x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Adres

Kavaklıdere Mah. Beykoz Sok. No:14/5 Çankaya-Ankara

Telefon/Faks

+90 (312) 963 04 84

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

ankara@eagvs.com

Fransa Vize Başvurusu, Ankara

Ankara’dan yapılacak Schengen Vizesi’ne bağlı Fransa vizesi başvurularınız ve diğer vize alımlarınız için Euroasia GVS Fransa Vize Başvurusu, Ankara ofisimize ve rehberlerimize; Ankara’nın tüm ilçeleri ile çevre illerinden iletişime geçebilir, ziyaret edebilir ve tüm bilgilerinizin güvende olduğundan emin olarak Fransa Ankara Konsolosluğu’na vize başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Schengen şartlarına bağlı ülkelerden aldığınız geçerli ve konaklama gün sayısı yeterli vizenizin olduğu durumlarda Fransa’ya ziyaretinizi yeni bir vize almadan gerçekleştirebilirsiniz.

Euroasia GVS Fransa Vizesi Ankara Başvuru Merkezi ofisimizin hizmet verdiği Fransa Vize Kategorileri; 

  • Kısa Süreli Fransa Vizeleri

Turistik Vize – Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi - Ticari Vize

  • Uzun Süreli Fransa Vizeleri

Aile Birleşimi - Oturum Vizesi - Girişimci Vizesi - Çalışma Vizesi  - Akademik Değişim Vizesi - Eğitim Vizesi

Bu vizelerin aynı zamanda kamuda memur olarak görev yapanlar, SGK’ya bağlı çalışanlar, çiftçi ve emeklilere özel prosedürleri olan vize çalışmaları da mevcuttur. Her ülkede olduğu gibi Fransa vizesine de başvuru yaparken önceliğiniz hangi vize türüne yönelik başvuru yapacağınızdır. Sonraki aşamalar bu karara bağlı ilerleyeceğinden vize türlerine olan uygunluğunuzu kontrol etmeniz gerekmektedir.

Fransa vizenizi Euroasia GVS Fransa Vize Başvurusu, Ankara danışmanlığında alabilmek için web sayfamızın destek bölümünden, Ankara ofisimize ait telefon numaralarından +90 (312) 963 04 84 ya da mail ortamından ekibimize ulaşabilirsiniz.

Fransa Vizesi Ankara Başvuru Merkezi

Fransa hükümeti, Ankara’da Fransa Konsolosluğu ofisinden vize başvuru işlemlerini yürütmektedir. Fransa Vizesi Ankara Başvuru Merkezi, yetkili kurumu Fransa Büyükelçiliği konsolosluk vize ofisleridir. Her ne kadar başvuru sürecini randevu alımına kadar dış bağlantılı bir firma ile yapsa da değerlendirme yetkisi Fransa Büyükelçiliği’ne aittir.  

Schengen Anlaşması şartlarını uygulayan yirmi altı ülkeden biri olması sebebiyle yoğun bir mesai ve kalıplaşmış şartlara tabidir. Başvuru sahibinin dosya hazırlarken bu standartları karşılaması gerekmektedir. 

Vize başvurularının eksik, yanlış evrak ve benzeri sebeplerden dolayı beyan edilen vize alım sürecinden daha uzun sürebileceğini göz önünde bulundurmalısınız. Ankara’dan yapacağınız başvurularda yılın bazı dönemlerinde, randevu alımı ve evraklarınızın incelenmesi için beyan edilen süreler farklılık gösterebilir. Konsolosluk nezdinde değişebilir bu zaman aralarının yanında resmi tatiller, bürokratik değişiklikler, sistem yenilenmesi, teknik aksilikler ya da ülke güvenliğine dair mücbir sayılabilecek durumlar seyahat tarihinizi geciktirebilir. Bu nedenle başvuru sürecinizi, seyahat planlamanızı netleştirmeden önce sizi aksatabilecek bu durumları göz önünde bulundurmalısınız. 

Euroasia GVS Fransa Vize Başvurusu, Ankara ofisimize ulaşarak Fransa Vizesi Ankara Başvuru Merkezi yetkili mercii olan Fransa Büyükelçiliği’nin kamuoyu ile paylaştığı kurallar bütününde vize başvurunuzun evraklarını hazırlar, dosyanızı oluşturur, randevu sürecini netleştirir ve vize alımınızı tamamlar. Ankara ofisimizin sunduğu vize danışmanlığı hizmetinden yararlanmak için +90 (312) 963 04 84 çağrı merkezimizden bize ulaşın. 

