilyurt 16/07/19, 11:52 Cevabı Görüntüle
Fransa için annem ve kendim için yedi günlük vize almak istiyorum. İnternetten biraz araştırma yaptım, daha çok kafam karıştı. Harbiye’de pek çok yer görünüyor, birkaç yeri aradım hepsi farklı fiyat söyledi. İş yerim Şişli’de bu nedenle Fransa Vize Merkezi Harbiye’den işlem yapmak istiyorum. Parmak izini Harbiye’den verebiliyor muyum?

Fransa vize ücreti sabit değil mi? Fransa vize başvuru işlemleri için firmanıza ne kadar para ödeyeceğim? Fransa vize merkezleri komisyon bedelleri neden yüksek, mali işlemler için kredi kartı kabul ediyor musunuz?
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';