x
Romanya

Vize İşlemleri

Romanya

Romanya Hakkında Sorular & Yorumlar

Romanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

Soru Sor

Romanya vizesi 2021
Y.Y 18/01/21, 17:40 Cevabı Görüntüle
Romanya vizesi 2021 yılı başvuruları ne durumda? Vize başvurusu yapmak istiyorum ama ne şekilde vize başvurusu yapmam gerektiğini bilmiyorum. Vize başvurusu yapmak için ne tür işlemler yapmam gerekiyor? Vize başvurusunu nereden yapmam gerekiyor? Şu an Bursa’da ikamet ediyorum ama vize başvurusu için ne zaman nereye evraklarımı teslim etmem gerektiğini bilmiyorum. Konu hakkında yardımcı olma şansınız var mı? Vize başvurusu yaparken Konsoloslukta şahsen bulunmam gerekiyor mu? Yoksa evraklarımı teslim etmem yeterli mi? Bursa’da müracaat edebileceğim yetkili bir mercii yok sanırım. Buradan evraklarımı Ankara’ya mı yoksa İstanbul’a mı yollamam gerektiğini bilmiyorum. Birde benim kendi, şahsen Konsolosluğa gitmem gerekiyor mu? Konu hakkında detaylı açıklamalarınızı bekliyorum. Teşekkürler şimdiden.
Romanya Erasmus Vizesi 2022
İ.Ç. 11/04/21, 18:09 Cevabı Görüntüle
Ben eğitim kapsamında Romanya erasmus vizesi 2022 için başvuru yapmak istiyorum. Oradan gelen evraklarımı toparladım, buradan üniversitemden ve bana ait şahsi evraklarımı da toparladım. Şimdi ne yapmam gerekir, evraklarımızı size yollasam siz başvuru yapabiliyor musunuz yoksa direkt sizin üzerinizden mi başvuru yapıyoruz? Konsolosluğa gelmeme gerek var mı, konsoloslukta parmak izi verilecekse eğer benim pasaport için vermiş olduğum parmak izi vardır, bu yüzden yine de gelmem gerekir mi? Evraklarım konsolosluk sitesinde yazanlara göre toparladım ama bazen ince detaylar da oluyormuş bu yüzden evraklarımı size mail atsam kontrol etme şansınız var mıdır? Seyahat sağlık sigortamı yaptırmadım çünkü nasıl yaptıracağım konusunda bilgim yoktu, daha önce Dubai’ye seyahat ettim ancak orada kullandığım covid dahil sigortamı hala kullanabilir miyim bilmiyorum, bana bu süreç hakkında bilgi vermenizi rica ediyorum mümkünse, iyi günler dilerim.
Romanya Vizesi 2022 Yılında Açık mı?
S.Ö. 11/04/21, 00:51 Cevabı Görüntüle
İyi günler, Romanya vizesi 2022 yılında açık mı? Pandemiden dolayı kapalı olduğu söyleniyor ama havayolu şirketlerinin uçak biletleri açık olduğu için sormak istedim. Ben Romanya’ya turistik amaçlı seyahat edeceğim, ileride schengen vizesi düşündüğüm için aşama aşama artırmak istiyorum. Ben şirket sahibiyim, dükkanım var, ayrıca başka bir yerde de dışarıdan çalışıyor görünüyorum, hazırlamam gereken evraklar nelerdir? Romanya konsolosluk ücreti ne kadar? Başvuruya şahsen gelmeme gerek var mı ve kendim başvuru yapmak istersem nasıl yapacağım? Bana detaylar hakkında bilgi verir misiniz?
