x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Telefon/Faks

+90 (282) 255 50 37

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Hafta sonu: 10.00-14.00

Eposta

tekirdag@eagvs.com

Fransa Vize Başvurusu, Tekirdağ

Romantizmin ve sanatın ülkesi olarak bilinen Fransa, bugün Avrupa'da dünya vatandaşlarının en çok seyahat ettiği ülkelerden birisidir. Yani bu çerçevede Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları tarafından da özellikle turistik olarak çok fazla tercih edilen ülkelerden birini Fransa oluşturmaktadır. Bu nedenle ilk aşamada turistik vizeler olmak kaydı ile birçok farklı vize kategorisinde de Euroasia Global Visa Services firması olarak vize başvuru ve danışmanlık hizmetleri veriyoruz. Firmamız sayesinde her gün Türkiye'de birçok kişi Fransa vizesi Tekirdağ başvuruları gerçekleştiriyor. Zira Tekirdağ ofisimiz sadece Tekirdağ bölgesinde yaşayan vatandaşlarımız için değil çevre illerde ve ilçelerde yaşayan vatandaşlarımız hatta Türkiye'de ikamet eden yabancı pasaport sahibi vatandaşlar tarafından hizmet alınan bir nokta oluşturuyor. 

Türkiye üzerinden Fransa'yı seyahat eden kişiler genellikle festivaller, sanatsal etkinlikler, turistik geziler, Paris ve Eiffel Kulesi gezileri gibi noktaları göz önünde bulunduruyor. Ancak Fransa'da bulunan etkin eğitim kurumlarında akademik eğitim almayı tercih eden kişiler, iki ülke arasındaki ticari ilişkilerden faydalanarak tüccarlık gerçekleştiren kişiler veya Fransa'da tıbbi tedavi almayı tercih eden kişiler de Fransa vizesi talepleri gerçekleştiriyor. Bu gibi taleplerin tümüne karşılık olarak firmamız vermiş olduğu vize danışmanlık hizmetleri sayesinde çok uygun hizmet bedelleri sayesinde sizin için avantaj oluşturuyor. Bu avantajı kullanan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve yabancı ülke vatandaşları vize prosedürlerinin tam olarak yerine getirilmesi, evrakların daha hızlı ve eksiksiz şekilde hazırlanması gibi noktalarda destek alabiliyor. 

Fransa Vizesi Tekirdağ'dan Alınır mı?

Türkiye'den Fransa'ya seyahat etmek istediğinizde iki farklı vize türünden birini tercih edebilirsiniz. İlk vize türü Avrupa Birliği Schengen bölgesi içerisinde bulunan Fransa kapsamında Schengen vizesi talep edilmesi olarak görülebilir. Diğer vize türü ise daha uzun süreli seyahatler ve oturma izni gibi taleplere bağlı olarak uzun süreli vize taleplerinin sağlanması olarak görülebilir. Fransa Schengen vizesi talepleri veya uzun süreli vize taleplerinin her ikisinde de firmamız üzerinden hizmet alınabilir. Ancak Schengen vizesi aracı kurumlar sayesinde konsolosluk üzerinden geçen bir vize olmakla birlikte uzun süreli vizeler için direkt olarak konsolosluk üzerinden işlem yapılması gibi bir durum da yer almaktadır. Her iki durumda da İstanbul ve Ankara gibi büyük şehirlerdeki genel merkez ile bağlantılı bir şekilde hizmet veren EAGVS gibi bir merkez üzerinden danışmanlık alınması gerekecektir. 

Firmamız üzerinden danışmanlık talep ederek vize başvurusu gerçekleştirdiğinizde, başvuru formunun doldurulması, randevu alınması, evrakların hazırlanması, ücretlerin yatırılması gibi tüm işlemler Tekirdağ'da gerçekleştirilir. Yani bu durumlarda Fransa vizesi Tekirdağ talepleriniz için Tekirdağ'dan çıkmanız gerekmeden ta ki randevu sürecine kadar işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Randevu sürecinin gelmesi itibariyle firmamız danışmanları size eşlik ederek konsoloslukta gerçekleştirilecek randevuya katılacaktır. Bu sayede de sadece randevu işlemi günü içerisinde Tekirdağ'dan ayrılmanız gerekmekte birlikte diğer koşullarda Tekirdağ'dan ayrılmadan vize onayı verilmiş pasaportunuzu dahi şahsen teslim alabilirsiniz. Yani Türkiye genelinde hem Tekirdağ vatandaşları hem de Tekirdağ'da hizmet almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Fransa vizesini bu kentte alabilir. 

