x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Fransa Ticari Vize

Fransa Ticari VizeFransa’ya yapacağınız iş nitelikli ziyaretlerinizde Fransa Ticari Vize kategorisi bazında başvuru yapmanız gerekmektedir. Fuar, anlaşma, toplantı ve benzeri faaliyetlerinizde kullanılacak bu vize için yapmanız gereken ve talep edilen evrakları ülke uzmanlarımız bu sayfamızda sizler için derledi.

Schengen anlaşma şartlarını uygulayan Fransa, eğer başka Schengen ülkelerini de aynı ziyaret süresince seyahatinize dahil edecekseniz ilk ve en uzun konaklama yapacağınız ülkenin Fransa olmasını talep eder. Bu konuda o kadar hassas bir tutum sergilenir ki önceki seyahatinizde bu duruma uymamış olmanız vize ihlalinden dahi sayılabilir ve yeni yaptığınız başvuruda da ret alma olasılığınız yükselecektir. Bu sebeple öncelikle Fransa’nın ana seyahat noktanız olup olmadığını gözden geçirmenizi öneriyoruz.

Fransa konsolosluğu vize başvuru şartları Büyükelçilik otoritesiyle net olarak belirlenmiş ve belli bir prosedür dahilinde belirlenmektedir. Özellikle ticari vize başvurularında güncel diplomatik karar ve anlaşmalardan haberdar olmanız size fayda sağlayacaktır.

Fransa Ticari vize başvurularınız için size gerekli olabilecek ön bilgiyi bu yazımızla edinebilir, farklı sorularınız için ülke danışmanlarımıza Canlı Destek servisi, e-mail ya da ofis telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz. Fransa Vize Başvurusu işbirliğimiz için size en yakın şubeyi aşağıda belirttiğimiz linkten seçebilirsiniz.

EAGVS Türkiye Şubeleri için tıklayınız.

Fransa Vize İşlemleri

Fransa Vize İşlemleri ticari kategoride de Fransa Scengen prosedürünü uygulayacaktır. Bu sebeple daha önce sistemde kayda alınan biometrik parmak izi kaydınızın varlığı işlem sürecinizi biraz daha kolaylaştıracaktır. Eğer daha önce kaydınızı vermediyseniz başvuru sürecinde danışmanlarımızın da eşliğinde mülakat sırasında gerçekleştireceksiniz. Fransa Ticari Vize başvuru sürecinizi başlatmadan evvel seyahat süreniz, tarihiniz ve amacınızı netleştirerek işlemlere başlamanızı tavsiye ederiz.

Fransa Vize Başvurusu

Fransa vize başvurusu belli bir düzen içinde gerçekleştirilmektedir. Fransa Büyükelçiliği’nin yönlendirdiği vize başvuru kayıt sitesi ile başlayacak vize adımlarınız mülakatın gerçekleşmesi ve sürecin yetkililerce incelenmesi ile sonlanacaktır.

Burada mühim olan Fransa Ticari Vize için belge ve evraklarınızın doğru hazırlanması, vize yasa ve kurallarına uygunluğudur. Prosedürlerde en sık yapılan yanlışlar gözden kaçırılan detaylardır. Bir danışman ile birlikte bu süreci adımlamanız olası risk ve vakit kayıplarından sizi koruyacaktır.

Aşağıda Fransa Schengen ticari vize başvurunuzda olması gereken evrak ve belgelerin bir listesini bulacaksınız. Bu liste genel bir liste bazında hazırlanmış olup, kişisel ya da seyahat amacınızdaki farklılıklara göre evrak talep edilebileceğini unutmayın. Eğer bu konuda yardıma ihtiyacınız var ise lütfen Fransa vize başvurusu danışmanlarımıza ulaşarak güncel ve size uyan evrak listenizi temin ederek Fransa vize işlemlerinize başlayın.

Fransa Ticari Vize Gerekli Evraklar

Fransa Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

Fransa Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar meslek durumunuz ve ziyaret sebebiniz sebebiyle değişiklik gösterebilir. Dosyanızı talep edilen belgelerle teslim etseniz dahi ek evrak beyanı istenebilir. Evraklarınızın tümü son 3 ay içinde olmalı ve tarih açık olarak görünmelidir.

Fransa Ticari Vize Davet Belgesi

Fransa ticari vize başvurusunda bulunacak kişinin bilgilerini taşıyan, Fransa’ya davet eden firmaya dair bilgilerin, kişinin görevi ve ne kadar süreceğinin belirtildiği belgedir. (Fransa ticari davetiye örneği şekil ve içerik olarak belli bir şarta bağlıdır) Ayrıca birden fazla ziyaret söz konusu ise bunların da belirtildiği, eğer masrafları firma karşılayacaksa detaylandırılarak izah edildiği ve davet eden firmanın logosunun bulunduğu bu evrak Fransa Ticari Vize için en önemli evraklardan biridir. Kaşeli ve imzalı olmalı aslı da başvuru sahibinde bulunmalıdır. Fransa ticari vize davetiye örneğini ofislerimizden temin edebilirsiniz.

Pasaport

Pasaportunuz 10 yıldan eski, yıpranmış, silikleşmiş olmamalıdır. Ticari Vizenizin son kullanım tarihinden sonra 6ay daha geçerliliği bulunmalı, en az 2 sayfa boş bulunmalıdır. Kimlik bilgilerinizle pasaport bilgileriniz örtüşmelidir.(isim ya da soy isim değişikliği gibi) Daha önceki pasaportlarınız da dosyada bulunmalıdır. (vize basılı sayfaların kopyaları bulunmalı)

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Türkiye Cumhuriyeti ibareli ve yeni sistemde onaylanmış çipli kimliğinizle başvuru yapmanız gerekmektedir.

Nüfus Kayıt Örneği

Aile ve ikame bilgilerinizin tümünün net olarak belirtildiği belge Fransa ticari vize başvurunuzda dosyanızda kişisel bilgilerin ve Türkiye bağlantınızın sabit olduğunu netleştirmesi sebebiyle dosyanın ana evraklarından biridir.

Fransa Ticari Vize Başvuru Formu

Fransa vize başvuru formu online olarak eksiksiz ve teyit edilebilir beyanlarla doldurulmalıdır. Formunuzun doldurulmasında danışmanlarımızdan destek alarak prosedüre uygun başvurunuzu yapabilirsiniz. Formda iki adet imzanız bulunmalıdır. Formunuzu Fransızca ya da İngilizce doldurabilirsiniz.

Eagvs vize talep formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Biometrik Vesikalık Fotoğraf

Biometrik fotoğraf şartlarını karşılayan rötuşsuz, fonu beyaz, güncel tarihli, 35x45 mm ölçülerinde ve tüm yüzün net olarak görüldüğü 1 adet fotoğraf sunulmalıdır. Fotoğraflarınızın herhangi bir vizede kullanılmamış olması gerekmektedir.

Banka Dökümü

Kendi şahsi banka hesabına dair 3 aylık hesap hareketi dosyaya eklenmelidir. Eğer sponsor firma ya da bir kişi ise o kişinin ya da firmanın maddi dökümleri evrak olarak dosyaya eklenmelidir. Bahsi geçen hesap kayıtları Fransa vize randevu tarihinden 10 gün önce temin edilmelidir. Banka hesabı Fransa Ticari Vize başvuran sahibi için azami 30.000 T.L’dir. Her kişi için aynı meblağ öngörülmektedir. ATM’den alınan belgeler vize dosyasına kabul edilmez.

Fransa Ticari Vize Seyahat Sağlık Sigortası

Uluslararası seyahat şartlarına uygun yaş sınırlaması olmayan ve azami 30.000 Euro teminatlı poliçenizi asıl belge ve kopyasıyla ibraz etmeniz gerekmektedir.

