x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Fransa Ziyaret Vizesi

Fransa Ziyaret VizesiFransa’ya eğer belli birini ya da ailenizi ziyarete gidecekseniz Fransa Ziyaret Vizesi kategorisinden başvuru yapmanız gerekmektedir.

Fransa aile ve arkadaş ziyareti vize başvurularınızda hazırlamanız gereken evrak listesini , iş hayatınıza dair evrakları ve mali durumunuzu beyan eden belgeleri dosyanızda bulundurmalısınız. Eğer davet eden kişi masraflarınızı karşılayacaksa ya da Türkiye’de bir sponsor kişi aracılığıyla gidecekseniz o kişilerin de mali, şahsi ve iş durumları ile ilgili belgeler dosyaya eklenmelidir.

Fransa vizesi başvurunuzda ziyaret vizesi kategorisinden işlem yapılacak ise davetiyenizin ve dilekçenizin de içeriği söz konusu şekil ve şartlara bağlı olarak hazırlanmalıdır. Fransa davetiye örneği ve Fransa aile ziyareti vize dilekçe örneği konusunda şubelerimiz ve merkez ofisimizle iletişime geçebilir, deneyimli danışmanınızla bu evrak düzenlemesini gerçekleştirebilirsiniz.

Daha önce Schengen vizesi şartlarını uygulayan bir ülke ziyaretinde bulunmadıysanız biometrik parmak izi kaydınızın yapılması istenecektir. Mülakat günü bu sebeple Fransa Konsolosluğu vize merkezinde şahsen bulunmanız gerekecektir.

Fransa Vizesi ülke danışmanlarımıza ulaşarak Fransa Vizesi şartlarını karşılayan tüm prosedürü öğrenebilir, başvurunuzu ve Konsolosluk nezdinde tamamlanacak parmak izi kaydınızı iş birliğimizle gerçekleştirebilirsiniz.

Fransa Ziyaret Vizesi yazımızın devamında Fransa akraba ziyareti vizesi ve Fransa arkadaş ziyareti vizesi başlığındaki tüm prosedürü okuyabilir, aklınıza takılan tüm sorular için uzmanlarımıza ulaşabilirsiniz. EAGVS Şube ve merkez ofis iletişim bilgileri için tıklayınız.

Fransa Ziyaret Vizesi İşlemleri

Fransa Ziyaret Vizesi İşlemleri Fransa Büyükelçiliği ve bölgenize uyumlu Fransa Konsolosluğu vize merkezleri tarafından yürütülmektedir. Büyükelçilik dosyaların sisteme alınarak randevu oluşturulmasına yönelik çalışmalarını anlaşmalı firma ile devam etmektedir. Burada bizim rolümüz ise size ait her adımın yasaya, hukuka, vize şartlarına uygun hale getirmek ve dosyanın sisteme o şekilde girmesini sağlamaktır.

Fransa vize işlemleri diğer kategorilerde de olduğu gibi Fransa vize başvuru formunun doldurulmasıyla başlar. Bu form sizin asli evrakınız olup, diğer tüm evraklar burada verdiğiniz tüm bilgileri eksiksiz karşılamalıdır.

Fransa Vize Başvurusu

Fransa Vize Başvurusu formun doldurulmasının akabinde gerçekleştireceğiniz Schengen vize ücreti ödenmesi ve evraklarınızın aslına uygun şekilde düzenlenmesiyle devam edecektir. Evraklarınızın güncel, açık ve net okunabilir, kendinizi teyit edebileceğiniz nitelikleri taşıması önemlidir.

Fransa vize danışmanlık hizmeti verdiğimiz tüm danışanlarımızın daha önce risk alarak kendi başvurularında olumsuz sonuçlarla karşılaşması imza, güncel olmayan evrak, örtüşmeyen beyan niteliğindeydi. Bu sebeple Fransa ziyaret vizesi işlemleri yönergemizi dikkatle okuyarak Fransa vize başvurusuna dair son kararı vermeniz isabetli olacaktır.

Fransa Ziyaret Vizesi Gereken Evraklar

Fransa Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Fransa Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar; Fransa aile ziyareti vizesi için gerekli evraklar ve arkadaş ziyareti vizesi bazında aynı koşulları karşılamalıdır.

Fransa davet mektubu

Ulusal mevzuata uygun, şartları ve talep edilen şekil izanına sahip Fransa Davet Mektubu sunulmalıdır. Davet eden kişinin Fransa’daki belediyeden temin edeceği davetiye/teminat belgesi dosyanızda bulunmalıdır. Aynı zamanda davet sahibi Fransa vatandaşıysa kimlik fotokopisi ve ikame edilen eve ait tapu/kira kontratı fotokopisi de belgelere eklenmelidir.

Pasaport

Pasaport aslı sunulmalı, 2 boş sayfanın olduğundan emin olunmalıdır. 10 Yıldan eski, yıpranmış, okunaklı olmayan pasaportlar işleme alınmamaktadır. Ziyaretinizin bitme tarihinden sonra da 3 ay daha kullanılabilir olan pasaportunuzun bilgileri kimlik bilgilerinizle örtüşmelidir. Varsa önceki pasaportlarınız da dosyaya eklenmelidir.

Fransa vize başvuru formu

Form eksiksiz, evraklarınızla ispatlanabilir beyanlara dayanan özellikte olmalıdır. Online doldurulan form İngilizce veya Fransızca olarak tamamlanmalıdır. 18 yaşın altındaki bireylerin imzasını aileleri atmalıdır.

Fransa vizesi için EAGVS vize talep formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Nüfus cüzdanı fotokopisi ve vukuatlı nüfus kayıt örneği

Yeni sistem çipli Nüfus Cüzdanınızın ön ve arka yüzünün fotokopisini sunmalısınız. Aynı zamanda aile ve ikame bilgilerinizi açıkça gösteren nüfus kayıt örneğinizi de Fransa Ziyaret Vizesi evraklarınıza eklemelisiniz.

Schengen Sağlık Sigortası

Seyahat süresini içeren, uluslararası mevzuata uygun 30.000 € teminatlı poliçeniz yaş sınırı taşımamalıdır. Poliçenizin aslı da belgelerinizin arasında bulundurulmalıdır.

Uçak/Otel/Hotel  Rezervasyonu

Türkiye’den çıkış biletlerinizin rezervasyonlarından başlayarak tüm seyahatiniz içinde yapacağınız konaklama ve araç değişikliğini rezervasyon belgeleriyle sunmalısınız. Tarihler ve isim/soyisim net olarak görünmelidir. Fransa Ziyaret Vizesi prosedürüne uygunluk için lütfen seyahat planınızı netleştirmeden başvuruya başlamayın.

Biometrik Fotoğraf

Biometrik vesikalık şartlarını taşıyan fotoğrafınız formunuzla beraber teslim edilmeli lekesiz ve rötuşsuz olmalıdır. Fotoğraf özellikleri için tıklayınız.

Fransa vize ücreti

Schengen vize ücreti listesinde belirtilen meblağ ödenmeli ve ödendi belgesi dosyanızda bulunmalıdır. 

Finansal Durumu Gösterir Evraklar

 • Seyahat masraflarının nasıl karşılayacağınızı gösteren evraklar
 • Bankadan alınmış kaşe basılı ve imzalı son 3 aylık hesap hareketlerini gösterir bakiyeli hesap dökümünüz.
 • Düzenli geliri gösterir belgeler; 3 aya ait maaş bordronuz, emekli maaşı, gayrimenkul kira gelirleri vb.
 • Gayrimenkul ya da taşınmaz belgeleri (tapu, araba ruhsatı)
 • Ek Gelir Belgeleri tapu, araç ruhsatı, kira gelir belgeleri gibi mülkiyet ve ek gelir belgeleri fotokopileri Fransa Ziyaret Vizesi başvuru kapsamında ibraz edilmelidir.