Fransa Vize İşlemleri

Fransa vize işlemleri ya da başvurunuzu başlatmadan önce Schengen Vize şartlarına uyumluluğunuzu gözden geçirmeniz yararlı olacaktır. Çünkü daha önce almış olduğunuz vize ile Fransa ziyaretini gerçekleştirebilirsiniz. Geçerli ve kullanılabilir vizenizin sorgusunu Fransa Vize Başvurusu, Ankara ofisimizle gerçekleştirebilirsiniz. Eğer böyle bir durum hâsıl değilse size uygun vize türünü ve seyahat tarihlerinizi belirleyerek başvuru sürecine geçebilirsiniz.

Elbette, başvuru yapacak kişinin güncel kimliği ve kimlik bilgileriyle örtüşen pasaportunuzun hazır olması gerekmektedir. Özel nitelikli, uzun vadeli vize başvuruları zorunlu olarak normal pasaport üzerinden yapılmaktadır. Hususi, Hizmet ya da Diplomatik pasaport üzerinden yapılan uzun vadeli vize başvurularında ise zorunlu olarak nota eşliği beklentisi bulunmaktadır.

Türkiye'de ikameti devam eden Türk vatandaşları, yasal olarak ikamet eden yabancılar ve Kuzey Kıbrıs'ın yasal olarak vatandaşı olan ya da bu bölgeye ait pasaportu bulunan kişiler Fransa’ya ait vize başvurularını Ankara Konsolosluk ofisinden gerçekleştirebilirler.

Diğer Schengen ülkeleri gibi Fransa’da biometrik parmak izi kaydı almaktadır. Daha önceki vize başvurularınızda alındıysa başvuruda şahsen bulunmanız istisnai durumlar dışında istenmez. Eğer, hiç Schengen Vizesi şartlarına bağlı bir başvuru yapmadıysanız randevuda bizzat bulunmanız istenecektir. Parmaklarınızda kesik bulunmamalı ve eğer sağlıkla ilgili bir olumsuzluk söz konusu ise sizden doktor raporu beyanı istenecektir.

Fransa vize işlemleri hazırlık aşaması da dahil her türlü sorunuza ve talebinize Euroasia GVS Fransa Vize Başvurusu, Ankara ofisimiz aracılığıyla çözüm bulabilir, pasaportunuza ve vize kategori seçiminize dair tüm detayların doğru uygulanmasında danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

Fransa Vizesi Ankara’da Nereden Alınır?

Fransa Vizesi Ankara’da Fransa Hükümeti tarafından görevlendirilen Büyükelçiliğe bağlı Konsolosluk başvuruları akabinde alınır. Direk konsolosluktan alınacak randevuyu takiben gerçekleştirilecek işlemlerle de belgelerinizle şahsen başvuru yapabilir ya da Fransa Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş kurum ile de randevu alımınızı gerçekleştirebilirsiniz. 

Fransa Büyükelçiliği tarafından Ankara’ya başvuru yapılacak iller belirlenmiştir. Fransa Vize Başvurusu, Ankara ofisimiz bu illerden işlem almaktadır. (Adana, Afyon, Antalya, Aksaray, Amasya, Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Batman, Bartın, Bayburt, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çorum, Düzce, Çankırı, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Elazığ, Hakkari, Isparta, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Kars, Kilis,  Karabük,  Karaman, Kastamonu, Kayseri, Kırşehir, Konya, Kırıkkale, Malatya, Mardin, Muş, Mersin,  Nevşehir, Niğde, Osmaniye, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Samsun, Sinop, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Trabzon, Tunceli, Van, Yozgat,  Zonguldak) Bu illerde ikame eden kişiler öncelikle konsolosluğun bizzat yönlendirdiği web sitesinden formunu doldurur ve gereken evraklarla beraber Konsolosluk telefonu ya da yetkilendirilmiş firma aracılığıyla randevusunu alır. Başvurunuzu ne şekilde yaparsanız yapın belgelerinizin içeriği önem arz etmektedir. 

