x
Romanya

Vize İşlemleri

Romanya

Romanya Vize Başvurusu 2022

Y.L 09/03/21, 21:04
İyi çalışmalar, Mart ayında Romanya’ya seyahat etmek istiyorum. Seyahatim ticari olacak ve ben şirket sahibiyim, Romanya vize başvurusu 2022 için şirketim benim adıma nasıl bir çalışma yazısı hazırlamalıdır? Romanya’dan ticari davetiye alacağım, bu davetiyenin bir yerden onaylanması gerekir mi yoksa Romanya şirketi sadece kaşeli imzalı yazı hazırlasa olur mu? Bu davetiyenin orijinalinin gelmesine gerek var mıdır? Ben şirket sahibi olarak şirket bankalarım mı şahsi hesaplarımı mı sunmalıyım bu konuda da kararsız kaldım yoksa ikisini birden sunsam fazla mı olur. Karşı şirketin şirket evraklarına ihtiyacımız olacak mı? Bir de eşim ev hanımı olduğu için çalışmıyor, benim yanımda seyahat edecek, kendisine turistik vize yapabilir miyiz?
EUROASIA Müşteri Temsilcisi

Merhaba, Romanya vizesi için ihtiyacınız olan şirket sahipleri için ticari evrak listesi ve ücret bilgisi detayları tarafınıza giriş yaptığınız mail ve telefon bilgilerine gönderimi sağlanmıştır. Size ulaşan linke tıklayarak ilgili detaylara ulaşabilirsiniz.

Romanya İçin Vize Başvurusu 2022

Ticari davetiyeniz Romanya firmasından şirket antetli kağıtlarına kaşeli ve imzalı olmalıdır. Davetiye üzerinde seyahat amacı, tarih aralıkları, masrafları kimin karşılayacağı ve ilgili detaylara dair bilgiler barındırılmalıdır. Mümkünse karşı firmanın faaliyet belgesi ve şirket yetkilisinin pasaport veya kimlik görseli istenmelidir. Zorunlu evrak olmasa da konsolosluk bazen ek evrak olarak bunları isteyebilir bu yüzden önden bu evrakları alıp dosyaya eklemek daha iyi olur.

Romanya vizesi başvuru yapmak için hazır dosyanızı bizlere kargo veya ofiste teslim edebilirsiniz. Önce evraklarınızı taramaları yapılarak Romanya temsilciliklerinin sistemine yüklenir. Online formunuz da doldurulduktan sonra çıktısı alınarak imzanızı atarsınız ve fotoğrafınız yapıştırılır.

Randevular genelde 1-2 hafta içerisinde verilmektedir. Randevu günü hazır bulunarak dosyanız ile somut başvurunuz da gerçekleştirilir. Randevu gününden sonra ise genelde 5-6 iş gününde sonuç alınmaktadır. Siz ticari seyahat ederken eşiniz de yanınızda turistik amaçlı seyahat etmek istiyor olabilir. Bu durumda kendisine sponsor olarak ayrı türlerde başvuru yapabilirsiniz. Turistik seyahatlerde şahsi banka, ticari seyahatlerde ise şirket bankası konulmalıdır.

Romanya vize başvurusu 2022 ile ilgili tüm detaylara ülke uzmanlarımız ile görüşerek ulaşabilirsiniz. Bizler danışmanlık firması olarak Romanya dahil bir çok ülke vize işlemleri ile ilgilenmekteyiz. İyi seyahatler dileriz.

Romanya Vize Başvurusu 2022

Cevap Ver
EUROASIA GLOBAL VISA SERVICES

 

 
BASE_URL = '';