Fransa Ziyaret Vizesi Ücret

Mesleksel Evraklar

SGK'ya bağlı olarak çalışanlar için mesleksel evraklar yukarıdaki evraklara ek olarak

 • İşveren yazısı
 • Vize başvuru sahibini görevi, işe başlama tarihi, maaşı, izin süresi ve işverenin çalışanın Türkiye’deki işine devam edeceği bilgisini içeren, işyerinin antetli kağıdına hazırlanmış, imzalı ve kaşeli belge.
 • Son 3 aya ait maaş bordrosu.
 • ESGK İşe Giriş Bildirgesi ve SGK Hizmet Dokümanı.
 • Faaliyet Belgesi/Ticaret Odası Sicil Kayıt Sureti
 • Ticaret Sicil Gazetesi
 • Güncel Vergi Levhası
 • İş Sözleşmesi    SGK’lı çalışan değilseniz bağlı bulunduğunuz şirket ile aranızdaki iş anlaşmasını kanıtlayan noter onaylı iş akdinizi Fransa Ziyaret Vizesi işlemlerinizde sunmalısınız. Fransa akraba ziyareti vizesi başvurunuzda kullanacağınız iş ile ilgili tam dokumanı danışmanlarımızdan teemin edebilirsiniz.

Şirket Sahipleri ve Şirket Ortakları  

Yukarıdaki evraklara ek olarak şirkete ait aidiyet gösteren evraklar ve varsa diğer gelir ve sahiplikler dosyanızda bulundurulmalıdır.

Emekliler

Emekli maaşını gösteren evrak, 3 aylık banka hesap özeti ıslak imzalı-kaşeli ve emekli cüzdanı, SGK dan emekli maaşı aldığına dair resmi belge.

Çiftçiler

Bağlı olduğu Ziraat Odası tarafından verilmiş çiftçi belgesi ve arsa tapu fotokopileri.

Öğrenciler

Başvuru sahibi öğrenciyse öğrenci belgesinin aslı.

Yabancılar

Türkiye oturma izninin en az 6 ay geçerliliği bulunması ve planlanan seyahat dönüşünden sonra en az 3 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Bu evrak Fransa Ziyaret Vizesi başvurusunda evraklarınızın arasında kesinlikle bulundurulmalıdır.  18 Yaş altı ziyaretçiler için muvafakat name dosyaya eklenmelidir.

Sponsor Evrakları

Fransa ziyaret vizesi başvurularınızda masraflarınızı başkası karşılıyor ise o kişiye ait finansal ve mesleki belgeler dosyaya eklenmelidir, ayrıca masrafları karşılayan sponsor başvuru sahibi için mutlaka dilekçe hazırlamalıdır.

Yukarıda sıraladığımız Fransa Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Evraklar genel bazda kesinlikle ibraz edilmesi gereken Fransa vize belgeleridir.

Fransa Ziyaret Vizesi Ücreti

Fransa Ziyaret Vizesi Ücreti kalacağınız süreye göre değişkenlik gösterebilir. Lakin Fransa vize ücreti 2023 tarifesinde 120 Euro olarak listelenmiştir. Ödemeniz gereken diğer ücretle ve hesaplama için danışmanlarımızdan destek alabilir o surette ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Fransa vizesi kaç günde çıkar?

Fransa vize randevu sürecini geçen her başvuru sahibinin ilk sorduğu sorulardan biri Fransa vizesi kaç günde çıkar? olarak karşımıza çıkmaktadır. Mülakata kadar gelen süreç hesaba katılmadığı için ortalama 7 ila 10 işgünü sürmekte, öncesinde yaşanan aksilikler sebebiyle uzamaktadır. Fransa Konsolosluğu vize merkezinin resmi tatillerini, olası teknik sıkıntıları göz önünde bulundurarak başvuru süreçlerinizi daha erken bir zamana çekmelisiniz.

