x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Adres

Elimkon Euro Fuar Horozlar mah. Şenyurt sok. no:26 Selçuklu Konya

Telefon/Faks

+90 (332) 225 40 20

Eposta

konya@eagvs.com

Fransa Vize Başvuru, Konya

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Konya şubesi aracılığı ile yapılacak olan Fransa Schengen vize başvurularına ait gerekli, güncel ve detaylı bilgilendirmelerin hazırlandığı web sayfamıza hoş geldiniz.

Fransa Schengen vize başvurularına dair Konya şubesi ile iletişime geçmek için konya@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz ya da dilerseniz +90 (332) 225 40 20 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Hazırlanan sayfamızın devamında başta Konya Selçuklu, Ereğli, Ahırlı, Beyşehir, Sarayönü, Seydişehir, Akşehir, Taşkent, Çumra, Ilgın, Kulu, Yunak, Altınekin, Tuzlukçu, Güneysınır, Hüyük, Bozkır, Cihanbeyli, Meram, Karapınar, Çeltik, Yalıhüyük, Doğanhisar, Emirgazi, Akören, Halkapınar, Derbent, Derebucak, Hadim, Kadınhanı ve Karatay ilçelerimiz başta olmak üzere Eskişehir, Karaman, Niğde, Isparta ve Aksaray gibi çevre illerimizden gerçekleştirilecek olan Fransa Schengen vize başvurularına ait gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz.

Fransa Vizesi Kimler İçin Gereklidir? Konya

Daha önce Schengen ülkelerinden alınmış olunan, geçerliliği ve seyahat gün sayısı yeterli bulunan bir vizenizin olması halinde, yeniden vize almanıza gerek olmadan Fransa seyahatinde bulunabilirsiniz. Gri (Hizmet), Yeşil (Hususi) ve Siyah (Diplomatik) pasaporta sahipseniz, 180 gün içinde maksimum 90 günü aşmamak koşulu ile Fransa seyahatinizi dilediğiniz gibi gerçekleştirebilirsiniz.

Bordo (Umuma Mahsus) pasaport sahiplerinin ise, Fransa seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir.

Fransa Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Konya şubesi aracılığı ile aşağıda listelediğimiz başlıklar altında başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahatiniz için gerekli olan belgeler listesine ilgili bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat gerekçenize uygun başlık bulamadıysanız ya da seyahat amacınızın hangi kategoriyle eşleştiğini bulmakta güçlük çekiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için+90 (332) 225 40 20 numaralı telefonumuzdan ya da konya@eagvs.com adresimizden e-posta yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Fransa Vize Başvuru Formu, Konya

Fransa Schengen vize başvuru aşamasındaki en önemli belge özelliğine sahip olan Fransa vize başvuru formu, internet üzerinden online olarak doldurulur, 1 tane örneği alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu sırasında yapılan gerçeğe uygun olmayan, hatalı ya da eksik bilgi girişleri başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine neden olabilmektedir. Bu süreçte uzmanlarımız sizlerden gelen bilgilerle formunuzu doldurur ve hazır hale getirir.

Fransa vize başvuru formuna erişmek için buraya tıklayınız.

Fransa Vize Başvurusu Kaç Günde Tamamlanır? Konya

Fransa Schengen vize başvuruları yaklaşık 3-15 iş takviminde sonuçlanır. Bu süre ortalama gün vermekle birlikte ek belge talebi, dönemsel yoğunluklar ve resmi tatiller gibi olaylarla bu süre uzayabilmektedir .Seyahatinizde herhangi bir aksaklık ya da gecikme yaşamak istemiyorsanız, seyahat başlangıç tarihinden en az 30 gün önce bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. +90 (332) 225 40 20 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilir ya da konya@eagvs.com adresimizden e-posta yoluyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Fransa 9 Adımda Nasıl Alınır? Konya

Her ülkede olduğu gibi Fransa ülkesinin de vize işlemleri için yapmış olduğu bazı aşamalar ve prosedürleri mevcuttur. Kurumumuz aracılığı ile sizler için bu aşamaları ve prosedürleri tek tek aşağıdaki şekilde listeledik;

- Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Uzmanlarımız sizlerle görüşerek dikkatlice dinler, sorular yöneltir ve hangi amaç için seyahatinizi gerçekleştireceğinizi belirler.
- Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Meslek bilgileriniz, konaklama süreniz ve gerekçenize göre Fransa konsolosluk yetkilileri tarafından sizlerden talep edilen belgeler tarafınıza sunulur. Hangi belgeye nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda yetkililerimiz tarafından yönlendirilirsiniz.
- Fransa Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Başvurunuzun özeti niteliğine sahip, konsolosluk yetkilileri tarafından ilk incelenen belge özelliğine sahip olan Fransa vize başvuru formunu doldurmak ayrı bir tecrübe ve odak gerektirir. Uzmanlarımız bu konu da son derece tecrübe sahibi olmakla beraber gerekli olan tüm girişlerinizi yapar ve formunuzu hazırlar.
- Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için gereken ön koşul Fransa vize başvuru ücretinin ödenmesidir. Başvuru ücreti ise; tüm harç işlemleri, danışmanlık bedelimiz, işlem ücretimiz ve diğer giderleri içerir. Başvuru ücretinizi ofisimizi ziyaret ederek ya da isterseniz banka hesabımıza transfer ederek ödeyebilirsiniz.
- Randevunuzun Alınması: Fransa vize işlemleri randevu esasına göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Yetkililerimiz sizinle görüşerek size en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar. 
- Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: 25 Eylül 2014 tarihinden sonrasına alınan bir Schengen vizesi sahibi olmayan 12 yaşını dolduran tüm bireylerin, Fransa seyahatleri öncesinde mutlaka parmak izi vermeleri gerekmektedir. Parmak izi verme sürecinde ise sizi bir yetkilimiz karşılar ve rehberliği aracılığıyla bu işlemi tamamlamış olursunuz.
- Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Bu zaman yaklaşık olarak 3-15 gün sürmektedir. Konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu başlatmasının ardından yetkililerimiz dosya durumunuzu günlük olarak takip eder ve sorgular. Dosyanızla ilgili tüm gelişmelerden anında haberdar edilirsiniz. 
- Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun sonuca bağlanmasının ardından yetkililerimiz pasaportunuzu teslim alır ve arayarak size bilgi verir. Pasaportunuzu dilerseniz ofisimize ziyarette bulunarak alabilir ya da kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz. 

Fransa Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir mi?

Schengen vize uygulamasına dahil olan tüm ülkelerde olduğu gibi, Fransa vize başvurunuzun da işleme alınabilmesi için parmak izi vermeniz şarttır. 2016 tarihinden sonra alınan Schengen vizeleri için verilen parmak izleri (VIS) adı verilen bilgi sistemine kaydedildiğinden, şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak 12 yaşından büyük tüm bireylerin ve daha önce Schengen vize işlemi için parmak izi vermeyen vatandaşların, Fransa vize başvuruları için parmak izi vermeleri gerekmektedir. Kurumumuzdan alacağınız danışmanlık hizmeti kapsamında size bir görevlimiz eşlik eder. Bu sayede parmak izi sürecini hızlı ve sorunsuz bir biçimde tamamlamış olursunuz.

Bu duruma ek olarak Fransa konsolosluk yetkilileri gerek duyduklarında sizi görüşmeye çağırabilirler. Bu her zaman yapılan bir uygulama olmamakla birlikte nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Fransa ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES