x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Telefon/Faks

+90 (352) 353 30 25

Eposta

kayseri@eagvs.com

Fransa Vize Başvuru, Kayseri

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Services Kayseri şubesi aracılığıyla yapılacak olan Fransa Schengen vize başvurularına ait gerekli, güncel ve detaylı bilgilendirmelerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

Fransa Schengen vize başvurularına dair Kayseri şubesi ile irtibata geçmek için kayseri@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz ya da dilerseniz +90 (352) 353 30 25 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz.

Sizin için hazırlamış olduğumuz sayfamızın devamında Kayseri Talas, Özvatan, İncesu, Pınarbaşı, Felahiye, Akkışla, Bünyan, Develi, Melikgazi, Sarıoğlan, Tomarza, Sarız, Yeşilhisar, Hacılar, Akkışla ve Kocasinan ilçelerimiz başta olmak üzere Yozgat, Sivas, Kahraman, Nevşehir ve Niğde gibi çevre illerden yapılacak olan Fransa Schengen vize başvurularına ait gerekli bilgilere sahip olabilirsiniz.

Fransa Vizesi Kimlere Gerekir? Kayseri

Fransa, Schengen vize uygulamasına dahil olan ülkelerden biridir. Bu nedenle daha önce başka bir Schengen ülkesinden alınan bir vizenizin olması halinde, yeniden vize almanıza gerek olmadan rahatça seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaport sahiplerinin 180 gün içinde 90 günü aşmamak şartıyla Fransa ziyaretlerini gerçekleştirebilirler.

Ancak Bordo (Umuma Mahsus), pasaport sahibiyseniz, Fransa seyahatinizden önce mutlaka geçerli bir Schengen vizeniz almanız gerekmektedir. 

Fransa Vizesi İçin Gerekli Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Kayseri şubesi aracılığıyla sizler için düzenlenen aşağıdaki başlıklar için Fransa vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahatiniz için gerekli olan belge listelerine ilgili linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat gerekçenize uygun belge listesi bulunmuyor ya da seyahat gerekçenizin hangi kategoriye girdiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için +90 (352) 353 30 25 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da kayseri@eagvs.com adresimize e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Fransa Vize Başvuru Formu, Kayseri

Fransa vize başvuru aşamasındaki en önemli belge özelliğine sahip olan Fransa vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık sürecindeyken online olarak doldurulur. örneği alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu sırasında yapılacak olan eksik, hatalı ya da gerçeğe aykırı bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta, reddedilmesine sebep olabilir. Bu yüzden uzmanlarımız gerekli olan tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazır hale getirir. 

Fransa vize başvuru formu için buraya tıklayınız.

Fransa Vize Başvuru Kaç Gün İçerisinde Sonuçlanır? Kayseri

Fransa Schengen vize başvuruları yaklaşık olarak 3-15 gün iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bu zaman olmakla beraber, dönemsel yoğunluklar, resmi tatiller ve ek belge talebi gibi nedenlerle bu süre uzayabilir. Bu sebepten dolayı seyahatinizde bir gecikme, aksaklık yaşamak istemiyorsanız, seyahatinizden  ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz. +90 (352) 353 30 25 numaralı telefonumuzdan ya da kayseri@eagvs.com adresimizden bize e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Fransa Vizesi Nasıl Alınır? Kayseri

Her ülkede olduğu gibi Fransa ülkesinin de vize aşamaları için uyguladığı bazı aşamalar ve prosedürler mevcuttur. Euroasia GVS Kayseri şubesi aracılığıyla, sizler için bu aşamaları adım adım listeledik. 

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri temsilcilerimiz sizlerle görüşerek, sorular sorarak hangi amaç için seyahatte bulunacağınızı belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Seyahat gün sayınız, meslek bilgileriniz ve gerekçenize göre konsolosluk yetkilileri tarafından sizden istenen belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. Belgeleriniz hazırlarken, hangi belgeleri nasıl ve nereden temin edeceğiniz konusunda bilgi sahibi edilirsiniz. 
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Bize ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından incelenir ve kontrol edilir. Olası bir belgenin eksik hatalı, eksik ya da gerçekliğe aykırı olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz. 
  • Fransa Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Fransa vize başvuru formunun doldurulması ayrı bir tecrübe ve bilgi deneyimi gerektirir. Bunun nedeni ise; başvuru formunun, başvurunuzun özeti niteliğinde olması ve Fransa konsolosluk yetkilileri tarafından incelenen ilk belge olmasıdır. Uzmanlarımız bu konu da son derece tecrübe sahibi olmakla beraber gereken tüm girişlerinizi yapar ve formunuzu hazır hale getirir.
  • Vize Başvuru Ücretinizin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için yapmanız gereken ilk önemli koşul vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti tüm harçlar, işlem ücretlerimiz, danışmanlık bedelimiz ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizi banka hesabımıza transfer edebilir ya da ofisimize uğrayarak ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Fransa vize başvuruları randevu esasına göre planlanmakta ve dosya kabulü yapılmaktadır. Müşteri temsilcilerimiz sizlerle görüşerek, sizin için mümkün olan en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: 25 Eylül 2014 tarihinden sonra alınan herhangi bir Schengen vizesi olmayan 12 yaşından büyük bireylerin parmak izi vermesi şartı bulunmaktadır. Parmak izi verme aşamasında sizi bir yetkilimiz karşılar ve yetkilimizin rehberliği sayesinde kolaylıkla bu aşamayı tamamlarsınız.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Bu süre yaklaşık olarak 3-15 gün sürmektedir. Konsolosluk tarafından değerlendirmenizin başlamasıyla beraber görevli olan yetkilimiz dosya durumunuzu her gün takip eder ve sorgular. Dosyanız ile ilgili tüm gelişmelerden anında haberdar edilirsiniz. 
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Fransa vize başvurunuzun tamamlanmasından sonra yetkililerimiz pasaportunuzu teslim ve arayarak sizi bilgilendirir. Pasaportunuzu ofisimizi ziyaret ederek alabilir ya da kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Fransa Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Kayseri

Schengen vize uygulamasına üye olan diğer ülkelerdeki gibi Fransa vize başvurunuzun da işleme alınabilmesi için parmak izinizin alınmış olması gerekmektedir. 2016 tarihinden sonra alınan Schengen vizeleri için verilen parmak izleri ortak bilgi sistemine (VIS) kaydedildiğinde şahsen bulunmanıza gerek olmadan başvurunuz gerçekleştirilebilir. 

Ancak 12 yaşından büyük bireylerin vize başvurularının işleme alınması için şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi vermeleri gerekir. Kurumumuzdan alacağınız danışmanlık hizmeti kapsamında size bir görevlimiz eşlik eder. Bu uygulamamız sayesinde hızlı ve sorunsuz bir şekilde bu aşamayı tamamlamış olursunuz.

Bir diğer aksi durum ise; konsolosluk yetkilileri gerek duyduklarında başvuru sahibini görüşmeye çağırabilirler. Bu standart bir uygulama olmamakla beraber çok az da olsa karşılaşılan bir durumdur.

Fransa ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';