Ulaşım ve Otel Rezervasyonları

Seyahatinizi gerçekleştireceğiniz ulaşım aracı ve otel rezervasyonlarınızı sunmalısınız. Talebiniz halinde belirttiğiniz seyahat tarihlerinize göre uygun uçak rezervasyonlarınızı danışmanlarımız aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Finansal Yeterliliği Destekleyici Alternatif Belgeler

Fransa Ticari Vize başvurunuzda Tapu, araç ruhsatı, ek hesap dökümleri, gayrimenkul kaynaklarınız ya da gelirlerinizi resmi belgelerle sunmalısınız.

Fransa Ticari Vize Mesleki Evraklar

Başvuru sahipleri aşağıdaki mesleki evraklardan kendi durumlarına uygun olanları ibraz etmelidir.  

SGK'ya Bağlı Olarak Çalışanlar

  • Fuar Katılımcıları için: Fransa’da fuar standı kuracak katılımcı “fuar katılım kartını” ibraz etmelidir. Stant kuracak firma duruma göre vize ücretinden muaf tutulabilir. Bu sebeple stant katılımcı, fuar giriş bileti veya fuar davetiyesinin sunulması gerekir.
  • İşveren Yazısı : Yazıda başvuru sahibinin firmadaki görevi, istek yapılan vize süresi, seyahatin sebebi ve süresi (şirket ve fuar ismi v.b). Fransa’daki masrafların şirket tarafından karşılanacağına dair teminat belirtilmelidir. Fransa ticari vize dilekçe örneği için tıklayınız.
  • SGK İşe Giriş Bildirgesi: Şirketinizden temin edeceğiniz işe giriş tarihlerinizin belirtildiği bildirgenizin fotokopisini sunmalısınız.
  • SGK Hizmet Dökümü: Evrak, detaylı olarak tüm sigorta geçmişinizi belirtmelidir. Başvuran emekli ve halen çalışmakta ise SGK destek primi ödemelerini de ek olarak ibraz etmelidir.
  • Maaş Bordroları: İşyerinize ait son 3 aya ait kaşeli ve imzalı maaş bordrolarınızı sunmalısınız.
  • İş Sözleşmesi: SGK’lı çalışan değilseniz bağlı bulunduğunuz şirket ile aranızdaki iş akdini teyit eden noter onaylı iş sözleşmenizi sunmalısınız.
  • Banka Hesap Dökümü: Şirketin banka hesap cüzdanı veya dökümünü son 3 ayı dahil ederek ibraz etmelisiniz. Banka hesap dökümleri son 10 gün içerisinde temin edilmiş olmalıdır.
  • Faaliyet Belgesi/Ticaret Odası Sicil Kayıt Sureti: Şirketinizin faaliyetine göre alınacak faaliyet belgenizin fotokopisi 6 aydan eski olmaması şartıyla ibraz edilmelidir.
  • Ticaret Sicil Gazetesi ve Güncel Vergi Levhası Dosyanıza ekleyeceğiniz Fransa Ticari vize evraklarınız arasında olmalıdır.
  • Ek Gelir Belgeleri: Tapu, Araç ruhsatı, kira gelirleri, ek hesap dökümleri vb. diğer gelirler sunulmalıdır.  

İş Verenler için Gerekli Evraklar

Yukarıda belirtilen evraklara ek olarak iş yerinin aidiyetine yönelik ek belgeler de dosyaya eklenmelidir.

Emekliler için Gerekli Evraklar

Emekli maaşını gösterir belge, son 3 aylık banka onaylı hesap özeti ıslak imzalı-kaşeli olmalı ve emekli cüzdanı kopyası da ibraz edilmelidir.

Çiftçiler için Gerekli Evraklar

Başvuru sahibi çiftçi bağlı bulunduğu Ziraat Odası tarafından aldığı çiftçi belgesi ve arasa tapu fotokopilerini beyan etmelidir.

Yabancılar için Gerekli Evraklar

Yabancılar için Gerekli Evraklar yukarıdaki belgelere ek olarak oturma veya çalışma iznini de kapsamaktadır. Türkiye oturma ya da çalışma izninin en az 6 ay geçerliliği bulunması ve planlanan seyahat dönüşünden sonra en az 3 ay daha geçerliliği olması gerekmektedir.

Fransa Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar, özel bir durum ya da Fransa Büyükelçiliği tarafından talep edilebilecek ek bir belge yok ise genel olarak bu koşulları takip eder. Seyahatinizin niteliğini Fransa Vize Başvuru danışmanlarımızla paylaşarak evrak listenizi alabilirsiniz.

Fransa Ticari Vize Ücreti

Fransa Vize Ücreti

Fransa ticari vize işlemleri evraklarınızın tamamlanmasının ardından Fransa Vize Ücreti belgenizin dosyaya eklenmesi gerekmektedir. Vize ücretiniz süre ve sebep özelliklerinizle netleşecektir. Fransa Büyükelçiliği tarafından duyurusu yapılan Schengen vize ücreti ise 120 Euro olarak listelenmiştir.

Fransa vize ücreti 2023 tarifesini şahsınıza özel niteliklerle hesap yapmanız gerekecektir. Varsa özel durumunuz da bu tarifede etkendir. Başvuru esnasında yapacağınız diğer harcamalar ile tam fiyatlandırma almak için lütfen bize ulaşın. Fransa vizesi ne kadar? Sorunuzu anında cevaplıyoruz.

Fransa Ticari Vize kaç günde çıkar?

Fransa vizeniz dosyanız Konsolosluk değerlendirme aşamasına geldikten sonra maksimum 3 haftalık zaman diliminde sonuçlanmaktadır. Siz başvuru sürecinizi evrak hazırlama gibi zaman alan süreçleri de dahil ederek hesaplamalısınız.

Fransa Konsolosluğu vize işlem merkezlerinin yoğunluk, tatil, teknik arıza gibi nedenlerle işlem yapamayacağını da göz önünde bulundurmalısınız.

Fransa Vize ücretinizi ödedikten sonra size tanımlanan gün ve saatte eğer daha önce biometrik parmak izi kaydınız yapılmadıysa alınacak daha sonra inceleme esasına geçilecektir. Dosya niteliğiniz ve verdiğiniz bilgiler sizin sorumluluğunuzda olup hiçbir kurum ya da firma sürece müdahale edemez, karara dahil olamaz. EAGVS ofislerimiz ve danışmanlarımız süreç sizin için plan halinde iken evraklarınızın ve sürecinizin Fransa vize şartlarını tanımlayan en sağlıklı koşullarda geçmesini sağlamak için yanınızda olacaktır.

Fransa Vize Reddi

Fransa vize reddi Ticari vize başvurularında da bir olasılık olarak karşınıza çıkacaktır. Başvurularınızın deneyimli danışmanlarla yapmanız bu riski asgariye indirecektir.

Fransa Ticari Vize başvurusunda bulunurken yapılabilecek hata sonsuzdur. Hiç beklemediğiniz bir evraktaki ufak bir yanlış ne yazık ki sonucu olumsuz etkileyebilir. Belli bir yasal düzeni takip eden Konsolosluk ve vize başvuru merkezleri sizin sunduğunuz dosyayı doğru yapıldığını varsayarak kabul eder. Nicelik ve nitelik incelemesi dosyanız Konsolosluk yetkililerince her evrak içeri verildikten sonra yapılmaktadır. Bu sebeple seyahat plan halindeyken bile dikkat edilmesi gereken pek çok husus vardır.

Fransa vize reddi, vize ücretinizin yanmasına, Fransa vize belgelerinin tarihlerinin geçmesine ve hatta seyahat planınızın ertelenmesine sebep olabilir. Bu süreçte ödediğiniz diğer ücretler, kaybettiğiniz zaman ve yaşadığınız stres de bir kayıp olarak hanenizde olacaktır. Risk almadan, stres yapmadan, yıpranmadan yapacağınız vize başvuruları için ofislerimize ulaşın.

Keyifli seyahatler…

Fransa Vizesi Bilgi

Fransa ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Fransa Vizesi Kaç Günde Çıkar
A.C. 18/09/19, 15:48 Cevabı Görüntüle
Merhabalar, Ben Özbek vatandaşıyım ve 2.5 senedir İstanbulda yaşıyorum. Fransa’da yapılacak bir konferansa katılacağım. Fransa vizesi kaç günde çıkar? Fransa vizesi için gerekli evraklar nelerdir? Başvuru için nereye gitmem gerekiyor? Teşekkürler
Fransa Vize Talep Dilekçesi
D. Kahraman 02/08/19, 09:19 Cevabı Görüntüle
Merhaba, iki ay sonra Fransa’da işimle ilgili yapılacak bir fuara katılacağım ve Fransa’ya eşimle birlikte gitmeyi istiyoruz. Ancak eşim farklı bir sektörde çalışıyor ve sadece gezmeye gelecek. Bu durumda ikimizin yazacağı Fransa talep dilekçesi aynı mı olacak yoksa farklı dilekçe türü mü doldurmamız gerekir?Bir de Fransa Ticari Vize Dilekçesini Türkçe yazmamız yeterli midir ? İngilizce mi yazmak gerekir . El yazısı ile mi yazmak gerekir. Bir de ticari ve turistik vize dilekçe örneğine nasıl ulaşabiliriz? Bilgi verirseniz mutlu oluruz.

Fransa Vizesi Davetiye
Y. Arak 12/12/19, 14:09 Cevabı Görüntüle
Merhabalar, ben bir üniversitede akademisyen olarak görev yapmaktayım. 12-18 ocak tarihlerinde Paris'te bir kongreye bildiri sunmak için kabul mektubu aldım. Ancak, kabul mektubu 18 Kasımda geldi. Hemen pasaport müracaatında bulundum. İşlemlerim yetişir mi bilmiyorum. Daha önce seyahatim olmadı, ancak bu vakitten sonra birçok ülkeye bilimsel çalışmalar için gitmek zorundayım. Gelen davetiyem 12-18 tarihlerini kapsayarak 20 günlüğüne geldi yani 12sinden başlıyor, bu bir sorun teşkil eder mi? Bir de hangi vize türüne başvurmam gerekiyor bunun için? Akademisyenlere ayrılmış özel bir evrak listesi bulunuyor mu yoksa standart diğer vize türleri gibi evraklarımızı mı ekliyoruz? Vizenin başladığı gün gitmek zorunda değilim sanırım, bir de tek girişli çok girişli için ücret farkı mı var, nasıl alınıyor,yoksa konsolosluklar kendileri mi karar veriyor buna? Bana yardımcı olursanız sevinirim, şimdiden teşekkür ederim.
Fransa Garanti Vize
B. Yıldız 30/07/19, 10:56 Cevabı Görüntüle
Hızlı Express Fransa vizesine ihtiyacım var. Kaç günde alırım? Ticari olarak gideceğim, firma sahibiyim. Fransa garanti vize çıkar mı? Reddedilme ihtimali var mı, teşekkürler
Fransa Ekspres Vizesi
E. Ateş 25/07/19, 17:52 Cevabı Görüntüle
Merhabalar, Kuzey Kıbrıs’ta faaliyet gösteren bir inovasyon firmasıyız. İnovasyon firması olarak, Fransa da ,reklam ve iş geliştirme fuarına katılmak istiyoruz, üç kişiyiz. Ancak fuardan onayı geç aldığımız için vize başvuru işlemlerinde geciktik. Sayfanızda ekspres vize başvurusuyla ilgili bilgiler yazıyor. Fransa Nasıl bir işlem yapmamız lazım? Başvurunuzu şirketinizle yapsak vize ne zaman çıkar? İşlem masrafı ne kadardır? Teşekkürler
Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Öğrenci Vizesi
Vize Randevusu
Vize Başvuru Formu
Vize Dilekçe Örneği
Vatandaşlık
Cenaze İşlemleri
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';