x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Fransa Turistik Vize

Dünyanın en çok turist alan yerlerinden biri olma sebebiyle en çok başvuru alan vize türü  Fransa Turistik Vize’dir.

Fransa turist vizesi olarak da adlandırılan bu vize türü Schengen vize prosedürünü uygulamaktadır. Eğer ilk defa bir Schengen ülkesine ziyarette bulunacaksanız biometrik kaydınızın yapılması sebebiyle sizin için oluşturulan Fransa vize randevu gün ve saatinde şahsen Konsolosluğun yetkili biriminde bulunmanız gerekecektir.

Fransa vize işlemlerine dair diğer ayrıntıları Schengen Vize ve Fransa Vizesi uzmanlarımızın hazırladığı bu yazımızda bulabilirisiniz. Aklınıza takılan, öğrenmek istediğiniz diğer ayrıntılar ve danışmanlık iş birliği için merkez ve şube ofislerimizden ya da Canlı Destek servisimizden bizlere ulaşabilirsiniz.

EAGVS Merkez Ofis ve size en yakın şubelerimiz için tıklayın.

Fransa Turistik Vize başvurunuza fiili olarak adım atmadan önce vize kategorinizin ve seyahat sürenizin netliğinden emin olmalısınız. Ayrıca vize başvurusu yaptığınız ülkeden ilk girişinizi yapmalı ve en çok o ülkede konaklamalısınız. Eğer bu durumu seyahatiniz süresince ihlal ederseniz bir sonraki vize başvurunuzda olumsuz değerlendirme alabilirsiniz. Schengen vizesi serbestliği ne yazık ki bu durumun kullanılmasına sebep olduğundan böyle bir sınırlandırılma getirilmiştir.

Fransa Vize İşlemleri

Fransa vize işlemleri genel prosedürü Turistik vize için de aynı şekilde uygulanmaktadır. Öncelikle Büyükelçiliğin yönlendirdiği resmi web portalından başvuru formunuzu doldurmalı ve evraklarınızı da seçtiğiniz vize kategorisi bazında bir araya getirmelisiniz. Vize işlemlerinin en önem arz eden adımı bu işlemlerdir. Çünkü sizin nazarınızda doğru ve net olan bir bilgi ne yazık ki hukuksal prosedürü uygulayacak yetkililer için teyit edilebilir yani ispatlı olmalıdır. Güncellik, tamlık ve açık beyanınız vize başvurunuzun en önemli ayrıntısıdır.

Fransa Vize Başvurusu

Fransa vize başvurusu adımları Fransa Konsolosluğu vize yetkililerince belirlenmiş bir sıra ve yasal prosedürle gerçekleştirilmektedir. Vize randevu alımı için yetkilendirilen vize başvuru merkezlerinden randevunuzu tanımlamak ya da tanımlatmak ve bu firma aracılığı ile dosyanızı Konsolosluğa iletmeniz gerekir. Firmanın görevi evraklarınızın talep edilen düzende iletimi ve herhangi bir yığılmanın önüne geçebilmek adına randevuların düzenlenmesidir. Fransa Turistik vize ve diğer tüm katergorilerde Fransa Büyükelçiliği tek karar alıcıdır.

Bordo pasaport sahipleri vize almak zorundadır. Diğer pasaportlar ise 90 güne kadar olan seyahatlerinde vize prosedüründen muaftırlar.

Fransa vize işlemlerinize başlamadan önce kategorinizin doğruluğu, evrak listeniz, varsa özel durumunuza yönelik özel şartları öğrenmek adına danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Başvuru sürecinizi güvende ve asgari riskte tamamlamak için danışmanlarımızdan mutlaka detay bilgi alın.

Fransa Vize Başvuru Evrakları

Fransa Vize Başvuru evrakları genel listesi aşağıda bilginize sunulmuştur. Fransa Konsolosluk vize yetkililer istisnai olsa da ek ya da alternatif belge talep edebilirler.

Pasaport

En az iki sayfası boş olan, on yıldan eski olmayan, yıpranmamış ve kimlik bilgilerinizle örtüşür nitelikte olmalıdır. Aynı zamanda ziyaretinizin bitiminden 6 ay daha geçerli olmalıdır. Varsa eski pasaportlarınız ve kullanacağınız pasaportunuzun aslını da dosyanızda sunmalısınız.

Fransa Schengen vize başvuru formu

Online, İngilizce ya da Fransızca olarak doldurulmuş, eksiksiz ve teyit edilebilir bilgilerinizle tamamlanmalı ve imzalanmalıdır. Başvuru formunuzun tamamlama esnasında danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. 

Fransa turistik vize ücreti dekontu

Fransa turistik vize Başvuru formunuzla beraber ödeyeceğiniz Fransa Turistik vize ücretini ödemesini gerçekleştirerek, dekontunu dosyanıza eklemelisiniz.

Biometrik Fotoğraf

Fransa Turist Vizesi İçin Gerekli Evraklar asli belgesi Başvuru Formu ile birlikte sunulmalı ve şartları taşımalıdır. Biometrik fotoğraf özellikleri için tıklayınız.

Nüfus Kayıt Örneği

Aile bağlarının ve ikamet bilgilerinin tam olarak göründüğü belge dosyanıza eklenmelidir.

Banka Hesap Dökümü

Fransa vize belgeleri içinde mali durumunuzu özetleyen evraklar da bulundurulmalıdır. Son 3 aya ait ve 10 gün zarfında direk banka yetkilisinden alınmış evrak her kişi için en az 30.000 TL bakiyesi bulunmalıdır.

Seyahat Sağlık Sigortası

Uluslararası bazdaki şartları karşılayan, yaş sınırı bulunmayan ve 30.000 Euro teminatlı poliçe aslı ile beraber sunulmalıdır. AB/AET ülke vatandaşlarının eşleri ve 21 yaşını doldurmamış çocukları bu beyandan muaftır.

Otel/Hotel ve Ulaşım Rezervasyonları

Fransa Turistik vize belgelerinizin içinde mutlaka olmalıdır. Ayrıca farklı şehir ya da ülke bazında bir seyahat ise kullanacağınız diğer araç ve konaklama noktalarını da belirtmelisiniz.

Vize Dilekçesi

Seyahat amacınız ve nasıl karşılayacağınıza yönelik direk Büyükelçilik makamına yazılmış dilekçeniz de sunulacak belgelerdendir. Fransa turistik vize dilekçe örneği için tıklayın.

Finansal Yeterlilik Belgeleri

Tapu, araç ruhsatı, ek hesap dökümleri, kira gelirleri gibi gayrimenkul kaynaklarınızı resmi evraklarla sunmalısınFransa Turistik Vize Evrakları

Mesleksel Durumunuza Uygun Evraklar

SGK'ya Bağlı Olarak Çalışanlar

Yukarıda listesi verilen evraklara ek olarak;

  • İşveren Yazısı Şirket yetkilinizden alacağınız pozisyonunuzu belirten ve izinli olduğunuzu gösteren evrak.
  • SGK Hizmet Dökümü
  • SGK İşe Giriş Bildirgesi
  • Maaş Bordroları son 3 Aya ait imzalı ve kaşeli olmalıdır.
  • Faaliyet Belgesi/Ticaret Odası Sicil Kayıt Sureti, Vergi Levhası fotokopisi ibraz edilmelidir.
  • Kişi sözleşmeli ise noter onaylı iş sözleşmesini de ek olarak sunmalısınız.

İşverenler

Yukarıdaki evraklara ek olarak iş yerinin adına ya da ortaklığında olduğuna dair belgeleri ibraz etmelidir. Ayrıca Fransa Ticari Vize şartları için tıklayınız.

Öğrenciler 

Öğrenci Belgesi ve Dilekçe sunmalıdır. Başvuru sahibinin 1. dereceden yakını tarafından seyahat masraflarının karşılanacağına dair ıslak imzalı, okunaklı, seyahat tarihleri ve garanti ibaresinin yer aldığı bir dilekçe Fransa Turistik Vize evrakları arasında bulunmalıdır. Eğer kendi karşılayacaksa ne şekilde olduğunu ibraz etmeli ve o gruba uygun belgeleri dosyaya dahil etmelidir.

Emekliler

Yukarıdaki genel evraklara ilaveten, Emeklilik Belgesi SGK’dan ya da e-devlet üzerinden temin edilen emeklilik durumunu içeren belge, Emekli Maaş Dökümü, hesap dökümü ve varsa adına ait gayrimenkul, araç gelir belgesi ya da aidiyet belirleyici evrak  ibraz edilmelidir.

Freelancerlar

Yukarıda belirtilen kişisel ve mali evrakların yanında meslek odası kaydı (6 aylık) mesleki kimlik kartı bildirilmelidir.

Çiftçiler

Çiftçinin bağlı olduğu ziraat odası tarafından verilmiş çiftçi belgesi Fransa Vize Başvuru Evrakları arasında yer almaktadır. Diğer soru ve kişiye özel evrak listenize ulaşmak için lütfen ofislerimizle iletişime geçiniz.

