x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Telefon/Faks

+90 (850) 241 01 94

Eposta

ask@eagvs.com

Fransa Vizesi Çorlu

Avrupa'nın en büyük ve en görkemli ülkelerinden biri olan Fransa, turistik anlamda ve ticari anlamda hatta eğitim anlamında her yıl milyonlarca insanın ziyaret ettiği bir ülkedir. Bu milyonlarca insan içerisinde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları arasından da birçok kişi yer almaktadır. Hatta bu binlerce Türk vatandaşı arasında Çorlu kentinde ikamet eden Tekirdağlı vatandaşlar da bulunmaktadır. Zira Çorlu, Tekirdağ'ın en büyük ilçesi olarak çok yoğun bir nüfusa ve gelişmiş bir yapıya sahiptir. Bu nedenle Fransa vizesi Çorlu talebinde bulunarak Schengen bölgesini ziyaret etmek isteyen kişiler için Euroasia Global Visa Services firması olarak özel bir şekilde Çorlu ofisimiz üzerinde hizmet veriyoruz. Yani Çorlu ofisimiz sayesinde bölgede ikamet eden vatandaşlarımız ve çevre bölgelerden gelen vatandaşlarımız Fransa vizesi Çorlu başvuruları gerçekleştirebiliyor. 

Çorlu kentinde vize başvuruları gerçekleştirmek için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları dışında bölgede ikamet eden yabancı ülke pasaportuna sahip olan kişilerde başvuru sağlayabiliyor. Çoğu zaman yoğun bir şekilde tercih edilen Avrupa ülkeleri arasında bulunması ile birlikte Fransa aynı zamanda Avrupa Birliği tarafından kurulmuş Schengen bölgesi içerisinde yer almaktadır. Bu nedenle özellikle ticari ve turistik ziyaretlerde ülkeye geçiş yapmak isteyen kişiler Fransa Schengen vizesi alma zorunluluğunda bulunmaktadır. Firmamız 180 gün içerisinde en fazla 90 gün Fransa'da kalma şansı tanıyan bu vizenin başvurularının gerçekleştirilmesinden daha uzun süreli vize başvurularının gerçekleştirilmesine kadar birçok konuda Çorlu'da hizmet vermektedir. 

Fransa Vizesi Çorlu'dan Alınır mı?

Fransa vizesinin alınabilmesi için Türkiye'de Ankara ve İstanbul gibi temel merkezler üzerinden hizmet verilmektedir. Bu iki merkez kente bağlı olarak da Anadolu'nun diğer vilayetleri ikiye bölünmüş konumda farklı aracı kuruluşlar üzerinden vize hizmetleri almaktadır. Temel anlamda Çorlu Tekirdağ'ın bir ilçesi olarak Tekirdağ aracı kurumları sayesinde İstanbul Fransa Başkonsolosluğu’na bağlı iller çerçevesinde vize alma şansına sahiptir. Çorlu, Tekirdağ’ın merkez ilçesini oluşturduğu için firmamız Çorlu merkezinde kurmuş olduğu ofis sayesinde Çorlu vatandaşlarının kentte vize başvuruları gerçekleştirmesine yardımcı olmaktadır. Bu sayede başvuru işleminin yapılması, evrakların hazırlanması, ücret ödemesi ve randevu alınması gibi birçok konuda Çorlu merkezinden ayrılmadan hizmet alınması mümkündür. 

Bugün firmamız tarafından sağlanmış pratik koşullar göz önünde bulundurulduğunda, Çorlu'da ikamet ediyor olsanız dahi ilçe merkezinden ayrılmadan Fransa vizesi alma imkanınız yer almaktadır. Yani Fransa vizesi Çorlu taleplerini gerçekleştirmek için İstanbul ve Bursa gibi bir kente hatta Tekirdağ merkezine ulaşmanız dahi gerekmemektedir. Firmamızın sağladığı bu kolaylık çerçevesinde çok cüzi bir hizmet bedeli ödenerek, klasik bir şekilde talep edilen turistik veya ticari Schengen vize başvurularını gerçekleştirmeniz mümkündür. Hatta Fransa vizesi türleri göz önünde bulundurulduğunda, uzun süreli hak tanıyan diğer vizeler olarak öğrenci vizesi ve aile birleşim vizesi gibi taleplerinizi dahi Çorlu ofisimiz sayesinde sağlayabilirsiniz. 

Fransa Vize Başvuru Merkezi Çorlu'da Nerede?

Çorlu her ne kadar bir ilçe olarak bilinse dahi Anadolu'nun birçok farklı vilayetinden çok daha büyük bir kent yapısına sahiptir. Öyle ki 300 bine yakın bir nüfusa sahip olması ile birlikte kalabalık ve birçok farklı hizmete ihtiyaç duyulan bir kent oluşturmaktadır. Bu nedenle firmamız bizzat Çorlu'da vize hizmetlerinin alınması için bir ofis kurulumu gerçekleştirmiştir. Bugün Fransa vize başvuru merkezi Çorlu ofisimiz sayesinde Fransa vize başvurularınız konusunda istediğiniz tüm ayrıntıları kolaylıkla elde edebilirsiniz. Ayrıca vize başvurularınız konusunda tamamlanması gereken bütün işlemler için Çorlu ofisimizi ziyaret ederek hizmet talep edebilirsiniz. Aslında temel olarak Çorlu ofisimiz sayesinde İstanbul ve farklı kentlere ziyaret gerçekleştirmeden Çorlu'da bulunarak, vize başvurusu yapabilir ve işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. 

Çorlu açısından vermiş olduğumuz bu hizmet gayet pratik ve faydalı bir noktada yer almakla birlikte aynı zamanda çevre ilçelerden yani Tekirdağ'ın diğer ilçeleri ve çevre illerden gelen kişiler için de kolaylık oluşturmaktadır. Bu bağlamda Çorlu merkezinde yer alan ofisimize ulaşmak için gereken açık adres bilgilerini, konum bilgilerini ve harita bilgilerini web sayfamız üzerinde kolaylıkla bulabilirsiniz. Hatta mobil web sayfası kullanımı sayesinde de kolaylıkla konum bilgisine ulaşarak, özel araçlarınız ile veya yürüyerek ofisimize ulaşmanız mümkündür. Gereken evrak ve belgelerin tamamlanması, teslim edilmesi, hizmet takibi gerçekleştirilmesi, randevu işlemleri için ofisin ziyaret edilmesi gibi tüm noktalarda bu avantajlar büyük bir kolaylık oluşturmaktadır. 

fransa vize kaç günde çıkar

Fransa Vize Randevu Çorlu'dan Nasıl Alınır?

Eski dönemlerde birçok farklı işleminin gerçekleştirilmesi sonrasında vize randevu işlemi gerçekleştirilerek son aşamaya gelinirdi. Ancak günümüzde birçok ülkede kabul edilmiş şekilde yeni bir prosedür devreye girmiştir. Bu prosedür bağlamında öncelikle Çorlu vize ofisimiz üzerinden hizmet başvurusu gerçekleştirdiğinizde, Fransa vize departmanı personellerimiz sizin için online başvuru işlemini gerçekleştirir. Online başvuru işlemi gerçekleştirilirken açılan sayfada İngilizce evrak doldurma işlemi sağlanır ve hazırlanan bu evrakın çıktısı alınarak dosya açılır. Açılan dosya ile birlikte bir sonraki aşama yine online sistemlerinin kullanılması sayesinde Fransa vize randevu Çorlu işleminin yapılmasıdır. Bu aşamada seyahat türünüze ve seyahat ihtiyacınıza bağlı bir şekilde sizin için en doğru tarih ile takvimde bulunan en doğru tarih bir araya getirilerek, gayet doğru bir randevu tarihi tercih edilir. 

Bugün Fransa Schengen vizesi talebi gerçekleştirdiğinizde, mutlak bir şekilde ilk aşamada randevu işlemini tamamlamanız gerekir. Çünkü tahmini olarak veya rezervasyon olarak seyahat tarihinizi belirlediyseniz randevu tarihini de bu tarihe göre en erken 1 ay öncesinde almanız hatta 3 ay öncesinde almanız gereklidir. Çünkü ilk başvuru işleminin yapılmasıyla randevu günü arasındaki süreç içerisinde evrakların hepsinin hazırlanması, gerekli maddi koşulların yerine getirilmesi ve dosyanızın tamamlanması gerekecektir. Bu nedenle yanlış randevu tarihi alındığında bu işlemler yetişmez ise randevu gününde kabul edilmeyecek bir dosya ile işlem gerçekleştirilmesi mümkün olmayacaktır. Ayrıca seçmiş olduğunuz randevu günü öncesinde mutlaka başvurunuz için talep edilen vize ücreti ve danışmanlık bedeli ücretlerini de ödemeniz gerekecektir. 

Çorlu Fransa Vize Başvuru Merkezi Telefonu

Çorlu Fransa vize başvuru merkezi telefonu +90 (850) 241 01 94'dur. Görüldüğü üzere Fransa vizesi talepleri gerçekleştirilirken çok geniş bir prosedür yer almaktadır ve bu prosedürün her noktasında mutlaka uyum sağlanması gereklidir. Bu nedenle özellikle ilk defa Fransa vize başvurusu gerçekleştirecek kişilerin tüm bu bilgilere sahip olması ve gerekli adımları buna göre atması önemlidir. Bu nedenle en pratik şekilde bilgi elde edebilmek için EAGVS Fransa vize başvuru merkezi telefonlarımızdan faydalanarak iletişim kurabilirsiniz. Bugün Çorlu ofisimizde yer alan birçok personelimiz mesai saatleri içerisinde istediğiniz her an sizinle iletişim kurabilmek için aktif bir şekilde çalışmaktadır. Bu nedenle Çorlu ofisimize ulaşmanız için kullanılan sabit telefon hatlarını ve telefon numaralarını hatta mail adreslerini web sayfamız üzerinde kolayca bulabilirsiniz. Ayrıca bu hatlar üzerinden gerçekleştirdiğiniz bilgilendirme görüşmeleri ve süreç takip görüşmeleri sırasında hiçbir ek ücret talep edilmez. 

fransa vize ücreti

Çorlu Fransa Vize Ücreti 2023

Çorlu Fransa vize ücreti 2023 yılı listesine ilgili bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Daha önce bahsedildiği üzere Fransa vize başvurusunu gerçekleştirdiğinizde, randevu tarihini almanız itibariyle randevu gününe kadar olan süreçte mutlaka vize harç ücretlerini ve danışmanlık bedeli ücretlerini ödemeniz gerekir. Çünkü Fransa Başkonsolosluğu bu ücretlerinin ödenmemesi durumunda evrakların incelemesini gerçekleştirmez ve vize için asla onay vermez. Ayrıca gerçekleştirdiğiniz her vize başvurusunda bu ücretler bir defa ödenir ve vize onayı alamazsanız, ücretin geri ödemesi gerçekleştirilmez. Yani her vize başvurusu yaptığınızda, aynı ücretleri tekrar ve güncel şekilde yeniden ödemeniz gerekir. Ayrıca firmamız üzerinden alacağınız hizmetlerde de her vize başvurusunda örnek olarak  Schengen Fransa vizesi için bir hizmet bedeli ödemeniz gereklidir. Bu hizmet bedelinin ödenmesi vasıtasıyla birçok farklı ek hizmet olarak kırtasiye masrafları, randevu gününde size eşlik edilmesi, dosya masrafları gibi birçok nokta için paket hizmet alınabilir. 

Bugün Euroasia Global Visa Services firması olarak Fransa Schengen vizesi başvurularınızı gerçekleştirmeniz için hizmet bedeli kapsamında 30 Euro ücret talep ediyoruz. Standart oluşturacak şekilde Çorlu Fransa vize ücreti 2023 rakamları sayesinde birçok hizmet elde edilirken, ayrıca Fransa başkonsolosluğu tarafından da konsolosluk harcı talep edilmektedir. Yine ek olarak yetkili başvuru merkezi tarafından da danışmanlık bedeli talep edilmektedir. Yetkili merkez tarafından talep edilen ücret ve konsolosluk tarafından talep edilen harç ücreti toplam 110 Euro gibi bir rakam oluşturmaktadır. Bu iki rakamın toplanması ile birlikte Fransa Schengen vizesi talep eden kişilerin ödemesi gereken toplam ücret 140 Euro olarak belirlenmiştir. Firmamız hizmet bedeli değişmemekle birlikte konsolosluk tarafından şoför vizesi, gemici vizesi, VIP vize gibi birçok farklı noktada daha yüksek ücretler talep edilebilir. 

Çorlu Fransa Vizesi VFS Global

Fransa Schengen bölgesi ülkeleri içerisinde yer aldığından dolayı Schengen bölgesi ülkelerinin vize işlemlerini gerçekleştirmek için yetkili olan VFS Global vize başvurularında devreye girmektedir. Ülkemizde kısa süreli Fransa Schengen vizesi talep eden kişilerin evrak incelemeleri ve son talepleri VFS Global kuruluşu üzerinden geçer. 