Fransa Vizesi Ankara’da Nereden Alınır? Sorunuzun net cevabı her ne kadar yasal olarak Konsolosluk olsa da sürecin işleyişi sebebiyle bir danışman ile yol almanız faydalı olacaktır. Vize reddi genel olarak ciddi bir sebep gösterilmediği sürece hazırlık aşamasında yaptığınız yanlışlardır.  Euroasia GVS Fransa Vize Başvurusu, Ankara ofisimiz 14 yıllık tecrübesiyle ve uluslararası vize kanun ve kurallarına hakim olduğu için süreci daha rahat geçirmenizi sağlayacaktır.

Fransa Vizesi Ankara’da nasıl alınır?

Fransa vizesi başvurularınız için belgelerin standardına uygun hazırlanarak doğru vize kategorisinden sağlıklı olarak gerçekleşmesi adına bir danışmanla çalışmanız sizi olası zaman kaybından ve karşınıza çıkabilecek sıkıntıların aşılması bakımından koruyacaktır.  

Fransa Büyükelçiliği tarafından ön görülen ve Shengen Vizesine dair tüm sorumlulukların yerine getirilmesi vize alımı için önemlidir. Vizenizin istediğiniz ölçütlerde ve olanaklarda alınabilmesi için her kriterin özenle yerine getirilmesi ve sunulması gerekmektedir. 

Vize başvurularınız Euroasia GVS Fransa Vize Başvurusu, Ankara ofisimiz rehberliğinde evrakların listesinin paylaşımı ile başlar, konsolosluğun ya da yetkili firmanın vereceği randevu ile devam eder. Vizenizin alımına kadar tüm standartların eksiksiz olması ve güvenli bir sistemde işlemlerinizin tamamlanması siz şahsen başvuru yapıyorsanız size, bir danışman ile gerçekleştiriyorsanız danışmanınızın deneyimli, güvenilir ve kurumsal olmasıyla ilişkilidir.  

Euroasia GVS Fransa Vizesi Fransa Vizesi Ankara’da nasıl alınır? Sorunuz için sizlere kısa bir iş planı yapar;

  • Fransa Vize Başvuru Ankara Merkezimizi arar ya da online destek birimizle iletişim bilgilerinizi paylaşırsınız.
  • Vize rehberinizin (danışmanınızın) vize alımınıza dair sorduğu soruları cevaplayarak kesin ve doğru bilgilendirmenizi yaparsınız.
  • Vize rehberinizin size yönlendirdiği mailde belirtilen evrakları hazırlarsınız.
  • Evraklarınızı danışmanınızın verdiği adrese kargo veya şahsen ulaştırır,
  • Onaylamış olduğunuz randevu tarih ve saatinde işleminizi kayda alacak Fransa Ankara Konsolosluğu’nda istenirse bizzat bulunarak başvurunuzu tamamlarsınız.
  • Son olarak, gelişmeleri sizin adınıza takip eden Fransa Vize Başvurusu, Ankara ofisimizin bilgilendirmeleriyle pasaportunuzu alabilirsiniz.

Fransa Vizesi VFS Global Ankara

Fransa Büyükelçiliği ve Konsolosluğu Ankara’da herhangi bir şart koymamakla birlikte randevu ve başvuru işlemleri için anlaşmalı Fransa Vizesi VFS Global Ankara ofisini yetkilendirmiştir. Birçok ülke ile dış bağlantı anlaşması olan VFS Global, Fransa vizesi alımında başvuru belgelerinizi sisteme alır ve Konsoloslukta bulunmanız gereken gün ve saati belirler.  Onaylanan ya da ret edilen vize başvuruları ile ilgili herhangi bir inceleme yürütmez, yargıda bulunmaz ve sorumluluk almaz.  Vizenizin karar verilme sürecinde firmanın herhangi bir rolü yoktur. Amaç, başvuruların belli bir sistemle sürekliliğini sağlamak ve sistemin aksamadan devamını sağlamaktır. 

Fransa Vizesi için Büyükelçiliğin ve Konsolosluk ofislerinin dış bağlantı anlaşmaları ile de bu süreci yürütmelerinin sebebi, iş yükünün azaltılması, başvuruların belli bir düzen ile gelmesinin sağlanması ve başvurucunun direk konsoloslukla iletişiminden kaynaklanan zamansal uzatmalardan muaf tutmaktır. Ancak, söz konusu firma sizin evraklarınızın doğruluğuna ya da süreç başlamadan hangi yolu izlemenize dair spesifik konular ile ilgili bir beyanda bulunmaz. Başvuru evraklarınızı alır, dosyalar, randevunuzla birlikte size döner. Başvuru sürecinin ne başında ne reddinde ne de sonucunda destek söz konusu değildir.
Fransa Vizesi başvurularınızın kriterlerini, evraklarını, nedenselliği ve sorunsallığı üzerinden Fransa Vize Başvurusu, Ankara ofisimizde görev yapan ekibimiz; gerek Fransa Vizesi VFS Global Ankara üzerinden gerek Konsolosluk üzerinden yapacağınız işlemlerde her anınızda size rehberlik yaparak vize sürecinizin daha sistematik ve şartlarınıza uygun yapılmasını sağlayacaktır.

Fransa Vize Ücreti 2023

Fransa vize ücretleri 2023 yılı başında güncellenmiştir. Vize alımına başvuruda mutlaka ödenmesi gereken bu ücretler Başvuru İdari Maliyeti başlığı altında alınırlar. Kısa süreli alacağınız vizeler için 80 Euro ile başlayan ücretlendirme kapsam, durum, ek masraf ve farklı kategorilerle beraber ücretsiz olabilir ya da daha yüksek bir hesaplama gerçekleştirilebilir. 

Vize alımında çocuklar için indirim ve belli bir yaşa kadar muafiyet uygulanabilir. Ödemeler Euro cinsinden gerçekleştirilir; Türk Lirası olarak ödeme alınmaz. Fransa için başvuru yaparken ödenen bu ücretler ret ve vizeden vazgeçme durumunda iade edilmez. Hizmet aldığınız yetkili firma ya da vip olarak adlandırılan extra ücretler konsolosluk nezdinde alınan ücretlere dahil değildir.

Bu ücretler ve danışmanlık hizmeti aldığınız firmalar dışında kurumsal olmayan hiçbir kişi ya da araştırmasını yapmadığınız bir şirkete; ofislerini ziyaret etmeden, gerekli güven oluşumunu sağlamadan ödeme yapmayınız. Ne yazık ki son yıllarda artan vize dolandırıcılığı bu konuda profesyonel hizmet veren firmaları da zan altında bırakmaktadır. Vize talebinizi bir danışmanlık firması ile yapacaksanız bilgilerinizi paylaşmadan önce firmanızın güvenirliğinden emin olun, kişisel veri güvenliğiniz sizin en değerli varlığınızdır. Lütfen gerekli araştırmayı, firmanın fiili varlığını tasdik etmeden ödeme yapmayın. Fransa Vize Başvurusu, Ankara ofisimiz bilgilerinizi kayda almaz, şifreli mail sistemi kullanmakta ve belgelerinizin aslını size teslim etmektedir.

Fransa vizesi Ankara başvuru ücretinin ayrıntılarını Ankara ofisimiz ve rehberlerimizle iletişime geçerek seyahatiniz hakkındaki detayları bizlerle paylaşarak öğrenebilirsiniz. Schengen Anlaşması uyarınca ve Fransa yönetiminin prosedürlerinde yılbaşında düzenlenen Fransa Vize Ücreti 2023 tarifesinin uygulandığını unutmayın, güncel hesaplamanızla başvurunuzu tamamlayın. Euroasia GVS ile iletişime geçtiğinizde ve talepte bulunduğunuzda Fransa vizesi Ankara başvuru ücreti ve vize bedellerine dair güncel çalışmalar tarafınıza iletilecektir. (+90 (312) 963 04 84)

Fransa Büyükelçiliği Ankara

Fransa Hükümeti, Türkiye’deki ilişkilerini geliştirmek; eğitim, kültür ve diplomatik süreçlerinin devamı ve karşılıklı ziyaretlerde her iki ülke vatandaşına hizmet vermek amacı ile Fransa Büyükelçiliği Ankara adresini merkez olarak belirlemiştir. 

Fransa vizesine dair tüm işlemler Fransa Büyükelçiliği nezdinde Konsolosluk çalışmaları ile yürütülmektedir. Schengen vizesi prosedürlerini ve alımlarını da yine aynı konsolosluk tarafından gerçekleştirebilirsiniz.

Ankara'da konumlandırılan Fransız Büyükelçiliği ve Konsolosluğu’nun, Türkiye dışında yaşayan Türk vatandaşları için vize başvurusu yapma yetkisi yoktur.Ankara Konsolosluk merkezi hafta içi mesai saatleri içinde hizmet vermekte olup, her iki ülkenin resmi tatillerinde kapalıdır. Bu sebeple vize randevunuza uygun tarihin verilebilmesi adına tatilleri göz önünde bulundurarak başvurunuzu yapmalısınız. 

Pasaportunuzun kullanılabilir durumda olması ilk etapta dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. Fransa Konsolosluğu, yırtık, eskimiş, deforme olmuş pasaportlarınız işleme almayabilir. Ayrıca, vize alımları için yakın tarihte uygulamaya alınan bir şart olan parmak izi kaydınızı yaptırmanızdır. Eğer, ortak bilgi sisteminde (VIS)  kayıtlı parmak iziniz varsa şahsen konsolosluğa gelmeden de başvurunuzu tamamlayabilirsiniz. 12 yaşını doldurmuş her vize başvurusu yapan kişiden alınan parmak izinde herhangi bir sorun oluşursa konsolosluk sizden yeni bir beyan isteyebilir. Fransa Vize Başvurusu, Ankara operasyon ekibimiz bu süreçte size eşlik edecektir.

Fransa Büyükelçiliği Ankara kararına bağlı olarak vize değerlendirmesinde bulunan Fransa Konsolosluğu’ndan yapacağınız başvurularınızda; hem hazırlık hem de sürecin devamında Fransa Vize Başvurusu, Ankara ofisimiz size destek olacak, gerektiğinde size randevuda eşlik edecektir.

Fransa vizesi Ankara'da kaç günde çıkar?

Fransa vizesi Ankara çıkma süresi başvuru için hazırlanan belgelerin eksiksiz, doğru ve ispatlanabilir olmasına, beyanlarınızın netliğine ve bu evrakların ne kadar sürede işleme alındığı ile de alakalı bir konudur.

Schengen vize uygulayıcı ülkesi Fransa, vize başvurularına yönelik kararını ortalama iki hafta içinde bildirir.  Tarihsel yoğunluklar, ek evrak talebi gibi nedenlerle bu süreç uzayabilir ya da yoğunluk az ise kısalabilir.  En az vize başvuru tarihinizden bir ay önce işlemlere başlamanız isabetli olacaktır. Zamanı daha efektif kullanmak isterseniz üç ay öncesine kadar başvuru hakkınız bulunmaktadır. Bu avantajlı zaman aralığı özellikle başvurusunu şehir dışından yapacak kişiler için olumlu bir durumdur. Fransa vize başvurularında yapacağınız tutarsız, yanlış ve eksik belgeler sürecinizi yavaşlatabilir ve hatta vize alımınızın olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir. Hem zaman hem de maddi anlamda zarara uğramamanız için her adımınızın planlı olması gerekir. Fransa Vize Başvurusu, Ankara danışmanlarımız vize başvuru planlamanızı yapacaktır.

Fransa ziyaretleriniz öncesinde yapacağınız hazırlık süreci, vize alım zamanınızı doğrudan etkileyeceği için evraklarınızın hazırlanışı, doğru kategoriden başvuru, seyahat zamanlaması gibi konuların yanında pasaportunuzun, kimliğinizin güncel bilgilerinizi taşıması önem arz etmektedir.
Fransa vizesi Ankara'da kaç günde çıkar? sorusunun inisiyatif sahibi Fransa Büyükelçiliği’dir. Fransa vizesi Ankara ofisimiz ve rehberlerimizin Fransa Konsolosluğu’na yaptığınız başvuru sürecine müdahale etmesi söz konusu değildir. Euroasia GVS Fransa Vize Başvurusu, Ankara ekibimiz, Fransa Vize başvuru ve alım sürecinizi güvenilir ve sorunsuz devam etmesine yönelik profesyonel hizmet verir. 

Ankara Fransa Vizesi Başvuru Formu

Fransa Konsolosluğu’na yapılacak vize başvurularında öncelikli olarak kullanılan evrak Ankara Fransa Vizesi Başvuru Formu’dur. Başvuru formunu doldurmadan önce yapmanız gereken ilk şey vizeye ihtiyacınız olup olmadığının kontrolüdür. Eğer kullanılabilir bir Schengen vizesine sahip iseniz ziyaretiniz için bir vize işlemi başlatma zorunluluğunuz yoktur. Vizenizin geçerliliğinin sürüp sürmediğini daha önceki girişinizde kullandığınız web sayfası giriş bilgileri ve kayıt ile kontrol edebilirsiniz.

Fransa vizesi için yaptığınız başvurunun olumlu değerlendirilmesi ve başvuru kabulü için Fransız Büyükelçiliği tarafından hazırlanan ve resmi sitesi olan FRANCE-VISAS web sayfasından yayımlanan formun incelenerek doğru, net ve eksiksiz olarak doldurulması ve imzalanması gerekmektedir. Söz konusu site sizden önce üye olmanızı isteyecek sonra formunuzu doldurmanız için bir yönerge sunacaktır.

Fransa Vize Başvurusu, Ankara ofisimiz ile formu doldurmadan önce vize kategorinizi netleştirmeniz ve seyahat planınızı tam anlamıyla öngörüyor olmanız gerekir. Başvuru formunu doldurduktan sonra değiştireceğiniz her karar ya da durum sizi olumsuz etkileyecektir. Aksi takdirde doldurduğunuz forma dayanarak istenen evraklarda örtüşme olmaması vize sürecinde sorun yaşamanıza sebep olacaktır. Ret cevabı alabilir, tüm süreci yeniden başlatmak zorunda kalabilirsiniz.
Randevu alımına geldiğinizde evraklarınız tam, eksiksiz ve alternatif olarak istenebilecek evraklarınız hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir. Ankara Fransa Vizesi Başvuru Formu doldurma sürecinde Ankara ofisimizden alacağınız direktiflerle hangi evrak, hangi alternatif beyanın uygun olduğunun bilgisine ulaşarak sorunsuz bir başvuruyu tamamlamış olacaksınız.

fransa vizesi ankara

Ankara Fransa Vizesi Gerekli Evraklar

Ankara Fransa vizesi gerekli evraklar vize kategorilerine göre çeşitlilik göstermektedir. Bu sebeple kategori belirlendikten sonra seyahat amacına göre bir evrak düzeni oluşturmak isabetli olacaktır. Standart bir vize işleminde beyan edilen evraklar bellidir; ancak vize türü değiştikçe ve özel durumunuzun mahiyeti detaylandıkça evraklar da değişiklik gösterecektir. Fransa Vize Başvurusu, Ankara ofisimiz size vizeniz için gereken evraklar konusunda yardımcı olacaktır.

Pasaport :

Pasaportunuz; on yıl içinde alınmış, başvuru yapacağınız vizenin bitim tarihinden itibaren en az üç ay geçerli, vize basımı için en az 2 boş sayfası olan ve yıpranmamış özellikte olmalıdır. 

Biometrik Vesikalık Fotoğraf:

Vize başvurusunda kullanacağınız biometrik fotoğrafın ölçüleri 35mm x 45 mm, güncel halinizi yansıtan, herhangi bir efekt programı uygulanmamış olmalıdır. Fotoğraf üzerinde leke ve iz var ise fotoğrafınız uygunluk kriterini karşılamadığı için kabul edilmeyecektir.

Renkli Taranmış Nüfus Cüzdanı:

Fransa Konsolosluğu, başvuru sırasında nüfus cüzdanı fotokopisi renkli olarak taranmış nüfus cüzdanı talep etmektedir.
Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Belgesi: Şahsınıza ait adres ve aile bilgilerinizi içeren belgedir. Evlenmiş kadınlar kızlık soyadlarının belirtildiği belgeyi de ibraz etmelidir.