Fransa Ziyaret Vizesi Ret

Fransa Ziyaret Vizesi Ret karşılaşabileceğiniz olasılıklardan biridir. Fransa vize reddi genel olarak evrak düzensizliği, güncellik kriterlerini karşılamaması ya da yanlış beyandan dolayı çıkar. İstisnai durumlarda toplum sağlığı, güvenliği gibi sebepler de ret başlığı olarak size bildirilebilir. Fransa vizesi ne kadar olursa olsun ret ya da vazgeçme durumunda iade edilmeyecektir. Zaman ve maddi kayıplar yaşamamak adına başvurunuzu özenle takip etmelisiniz.

Evraklarınızın yasalara, Fransa vize şartları uygunluğu ve benzeri resmi kaynak oluşturan her türlü kriteri karşılaması hususunda danışmanlarımız size yol gösterecek ve vize sürecinizde ret riskini asgari düzeyde tamamlayabileceksiniz.

Fransa vizesi ne kadar?, Fransa vizesi kaç günde çıkar?, Fransa vizesi evraklarım nedir?, Fransa Vizesi ret durumunda ne yapabilirim? Gibi sorularınız için hemen bize ulaşabilir, gerekli çözümlemeyi iş birliğimizle tamamlayarak başvurunuzu tamamlayabilir ya da yenileyebilirsiniz.

Keyifli Seyahatler…

Fransa Aile Ziyareti Vizesi Bilgi

Fransa ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Fransa E Vize
T. Koç 27/09/19, 15:55 Cevabı Görüntüle
Fransa aile ziyareti vizesi almak için Fransa'da akrabalarımızdan belediyeden alınmış eşim ve benim adıma orjinal davetiyemiz var. Bununla eşim ve benim adıma müracaatta bulunabilir miyiz. Fransa e vize formuna ulaşamadık yardımcı olur musunuz
Fransa Vizesi Muvafakatname
Ö. Faruk 28/12/19, 16:23 Cevabı Görüntüle
Ben Ocak ayında Fransa'ya ablamın yanına gideceğim o zaman 18 yaşımı doldurmuş oluyorum fakat şuan vizeye başvuracağım için muvafakatname gerekir mi ? 2 yıl önce İngiltereye gitmiştim o zaman yapılan sağlık sigortası halen geçer mi yeniden almam gerekir mi veya ingiltere'ye giderkenki muvafakatnamem geçerli olur mu ? Fransa vizesi için muvafakatname almam gerekir mi?
Fransa Vize Başvurusu
Z. K. 18/09/19, 16:11 Cevabı Görüntüle
Ben emekliyim, farklı bir şirkette de çalışarak emekliliğimi değerlendiriyorum. Fransa'ya oğlumu ziyarete gideceğim. Acaba emekli olarak mı başvurmam gerekiyor yoksa çalıştığım firmanın evraklarını da mı sunmam gerekiyor ? Fransa vize başvurusu İstanbul’dan nasıl yapılır? Kaç günlük vize verirler?
Dubai Vatandaşları İçin Fransa Vizesi
H. Doğan 05/09/19, 15:32 Cevabı Görüntüle
Emirlik, Dubai vatandaşı olan ve TR ikameti bulunan arkadaşım adına yazıyorum. Fransa’da uluslararası bir şirket çalışanı arkadaşı kendisini davet etmiş. 5 gün turist olarak Fransa’de kalıp dönecekmiş. Lyon’da arkadaşının evinde kalacakmış. Davet mektubuna gerek var mı varsa nasıl alacağını ve hangi dilde olması gerektiğini soruyor? Mektubu başvuru merkezine mi yoksa direkt şahsına mı göndermesi gerektiğini soruyor? Yardımcı olabilir misiniz
Fransa Aile Ziyaret Vizesi
G. Erdem 26/07/19, 14:38 Cevabı Görüntüle
Merhaba, 14 yaşındaki oğlumla birlikte Fransa'da yaşayan kız kardeşimi ziyarete gideceğiz. Bu konuda hangi evrakları hazırlamam gerekir. Oğlum 18 yaşından küçük olduğu için anneden de muvafakatiye almak gerekir mi?
Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Öğrenci Vizesi
Vize Randevusu
Vize Başvuru Formu
Vize Dilekçe Örneği
Vatandaşlık
Cenaze İşlemleri
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';