x
Romanya

Vize İşlemleri

Romanya

Romanya Hakkında Sorular & Yorumlar

Romanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Soru Sor

Romanya vizesi 2021
Y.Y 18/01/21, 17:40 Cevabı Görüntüle
Romanya vizesi 2021 yılı başvuruları ne durumda? Vize başvurusu yapmak istiyorum ama ne şekilde vize başvurusu yapmam gerektiğini bilmiyorum. Vize başvurusu yapmak için ne tür işlemler yapmam gerekiyor? Vize başvurusunu nereden yapmam gerekiyor? Şu an Bursa’da ikamet ediyorum ama vize başvurusu için ne zaman nereye evraklarımı teslim etmem gerektiğini bilmiyorum. Konu hakkında yardımcı olma şansınız var mı? Vize başvurusu yaparken Konsoloslukta şahsen bulunmam gerekiyor mu? Yoksa evraklarımı teslim etmem yeterli mi? Bursa’da müracaat edebileceğim yetkili bir mercii yok sanırım. Buradan evraklarımı Ankara’ya mı yoksa İstanbul’a mı yollamam gerektiğini bilmiyorum. Birde benim kendi, şahsen Konsolosluğa gitmem gerekiyor mu? Konu hakkında detaylı açıklamalarınızı bekliyorum. Teşekkürler şimdiden.
Romanya Vizesi Bodrum
R.F. 15/06/20, 15:36 Cevabı Görüntüle
Merhaba Romanya Vizesi Bodrum ili üzerinden başvuru kabul ediliyor mu? Romanya’da ikamet eden orada süresiz oturumla kalan ailemi ziyaret etmek istiyorum. Burada üniversite öğrencisiyim. Bizim bir ayağımız Romanya’da bir ayağımızda Türkiye’de. Şu an ailemle birlikte Bodrumda ki yazlığımızda tatil yapıyoruz. Birkaç hafta sonra ailem Romanya’ya gidecek. Ben de şu an okulum tatil olduğu için onlarla gitmek istiyorum. Konu hakkında bilgi verebilmeniz mümkün mü? Ne tür işlemler yapmamız gerekiyor? Ben 18 yaşından büyük olduğum için turistik vize mi almam gerekiyor? Yoksa aile akraba ziyareti adı altında mı seyahat edeceğim. Konu hakkında yardımlarınızı rica edeceğim.
Romanya Vizesi Trabzon
A.Y. 15/06/20, 15:09 Cevabı Görüntüle
Merhaba Romanya Vizesi Trabzon ili üzerinden alınabiliyor mu? Vize başvurusu yapmak istiyoruz ama, vize başvurumuzu buradan yapıp yapamayacağız konusunda bilgi sahibi değiliz. Firma ortaklarımız Romanya’ya belli aralıklarla sürekli seyahat etmek durumundalar. Pandemi öncesi edindiğim ticari vize ile gidip geliyorduk ama şu an için hali hazırda geçerli vizeleri ne yazık ki yok. Pandemi öncesi şirketimiz İstanbul’daydı ve vize işlemlerimizi İstanbul Romanya Başkonsolosluğu üzerinden yapıyorduk. Şimdi tekrar vize başvuru yapabilmemiz için Trabzon’da bir temsilcileri var mı? Nereden vize başvurusu yapmamız gerekiyor? Şirket ortaklarımız gidecekler, hali hazırda karşı taraftan gelen davetiyemizde yok. Konu hakkında yardımcı olma şansınız var mı? Teşekkürler ilginiz için şimdiden.
Romanya Vizesi Adana
E.Ş. 13/06/20, 13:16 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Romanya Vizesi Adana ilinden alınabiliyor mu? Adana’da ikamet ediyoruz ve mümkün mertebe en kısa sürede şahsi aracımızla Bulgaristan üzerinden Romanya’ya seyahat etmek istiyoruz. Adana Demirspor Kulübü Yönetim Kurulu üyelerimiz Romanya İkinci Lig kulüplerinden bir takımla yapacağımız futbol müsabakasını izlemek üzere Romanya’ya seyahat edecekler. Elimizde orada ki kulüpten gelen bir davetiye mektubu var. Ayrıca bir evrak edinmemiz gerekiyor mu? Buradan ( Adana’dan ) başvurumuzu yapabiliyor muyuz? Biraz araştırdım ve edindiğim bilgilere göre başvurumuzu Ankara’dan yapmamız gerekiyormuş. Doğru mu? Yöneticilerimizin de Ankara’ya gitmeleri gerekiyor mu? Konu hakkında detaylı bilgileri vermenizi ve genel anlamda bir özet geçmenizi rica edeceğim. Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederiz.
Romanya Vizesi Kayseri
J.K. 13/06/20, 13:06 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Romanya Vizesi Kayseri üzerinden alınabiliyor mu? Kayseri’de ikamet ediyorum ve olabildiğince kısa bir sürede Romanya’ya bir aile ve akraba ziyaretinde bulunmak istiyorum. Romanya’ya seyahat edebilmek için ne tür işlemler yapmam gerekiyor? Kayseri’de bir aile şirketimiz var. Ben iş konusunda çok faal olmasam da sigortam her ay düzenli yatıyor ve maaş hesabıma düzenli olarak her ay maaş yatıyor. Vize ile ilgili olarak ne gibi evraklar sumamız gerekiyor? Benim burada hazırlamam gereken evraklar, kuzenimin Romanya’da hazırlayıp tarafıma iletmesi gereken evraklar nelerdir? Sanırım oradan; Resmi kurumlardan alınmış ve adıma çıkarılmış bir davetiyenin alınması gerekiyormuş. Bu gerçekten gerekli mi? Kuzenimi olabildiğince uğraştırmamaya çalışıyorum ama illa alınması gerekiyor diyorsanız alacak. Konu hakkında genel hatlarıyla bilgilendirme yaparsanız çok sevinirim. Geri dönüşleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.
Romanya Vizesi Konya
T.L. 12/06/20, 15:04 Cevabı Görüntüle
Merhaba Romanya Vizesi Konya ili üzerinden alınabilen bir vize çeşidi midir? Romanya’da ikamet eden bir arkadaşımı ziyaret etmek istiyorum. Arkadaşım Romanya vatandaşı ve bana oradan bir davetiye göndereceğini söyledi. Ben buradan ne tür hazırlıklar, işlemler yapmalıyım? Hali hazırda üniversiteyi yeni bitirdim ve bir işte falan çalışmıyorum. Sadece banka hesaplarımı sunarak başvurumu yapabilir miyim? Birkaç sayfayı karıştırdım ve direkt çalışma evraklarından bahsediliyor. Ben çalışma evrakı sunamıyorum. Bu durumda başvurum kabul edilmeyecek mi? Nasıl bir yol izlemem gerekiyor? İlginiz için şimdiden teşekkürler.

Romanya Vizesi Gaziantep
A.L. 11/06/20, 14:16 Cevabı Görüntüle
Romanya Vizesi Gaziantep ili için ne şekilde alınmaktadır? Biz Gaziantep’de ikamet etmekteyiz. Önümüzdeki ay içerisinde şirket sahibimiz Romanya’daki iş ortağımızla ticari iş görüşmeleri yapmak için Romanya’ya seyahat edecekler. Konu hakkında ne gibi bir prosedür izlememiz gerekiyor? Ne tür işlemler yapmamız gerekiyor? Konu hakkında yardımcı olma şansınız var mı? İşverenimiz yani şirket sahibimiz daha önce Romanya’ya hiç seyahat etmediler. Şimdiye kadar gidip gelen hep sigortalı çalışanlarımızdı ve işlemlerini burada ki bir acenta üzerinden yapıyorduk. Şirket sahibimiz için ne gibi bir prosedür izlememiz gerektiğini bilmiyoruz maalesef. Konu hakkında yardımcı olma şansınız var mı?
Romanya Vizesi Edirne
J.F. 11/06/20, 14:01 Cevabı Görüntüle
Romanya Vizesi Edirne üzerinden başvuru yapılarak alınabilecek bir vize çeşidi midir? Romanya’ya bir aile akraba ziyaretinde bulunacağız ama öncesinde vize işlemlerimizi ne şekilde yapacağımızı bilmiyoruz. Romanya’ya eşim ve 2 yaşındaki çocuğumla, arabamızla seyahat edeceğiz. Vize başvurusunu hangi ilden yapmamız gerekiyor? Ne gibi bir prosedür izlenmesi gerekiyor? Ne tür işlemler yapılması gerekiyor? Konu hakkında genel hatlarıyla bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler ilginiz için.
Romanya Vizesi Tekirdağ
K.Ş. 11/06/20, 13:47 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Romanya Vizesi Tekirdağ ilinden başvuru yapmak istiyoruz bu mümkün mü? Buradan kendi şahsi aracımızla Rusçuk üzerinden Bükreş’e gitmeyi planlıyoruz. Bunu için sadece Romanya vizesi almamız yeterli oluyor mu? Bulgaristan sınırlarından da geçeceğimiz için, Bulgaristan’dan da transit vize almamız gerektiği söyleniliyor doğru mu? Burada evraklarımızı hazırlarken ne gibi evraklar hazırlamamız gerekiyor? Araçla gideceğimiz için aynı zamanda Bulgaristan’la da ilgili evraklarda hazırlamamız gerekiyor sanırım. Doğru mu? Başvurumuzu Tekirdağ’da bir yere mi yapacağız yoksa başka bir ile mi gitmemiz gerekiyor? Konu hakkında yardımlarınızı rica ederiz. Geri dönüşleriniz için şimdiden teşekkürler.
Romanya Vizesi İzmir
E.T. 11/06/20, 13:32 Cevabı Görüntüle
Merhaba,Romanya Vizesi İzmir üzerinden başvurusu yapılabilen bir vize çeşidi midir? Önümüzde ki ay şirketimizde sigortalı gözüken bir çalışanımızı Romanya’ya ticari iş görüşmeleri yapması için göndermeyi planlıyoruz. Şu an için Romanya’da iş yapmayı planladığımız şirketle bir anlaşma sağlamadığımız, iş yapmadığımız için bize doğal olarak ticari bir davetiye gönderemiyorlar. Bu durumda da ticari vize başvurusunda mı bulunmamız gerekiyor yine? Karşı taraftan davetiye almamamız problem teşkil ediyor mu? Ne gibi bir yol izlememiz gerekiyor? Başvurumuzu İzmir2den yapabiliyor muyuz? Konu hakkında geri dönüşlerinizi bekliyoruz. Teşekkürler şimdiden.
Romanya Vizesi Bursa
T.K 10/06/20, 15:16 Cevabı Görüntüle
Merhaba,Romanya Vizesi Bursa ilinden alınabiliyor diye duydum doğru mu? Ben Romanya’ya turistik bir seyahat yapmak istiyorum. Üniversiteden yeni mezun oldum. Şu an için bir iş yerinde falan aktif bir şekilde çalışmıyorum. Ama edindiğim bilgilere göre kendi çalışma evraklarımı sunamazsam bile bana sponsor olacak bir ebeveynimin evraklarını sunarak vize başvurusu yapabiliyormuşuz. Doğru mu? Romanya Konsolosluğunun Bursa’da bir temsilcisi var mı gerçekten? Buradan işlemlerimizi yapabiliyor muyuz? Bana sponsor olacak ebeveynimden ne gibi evraklar talep etmem gerekiyor? Ayrıca benim ne gibi evraklar sunmam gerekiyor? Konu hakkında geri dönüş sağlarsanız çok memnun olurum.
Romanya Vizesi İstanbul
E.Ş 10/06/20, 15:00 Cevabı Görüntüle
Merhaba,Romanya Vizesi İstanbul ilinden alınabilecek bir vize mi? Romanya’ya sürekli ticari seyahatlerde bulunuyoruz ama daha önce ki vizelerimizi, şirket ofisimiz Ankara’da olduğu için sürekli Ankara Romanya Büyükelçiliği üzerinden yapıyorduk. Şimdi ilk defa bu işlemleri İstanbul’dan yapmak durumundayız. Ankara’dayken işlemleri orada bulunan bir Özel Danışmanlık Firması aracılığıyla yapıyorduk. Burada işlemlerimizi sağlıklı yürütmek açısından firma arayışındayız. Sizler yardımcı olabiliyor musun? Bazı çalışanlarımız ( Başvurularını yapacağımız ) İstanbul’da ikamet etmemektedir. Bu bir sorun teşkil eder mi? Konu hakkında genel bilgileri, geri dönüşlerinizi rica ederim. Teşekkürler.
Romanya Vizesi Balıkesir
A.L. 10/06/20, 14:41 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Romanya Vizesi Balıkesir ilinden başvuru yapılabiliyor mu? Romanya’ya seneler önce yerleşmiş teyzem kızını ziyaret amaçlı gideceğim. Oradan bana bir davetiye geldi ama gelen davetiye resmi makamlardan alınan mühürlü falan bir davetiye değil. Teyzem kızının kendi el yazısıyla yazdığı, imzalayıp yolladığı bir davetiye mektubu. Bunu kabul ediyorlar mı? Yoksa illa resmi makamlardan mı alınmış olması gerekiyor. Davetiye dışında ne gibi evraklar temin edilmesi gerekiyor? Ben şu an için Balıkesir’de kendime ait bir tavuk çiftliğini işletiyorum. Çalışma durumumla ilgili ne gibi evraklar sunmam gerekiyor? Seyahat edebilmek için illa sigortalı çalışan veya emekli vs mi olamk gerekiyor? Konu hakkında yardımlarınızı rica ederim.
Romanya Vizesi Ankara
M.S. 10/06/20, 14:23 Cevabı Görüntüle
Merhaba,Romanya Vizesi Ankara ilinden alınabiliyor mu? Senelerdir Ankara’da ikamet ediyorum ve Ankara’da bir firmada faal olarak çalışıyorum. Buradan, İstanbul’a gitmeden vize başvurusunda bulunabiliyor muyum? Romanya hükümetinin İstanbul ve Ankara’da temsilcileri var sanırım. Ben de edindiğim bilgilere göre buradan vize başvurusunda bulunabiliyormuşum. Doğru mu? Romanya’ya kız arkadaşımı ziyaret için gideceğim. Kız arkadaşım üniversite eğitimini tamamlamak için Romanya’ya gitmişti, üniversiteyi bitirdikten sonra da tekrar Türkiye’ye dönmenin mantıksız olduğunu düşündü ve buraya gelmedi. Üniversiteyi bitirdikten sonra orada bir şirkete girdi ve şu an faal olarak orada çalışmakta. Benim onu ziyaret edebilmem için ne tür işlemler yapmam gerekiyor? Ayrıca onun orada ( Romanya’da ) yapması gereken işlemler var mı? Konu hakkında yardımlarınızı rica eder iyi günler dilerim.
Romanya Aile Ziyareti Vizesi
D.Ö. 09/06/20, 15:56 Cevabı Görüntüle
Merhaba, Romanya Aile Ziyareti Vizesi almak istiyoruz ama vizeyi ne şekilde alacağımızı bilmiyoruz. Romanya’ya araçla gideceğiz ve araç İçinde sigorta vs bir şeyler yapılması gerekiyormuş sanırım. Araç konusunu halledildikten sonra diğer işlemler konusunda nasıl ilerleyeceğiz. Her birimiz için ayrı ayrı dosya mı hazırlanması gerekiyor? Aile de çalışan ( Her ay sigortaları düzenli yatan ) bireyler olduğu gibi, sigortası olmayan ( annem ) kişilerde mevcut. Sigortası olmayan kişiler için ne gibi bir yol izlenmesi gerekiyor? Konu hakkında yardımcı olma şansınız var mı? İvedi dönüşlerini bekliyoruz. Şimdiden teşekkürler.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES