x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Telefon/Faks

+90 (252) 275 01 04

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

bodrum@eagvs.com

Fransa Vize Başvuru, Bodrum

Euroasia Global Visa Services Bodrum şubesi aracılığı ile Bodrum ve çevresinden gerçekleştireceğiniz Fransa Schengen vize başvurularına dair gerekli bilgilendirmelerin hazırlandığı sayfamıza hoş geldiniz.

Fransa Vizesi Kimlere Gerekir? Bodrum

Fransa Schengen uygulamasına üye olan ülkelerdendir. Bu nedenle Fransa Schengen vizesi almak isteyen Gri (Hizmet), Siyah (Diplomatik) ya da Yeşil (Hususi) pasaportlardan birisine sahip olan vatandaşların 6 ay içerisinde 3 ayı aşmayacak seyahatlerinde vize almalarına gerek yoktur. Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahibi vatandaşların Fransa ziyaretlerinden önce vize almaları gerekir. Daha önceden alınan bir Schengen vizesine sahipseniz, konaklama gün sayısı yeterli ise ve hala güncelse yeniden vize başvurusu yapmanız gerekmeden Fransa ziyareti gerçekleştirebilirsiniz.

Fransa Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? Bodrum

Fransa vize evrakları seyahat gün sayınıza, meslek bilgilerinize ve seyahat gerekçenize göre değişim göstermektedir. Bu nedenle seyahat gün sayınızı daha önceden kararlaştırmanız, meslek bilgilerinizi yetkililerle paylaşmanız ve seyahat gerekçenizi belirlemeniz gerekmektedir. Euroasia GVS Bodrum şubesi aracılığı ile hizmet verilen vize kategorileri aşağıda listelenmiştir.

Fransa seyahatinizde gerekli olacak evrak listelerine ilgili vize başlığına tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun vize kategorisi yukarıdaki listede yer almıyorsa ya da seyahat amacınızın hangi kategoriye girdiğini tespit edemiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için, bodrum@eagvs.com adresine e-posta gönderebilirsiniz ya da dilerseniz +90 (252) 275 01 04 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Fransa Vize Başvuru Formu Bodrum

Vize başvuru işlemleri için en gerekli belge olan Fransa vize başvuru formu, sitemizden kolaylıkla bulunur, çevrimiçi olarak doldurulur, bir adet örneği alınır ve diğer evraklarınızın arasına konulur. Başvurunuzun uzamaması ya da iptal olmaması için güncelliğini yitiren bilgi giriş, hatalı veya eksik bilgi girişi yapmamaya dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz. İsterseniz formunuz için gereken bilgileri yetkililerimizle paylaşarak formunuzun doldurulmasını talep edebilirsiniz.

Fransa vize başvuru formunu görüntülemek için buraya tıklayınız.

Fransa Vizesi Kaç Gün İçerisinde Çıkar? Bodrum

Belgelerinizde herhangi bir hata ya da eksikliğe rastlanılmaması halinde Fransa vize başvurunuzun sonuçlanma süresi 3 ila 15 gün arasında değişmektedir. Bu sür her zaman net olmamakla beraber sizlerden istenecek ek belge talebi, Fransa resmi tatili ya da konsolosluk yoğunluğu gibi sebeplerle bu süre uzayabilir. Bu yüzden seyahatinizden en az 30 gün önce yetkililerimizle irtibata geçmenizi önermekteyiz.

+90 (252) 275 01 04 numaralı çağrı merkezimizi arayarak ya da bodrum@eagvs.com adresimize e-posta göndererek Bodrum şubesi yetkililerimizle irtibata geçebilirsiniz.

Fransa Vizesi Nasıl Alınır? Bodrum

Fransa Schengen vizesine sahip olmak için yapılması gereken 5 aşama mevcuttur. Sizlere bu aşamaları sırasıyla ve açıklayarak listeledik.

 • Fransa Vizesi İçin Gerekli Olan Belgelerin Hazırlanması: Vizeniz için gerekecek belgeler sizlerle paylaşılır, bu belgeleri nasıl ve nereden bulacağınız konusunda bilgilendirilirsiniz. Böylece gereksiz ya da fazladan belge hazırlamanız gerekmez. Hazırlayacağınız belgeler uzmanlarımız tarafından kontrol edilir ve incelenir. Kontrol edilip incelenen belgelerinizde güncelliğini yitirmiş belge, hatalı veya eksik belge olması halinde aranarak bilgilendirilirsiniz.
 • Fransa Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için yapılacak ilk aşama vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. Vize başvuru ücreti Bodrum şubesinden temin edeceğiniz danışmanlık hizmet bedelinden, konsolosluk harcından ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Vize başvuru ücretinizi ofisimize uğrayarak kendiniz ödeyebilirsiniz, eft / havale yaparak ya da göndereceğiniz evrakların arasına koyarak gönderebilirsiniz.
 • Fransa Randevunuzun Alınması: Fransa vize başvuruları için randevu alınması gerekmektedir. Bodrum şube yetkilileri sizlerle iletişime geçerek size en uygun zamana randevunuzu alır.
 • Biyometrik Verilerinizin ve Dosyanızın Sunulması: Fransa vize başvurusu için parmak izi vermeniz şarttır. Parmak izi verme şartınızı yerine getirmenizin ardından saha çalışanlarımız hazırladığınız evraklarınızı sizlerden alarak konsolosluk yetkililerine teslim eder.
 • Pasaportunuzun Size Teslim Edilmesi: En son aşama olarak Fransa konsolosluk yetkililerinin vize başvurunuzu tamamlamasının ardından saha çalışanlarımız konsolosluktan pasaportunuzu alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu Bodrum şubesi yetkilileri ile görüşerek kargo ile adresinize gönderilmesini talep edebilirsiniz ya da isterseniz şubemizi ziyaret ederek kendiniz teslim alabilirsiniz.

Fransa Vizesi İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Bodrum

Fransa vizesi almak isteyen 12 yaşını aşan bireylerin ve daha önce Schengen vizesi için parmak izi vermeyen vatandaşların şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi verme sürecinizde Bodrum şubesinden temin edeceğini zdanışmanlık hizmet bedeli kapsamında size bir yetkilimiz rehberlik eder ve bu sayede parmak izi verme aşamanız kusursuz bir şekilde tamamlanmış olur. 25.09.2014 tarihinden sonra Schengen üyesi ülkelerin almış olduğu karar sonucu verdiğiniz parmak izleri VIS adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden yeniden parmak izi vermenize gerek kalmadan Fransa vizesi için başvuruda bulunabilirsiniz.

Şahsen gelmenizi gerektiren başka bir durum ise Fransa konsolosluk yetkilileri sizi ihtiyaç duyduklarında sizi konsolosluğa yüzyüze görüşmeye davet edebilir. Bu standart bir uygulama olmayıp ender karşılaşılan bir durumdur.

Türkiyede Bulunan Fransa Konsoloslukları Bodrum

 • Ankara Büyükelçiliği
 • İstanbul Başkonsolosluğu
 • Antalya Fahri Konsolosluğu
 • Bursa Fahri Konsolosluğu
 • İzmir Fahri Konsolosluğu
 • İskenderun Fahri Konsolosluğu
 • Edirne Fahri Konsolosluğu

Fransa ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';