x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Fransa Antalya Fahri Konsolosluğu

Fransız Hükümetinin, vatandaşlarını korumak, geçici veya kalıcı ikamet halindeyken desteklemek amacıyla çok sayıda dış temsilciliği bulunmaktadır. Antalya Fahri Konsolosluğu bu temsilciliklerden biridir ve İstanbul Başkonsolosluğuna bağlı görev yapmaktadır.

Antalya Fahri konsolosluğu, Antalya ili ve yakın çevresinde ikamet eden kişilere hizmet vermektedir.

Fransa Antalya Fahri Konsolosluğu İletişim Bilgileri

Yönetici: Ahmet EROL / Fahri Konsolos
Adres: Fener Mah.1964 Sok.No:9 Lara / ANTALYA
Telefon : +90 242 345 90 97
Faks : +90 242 344 04 14

Fransa Antalya Fahri Konsolosluğu Çalışma Saatleri

Fahri konsolosluğun çalışma saatleri aşağıdaki gibidir.

Pazartesi - Cuma

08.30 – 18.00

Cumartesi ve Pazar

Kapalı

Fransa Antalya Fahri Konsolosluğu Vize Başvurusu

Antalya Fahri Konsolosluğu doğrudan vize başvurusu kabul edememekle beraber, süreci sizin için kolaylaştırabilir, danışmanlık yapabilir ve yardımcı olabilir. Vize talebinize ilişkin karar verme yetkisi bulunmamaktadır. Vize başvuruları sadece İstanbul Başkonsolosluğu ve Ankara Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmektedir.

Fransa Antalya Fahri Konsolosluğu Vize Başvuru Formu 

Vize başvurusunda bulunmak isteyen kişilerin, aşağıda paylaştığımız Fransa Schengen Vize Talep Formunu İngilizce ya da Fransızca olarak eksiksiz bir şekilde doldurmuş olmaları gerekir.

Fransa Antalya Fahri Konsolosluğu Hizmetleri

Antalya Fahri Konsolosluğu Fransız vatandaşlarına rehberlik etmenin yanısıra, kısıtlı konsolosluk hizmeti verebilmektedir. 

  • Acil durumlar: Fransız vatandaşlarının yaşadığı kaza, saldırıya uğrama, pasaport ya da benzer kimlik bilgilerin çalınması gibi durumlarda Fahri Konsolosluk yardımcı olabilmekte, yerel ve Fransız yetkililerine ulaşmanızda etkin rol üstlenebilmektedir.
  • Noterlik Hizmetleri: Fransa’da ya da Fransız kurumlarında ihtiyaç duyacağınız tasdik işlemleri, aslına uygun belge çoğaltımı gibi noterlik hizmetlerini yaptırabilirsiniz.
  • İdari Belge Hizmetleri : Bölgede ikamet eden Fransız vatandaşları, ihtiyaç duymaları halinde ikamet belgeleri, imza beyanı gibi idari belgeleri temin edebilir, işlem gerçekleştirebilirler.
  • Pasaport Teslimi : ihtiyaç duyulması halinde Fahri Konsolosluk, İstanbul Başkonsolosluğu tarafından verilen pasaportun sahibine teslim edilmesi konusunda yetkilidir. Bu uygulamanın amacı belge sahibinin İstanbul’a gitmek yerine, pasaportunu en yakın temsilcilikten alabilmesidir.

Fransa Antalya Fahri Konsolosluğu Nerede?

 

daha fazla göster

Fransa ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Yazıdırılabilir Versiyonu
Turistik Vize İşlemleri
Ticari Vize İşlemleri
Aile Ziyareti Vize İşlemleri
Transit Vize İşlemleri
Öğrenci Vizesi
Vize Randevusu
Vize Başvuru Formu
Vize Dilekçe Örneği
Vatandaşlık
Cenaze İşlemleri
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';