Romanya Vizesi Reddi 2022
C.B. 07/04/21, 13:26 Cevabı Görüntüle
Merhaba öncelikle kolay gelsin. Romanya turistik vizem ret olmuş. Şimdi ne yapmam gerektiğini bilmiyorum, muhtemelen otel rezervasyonlarımdan dolayı sıkıntı olmuş olabilir. Bana Romanya vizesi reddi 2022 hakkında nasıl bir yardımınız dokunabilir? Sizce bu vize reddine itiraz etmeli miyim? Yeni başvuru yapmak istersem bunun için de yardımcı oluyor musunuz? Ben seyahat sağlık sigortası yapmak istemedim ve bu şekilde işleme alınmasını rica ettim, bir de sanırım evraklarda eksiklerim olmuş biraz orada sorun çıkartan biri gibi görünmüş olabilirim. Bu yüzden sizden destek alsam daha iyi olacak benim için. Ben öğrenciyim bana baba sponsor oluyor, kendisi şirket sahibi bu yüzden hazırlamam gereken evrakları da detaylı bir şekilde yazarsanız sevinirim.
Romanya Vizesi Kaç Para 2022
B.S. 01/04/21, 22:00 Cevabı Görüntüle
Romanya vizesi alacağım, bu schengen vizesi olmuyor sanırım değil mi? Romanya vizesi kaç para 2022 yılı için bir güncelleme geldi mi? Ben Bursa’da ikamet ediyorum vize başvurumu hangi şehirden yapmalıyım? Çalışan olduğum için bana bu anlamda hazırlayacağım evrakları yollama şansınız var mıdır? Size ödeyeceğim danışmanlık ücreti ve sigorta ücreti hakkında bilgi alabilir miyim? Online başvuru yapmaya çalıştım ama sistemi pek anlamadım, açıkçası pek de güvenemedim yanlış bir şey yapmak istemem, bu yüzden sizinle çalışmak istiyorum. Müşteri temsilcileriniz ile birebir görüşsem daha iyi olacak gibi. Bana yardımcı olursanız mutlu olurum.
Romanya Vizesi Kaç Günde Çıkar 2022
M.T. 30/03/21, 21:27 Cevabı Görüntüle
Selam, benim hızlı bir şekilde Romanya vize başvurusu yapmam lazım, orada vatandaşlık görüşmem olacak, 10 Mart için randevu aldım, oraya otobüs ile seyahat edeceğim. Romanya vizesi kaç günde çıkar 2022 için. Vatandaşlık görüşmesi olacağından dolayı ben bunu başvurum sırasında belirmeli miyim, sadece turistik amaçlı gidiyormuşum gibi yapmam da problem var mıdır? Oradan aldığım randevu evraklarım da aslında elimde bulunuyor, bunları da evraklarıma ekleyebilirim. Ancak böyle bir başvuru türü olmadığı için konsolosluk sayfalarında, benim biraz kafam karıştı o yüzden sizlerden de destek almak istedim. Romanya vizesi sorularım için detaylı dönüş yaparsanız çok sevinirim teşekkür ederim.
Romanya Vizesi Nasıl Alınır 2022
G.A 28/03/21, 13:43 Cevabı Görüntüle
Merhabalar ben turistik amaçlı seyahat edeceğim. Romanya vizesi nasıl alınır 2022 yılının bahar aylarından başvuru yapacağım. Mayıs ayında yapacağım seyahat için ortalama kaç gün öncesinden başvuru yapmam gerekir? Ben şirket sahibiyim, şirket evraklarına ihtiyacım var mıdır ticari bir başvuru olmadığı için ihtiyacım olmadığını düşündüm ama farklı duydum. Verilen turistik vizelerin net bir süresi var mıdır yoksa konsolosluk mu karar verecek buna, bir de ben Bursa’da ikamet ediyorum İstanbul veya İzmir’den başvuru yapabilir miyim? Başvuru sırasında sizin yardımcı olduğunuz konular nelerdir? Detaylı bir bilgi paylaşabilir misiniz rica etsem. Sağolun.
Romanya Vize Randevusu 2022
M.Ü. 10/03/21, 23:46 Cevabı Görüntüle
Merhabalar ben Romanya vize randevusu 2022 için size başvurmam gerektiğini düşündüğüm için yazdım. Turistik amaçlı seyahat etmeyi planlıyorum. Ancak otel ve uçak biletimi bir kampanyadan faydalanıp 2 hafta sonrasına daha ucuz bir şekilde satın aldım. Bu yüzden hemen başvuru yapmam lazım yetişmesi için. Ben şirket çalışanıyım, hazırlamam gereken evraklar, ücret ve randevular hakkında bilgi rica ediyorum. Tüm evraklarımı nereye yollamam gerekir, ben Gebze’de ikamet ediyorum isterseniz ofisinize gelebilirim. Randevular hemen veriliyor mu, bizim randevu gününü seçme şansımız var mı? Ben çalıştığım için her gün müsait olamayabiliyorum, bu yüzden birlikte uygun bir güne randevu oluşturabiliyor muyuz? Bana dönüş yapmanızı bekliyorum.
Romanya Vize Başvurusu 2022
Y.L 09/03/21, 21:04 Cevabı Görüntüle
İyi çalışmalar, Mart ayında Romanya’ya seyahat etmek istiyorum. Seyahatim ticari olacak ve ben şirket sahibiyim, Romanya vize başvurusu 2022 için şirketim benim adıma nasıl bir çalışma yazısı hazırlamalıdır? Romanya’dan ticari davetiye alacağım, bu davetiyenin bir yerden onaylanması gerekir mi yoksa Romanya şirketi sadece kaşeli imzalı yazı hazırlasa olur mu? Bu davetiyenin orijinalinin gelmesine gerek var mıdır? Ben şirket sahibi olarak şirket bankalarım mı şahsi hesaplarımı mı sunmalıyım bu konuda da kararsız kaldım yoksa ikisini birden sunsam fazla mı olur. Karşı şirketin şirket evraklarına ihtiyacımız olacak mı? Bir de eşim ev hanımı olduğu için çalışmıyor, benim yanımda seyahat edecek, kendisine turistik vize yapabilir miyiz?
Romanya Turistik Vize 2022
N.E. 08/03/21, 15:26 Cevabı Görüntüle
Ben öğrenciyim, banka hesap dökümlerimde çok para yok ancak babam şirket sahibi olduğu için maddi anlamda güçlü görünüyor. Romanya turistik vize 2022 almak istiyorum. Kız arkadaşımla beraber seyahat etmeyi düşünüyorum kendisi Yunanistan vatandaşı olduğu için vize almasına ihtiyaç yok, biz birlikte gideceğimiz için bana herhangi bir indirim vs oluyor mu sormak istedim. Benim hazırlamam gereken evraklar nelerdir? Tüm evraklar Romence mi olmak zorunda? Ben 18 yaşından büyüğüm 20 yaşındayım, yine de muvafakatname almak zorunda mıyım? Bir uçak ve otel rezervasyonlarımı satın alıp almama konusunda kararsız kaldım, sanırım konsolosluklar bunları satın almamızı istiyormuş bize nasıl destek olacaksınız, ben tüm evraklarımı hazırlayıp sze yollayabilir miyim? Eğer birebir konuşulması gerekiyorsa, İstanbul ofisinize yakın bir yerde oturuyorum gelebilirim arkadaşımla birlikte. Teşekkür ederim.
Romanya Öğrenci Vizesi 2022
S.B 07/03/21, 12:36 Cevabı Görüntüle
Benim bir sorum olacaktı. Ben yakın zamanda Romanya’ya gitmeyi planlıyorum. Romanya öğrenci vizesi 2022 hakkında bilgi alabilir miyim? Eğitim sürem ortalama 2 aylık bir proje için geçerli, bu oturum vizesi mi olmuş oluyor? Masraflarımız oradaki kurum tarafından karşılanıyor, bize sadece uçak biletlerimizi alacağımız söylendi. Romanya tarafından ihtiyacım olan tüm evrakları bize yolladılar. Şimdi konsolosluk başvurusu için ne yapmamız gerektiğini bilmiyorum. Benim dışımda 5 kişilik bir ekip daha seyahat edecek, onlara da bilgi aktarabilmem ve başvurumuzu sizinle planlayabilmem için yardıma ihtiyacımız var. Gerekli evraklar ve ödeme konusunda da bilgilerinizi rica ediyorum, iyi çalışmalar dilerim.