Fransa Vizesi Tekirdağ Başvuru Merkezi Nerede?

EAGVS olarak Türkiye Cumhuriyeti genelinde birçok farklı kentte vatandaşlarımızın vize hizmetlerini daha kolay alabilmesi açısından başvuru ofisi kurulumu gerçekleştirdik. Bu bağlamda ofislerimizden birisi ise Tekirdağ'da yer almaktadır. Bu sayede birçok kişi Tekirdağ’dan ayrılmadan vize başvurusu yapıp kolaylıkla istediği Fransa Schengen vizesi sonucunu elde etmektedir. Bu nedenle hem Tekirdağ'da yaşayan vatandaşlarımız hem de çevre bölgelerden Tekirdağ’a giderek hizmet almak isteyen vatandaşlarımız tarafından başvuru merkezimizin adresi merak edilmektedir. Firmamız hizmet politikası gereği kolaylaştırıcı bir mantık ile yaklaşım sergilendiği için Fransa vize başvuru merkezi Tekirdağ kentin gayet merkezi ve pratik bir konumunda kurulmuştur. Yani yılın 365 günü mesai saatleri dahilinde ofislerimizi ziyaret etmek istediğinizde Tekirdağ'ın en merkezi noktalarından birinde ofisimizi kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Bugün başvuru işlemleri gerçekleştirmek veya görüşme sağlamak için Tekirdağ ofisimizi ziyaret etmek isterseniz, web sayfamız üzerinde sunulmuş olan adresten yararlanabilirsiniz. Bu sayede Tekirdağ vize ofisimiz vasıtasıyla tüm işlem ayrıntılarına ve vize işlem kademelerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Yani Tekirdağ'da bulunan vatandaşlar İstanbul ya da Bursa gibi yakın vilayetlere gitmek zorunda kalmadan bu ofisler üzerinden hızlı bir şekilde aynı iş günü içerisinde hizmet alarak vize başvurusu başlatabilir. Bugün sağladığımız ayrıcalıklar ile birlikte sadece Fransa konumunda değil birçok farklı ülkede vize başvuruları için hizmet verirken, özellikle Fransa vize departmanı açısından ise çok tecrübeli ve yeterliliklere sahip bir kadro ile sizlere hizmet vermeye devam ediyoruz. 

Fransa Vize Randevu Tekirdağ'dan Nasıl Alınır?

Fransa Schengen vizesi prosedürleri gereği Fransa vize randevu Tekirdağ işleminin gerçekleştirilmesi için öncelikle online sistemlerinin kullanılması gerekmektedir. Bu sistemler günümüz teknolojisi sayesinde Türkçeye çevrili şekilde kullanılabilse de başvuru işlemlerinde online formun doldurulması ve sorulara cevap verilmesi açısından Fransızca bilinmesi daha faydalı olacaktır. Bu nedenle Tekirdağ ofisimizi ziyaret ederek başvuru işlemlerinizi gerçekleştirdiğinizde, randevu alma konusunda da kolaylık elde edebilirsiniz. Yetkili personelimiz bilgilerinizi almak vasıtasıyla sizinle beraber internet başvurusu gerçekleştirerek online randevu alma sistemini kullanacaktır. Online randevu alma sistemi kullanıldıktan sonra randevu formunun bir çıktısı sağlanır ve gereken evraklar listesi belirlenerek bir sonraki aşamaya geçilir. 

Prosedür gereği vize işlemlerinde randevu önemli bir adım oluştursa da aslında randevu alma sırasında da çok önemli kriterler yer almaktadır. Örnek olarak seyahat tarihiniz randevu alma sırasında çok önemli bir ayrıntı oluşturur. Çünkü seyahat tarihinden en az 1 ay öncesi vize randevusu alırsanız, evraklarınızı daha kolay ve eksiksiz şekilde tamamlayarak randevu gününe yetiştirebilirsiniz. Bazı durumlarda çok acil vize talebi bulunduğunda 15 gün süreli randevu alınması dahi mümkün olmaktadır. Ancak bu tip durumlarda özellikle acil vize talebi gerçekleştirildiğinde, konsolosluk tarafından incelemeler de buna göre yapılabilir. Aksi takdirde standart şekilde talep edilen bir vize için randevu işlemlerinde 1 ay öncesinden hatta mümkünse 3 ay öncesinden alınması için en müsait zamanınız takvim ile eşleştirilir. Randevu gününde mutlak şekilde tarih ve saate riayet etmeniz vasıtasıyla biometrik veri sunumu sağlanır ve ardından evraklar teslim edilir. 

Tekirdağ Fransa Vize Başvuru Merkezi Telefonu

Her geçen gün gelişen teknoloji ve yasalar ile birlikte vize alma sistemlerinde birçok farklı değişim de ortaya çıkmaktadır. Bu nedenle daha önceki dönemlerde vize almış olsanız dahi yeniden vize talebi gerçekleştirirken bu değişimler hakkında bilgi sahibi olmak için yeniden bilgilendirme talep edebilirsiniz. Ayrıca elbette ilk defa vize başvurusu gerçekleştirecek kişilerin de belirli standart bilgileri ve prosedürleri mutlaka öğrenmesi gerekir. Bu konuda gereken bilgileri pratik bir şekilde talep edebilmek ve görüşme gerçekleştirmek için elbette ki en kolay yöntem olarak telefon görüşmesi tercih edilecektir. Firmamız bu telefon görüşmelerini rahatlıkla gerçekleştirmeniz açısından sabit telefon hatları ile ve mail yöntemi ile iletişim kurmayı seçmektedir. Tekirdağ ofisimiz ile bağlantı kurmanız için gereken telefon numaralarını web sayfamız üzerinde kolayca bulabilirsiniz.

Tekirdağ Fransa Vize Ücreti 2023

Yine gelişen prosedürler ve değişen yasalara bağlı olarak her yıl ekonomik koşullarda göz önünde bulundurulduğunda, farklı ülkeler vize ücretleri açısından artış göstermektedir. Bu bağlamda Fransa tarafından da Schengen vizesi koşulları göz önünde bulundurularak vize ücretlerinde son yıl içerisinde 2022 Şubat döneminde artış gösterilmiştir. Bu nedenle 2023 yılı için güncel ücret rakamları sayfamız üzerinde her ülke ve her vize çeşidi için rahatlıkla öğrenilebilir. Ancak Tekirdağ Fransa vize ücreti 2023 açısından standart bir şekilde Fransa Schengen vizesi talepleri için talep edilen ücretleri bu noktada bulabilirsiniz. Standart bir şekilde firmamız tarafından Schengen vize hizmetleri için hizmet bedeli olarak 80 Euro ücret talep edilmektedir. Ayrıca Fransa konsolosluğu tarafından vize harcı açısından talep edilen ücret ile yetkili başvuru merkezi tarafından talep edilen ücret toplam 120 Euro gibi bir rakam oluşturmaktadır. Bu iki rakamın toplanması vasıtası ile toplam olarak Schengen vizesi taleplerinizde 200 Euro gibi bir ödeme yapmanız gerektiği ortaya çıkacaktır. 

 • Kişisel olarak evrak listelerinin hazırlanması,
 • Analizler yapılması,
 • Dosya hazırlama süreci, 
 • Başvuru takibi yapılması,
 • Randevu alınması ve randevu gününde eşlik edilmesi gibi noktalarda ek hizmet ücretleri talep edilmez.

Tekirdağ Fransa Vizesi İçin Gerekli Evraklar

İnternet üzerinden online başvuru işlemi gerçekleştirilerek başvuru formu elde edildikten sonra vize talebi için işlem başlatılır ve vize harç ücretleri ile hizmet bedeli ödemesi yapılır. Bu sayede danışman personellerimiz tarafından verilen destekle birlikte vize talep sürecini başlattığınız için artık seçmiş olduğunuz vize türüne göre evraklarınızı hazırlamanız gerekecektir. İster kısa süreli schengen vizeleri olsun ister uzun süreli aile birleşim vizesi gibi vize türleri olsun her vize için standart şekilde talep edilen Schengen vize evrakları ve uzun süreli vize evrakları yer almaktadır. Örneğin; 

 • Kimlik fotokopisi,
 • Biometrik fotoğraf,
 • Pasaport,
 • Aile nüfus kayıt örneği,
 • Gelir belgesi,
 • Konaklama rezervasyonu belgesi,
 • Seyahat rezervasyonu belgesi 
 • Sağlık sigortası gibi tüm belgeler standart olarak her vize başvurusunda talep edilir.