Fransa Vize Ücreti

Fransa Vize Ücreti kategorisine göre değişkenlik göstermekle birlikte seyahat sürenizin uzunluğu da rakamın belirlenmesinde etkendir. Fransa Büyükelçiliği her yıl Ocak, Şubat aylarında güncellenen listeyi Fransa vize ücreti 2023 gibi bir başlıkla yayımlar.

Schengen vize ücreti Turistik kategoride konsolosluk harc ve yetkili servis ücreti 120 Euro olarak listelenmektedir. Eğer size özel bir durum söz konusu ise danışmanlarımızla iletişime geçerek gerekli bilgileri vererek Fransa vize fiyatları hesaplamanızı yaptırabilirsiniz.

Fransa vizesi ne kadar? Sorusu genel manada en çok merak edilen konulardan biridir. Siz de başvuru süresince ödeyeceğiniz kalemlere dair net bilgi edinmek için bize ulaşın.

Fransa Vize Ücreti ret aldığınızda ya da başvurudan vaz geçtiğinizde iade edilmeyecektir. Bu sebeple başvurunuzu profesyonel ve deneyimli bir ekiple gerçekleştirmenizi öneririFransa Turist Vizesi

Fransa Turist Vizesi Çıkma Süresi

Fransa Turistik Vizesi Çıkma Süresi ortalama 21 gündür. Lakin bu süre dosyanızın sisteme girişi ve incelenmesini kapsar. Başvuruya başlamaya karar vermenizle birlikte harcadığınız zamanı da bu süreye dahil etmelisiniz. Resmi tatiller, sistem arızası gibi istisnai durumları da göz önünde bulundurmalısınız.

Fransa vizesi kaç günde çıkar? sorumuza gelirsek 21 gün incelemede kalacak dosyanız için en az 1 ay öncesinden başvuru sürecinizi başlatmanızı öneriyoruz.

Fransa Turistik Vize Ret

Fransa Turistik Vize Ret evrakı almanızda ne kadar olumsuz da olsa olasılıklardan biridir. Süreciniz tamamen baştan başlamak zorundadır. Eğer terör, toplum sağlığı ve güvenliği ile ilgili bir durum yok ise çözümlenebilir sorununuzu danışmanlarımızla çözümleyebilir yeni başvurunuzu yapabilirsiniz.

Fransa vize reddi genel olarak evrak noksanlığı, yanlış bilgi, güncel olmayan evrak gibi sebeplerle verilir. Fransa Turistik Vize sürecinin başından sonuna kadar özenli yürütülmesi gerekir. Uluslararası hukuk, ülke yasaları ve vize kanunları baz alındığı için işlemleriniz ince bir araştırma sürecinden geçecektir. Sizi özetleyen şey ise evraklarınızda ne yazdığıdır. 

Fransa vize şartlarını karşılayan talep edilen özelliklerde başvuru yapmak, Fransa Turistik Vize Ret konusunda detaylı bilgi edinmek ya da başvurunuzu iş birliğimizle gerçekleştirmek için danışmanlarımızla hemen irtibata geçin.

Keyifli seyahatler…

Fransa Turistik Vize Bilgi Al

Fransa ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Fransa Vize Evrak Listesi
D. Pehlivan 14/11/19, 11:38 Cevabı Görüntüle
İyi günler. Mart ayında Fransa’ya seyahat etmek istiyorum. Yapacağım seyahat için gerekli görülen turistik vize Fransa vizesi evrak listesini iletebilir misiniz bir de başvuru sonuçlanması ne kadar zaman alır
Fransa Turistik Vize Dilekçe Örneği
E. Güler 24/09/19, 16:40 Cevabı Görüntüle
Merhaba. Ben Kasım ayında Fransa’da bir eğitim kurumunda düzenlenecek çalıştaydan kabul aldım ve bu çalıştaya katılmak istiyorum. Hem doktora öğrencisiyim hem de bir kamu kurumunda çalışıyorum. Fransa vizesi için gerekli evraklar nedir ve Fransa turistik vize dilekçe örneği gönderir misiniz? Şimdiden teşekkürler.
Fransa Vizesi İçin Muvafakatname
F. Gözde 06/09/19, 14:59 Cevabı Görüntüle
Haftaya Paris’e annemle gidiyorum reşit olmadığım için noterden Fransa vizesi için muvafakatname almam gerekiyor mu? Bu arada pasaportum var diğer evraklar nedir? 16 yaşındayım öğrenciyim, bilgi verirseniz memnun olurum
Fransa Yeşil Pasaporta Vize İstiyor Mu
Z. Tekin 02/08/19, 10:47 Cevabı Görüntüle
Merhaba, ben Fransa’da eğitimime devam etmek istiyorum ve oradaki okullarla ilgili daha detaylı bilgi edinmek için güz döneminde Fransa’ya kısa bir turistik seyahat yapmayı düşünüyorum. Babam memur olduğu için yeşil pasaportum var ama Fransa yeşil pasaporta vize istiyor mu emin olamadım.Bu konuyla ilgili detaylı bilgiye nasıl erişebilirim
Fransa Vizesi ile İtalya
B. Yıldırım 24/07/19, 14:51 Cevabı Görüntüle
Merhabalar ben Fransa’ya turistik vize almak istiyorum. Marsilya'dan sonra İtalya Milano'ya geçmek istiyorum. Öğrenciyim bu yüzden sponsorum babam olacak. O da emekli. Vize için hangi belgeleri toplamam gerek? bir de 2 adet dilekçe mi yazmamız gerekiyor? Sponsor dilekçesi dışında bende mi dilekçe yazmalıyım? Şimdiden teşekkürler
France Visa
A. Malikahmadov 23/07/19, 09:54 Cevabı Görüntüle
I am a citizen of Azerbaijan. I want to make a visit to France for five days for sightseeing purposes for Azerbaijani citizens. I am a university student in Eskişehir. I am working part time. If the citizens of Azerbaijan are given a visa, what is the price of the French visa? How many days take do you give the visa? I have 4 months to expire my passport, do I need to renew my passport?
Fransa Vizesi ile Almanya
Z. Aksoy 19/07/19, 14:21 Cevabı Görüntüle
Merhaba, ben 21 yaşındayım, üniversite öğrencisiyim. Alman vatandaşı olan akrabalarım ile birlikte Fransa'ya gideceğim kendi arabaları ile. Ben buradan Almanya’ya gideceğim sonra beraber Paris’e geçeceğiz. Paris’ten sonra Münih’e döneceğiz ve ben orada birkaç gün kaldıktan sonra Türkiye’ye döneceğim. Bana davetiye yollamalarına gerek var mı? Davetiyenin yanında Alman tanıdıklarım ihtiyaçlarımın karşılanacağına dair resmi evrakı göndermelerine gerek var mı. Masraflarımın karşılanacağına dair belgeyi nereden almaları gerekiyor? Masrafların karşılanacağına dair belge ve davetiye aynı şey mi? Diğer gerekli bilgileri ve Schengen vize ücretini de belirtirseniz sevinirim teşekkürler.
Fransa Yeşil Pasaport
e. ozdemir 18/06/19, 12:54 Cevabı Görüntüle
20 kasım 2019 tarihinde 8 kişi MSC Cruıs gemisi ile 17 gün süren Cenovadan başlayıp Guadoloupe da biten bir seyehat yapacağız 5 gün Guadoloup da tatilimize devam edip dönüşte 2 gece de Paris te konaklama yapıp geri döneceğiz. Bu seyahat için nereden vize almamız gerekiyor? Chengen seyahat sigortası yeterlimi? Fransa yeşil pasaport sahipleri için de vize almak istiyor mu? Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederiz.
SSK Çalışanlar İçin Fransa Turistik Vizesi
A. atabey 13/01/19, 01:24 Cevabı Görüntüle
Merhaba Fransaya seyehat etmek istiyorum kısa süreliğine sürekli bir isim var bu arada calisanim restorantta 3 aydir calisiyorum 3 aylık bir sgk var ondan önce 2015 yılında 4 aylık var banka hesabimda fazla miktarda para var 30 50 bin civarı olabilir ve bunun kaynağı belgeli şekilde var antetli kagidia isyeri sahibimin izin kağıdına hafta sonu 2 gun izin vermesini ve geri donecegime dair garantisini yazmasi taktirde sizce kısa süreliğine vize alabilirmiyim fransadan schengen
Öğrenciler için Turistik Vize Başvurusu
A. Yoğurtçu 22/11/18, 21:03 Cevabı Görüntüle
Merhaba,
Fransa'ya seyahat amacıyla yaklaşık bir hafta süreliğine gitmek istiyorum. Öğrenciyim ve turlardan yararlanmayı düşünüyorum. Vize konusunda ne yapmam gerektiğine dair hiçbir fikrim yok. Online yardım alabilir miyim ? Gerekirse konsolosluğa da gelebilirim.
Teşekkürler.
Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Öğrenci Vizesi
Vize Randevusu
Vize Başvuru Formu
Vize Dilekçe Örneği
Vatandaşlık
Cenaze İşlemleri
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';