Yine bu çerçevede EAGVS üzerinden aldığınız vize danışmanlık hizmetlerinin sonucunda hazırlanan dosya ile birlikte randevu gününde biometrik veri kaydı gerçekleştirilmesi ve evrak teslimi için VFS Global aracılığıyla işlemler devam ettirilir. Firmamız bu konuda yetkiye sahip bir aracı kurum olması ile birlikte yine VFS Global üzerinden alınan vize sonuçları sayesinde size son bir hizmet olarak onay verilmiş pasaportunuzu sunma işlemini gerçekleştirir. 

fransa turist vizesi

Çorlu Fransa Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Randevu işlemlerinizi gerçekleştirmeniz ve sonrasında gereken ücretleri yatırmanız ile birlikte artık randevu gününe kadar kalan sürede mutlaka eksiksiz olarak evraklarınızı hazırlamanız gerekecektir. Bu evraklar Fransa Hükümeti tarafından sizin tanınmanız, incelenmeniz, güvenlik soruşturması yapılması ve geliriniz konusunda bilgi elde edilmesi için mutlak bir gereklilik oluşturur. Bu nedenle evrakların bazen Türkçe bazen Fransızca şekilde mutlak olarak eksiksiz ve tamamen doğru olarak hazırlanması mecburidir. Bu konuda evrak listeleri ilk görüşmeniz sırasında danışman personellerimiz tarafından size teslim edilir ve sırasıyla hepsini hazırlamanız talep edilir. Ancak bazı evraklarda sorun yaşamanız durumunda danışman personelden destek alarak, evrakların incelenmesini ve eksiklerin belirtilmesini de talep edebilirsiniz. 

İster kısa süreli Schengen vizesi olsun ister uzun süreli aile birleşim vizesi gibi türlerde vize talebi gerçekleştirilmiş olsun standart olarak talep edilen vize evrakları bulunmaktadır. Çorlu Fransa vizesi için gerekli evraklar listesini incelediğinizde;

 • Yenilenmiş, çipli kimlik belgenizin arkalı önlü fotokopisi,
 • Son 6 ay içerisinde çekilmiş, uluslararası standarda sahip, 2 adet biometrik fotoğraf,
 • Dönüş tarihinizden sonrasında dahi 6 ay geçerli olacak, 2 adet boş sayfası bulunan ve 10 yıldan eski olmayan pasaport belgesi,
 • Var ise eski pasaportlarınızınaslı ve fotokopisi,
 • Aile bilgilerinizi içerecek şekilde tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Seyahatiniz süresince ve sonrasında 3 ay olacak şekilde güvence sağlayan 30.000 Euro teminat içeren sağlık sigortası belgesi,
 • Konaklama rezervasyon belgesi,
 • Seyahat rezervasyon belgesi,
 • Çalışıyor iseniz gelir belgesi, son 3 ay maaş bordrosu ve SGK dökümü,
 • İşyeri sahipleri ve ortaklar için yine SGK dökümü, vergi levhası, imza sirküleri,
 • Emekliler için emeklilik belgesi ve gelir belgeleri,
 • Öğrenciler için öğrenci belgesi ve sponsor tarafından hazırlanmış Fransızca teminat belgesi ile gelir belgeleri gibi birçok gereklilik ile karşılaşabilirsiniz. 

Çorlu'dan Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Eğer Fransa vizesi başvurularınızı tamamen profesyonel hizmet sunan firmamız sayesinde Çorlu üzerinden gerçekleştirirseniz, yine farklı illerden gerçekleştirmiş olduğunuz başvurular gibi aynı süre sonucunda sonuç elde edebilirsiniz. Yani bu konuda standart bir şekilde gerçekleştirilen işlemler ile sorunsuz bir vize başvuru sonucu elde edilmesi mantığı ortaya çıkmaktadır. Bu bağlamda da Fransa vizesi başvurularında randevu tarihinizi seyahatinizden 1 ay öncesine almış iseniz ve evraklarınızı eksiksiz şekilde teslim ederseniz, genellikle 1 hafta gibi bir inceleme süresi sonucunda vizeniz onaylanabilir. Özellikle Fransa Schengen vizesi başvuruları kapsamında 1 haftalık bu süre, çoğu zaman görülen bir süre oluşturmaktadır. Ancak elbette inceleme süresi içerisine resmi tatiller, hafta sonu tatilleri ve bayram tatilleri gibi tatil günleri girdiğinde süre uzayabilir. 

Fransa vizesi Çorlu başvurusu gerçekleştirirken, personellerimiz özellikle randevu işlemlerini sağlama sırasında tatil günlerine çok yüksek özen göstererek öncesi ve sonrası için randevu alınır. Bu sayede belirtilen tatil günlerine denk gelmediğinde, istenmeyen bir şekilde inceleme süresi uzamayacağı için 4 ile 7 gün arasında sonuç elde edilebilir. Ancak belirtilen bu süre kısa süreli Fransa Schengen vizesi başvurularında görülebilir. Yani uzun süreli bir aile birleşimi vizesi veya öğrenim vizesi talep ettiğinizde daha fazla evrak ve daha fazla işlem gerektiği için inceleme süresinde de uzama görülebilir. Bu durumda vize sonucunu elde etmek için daha fazla beklemeniz gerekebilir. 

fransa vizesi

Fransa ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES