x
Romanya

Vize İşlemleri

Romanya

Telefon/Faks

+90 (252) 275 01 04

Eposta

Bodrum@eagvs.com

Romanya Vize Başvurusu, Bodrum

Değerli ziyaretçilerimiz Euroasia Global Visa Services tarafından sizler için hazırlanan Romanya vize başvurularına dair gerekli, güncel ve detaylı bilgilendirmelerin yapıldığı sayfamıza hoş geldiniz.

Sayfamızın devamında Muğla Bodrum, Datça, Dalaman, Fethiye, Marmaris, Köyceğiz, Kavaklıdere, Menteşe, Milas, Yatağan, Ortaca, Ula, ve Seydikemer ilçelerimiz başta olmak üzere Denizli, Burdur ve Isparta gibi çevre illerimizden gerçekleştirmek istediğiniz Romanya vize başvurularına dair tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Romanya Vizesi Kimlere Gerekir? Bodrum

Schengen uygulamasında bulunan ülkelerden, Avrupa Birliği’ne üye ülkelerden, İsviçre ile Liechtenstein tarafından alınan çok girişli vizeniz ya da oturma izniniz varsa vize almanıza gerek olmadan Romanya seyahatinde bulunabilirsiniz.

Romanya seyahati gerçekleştirmek isteyen Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri, Romanya seyahatleri öncesinde mutlaka geçerli bir vize almaları gerekmektedir. Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaport sahiplerinin ise vize almalarına gerek olmadan Romanya seyahatlerini diledikleri gibi gerçekleştirebilirler. 

Romanya Vizesi İçin Gereken Belgeler Nelerdir? 2023

Euroasia GVS Bodrum şubesi aracılığı ile Romanya seyahati yapmak isteyenler aşağıda listelediğimiz kategoriler için vize başvurusu yapabilirler.

Seyahatiniz için ihtiyaç duyulan belge listelerine ilgili linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun kategori bulunmuyor ya da seyahat amacınızın hangi kategoriye girdiğini bilmiyorsanız, aklınıza takılan tüm sorular için 0252 275 01 04 numaralı telefonumuzdan veya bodrum@eagvs.com adresimizden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Romanya Vize Başvurusu Bodrum

Romanya vize başvurusu gerçekleştirecek olanların doldurması zorunlu ve en önemli belge olan Romanya vize başvuru formu, dosyalarınız hazırlık sürecindeyken internet üzerinden online olarak doldurulur, çıktısı alınarak dosyalarınızın arasına konulur. Başvuru formu doldurulurken girilen eksik, gerçeğe aykırı ya da hatalı bilgi girişleriniz başvurunuzun gecikmesine hatta reddedilmesine sebep olabilir. Uzmanlarımız formunuzu hazırlamada size gereken desteği vererek sizden gelen bilgiler sayesinde formunuzu hazırlar ve sizi bu dertten kurtarır.

Romanya Vizesi Kaç Günde Sonuca Bağlanır? Bodrum

Gerçekleştirilecek olan Romanya vize başvuruları yaklaşık olarak 8-15 iş gününde sonuçlanmaktadır. Bu zaman ortalama olmakla beraber Romanya’nın resmi tatil günleri, konsolosluğun dönemsel yoğunlukları ve konsolosluk yetkililerinin istediği ek belge talebi gibi nedenlerle uzayabilir. Seyahatinizde herhangi bir gecikme ya da aksaklık yaşamamanız için seyahatinizden en az 1 ay önce bizimle iletişime geçmenizi öneriyoruz. 0245 275 01 04 numaralı telefonumuzu arayabilir veya bodrum@eagvs.com adresimize e-posta atarak yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Romanya Vizesi Nasıl Alınır? Bodrum

Tüm ülkelerin yaptığı gibi Romanya’nın da vize işlemleri için uyguladığı bazı prosedürler ve aşamalar söz konusudur. Kurumumuz aracılığı ile sizlere bu aşamaları tek tek listeledik:

  • Seyahat Amacınızın Belirlenmesi: Yetkililerimiz sizinle iletişime geçerek, sorular sorarak hangi amaç için seyahat edeceğinizi belirler.
  • Gerekçenize Uygun Belgelerin Hazırlanması: Romanya konsolosluk yetkililerinin konaklama sürenize göre, meslek ayrıntılarınıza göre ve seyahat gerekçenize göre sizden istediği belgelerin listesi bilgilerinize sunulur. Belgelerinizi hazırlarken hangi belgeye nasıl ve nereden ulaşacağınız konusunda bilgi sahibi edilirsiniz.
  • Belgelerinizin Kontrol Edilmesi ve İncelenmesi: Bize ulaştırdığınız belgeler uzmanlarımız tarafından eksiksiz biçimde incelenir ve kontrol edilir. Herhangi bir belgenin gerçeğe aykırı, eksik ya da hatalı olması durumunda aranarak bilgilendirilirsiniz.
  • Romanya Vize Başvuru Formunuzun Doldurulması: Romanya konsolosluk yetkililerinin inceleyeceği ilk belge ve başvurunuzun özeti niteliğine sahip olan en önemli belge olması sebebiyle Romanya vize başvuru formunun hazırlanması ayrı bir dikkat ve deneyim gerektirmektedir. Uzmanlarımız bu konuda son derece tecrübe sahibi olmakla beraber sizden gelen bilgiler sayesinde formunuzu hazır hale getirir ve size sadece imzalamak kalır.
  • Başvuru Ücretinizin Ödenmesi: Başvurunuzun işleme alınması için yapmanız gereken ön şart başvuru ücretinizi ödemektir. Başvuru ücreti ise tüm harçlardan, danışmanlık hizmet bedelimizden, işlem ücretlerimizden ve tüm diğer giderlerden meydana gelmektedir. Başvuru ücretinizi isterseniz ofisimizi ziyaret ederek ya da banka hesabımıza transfer ederek ödeyebilirsiniz
  • Randevunuzun Alınması: Romanya vize başvuruları randevu sistemine göre planlanır ve dosya kabulü yapılır. Romanya randevuları için gün ve saat tercihi bulunmamaktadır. Tarih seçimi konsolosluk tarafından otomatik olarak yapılmaktadır.
  • Dosyanızın ve Biyometrik Verilerinizin Sunulması: Romanya vize başvurularının işleme alınması için parmak izi verme zorunluluğu bulunmaktadır. Parmak izinizin verilme sürecinde sizi bir yetkilimiz karşılar ve yetkilimizin rehberliği sayesinde bu aşamayı sorunsuz bir şekilde tamamlamış olursunuz. Dosyanızın konsolosluğa teslim edilmesi, randevunuzun işleme alınması gibi geriye kalan tüm prosedürler arka planda yetkilimiz tarafından tamamlanır.
  • Pasaportunuzun Teslim Edilmesi: Romanya vize başvurunuzun tamamlanmasının ardından yetkilimiz pasaportunuzu konsolosluktan teslim alır ve arayarak sizi bilgilendirir. Pasaportunuzu dilerseniz ofisimizden alabilir ya da kargo ile gönderilmesini talep edebilirsiniz.

Romanya Vize Ayrımına Göre Nerelerden Başvuru Yapılmalıdır? Bodrum

Romanya vize başvuruları için sadece 3 ilimizden başvuru gerçekleştirilmektedir. Romanya başvurusu yapılacak illerimizden birisi de İzmir’dir. İzmir, Muğla, Aydın, Çanakkale, Balıkesir, Manisa, Mersin, Burdur, Uşak ve Isparta gibi illerimizde ikamet eden ziyaretçilerimiz İzmir şubemizle irtibata geçerek Romanya başvurusunda bulunabilirler.

0232 335 04 26 numaralı telefonumuzdan ya da izmir@eagvs.com adresimizden İzmir şubemizle görüşme sağlayabilirsiniz.

Romanya ile ilgili merak ettiklerinizi sorun , yardımcı olalım.

Uzman danışmanlarımız sizlere en iyi hizmeti ve cevabı verecektir.

EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';