Schengen Vizesi Başvuru Formu:

Fransa vizesi gerekli evraklardan biri de Fransa Büyükelçiliği tarafından yönlendirilmiş siteye kayıt olarak doldurduğunuz başvuru formunuzdur. Formda sizden istenen bilgilerin açık, ispatlanabilir ve eksiksiz olması önceliklidir. Fransa Vize Başvurusu, Ankara danışmanlarımızla Schengen Vizesi Başvuru Formu ya da diğer kategorilere ait formları eksiksiz doldurabilirsiniz.

Fransa/ Schengen Vizesi Talep Dilekçesi:

Fransızca, Türkçe ya da İngilizce hazırlanmış dilekçe hem şahsi olarak başvurandan hem de çalıştığınız şirketten veya kurumdan istenebilir. Dilekçede, Fransa’ya yapılacak ziyaretin amacı, gideceğiniz şehirler, araçlar açık olarak belirtilmelidir. Fransa’dan sonra başka bir ülke için planınız varsa ifade etmeniz ve masraflarınıza dair maddi detayları da dilekçenize eklemeniz gerekmektedir.

Çalışanlar İçin Maaş Bordrosu:

Çalıştığınız iş yerine ait son üç aya ait maaş bordrolarınız, ıslak imzalı ve kaşeli olarak teslim edilmelidir. Beyan ettiğiniz evrak son on beş gün içinde alınmış olmalıdır.

Şirket Sahipleri İçin Güncel Tarihli Şirket Evrakları:

Faaliyet belgesi, vergi levhası, imza sirküleri, ticaret sicil gazete fotokopileri, 4B detaylı hizmet dökümü ya da BAĞ-KUR hizmet dökümü şirket sahibi olanlar için ilk etapta istenecek evraklardır.

Memurlar İçin Güncel Evraklar:

Çalışılan kurumdan alınan mühürlü ve ıslak imzalı resmi izin belgesi, görev kimlik kartı fotokopisi Konsolosluk nezdinde ilk talep belgeleri olarak temin edilmelidir.

Öğrenciler için Evraklar:

On sekiz yaşından küçük bireylerin velilerinden alması gereken imzalı, noter onaylı orijinal muvafakat name, mühürlü ve imzalı öğrenci belgesi, sponsor olacak kişiye ait iş ve mali durum ile ilgili talep edilen evraklar önem teşkil etmektedir.

Banka hesap özetiniz:

Aktif kullanılan ve son üç aylık hareketliliğinizi içeren hesap özetiniz, hesabınızda dönemine göre ve vizenizin süresine göre belirlenen meblağda nakit paranın bakiye olarak görünmesi gerekmektedir. 

Ankara Fransa vizesi gerekli belgeler içinde sponsor belirterek gidecekler için sponsor olacak kişiye dair beyanlar ve evraklar da bulunacaktır. Fransa’dan gerek aile veya tanıdık gerek şirket daveti ile gidecekler için de davet mektubu temin edilerek Konsolosluğun belirttiği uygunlukta vize başvurusunda teslim edilmelidir. Söz konusu bu evrakların temin edilmesi, hazırlanması konusunda Fransa Vize Başvurusu, Ankara ekibimiz yardımcı olacaktır.

Ankara Fransa vizesi gereken evraklar ve söz konusu belgeler gerçeği net bir şekilde izah etmelidir. Ankara’da bulunan ofisimiz size evraklarınız ile ilgili tüm detayları sunacak süreci vakit kaybetmeden ve usulünce tamamlamanız için profesyonel olarak destek olacaktır.

Ankara Fransa Vizesi Ret

Schengen Anlaşması vize kuralları ve Fransız Büyükelçiliği’nin belirttiği şarta, duruma ve evrak düzenine uymadığınız takdirde Ankara Fransa Vizesi ret belgesiyle de karşılaşabilirsiniz. Başvurunuza dair ret mektubunuzda konuya ilişkin reddin niteliği size bildirilecek ve konuya itiraz etmeniz mümkün olacaktır. 
Fransa vize başvurusuna ret alan başvuru sahipleri, sorunu çözümleyerek tekrar değerlendirilme talebi ile başvuru yapabilirler. 

Ankara’dan yaptığınız Fransa Vizesi başvurularında ret konuları; seyahat belgelerinizin güncel, orijinal ve geçerli olmamasından; evrakların gerekli şartları taşımamasından, seyahat amacınıza yönelik bilgilerin eksik ya da hatalı oluşundan kaynaklanabilir.  Fransa Vize Başvurusu, Ankara ofisimiz aracılığıyla detaylı ret konuları hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Schengen Bilgi Sisteminde giriş yasağınızın olması ya da seyahat boyunca uygun nakit döngüsüne sahip olmamanız sebebiyle de ret alabilirsiniz. Son altı ay içinde Schengen Bölgesi’nde 90 gün konaklamış olmanız da ret sebeplerinden biridir. 

Kriterleri taşımayan bir seyahat sigortası ile başvuru yapmanız veya ziyaret edeceğiniz bölge için sağlık ve güvenlik hususunda özel bir durum yaşanıyor olması olumsuz bir kararın çıkmasına sebep olabilir. Özellikle; Avrupa ülkelerinin göç kabulünde ortaya çıkan ve hukuksal boşluklardan yararlanarak Fransa’da kalan yabancı uyruklular sebebiyle vize başvurusunda bulunan kişilerin ülkesine döneceğinin ispat yükümlülüğü vardır. Bu sebeple Fransa, geri döneceğinden şüphe duyduğu kişiye vize reddi verebilir.

Başvuru sonrası aldığınız Ankara Fransa Vizesi Ret mektubunuza ilişkin değerlendirmeyi Fransa Vize Başvurusu, Ankara ofisimizde yaptırabilir ve yeni vize başvurusu için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Fransa Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası

Fransa ziyaretleriniz için yapacağınız vize başvurusunda zorunlu olarak Fransa Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası talep edilmektedir. Fransa Konsolosluğu’nun evraklarınızla birlikte istediği Seyahat Sağlık Sigortası; teminatı 30.000 Euro olmalı, yurtdışı seyahati ve vefat durumunda ülkeye getirilişinizi kapsamalıdır. Kriterleri uymayan sağlık ve seyahat sigortaları kabul edilmeyebilir. Bu sebeple seyahat sigortanızın Fransa tarafından belirlenen şartları yerine getirip getirmediğinden emin olmak zorundasınız. 

Bazı sigorta firmaları gereken şartları yerine getiren sigorta paketlerine farklı özellikler de tanımlayabilir. Fransa Vize Başvurusu, Ankara ofisimiz, Fransa vizesi alımlarınızda ve Schengen şartlarını taşıyan ülkeler için zorunlu hale getirilen seyahat ve sağlık sigortaları hakkında sizi bilgilendirecek ve olması gereken özelliklerde sigortanızın yapıldığından emin olarak başvurunuzun tamamlanmasına yardımcı olacaktır.

Fransa vizesi Ankara başvurularınız için detaylandırılan tüm bilgileri kendi seyahat planınıza, ziyaret amacınıza göre değerlendirecek olan ekibimiz en kısa süre içinde vize talebinize ilişkin prosedürü yerine getirecek, süreçte ortaya çıkabilecek negatif olasılıkları öngörerek anında çözüme bağlayacaktır. Fransa Vizesi Seyahat Sağlık Sigortası’ndan başvuru formunuzun içeriğine ve hatta aracı firmaların en kullanılabilir tekliflerine kadar tüm evrak, beyan ve istekte yanınızda olacağız. Tüm soru, destek ve şikayetleriniz için lütfen bize ulaşın. 

Euroasia GVS Fransa Vize Başvuru, Ankara Ofisi

Adres
Kazım Özalp Mah. Kuleli Sok. No: 89/6 GOP / ANKARA
Telefon
+90 (312) 963 04 84
E-Posta
ankara@eagvs.com

Fransa ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Fransa Vizesi Ankara
E. Demirkaya 22/07/19, 12:44 Cevabı Görüntüle
Merhaba ben Ezgi, Ankara’da üniversite öğrencisiyim. 28 Ağustos’ta Fransa’ya 20 günlüğüne turist olarak gitmek istiyorum bu yüzden öğrenci pasaportu alacağım ama pasaportu aldıktan sonra Fransa Büyükelçiliği’ne mi gitmem gerekiyor. Fransa vizesi Ankara’dan en kolay nasıl alınır? Şu an ailemin yanında Eskişehir’deyim. Fransa vizesini online olarak halledemiyor muyuz? İlk kez yurt dışına çıkacağım, lütfen bana bilgi verir misiniz?
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';