x
Fransa

Vize İşlemleri

Fransa

Lübnan Vatandaşları İçin Fransa Vizesi

M. Adalı 05/09/19, 16:30
Bordo pasaport sahibiyim, eşim Lübnanlı ve Türkiye’de yüksek lisans öğrencisi aynı zamanda çalışıyor. Eşimle birlikte Fransa’ya gezi amaçlı seyahat etmek istiyoruz. İkimiz için de yol gösterici olup başvuru işlemleri ve Fransa vize fiyatları hakkında bilgi verir misiniz
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba Muhammet Bey,

Lübnan vatandaşları için Fransa vizesi başvuru şartları sağlandığı sürece alınabilmektedir. Eşinizin çalışma izni varsa çalışma izni ile birlikte başvuru yapabilir. Türkiye çalışma izni ve oturum izni belgelerinin en az 6 ay geçerliliği bulunması gerekmektedir. Eşinizin başvuru belgeleri arasına öğrenci belgesi ve evlilik cüzdanı fotokopisini de eklemenizi öneririz. Fransa vize randevusu işlem merkezi müsaitlik durumuna bağlı olarak çoğunlukla 1-2 hafta sonrasına alınmakta randevu tarihi sonrası işlemler 3-5 iş günü içerisinde neticelenmektedir. Bu nedenle başvurunuzu 1 ay önceden yapmalısınız. Yabancı pasaport sahiplerinin değerlendirme süresinin uzayabileceğini de göz önünde bulundurunuz.

Fransa vize başvurularında ikamet edilen ilin bilgisi de önemlidir. Türkiye’de Fransa Konsoloslukların bölge ayrımı bulunmaktadır. Bu nedenle öncelikli olarak ikamet ettiğiniz il bilgisini +90 (212) 963 04 50 numaralı hattımızı arayarak iletiniz.

Fransa vize fiyatları detaylarına ilgili bağlantıyı ziyaret ederek ulaşabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES