x
Romanya

Vize İşlemleri

Romanya

Telefon/Faks

+90 (462) 215 60 10

Çalışma Saatleri

Hafta içi: 8.30-18.00
Cumartesi: 10.00-14.00

Eposta

trabzon@eagvs.com

Romanya Vize Başvurusu, Trabzon

Değerli ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services Trabzon şubemiz tarafından sizler için hazırladığımız Romanya vize başvurularına ait gerekli, detaylı ve güncel bilgileri paylaştığımız sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında başta Trabzon Maçka, Yomra, Şalpazarı, Dernekpazarı, Ortahisar, Köprübaşı, Akçaabat, Çaykara, Vakfıkebir, Hayrat, Araklı, Düzköy, Of, Arsin, Sürmene, Beşikdüzü, Çarşıbaşı ve Tonya ilçelerimiz başta olmak üzere Bayburt, Gümüşhane ve Giresun gibi çevre illerimizden yapılmak istenen Romanya vize başvurularına ilişkin tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Romanya Vizesi Kimlere Gerekir? Trabzon

Romanya vize başvurusu yapmak isteyen Diplomatik (Siyah), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport sahiplerinin vize almalarına gerek olmadan, 180 gün içinde 3 ayı aşmamak şartıyla diledikleri gibi Romanya seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Umuma Mahsus (Bordo) pasaporta sahip olanlar Romanya seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir vize almaları gerekmektedir.

Avrupa ülkelerinden, Schengen uygulamasına taraf ülkelerden, İsviçre ile Liechtenstein tarafından alınan çok girişli vizeniz ya da oturma izniniz varsa, vize almanıza gerek olmadan Romanya seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Romanya Vizesi İçin Gereken Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Trabzon şubemiz tarafından sizler için aşağıda listelediğimiz kategoriler için Romanya vize başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Seyahatiniz için gereken belge listelerine ilgili bağlantılara tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat gerekçenize uygun kategori bulunmuyor ya da seyahatinizin hangi kategoriyle eşleştiğinizi bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0462 215 60 10 numaralı telefonumuzdan veya trabzon@eagvs.com adresimizden e-posta yoluyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Romanya Vize Başvuru Formu Trabzon

Romanya vize başvuruları için doldurulması zorunlu ve en önemli belge olan Romanya vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık sürecindeyken internetten online olarak doldurulur ve çıktısı alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu sırasında yapılan gerçeğe aykırı, hatalı veya eksik bilgi girişleriniz başvurunuzun gecikmesine hatta reddedilmesine sebep olabilir. Uzmanlarımız bu konuda size gereken desteği sağlayarak gereken tüm bilgi girişlerinizi yaparak formunuzu hazır hale getirir.

Romanya Vizesi Kaç Günde Çıkar? Trabzon

Başvurusu yapılacak Romanya vizelerinin sonuca bağlanma süresi yaklaşık olarak 8-15 iş günüdür. Bu zaman ortalama olmakla beraber Romanya’nın resmi tatilleri, konsolosluğun resmi tatilleri ve konsolosluk tarafından istenen ek belge talepleri gibi nedenlerle uzayabilir. Bu nedenle seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz.
0462 215 60 10 numaralı telefonumuzdan ya da trabzon@eagvs.com adresimizden e-posta ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Romanya Vizesi Nasıl Alınır? Trabzon 

Diğer ülkelerde olduğu gibi Romanya’nın da vize başvuru işlemleri için uyguladığı bazı prosedürler ve aşamalar söz konusudur. Kurumumuz aracılığı ile sizler için bu aşamaları adım adım listeledik: 

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Yetkililerimiz sizinle irtibat kurarak, sorular sorarak hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Romanya konsolosluk yetkililerinin konaklama sürenize göre, mesleki detaylarınıza göre ve seyahat gerekçenize göre sizden istediği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. Belgelerinizi hazırlarken hangi belgeyi nasıl ve nereden temin edeceğiniz konusunda bilgilendirilirsiniz.
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Bize ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından incelenerek kontrol edilir. Herhangi bir belgenin eksik, hatalı ya da gerçeğe aykırı olması halinde aranarak bilgi sahibi edilirsiniz. 
  • Romanya Vize Başvuru Formunun Doldurulması: Başvurunuzun özeti niteliğinde olması ve Romanya konsolosluk yetkilileri tarafından incelenen ilk belge olması nedeniyle Romanya vize başvuru formunu doldurmak ayrı bir dikkat ve tecrübe sahibi olmayı gerektirir. Yetkililerimiz bu konu da son derece tecrübe sahibi olmakla beraber gereken tüm girişlerinizi yaparak formunuzu hazırlar.
  • Vize Başvuru Ücretinin Ödenmesi: Romanya vize başvurunuzun işleme alınabilmesi için yerine getirmeniz gereken ön şart vize başvuru ücretinizin ödenmesidir. Başvuru ücreti harçlar, işlem ücretlerimiz, danışmanlık hizmet bedellerimiz ve diğer giderlerden meydana gelmektedir. Başvuru ücretinizi dilerseniz banka hesabımıza transfer edebilir dilerseniz de ofisimize uğrayarak ödeyebilirsiniz.
  • Randevunuzun Alınması: Romanya vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Romanya randevu işlemi için istenen gün ve saati tercih etme seçeneği bulunmamaktadır. Randevu tarihi otomatik olarak verilmektedir.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerin Sunulması: Romanya vize başvurunuzun işleme alınabilmesi için yerine getirmeniz gereken ön şart parmak izinizin verilmiş olmasıdır. Kurumumuzdan alacağınız danışmanlık hizmeti kapsamında sizi bir yetkilimiz karşılar ve yetkilimizin rehberliği eşliğinde bu süreci sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz. Dosyanızın konsolosluğa teslim edilmesi randevunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm prosedürler arka planda yetkilimiz tarafından tamamlanır.
  • Konsolosluk Değerlendirmesi ve Başvurunuzun Takip Edilmesi: Romanya konsolosluk yetkililerinin başvurunuzu işleme almasının ardından yetkilimiz günlük olarak başvurunuzu takip eder ve sorgular. Vize başvurunuzla ilgili tüm gelişmelerden aranarak haberdar edilirsiniz.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Vize başvurunuzun tamamlanmasının ardından yetkilimiz konsolosluktan pasaportunuzu teslim alarak size haber verir. Pasaportunuzun kargo ile gönderilmesini isteyebilir ya da ofisimizi ziyaret ederek teslim alabilirsiniz.

Romanya Vize Ayrımına Göre Nerelerden Başvuru Yapılmalıdır? 

Romanya vize başvuruları sadece 3 farklı ilimizden yapılmaktadır. Bunlardan birisi de Ankara ilimizdir. Ankara, Trabzon, Adana, Hatay, Sinop, Muş, Samsun, Sivas, Çorum, Erzurum, Çankırı, Erzincan, Nevşehir, Niğde gibi şehirlerimizde yaşayan ziyaretçilerimiz Ankara şubemizle irtibata geçerek başvurularını gerçekleştirebilirler.

Romanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';