Standart evrakların hazırlanması aslında çok kolay bir nokta oluştursa da bazen eksik evrakların hazırlanması, gelir belgeleri elde edilmesi, son 3 aylık maaş bordrosu, SGK hizmet dökümü gibi birçok farklı evrak talep edilebilir. Ayrıca bazı noktalarda Fransa konsolosluğu bu evrakların Fransızca olması gibi bir talep dahi gerçekleştirebilir. Bu durumda evrakların Fransızca çevirisinin yapılması veya matbu evrakların Fransızca doldurulması konusunda da ofisimizden destek alabilirsiniz. Sizlere hizmet veren yetkili personelimiz bu evrakları hazırlamanız sonrasında gerekli incelemeleri sağlayarak, eksik bir nokta bulunup bulunmadığı konusunda size bilgi verecektir. Bu sayede Fransa vizesi için gerekli evraklar Tekirdağ listesi içerisinde hiçbir eksik parça kalmadan randevu gününe kadar hazırlık gerçekleştirilebilir. 

Tekirdağ'dan Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Tekirdağ üzerinden hiç ayrılmadan yapmış olduğunuz vize başvuruları sonrasında hazırlanan evraklar konsolosluğa teslim edilmek için randevu gününde konsoloslukta bulunmanız gerekir. Aynı gün içerisinde yetkili personelimiz size eşlik ederek işlemlerin daha pratik bir hale gelmesi ve gereken noktada mülakat talep edildiğinde size destek olunması için hizmet verecektir. Bu koşullarda teslim edilen evraklar eğer klasik bir Schengen vizesi için 90 güne kadar giriş talebinde bulunuyorsa, incelemeler yaklaşık 1 hafta kadar bir süre alacaktır. Yani evraklarınızın teslim edilmesi sonrasında bir hafta gibi bir süre içerisinde vize sonucu elde edebilirsiniz. Ancak bu noktada elbette ki randevu tarihini gayet doğru ve uygun bir zamana almış olmanız gerekecektir.

Ofislerimizde personellerimiz tarafından size verilen destek hizmetleri sırasında randevu alınırken genellikle seyahatinizden 1 ay öncesinde ki tarih göz önünde bulundurulur. Bu sayede randevu gününe kadar elinizde bulunan 1 aylık süreç içerisinde eksiklerinizi tamamlayarak, belgelerinizi hazırlayabilir ve maddi ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Çünkü örnek olarak 30.000 Euro teminat sağlayan seyahat sigortası gibi bazı evraklar talep edilmesi mümkündür. Bu gibi durumlarda gereken maddi hazırlıklarınızı da sağlayarak randevuya katıldığınızda, hiçbir sorunla karşılaşmadan vize onayı alabilirsiniz. Öte yandan düşünüldüğünde uzun süreli vizeler için inceleme süresi daha uzun olabilir. Bu durumda birçok farklı evrak da talep edildiği için bazen evraklarda değişiklikler veya eklentiler de istendiğinde süre daha uzun olabilir.

Tekirdağ Fransa Vizesi VFS Global

Yıllar öncesinde merkezi Dubai'de bulunmak üzere kurulmuş VFS Global kuruluşu, temel olarak Fransa gibi Avrupa Birliği Schengen bölgesi ülkelerinde 90 gün altındaki vize başvuruları için yetki sahibi kuruluştur. Yani VFS Global Fransa vizesi açısından yetkili kuruluş olduğu için firmamız gibi kuruluşlar ise VFS Global ile bağlantılı olarak çalışarak, farklı bölgelerden vize başvurularının alınmasına yardımcı olur. VFS Global kuruluşu tarafından Fransa vizesi başvuruları için şehirlere göre belirli bölgeler tespit edilmiştir. Bu bölgeler bağlamında İstanbul başkonsolosluğuna bağlı kentler ve Ankara Fransa büyükelçiliğine bağlı kentler birbirinden ayrılmıştır. 

Tekirdağ, VFS Global hizmetleri açısından İstanbul Fransa Başkonsolosluğu’na bağlı iller çerçevesinde yer alır. Yani firmamız Tekirdağ'da aracı kurum yetkisine sahip olarak vize başvurularının alınması sonrasında VFS Global kuruluşuna bağlantılı olarak İstanbul başkonsolosluğu için hizmet verir ve tüm evraklarınızı ileterek süreci takip eder. VFS Global evraklarınızı teslim aldıktan sonra inceleme gerçekleştirir, İstanbul başkonsolosluğu ile bağlantılı şekilde vize sonucunun sağlanması açısından sizlere imkan sunar. Ardından tekrar firmamız tarafından alınan vize onayı verilmiş pasaportunuz adresinize gönderilebilir veya sizlere elden teslim edilebilir.  

Fransa ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';