x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Telefon/Faks

+90 (462) 215 60 10

Eposta

trabzon@eagvs.com

Fransa Vize Başvuru, Trabzon

Sayın ziyaretçimiz Euroasia Global Visa Services Trabzon şubesi aracılığı ile Trabzon'dan yapılacak olan Fransa Schengen vize başvurularına ait gerekli, güncel ve detaylı bilgileri paylaştığımız sitemize hoş geldiniz.

Fransa Schengen vizesi hakkında Trabzon şubesi ile iletişime geçmek için +90 (462) 215 60 10 numaralı telefonumuzu arayabilirsiniz veya dilerseniz trabzon@eagvs.com adresimize e-posta gönderebilirsiniz.


İlerleyen sayfalarımızda başta Trabzon Maçka, Sürmene, Of, Çaykara, Düzköy, Yomra, Araklı, Beşikdüzü, Tonya, Vakfıkebir, Akçaabat, Ortahisar, Arsin, Şalpazarı, Dernekpazarı, Köprübaşı, Hayrat, Çarşıbaşı ilçelerimiz olmak üzere Bayburt, Giresun, Gümüşhane ve Rize gibi çevre illerimizden gerçekleştirilecek olan vize başvurularına ait bilgilere sahip olabilirsiniz.

Fransa Vizesi Kimlere Gerekir? Trabzon

Fransa, Schengen uygulamasına üye olan ülkelerden birisidir. Bu yüzden daha önce başka bir Schengen ülkesinden alınan geçerliliğini ve konaklama gün sayısını koruyan bir vizeniz olması halinde yeniden vize almadan rahatça seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz. Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaporta sahipseniz, 180 gün içinde 90 günü aşmamak koşulu ile vize almanıza gerek kalmadan Fransa seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Ancak Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahiplerinin ise, Fransa seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir Schengen vizesi almaları gerekmektedir.

Fransa Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Trabzon şubesi aracılığı ile aşağıda listelediğimiz başlıklar için Fransa vize başvurunuzu yapabilirsiniz.

Seyahatinize uygun kategorinin bağlantısına tıklayarak gereken evrak listelerine ulaşabilirsiniz. Seyahatinize uygun başlık bulunmuyor ya da seyahatinizin hangi kategoriyle eşleştiğini bulamıyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için +90 (462) 215 60 10 numaralı telefonumuzu arayabilir ya da trabzon@eagvs.com adresimizden e-posta yoluyla bize ulaşabilirsiniz.

Fransa Vize Başvuru Formu, Trabzon

Fransa Schengen vize başvuru sürecindeki en önemli belge özelliğine sahip olan, Fransa vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlanırken online olarak doldurulur, çıktısı alınır ve dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu esnasında girilecek olan hatalı, eksik ya da gerçek olmayan bilgiler, başvurunuzun uzamasına hatta iptal olmasına neden olabilmektedir. Bu aşamada uzmanlarımız sizlerden edindiği bilgiler sayesinde tüm girişlerinizi yapar ve formunuzu hazır hale getirir.

Fransa vize başvuru formu için buraya tıklayınız.

Fransa Vizesi Kaç Günde Karara Bağlanır? Trabzon

Fransa Schengen vize başvuruları 3-15 iş günü içerisinde karara bağlanmaktadır. Bu süre ortalama zaman olmakla beraber, dönemsel yoğunluklar, resmi tatiller ve ek belge talebi gibi nedenlerle uzayabilir. Seyahatinizde hiçbir sorun yaşamak istemiyorsanız, seyahat planınızdan en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi önermekteyiz.
+90 (462) 215 60 10 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilir ya da dilerseniz trabzon@eagvs.com sitemize e-posta yoluyla ulaşabilirsiniz.

Fransa Vizesi Nasıl Alınır? Trabzon

Her ülkenin olduğu gibi Fransa ülkesinin de vize işlemleri için uygulamış olduğu bazı aşamalar ve prosedürler söz konusudur. Kurumumuz aracılığıyla sizlere bu aşamaları sırasıyla listeledik.

