x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Telefon/Faks

+90 (342) 255 50 07

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

gaziantep@eagvs.com

Fransa Vize Başvuru, Gaziantep

Değerli ziyaretçimiz, Euroasia Global Visa Global Services Gaziantep şubesi aracılığıyla, yapılacak olan Fransa Schengen vize başvurularına ait gerekli, güncel ve detaylı bilgileri paylaştığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Fransa Schengen vize başvuruları hakkında Gazianep şubesi ile iletişime geçmek için +90 (342) 255 50 07 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz ya da isterseniz gaziantep@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.

İlerleyen sayfalarımızda Başta Gaziantep Nizip, Şahinbey, Oğuzeli, Araban, Yavuzeli, Şehitkamil, Nurdağı, Karkamış ve İslahiye ilçelerimiz başta olmak üzere, Kahramanmaraş, Kilis, Osmaniye, Hatay, Adıyaman ve Şanlıurfa gibi çevre illerden gerçekleştirmek istediğiniz Fransa Schengen vize başvurularına ait gerekli bilgilere sahip olabilirsiniz.

Fransa Vizesi Kimlere Gerekir? Gaziantep

Fransa, Schengen uygulamasına üye ülkelerden birisidir. Bu yüzden Bordo (Umuma Mahsus) pasaporta sahip olanların, Fransa seyahatlerinin öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekir. Siyah (Diplomatik), Gri (Hizmet) ve Yeşil (Hususi) pasaporta sahipseniz, 180 gün içinde 90 günü geçirmemek koşuluyla dilediğiniz gibi Fransa seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Daha öncesinde başka bir Schengen ülkesinden almış olduğunuz, geçerliliği devam eden ve seyahat gün sayısı yeterli olan bir vizeniz varsa, tekrar vize almanıza gerek kalmadan Fransa seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Fransa Vizesi İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia Global GVS Gaziantep şubesi aracılığıyla, aşağıda belirttiğimiz başlıklar için başvurunuzu yapabilirsiniz.

Seyahatiniz için gerekli olan belge listelerine yukarıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat gerekçenize uygun başlık bulamadıysanız ya da seyahatinizi hangi kategoriye girdiğini seçmekte zorlanıyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için +90 (342) 255 50 07 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da gaziantep@eagvs.com adresimize e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Fransa Vize Başvuru Formu, Gaziantep

Fransa vize başvuru formu, internet üzerinden online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken hatalı, eksik ya da gerçeğe uymayan bilgi girişleriniz başvurunuzun uzamasına hatta reddedilmesine sebep olabilmektedir.

Başvuru formunuzu sizlerden gelen bilgiler sayesinde uzmanlarımız doldurur ve formunuzu hazır hale getirir. 

Fransa vize başvuru formu için buraya tıklayabilirsiniz.

Fransa Vizesi Kaç Gün İçerisinde Sonuca Bağlanır? Gaziantep

Fransa Schengen vize başvuruları, yaklaşık olarak 3-15 iş takvimi içerisinde sonuca bağlanmaktadır. Bu süre ortalama zaman vermekle birlikte dönemsel, yoğunluklar, ek belge talebi ve resmi tatiller gibi sebeplerle bu süre uzayabilmektedir. Bu yüzden seyahatinizde herhangi bir gecikme ya da aksaklık yaşamak istemiyorsanız, seyahatinizden 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. +90 (342) 255 50 07 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da gaziantep@eagvs.com adresimizden bize e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Fransa Vizesi Nasıl Alınır? Gaziantep

Diğer ülkelerde olduğu gibi Fransa hükümetinin de vize işlemleri için uyguladığı bazı aşamalar ve prosedürler söz konusudur. Kurumumuz aracılığıyla sizlere bu aşamaları adım adım aşağıdaki şekilde listeledik.

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri temsilcilerimiz sizleri dinler, sorular yöneltir ve hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Seyahat süreniz, meslek bilgileriniz ve gerekçenize göre konsolosluk tarafından sizden istenen belgelerin listesi tarafınıza sunulur. Bu süreçte hangi belgeye nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda yetkililerimiz tarafından yönlendirilirsiniz.
  • Belgelerin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Yetkililerimizin teslim alacağı belgeler, uzmanlarımız tarafından kontrol edilir ve incelenir. Belgeleriniz arasında eksik, hatalı ya da gerçekliğini yitirmiş bir belge bulunması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz. 
  • Fransa Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Fransa vize başvuru formunun doldurulması ayrı bir deneyim ve bilgi birikimi gerektirmektedir. Bunun nedeni ise vize başvuru formunuzun, başvuru özeti niteliğine sahip olması ve konsolosluk yetkilileri tarafından incelenen ilk belge olmasıdır. Uzmanlarımız bu konu da son derece tecrübe sahibi olmakla beraber gerekli olan tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazır hale getirir.
  • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınabilmesi için, gerekli olan ön koşul başvuru ücretinin ödenmesidir. Başvuru ücreti ise tüm harçlardan, işlem ücretlerimizden ve danışmanlıktan bedelimizden oluşur. Başvuru ücretinizi dilerseniz banka hesabımıza transfer edebilir ya da ofisimize gelerek ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Fransa vize başvuruları randevu esasına göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Yetkililerimiz sizlerle görüşme sağlayarak sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: 25 Eylül 2014 tarihinden sonrasına ait Schengen vizesine sahip olmayan 12 yaşını dolduran her bireyin, Fransa vize başvurusu öncesinde mutlak parmak izi vermesi gerekir. Parmak izi verme aşamasında sizleri bir yetkilimiz karşılar ve yetkilimizin rehberliği aracılığıyla bu işlemi tamamlamış olursunuz.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Bu zaman ortalama 3-15 iş günü sürer. Konsoloslukta değerlendirmenizin başlamasıyla birlikte bir yetkilimiz dosya durumunuzu günlük olarak takip eder ve sorgular. Dosyanızla ilgili gelişen tüm gelişmelerden anında haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun tamamlanmasının ardından yetkilimiz pasaportunuzu teslim alır. Pasaportunuzu dilerseniz ofisimize ziyarette bulunarak alabilir ya da kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Fransa Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir mi? Gaziantep

Schengen vize uygulamasına üye olan diğer ülkelerde olduğu gibi, Fransa vize işlemleri için de parmak izi vermeniz şarttır. 2016 tarihinden sonra alınmış olunan Schengen vizeleri için verilen parmak izleri, ortak bilgi sistemine (VIS) kaydedildiği için şahsen gelmenize gerek olmadan başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. 

Aksi durumda ise 12 yaşını dolduran her bireyin, vize başvurusunun işleme alınabilmesi için şahsen başvuru merkezine gelerek parmak izi parmak izi vermeleri gerekir.

Aksi duruma ek olarak konsolosluk yetkilileri ihtiyaç duyduklarında sizi şahsen görüşmeye çağırabilirler. Bu standart bir uygulama olmayıp nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Fransa ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Hepsini Görüntüle Soru Sor

Fransa Vizesi Gaziantep
T. Tutuluş 17/12/19, 11:24 Cevabı Görüntüle
Gaziantep'te belediyede çalışıyorum. İş yerinden vizeme göre yıllık iznimi alacağım. Fransa vizesi Antep şubesine giderek başvuruda bulunabilir miyim? Fransa vizesi Gaziantep başvuru merkezi nerede?
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';