x
Romanya

Vize İşlemleri

Romanya

Romanya Vizesi Nasıl Alınır 2022

G.A 28/03/21, 13:43
Merhabalar ben turistik amaçlı seyahat edeceğim. Romanya vizesi nasıl alınır 2022 yılının bahar aylarından başvuru yapacağım. Mayıs ayında yapacağım seyahat için ortalama kaç gün öncesinden başvuru yapmam gerekir? Ben şirket sahibiyim, şirket evraklarına ihtiyacım var mıdır ticari bir başvuru olmadığı için ihtiyacım olmadığını düşündüm ama farklı duydum. Verilen turistik vizelerin net bir süresi var mıdır yoksa konsolosluk mu karar verecek buna, bir de ben Bursa’da ikamet ediyorum İstanbul veya İzmir’den başvuru yapabilir miyim? Başvuru sırasında sizin yardımcı olduğunuz konular nelerdir? Detaylı bir bilgi paylaşabilir misiniz rica etsem. Sağolun.
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, Romanya vize işlemleri ile ilgili hazırlamanız gereken tüm evrakları sizlere mail ve sms yolu ile iletmiş bulunuyoruz. Size ulaşan mailimize istinaden evraklarınızı bizlere kargo veya elden teslim edebilirsiniz.

Romanya Vizesi 2022 Nasıl Alınır?

Turistik vize için bizlere yolladığınız dosyanız 1-2 iş gününde değerlendirilip eksikler varsa tamamlanması sağlanır ve ardından online başvuruya geçilir. Online başvuru yapıldıktan sonra genelde 1 hafta içerisinde randevu dönüşü yapılmaktadır.

Romanya’ya vize nasıl alınır? Online başvurunuza istinaden giriş yapılan maile randevu bilgileri ulaşır, randevu belgesini çıktı alarak dosyanın en üstüne koyulur. Mayıs ayında yapacağınız seyahat için yoğunluğu şimdiden tahmin edemeyiz ama genel olarak 1 ay öncesinden seyahat planlamanız faydanıza olacaktır. Şirket sahipleri ve çalışanlar, turistik başvuru olsa da şirket evraklarını dosyasına eklemek zorundadır. Bu evraklar ticari amaç kaygısı ile değil, Türkiye’de bulunduğunuz konumun doğruluğunun teyidi için bilgi vermektedir.

Romanya vize başvurularında bölge farkı uygulaması bulunduğundan ikamet ettiğiniz şehre göre başvuru yapacağınız merkez de değişmektedir. Bursa,  Romanya Ankara Büyükelçiliği’ne bağlı bir şehir olduğundan başvurunuz Ankara’dan yapılmak zorundadır. Ankara’dan yapılan turistik başvurularda elçilik turistik amacı kanıtlar nitelikte tur rezervasyonu vs isteyebilir.

Romanya vizesi nasıl alınır 2022 hakkında detaylı sorular ve iş birliği için ülke uzmanlarımızı arayabilir veya ofislerimizde doğrudan bir görüşme gerçekleştirebilirsiniz.

Şehre göre yapılan başvurularda İzmir, İstanbul veya Ankara temsilcilikleri için istenilen evraklar farklılık gösterebilir. Hem başvuruya hem de pasaport teslimine şahsen gelmeniz gerekmektedir.

Romanya Vizesi Nasıl Alınır 2022

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';