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Müşteri temsilcilerimiz sizleri dinleyerek sorular yönelterek seyahat amacınızı belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Seyahat süreniz, meslek bilgileriniz ve gerekçenize göre, Fransa konsolosluğu tarafından istenen belgelerin listesi sizlere sunulur. İstenen belgelere nereden ve nasıl ulaşacağınız konusunda yetkililerimiz tarafından yönlendirilirsiniz. Otel rezervasyonu, seyahat sigortası gibi bazı gerekli bilgilerin bazılarına ofisimizden hiç çıkmadan da sahip olabilirsiniz.
  • Belgelerin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Yetkililerimize ulaştırdığınız belgeler, uzmanlarımız tarafından incelenir ve kontrol edilir. Belgelerinizin eksik, hatalı ve gerçekliğe aykırı olması durumunda aranarak bilgi sahibi edilirsiniz. Böylelikle belge hatası nedeniyle oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçmekteyiz.
  • Fransa Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Başvurunuzun özeti niteliğine sahip olması ve Fransa konsolosluk yetkilileri tarafından incelenen ilk belge özelliğine sahip olması nedeniyle, Fransa vize başvuru formunu doldurmak ayrı bir bilgi birikimi ve deneyim gerektimektedir. Uzmanlarımız bu konuda son derece tecrübe sahibi olmakla beraber, gerekli olan tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazırlar.
  • Vize Başvuru Ücretinizin Ödenmesi: Fransa vize başvurunuzun işleme alınabilmesi için, gerekli ön koşul başvuru ücretinizin ödenmesidir. Vize başvuru ücreti tüm harçlar, danışmanlık ücreti, işlem ücretleri ve diğer giderlerden oluşmaktadır. Başvuru ücretinizi ofisimize ziyarette bulunarak ödeyebilir ya da banka hesabımıza transfer ederek ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Fransa vize başvuruları, randevu sistemine göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Yetkililerimiz sizlerle görüşme sağlayarak sizin için en uygun zamana randevunuzu alır ve planlamanızı yapar.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: 25 Eylül 2014 tarihinden sonrasına ait herhangi bir Schengen vizesi olmayan 12 yaşını dolduran her bireyin, vize başvurularının işleme alınabilmesi için parmak izi vermesi şartı bulunmaktadır. Parmak izi verilme aşamasında size bir yetkilimiz eşlik eder ve yetkilimizin rehberliğiyle bu aşamayı sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvuru süreciniz sona erdikten sonra yetkililerimiz pasaportunuzu teslim alır. Pasaportunuzu dilerseniz ofisimize gelerek alabilir dilerseniz de kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Fransa Vize Başvurusu İçin Şahsen Bulunmak Gerekir Mi? Trabzon

Schengen vize uygulamasına üye olan diğer ülkelerde olduğu gibi, Fransa için de vize başvurunuzun değerlendirilmeye alınabilmesi için parmak izinizin verilmesi zorunludur. 2016 tarihinden sonra alınan Schengen vizeleri için, verilen parmak izleri (VIS) adı verilen ortak bilgi sistemine kaydedildiğinden şahsen gelmenize gerek kalmadan başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ancak 12 yaşını aşmış tüm bireylerin ve önceden Schengen vizesi için parmak izi vermeyen başvuru sahiplerinin, vize başvurusunda bulunmak için parmak izi vermesi gerekir. Kurumumuzdan alacağınız danışmanlık hizmeti kapsamında, size bir yetkilimiz eşlik eder. Vermiş olduğumuz bu hizmet sayesinde parmak izinizin alınma sürecini kolaylıkla tamamlamış olursunuz.

Aksi durumlardan bir diğeri ise; Fransa konsolosluk yetkilileri gerek duyduklarında sizi şahsen görüşmeye çağırabilir. Bu sürekli karşılaşılan bir uygulama olmamakla beraber nadiren karşılaşılan bir durumdur.

Fransa ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';