Romanya Vizesi İçin Gerekli Evraklar 2022
A. A 04/03/21, 01:18 Cevabı Görüntüle
İyi günler efendim. Romanya turistik vizesi almak istiyorum. Ben şahsen emekliyim, üzerime ait araç ve tapularım bulunmaktadır. Maddi anlamda bir problemim yoktur. Romanya vizesi için gerekli evraklar 2022 nelerdir? Emekli olduğu için emekli olduğuma dair sgk’dan orijinal bir belge mi almalıyım? İlk vizem olduğu için çok bir bilgim yok, o yüzden danışmanlık şirketlerine ihtiyacım var. Sizinle birlikte başvuru yapmak istiyorum, Google yorumlarında oldukça iyi görünüyorsunuz, bir beyefendinin adını çokça duydum, iletişime geçtiğinizde kendisiyle görüşmek isteyeceğim. Romanya turistik vizesi kaç günde sonuçlanır? Bu konuda da bilgi verebilir misiniz? Kızımın üniversitesi tatile girecek ona denk getirmeye çalışacağım, ilgi ve alakanızdan dolayı saygılarımı sunarım.
Romanya Vize Fiyatları 2022
E.K 26/02/21, 16:42 Cevabı Görüntüle
Selamlar, ben iş verenim, çalışanım ile birlikte Romanya’ya ticari amaç ile seyahat etmeyi planlıyoruz. Romanya firmasından davetiyemizi aldık, bu davetiye uygun mu diye size kontrol ettirebilir miyiz? Romanya vize fiyatları 2022 nedir? Toplamda size ve konsolosluğa ne kadar ödeme yapmamız gerekiyor? Tüm acentelerin veya danışmanlık şirketlerinin ücretleri farklı mı oluyor? Çalışanlar ve şirket sahiplerinin evrakları arasında bir farklılık var mıdır? Uzun süreli vize almak istiyorum bunun için formlarda veya ekstra yapmam gerek bir şey var mıdır? Konsolosluk çalışanlarına söylemek mi gerekiyor? İş görüşmelerimiz olumlu geçerse ayda bir gitmem veya yanımda birilerini götürmem gerekebilir. Teşekkür ederim cevaplarınız için.
Romanya Transit Vize 2022
G.B 26/02/21, 13:34 Cevabı Görüntüle
Merhabalar Romanya’dan geçerek Ukrayna’ya ticari bir seyahatimiz olacak, şahsi aracım ile gideceğim. Romanya’ya geçeceğim için transit vize almak gerekiyor. Romanya transit vize 2022 için nasıl bir yol izlemem gerekir? Araca ait hangi evrakları eklemem gerekiyor, yeşil sigorta yaptırmak zorunda mıyım? Romanya vize başvurular ortalama kaç günde sonuçlanmaktadır? Bu vize ile ben Bulgaristan ve Romanya’dan geçebilirim değil mi? Ukrayna’dan ticari davetiyem de var eğer göstermem gereken bir yer varsa bu evrakı da sunabiliriz. En başta ilettiğim mail ve telefon numarada bilgilendirmeleri iletme şansınız var mıdır? Bilgi bekliyorum teşekkür ederim.
Romanya Vize Ücreti 2022
İ.V 22/02/21, 15:19 Cevabı Görüntüle
İyi günler. Romanya’ya turistik amaçlı seyahat edeceğim. Orada Airbnb üzerinden ev kiralayarak kalmak istiyorum. Buna dair yaptığım rezervasyon bilgilerini paylaşarak başvuru yapmamda sakınca var mıdır? İllaki otel mi kiralamam gerekiyor? Romanya vize ücreti 2022 ne kadar? Benim tüm evraklarım neredeyse hazır sadece otel rezervasyonu mu airbnb rezervasyonu mu sunmalıyım bilemedim, ayrıca Romanya konsolosluklarının acente kabul etmediğini duydum, siz bu konuda nasıl bir destek sağlamış oluyorsunuz. Seneye ticari amaç ile seyahat etme planım da var, bu durumda otel rezervasyonuna vs gerek kalmıyor sanırım davetiye olacağı için? Ticari vize ücretini de söylerseniz sevinirim. Detaylı cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim, sevgiler.
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES